درود مهمان گرامی! ثبت نام

امتیاز موضوع:
  • 0 رأی - میانگین امتیازات: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
منوی ثابت در صفحه+بگ گراند کشیده
برای اینکه یه آبجکت منوی ثابت یا آبجکت دلخواه داشته باشیم(که ثابت باشه توی صفحه ) می تونید توی رویداد draw اون آبجکت کدی شبیه کد زیر رو بذارید.
توضیح نمیدم خودتون زرنگ باشید رووش فکر کنید :
کد:
x=view_xview+window_get_region_width()/2-sprite_width/2
y=view_yview
draw_sprite_ext(sprite_index,image_index,x,y,image_xscale,image_yscale,image_angle,image_blend,image_alpha)
می تونید از این sample استفاده کنید :

resim

لینک دانلود :
http://www.mediafire.com/download/lidb1d..._sabet.zip
https://telegram.me/gameoverblog
بیشتر از آنچه برای موفق بودن تلاش می کنی برای با ارزش بودن تلاش کن.آلبرت انیشتین.

پاسخ
 سپاس شده توسط M2_DR ، alukard ، tfh1368 ، spark ، qwerty13 ، mzr ، SinatoR
دست شما درد نکنه
چرا زحمت کشیدین
حالا که زحمت کشیدین
یه کمی بیشتر توضیح هم بدین تا بقیه متوجه بشن!!!!!!
چون خیلی مختصر نوشتین
sadttgame is offline
پاسخ
یادم رفت بگم. توی room برید و توی بخش settings باید width و height رو به اندازه ی دقیق تصویر بگ گراند تنظیم و در بخش views و ... مقادیر width و height رو دلخواه دادم ولی عین هم.
سوالی بود بپرسید
بیشتر از آنچه برای موفق بودن تلاش می کنی برای با ارزش بودن تلاش کن.آلبرت انیشتین.

پاسخ
توضیح چی ؟ خیلی سادست teeth :
توی رویداد برخورد ابجکت مورد نظر که میخوایم بعد از برخورد یه رویداد رخ بده رو انتخاب می کنیم.
بعد توی پنجره ی راستی(actions) رویداد مثلا alarm[0]=100 می کنیم و اسپرایت چشمک زن رو میزنیم توی sprite_index .
الارم یعنی مثلا 100 ثانیه بعد یه بار کدهای توی الارم اجرا بشه(آلارم یه رویداد هست که ایجادش می کنیم: این چیزای ساده رو اگه بلد نیست هر کس به من پیام خصوصی بزنه)
---
دوستان هر سوال ابتدایی ای از گیم میکر دارید از من بپرسید منم یه روزی هیچی بلد نبودم و غصه می خوردم که را از دیگران کمتر می دونم.اونقدر شبا بیداری کشیدم و ترجمه کردم و توی گوگل سرچ زدم تا کمی دستم اومده.
حالا به جای این همه مطالعه از تجربه های منم می تونید بهره بگیرید به جای اینکه راه هزار ساله رو برید.teeth
یه اسپرایت شفاف یا transparent هم با دو تا تصویر میندازی توی اسپرایت و image_speed(سرعت حرکت فریم های اسپرایت)(اسپرایت همین تصویر های کوچیکی هست که رو.ی آبجکت ها میذاریم: مثل یه فایل gif یا چند تا عکس کوچولو که gif رو تشکیل میدن)(البته اسپرایت میتونه یه عکس بزرگ هم باشه که اگه خواستید به عنوان بک گراند با ترفندهایی ازش استفاده کنید)
خیلی نکته ها مونده لطفا ازم سوال کنید چیزایی که میخواید بدونید از گیم میکرteeth

پاسخ
دوستان لطفا راهنمایی کنید..

توی گیم میکر استدیو توی یه رویداد draw با استفاده از اکشن resim
مثل تصویر درست می کنم .
ولی چیزی که به دست میاد فقط یه اسپریت ثابت ( تصویر ابجکت بدون خواصیت های اون ) هستش.
مشکل کارم چیه ؟؟؟

لطفا راهنماییم کنید.
ممنونohnoohnoohno
پاسخ
نکته بسیار مهم :
به جای window_get_width حتما از view_wport[0] و به جای window_get_height حتما از view_hport[0] استفاده کنید چون وقتی روم رو full screen می کنید ممکنه به هم بریزه. اما با view_hport و view_wport به هم نمی ریزه.wink

مثال :
توی رویداد Draw اسپرایت spr_menu رو اینطوری در بالا و وسط room و view ی فعلی نمایش میدیم:
کد php:
x1=view_xviewview_wport[0]/2-sprite_get_width(spr_menu)/2
y1
=view_yview sprite_get_height(spr_menu)/2+10
draw_sprite_ext
(spr_menu,image_index,x1,y1,image_xscale,image_yscale,image_angle,image_blend,image_alpha

پاسخ
هه،واقعا نمیدونم چی بگم،حالا حرفی هم بزنم دوستمون شاکی میشه و میره به مدیرا میگه اخراجش کنین،یا اینکه پست رو حذف میکنن
ولی انصافا سجاد جان شما که مهارت و دانش کافی رو نداری مجبور نیستی آموزش بذاری و بقیه رو گمراه کنی
آخه مرد مومن اینا چیه نوشتی؟اصلا منظورت از این آموزش چی بود؟امیدوارم در آینده بیشتر به پست هایی که میذاری دقت کنی
x(
پاسخ
کفتار جان برای آخرین بار بهت بگم با اینکه عادت ندارم کسی رو له کنم ولی بذار بهت بگم شما اصلا نسبت به پست های من هیچ اسپمی نزن که به شدت ازت متنفرم.اینم توی جمع می گم هرچند توی جمع گفتن خرد کرن شخصیت هست.چون هیچ وقت توی پیام خصوصی حتی حاضر نشدی به من بحرفی ببینم چه مرگته.اون روی من رو هم بالا نیار. به شما هم ربطی نداره جغل بچه. مدیریت اینجا هم دیگه هیچ ارزشی واسم نداره.چون اصلا لیاقت مدیریت نداره. به امید بن شدن نشستم چون می بینم کسی چشم بودن من رو نداره.تا کور شود هر آنکه نتواند دید.حالم از همتون به هم می خوره که لیاقتتون همونه.... مخصوصا توی کفتار... اسمت نمی دونم چرا کفتار گذاشتی اسم دیگه درکار نبود. مثلا لاشخوری چیزی..... آقای qwerty و بقیه مدیران منو بن کنید هر وقت دلتون خواست..... میرم تا واسه خودم زندگی کنم...... چون متنفرم از مدیریت اینجا و بازار و هر چی لاشی مردم آزار..... . x(
----
حالمان بد نیست غم کم می‌خوریم
کم که نه هرروز کم کم می‌خوریم
آب می‌خواهم سرابم می‌دهند
عشق می‌ورزم عذابم می‌دهند
خود نمی‌دانم کجا رفتم به خواب
از چه بیدارم نکردی آفتاب؟
خنجری بر قلب بیمارم زدند
بیگناهی بودم و دارم زدند
سنگ را بستند و سگ آزاد شد
یکشبه بی داد آمد داد شد
عشق آخر تیشه زد بر ریشه‌ام
تیشه زد بر ریشه اندیشه‌ام
عشق اگر این است مرتد می شوم
خوب اگر این است من بد می شوم

بس کن ای دل نابسامانی بس است
کافرم دیگر مسلمانی بس است
در میان خلق سردر گم شدم
عاقبت آلوده مردم شدم
بعد از این با بی کسی خو می‌کنم
هر چه در دل داشتم رو می‌کنم
من نمی‌گویم دگر گفتن بس است
گفتن اما هیچ نشنفتن بس است
روزگارت باد شیرین شاد باش
دست کم یک شب تو هم فرهاد باش
نیستم از مردم خنجر به دست
بت برستم بت برستم بت برست
بت برستم بت برستی کار ماست
چشم مستی تحفه بازار ماست
درد می‌بارد چون لب تر می‌کنم
طالعم شوم است باور می‌کنم
من که با دریا تلاطم کرده‌ام
راه دریا را چرا گم کرده‌ام
قفل غم بر درب سلولم مزن
من خودم خوش باورم گولم مزن
من نمی‌گویم که خاموشم مکن
من نمی‌گویم فراموشم مکن
من نمی‌گویم که با من یار باش
من نمی‌گویم مرا غمخوار باش
آه ! در شهر شما یاری نبود
قصه هایم را خریداری نبود
راه رسم شهرتان بیداد بود
شهرتان از خون ما آ باد بود
از در و دیوارتان خون می‌چکد
خون صد فرهاد مجنون می‌چکد
خسته‌ام از قصه های شومتان
خسته از همدردی مسمومتان
این همه خنجر دل کس خون نشد
این همه لیلی کسی مجنون نشد
آسمان خالی شد از فریادتان
بیستون در حسرت فرهادتان
کوه کندن گر نباشد پیشه ام
گویی از فرهاد دارد ریشه ام
عشق از من دور و پایم لنگ بود
قیمتش بسیار و دستم تنگ بود
گر نرفتم هر دو پایم خسته بود
تیشه گر افتاد دستم بسته بود
هیچ کس ایا فکرما را کرد؟ نه
فکر دست تنگ ما را کرد؟ نه
هیچ کس از حال ما پرسید؟ نه
هیچ کس اندوه ما را دید؟ نه
هیچ کس اشکی برای ما نریخت
هر که با ما بود ازما می‌گریخت
چند روزی است که حالم دیدنی است
حال من از این و آن پرسیدنی است
گاه بر روی زمین زل می‌زنم
گاه بر حافظ تفأل می‌زنم
حافظ دیوانه فالم را گرفت
یک غزل آمد که حالم را گرفت

« ما زیاران چشم یاری داشتیم خود غلط بود آنچه می پنداشتیم»
--

پاسخ
 سپاس شده توسط mzr ، sasha

موضوعات مرتبط با این موضوع...
موضوع نویسنده پاسخ بازدید آخرین ارسال
  ساخت منوی فانتزی امتیاز sajjad3011 6 1,817 13/5/1394، 05:25 عصر
آخرین ارسال: sajjad3011
  زوم بک گراند در گیم میکر استادیو sajjad3011 0 650 29/3/1394، 06:38 عصر
آخرین ارسال: sajjad3011
  نمایش یک نقشه ی کوچک در بالای صفحه که محل پلیر را نمایش می دهد. " game maker " mohamadpc 26 5,116 19/5/1391، 05:23 عصر
آخرین ارسال: رضا النصار
Star چگونه قسمتی از صفحه بازی را انتخاب (Select) کنیم ؟ Milad_Hyper 4 1,812 29/11/1390، 06:46 عصر
آخرین ارسال: bagher2g

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان