درود مهمان گرامی! ثبت نام

جشنواره بازیسازی پرومیکرز

امتیاز موضوع:
  • 1 رأی - میانگین امتیازات: 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
پرسش و پاسخ Construct 2
با تشكر فراوان از شما به خاطر پاسختون. حتما امتحان مي‌كنم.
(2/8/1391، 05:46 عصر)amir-kratos نوشته است:
(29/7/1391، 04:17 عصر)mqt نوشته است: چه طوري مثل گيم ميكر از view ها استفاده كنيم؟

منظورت چیه؟
منظورم اينه كه مثلا اگه سايز مرحله‌ي ما 600*5000 پيكسل بود فقط 600*800 پيكسلش توي صفحه ديده بشه كه شخصيت بازي هنگام حركت، اين محدوده هم باهاش حركت كنه و جلو بره.
آيا كسانى را كه از كتاب [آسمانى] نصيبى يافته‌‏اند نديده‌‏اى كه به جبت و طاغوت ايمان دارند و درباره‌ی كسانى كه كفر ورزيده‌‏اند می‌‏گويند اينان از كسانى كه ايمان آورده‌‏اند راه‏يافته‌‏ترند. اينانند كه خدا لعنتشان كرده و هر كه را خدا لعنت كند هرگز براى او ياورى نخواهى يافت.
آیات ۴۵ و ۴۶ سوره‌ی نساء

دوره‌ی جامع آموزش بازی‌سازی با کانستراکت
پاسخ
 سپاس شده توسط amir-kratos
ببین واسه اینکه خود مرحله بزرگ بشه باید بری توی layer properties که وقتی روی یه جای خالی توی مرحله کلیک میکنی خودش توی نوار properties میره اونجا.برای تغییر طول width و برای تغییر عرض باید از height رو تغییر بدی.واسه اینکه کاری کنی که فقط محدوده ی خاصی دیده بشه باید بری توی application properties که وقتی میری توی layer properties لینکشو اونجا میبینی.برای تغییر طول صفحهwindow width و برای تغییر عرض باید از window height رو تغییر بدی.
پاسخ
 سپاس شده توسط mqt ، mahdisml ، محمد هکر
از center on view هم میشه استفاده کرد
پاسخ
 سپاس شده توسط amir-kratos ، mqt
لطفا اینا رو جواب بدین.

1. چه جوری می شه اکشن یا بیهویر جدید ساخت؟ اسکریپت نویسی نداره؟ کجا باید بنویسم؟

2. چی کار کنم که پارتیکل ها با اشیا برخورد کنند؟ که یا یه آبجکت دیگه درست بشه یا تغییر جهت بدن؟
فقط یه نوع آبجکت از یه منبع پارتیکل میاد بیرون؟

3.من نسخه کرک شده رو دارم می شه بگین چه جوری می شه برای اندروید با فرمت apk خروجی گرفت؟ تو قسمت اکسپورت و توی mobile فقط phonegap و appmobi و cocoonjs و windows mobile 8 رو داره!

4.این آبجکت هایی که اسپاون می شن رو چه جوری می شه جدا جدا کنترل کرد؟ مثلا می خوام بگم که کاراکترم هر جا که بود وقتی کلید اسپیس رو زدم یه حشره بگذاره اونجا که حشره مثلا به حالت دایره دور اونجایی که ساخته شده بچرخه. من یه حشره ساختم و فرمول چرخیدن رو براش نوشتم و گفتم دور ایمیج پوینت یک کاراکتر بچرخه ولی وقتی کاراکتر رو جا به جا می کنم اون حشره همین جوری با کاراکتر حرکت می کنه و اگر چند بار اسپیس رو بزنیم دور کاراکترم پر حشره می شه! چی کار کنم که هر کدوم مختصات خودش رو داشته باشه و فرمول خودش رو داشته باشه یعنی همون جایی که ساخته شده بچرخه؟
پاسخ
 سپاس شده توسط محمد هکر
(10/3/1392، 11:48 عصر)ALI3D69 نوشته است: 1. چه جوری می شه اکشن یا بیهویر جدید ساخت؟ اسکریپت نویسی نداره؟ کجا باید بنویسم؟

2. چی کار کنم که پارتیکل ها با اشیا برخورد کنند؟ که یا یه آبجکت دیگه درست بشه یا تغییر جهت بدن؟

3.من نسخه کرک شده رو دارم می شه بگین چه جوری می شه برای اندروید با فرمت apk خروجی گرفت؟ تو قسمت اکسپورت و توی mobile فقط phonegap و appmobi و cocoonjs و windows mobile 8 رو داره!

1. فقط می‌دونم باید جاوا اسکریپت بلد باشین. چه جوریش رو نمی‌دونم.
2. خیلی راحت به پارتیکل‌هاتون رفتار (Behavior) جامد بودن (Solid) بدین.
3. من خودم تا حالا خروجی اندروید ازش نگرفتم. ولی فکر نمی‌کنم خود خروجی HTML5 روی اندروید مشکلی داشته باشه. درضمن توی راهنمای کانستراکت 2 یه چیزایی نوشته:
کد:
Exporting via the CocoonJS ⇗ or directCanvas ⇗ wrappers can substantially increase performance on Android and iOS if the device browser is slow.

که ترجمه‌ش می‌شه:
نقل قول: اگر سرعت مرورگر دستگاه پایین باشد، خروجی گرفتن از طریق CocoonJS یا directCanvas می‌تواند برای Android و IOS کارایی را به طور قابل ملاحظه‌ای افزایش دهد.

آيا كسانى را كه از كتاب [آسمانى] نصيبى يافته‌‏اند نديده‌‏اى كه به جبت و طاغوت ايمان دارند و درباره‌ی كسانى كه كفر ورزيده‌‏اند می‌‏گويند اينان از كسانى كه ايمان آورده‌‏اند راه‏يافته‌‏ترند. اينانند كه خدا لعنتشان كرده و هر كه را خدا لعنت كند هرگز براى او ياورى نخواهى يافت.
آیات ۴۵ و ۴۶ سوره‌ی نساء

دوره‌ی جامع آموزش بازی‌سازی با کانستراکت
پاسخ
 سپاس شده توسط bagher2g ، ALI3D69 ، محمد هکر
(10/3/1392، 11:48 عصر)ALI3D69 نوشته است: لطفا اینا رو جواب بدین.

1. چه جوری می شه اکشن یا بیهویر جدید ساخت؟ اسکریپت نویسی نداره؟ کجا باید بنویسم؟

4.این آبجکت هایی که اسپاون می شن رو چه جوری می شه جدا جدا کنترل کرد؟ مثلا می خوام بگم که کاراکترم هر جا که بود وقتی کلید اسپیس رو زدم یه حشره بگذاره اونجا که حشره مثلا به حالت دایره دور اونجایی که ساخته شده بچرخه. من یه حشره ساختم و فرمول چرخیدن رو براش نوشتم و گفتم دور ایمیج پوینت یک کاراکتر بچرخه ولی وقتی کاراکتر رو جا به جا می کنم اون حشره همین جوری با کاراکتر حرکت می کنه و اگر چند بار اسپیس رو بزنیم دور کاراکترم پر حشره می شه! چی کار کنم که هر کدوم مختصات خودش رو داشته باشه و فرمول خودش رو داشته باشه یعنی همون جایی که ساخته شده بچرخه؟

1- منظورتون از اکشن ساختن چیه؟یعنی اکشنی غیر از اکشن های اماده؟ اگه اره که باید جاوا اسکریپت رو به همراه کمی پایتون بلد باشید که تو کانسترکت کلاسیک براحتی میشه ساخت ولی تو کانسترکت 2 باید لایسنس سورس موتور رو بگیرید و با کرک هم نمیشه این لایسنسو بدست اورد
در واقع تو کانسترکت 2 جایی برای کدنویسی مستقیم شما نیست

2- دوستمون گفتند - بله از منبع پارتکیل یک نوع ابجکت میاد بیرون مگر اینکه یک پارتیکل خارج از موتور که ایمیت شده باشه بیارید تو به عنوان ابجکت و هی به صورت انیمیشنی پارتیکل مختلف تولید کنه

3-برای اندروید مستقیما خروجی نمیده شما باید بازیتون رو با اسفاده از کامپوننت های اندرویدی و TOUCH که تو موتور تعبیه شده برای اندروید اماده کنید سپس از COCOJS که یک سایت هست خروجی گرفته اون سایت برایتون خروجی اندروید رو تولید میکنه و میتونید به راحتی استفاده کنید البته با نسخه کرکی نمیتونید به این سایت درخواست خروجی بدید چون این خروجی رو این سایت برای GOOGLE PLAY میده که طبیعتا رعایت کپی رایت مهمه.همچنین این خروجی فقط روی سایت GOIOGLE PLAY میاد و اینطوری نیست که شما بگیری و به هرکی خواستی بدی بریزه رو گوشیش

4- راه های زیادی هست برای اینکه یکحشره منحصرا در یک مکان باشه یکی اش استفاده از دستوری هست که به حشره قابلیت PIN بدیم و مثلا یک شی نامرئی شما ایجاد بکن و با استفاده از رفتار و بیهیور PIN بگو دور اون شی نامرئی که پلیر نخواهد دید بمونه و بچرخه و با حرکت دادن شخصیت بازی باهاش حرکت نکنه-برای اینکهع با چندبار اسپیس زدن کارکتر شما پر از حشره نشه باید دستور دو قسمتی و SUB EVENT بدید یا به طور خلاصه بگید وقتی ایجاد شد اگه اسپیس رو دوباره زدم نابود بشه و دیگه هیچی بوجود نیاد...یا اگه میخواهید دوباره در نقطه جدید باشه که دیگه معلومه میگید که اون قبلی انتقال پیدا کنه اینجا یا اصلا نابود بشه و یکی جدید ایجاد بشه که با سه تا دستور زیر هم برای SPACE میتونید ان کارو بکنید

توضیحات جزئی تر خواستید در خدمتم

پاسخ
 سپاس شده توسط ALI3D69 ، mqt
ممنون که جواب دادین.

2. بیهویر سالید دادم ولی از یه جسم که اون هم بیهویر فسالید داشت رد شدند! بعد بیهویر فیزیک بهش دادم پارتیلها با هم برخورد می کردند ولی همچنان با برخورد به جسم تغییر مسیر نمی دادند و بعد از یک ثانیه دیگه پارتیکلی تولید نمی کرد. فکر کنم دو تا پارتیکل تو راه خروجی گیر کرده بودند!!!
چه جوری بگم که در محل برخورد این پاریکل ها با اجسام یه جسم دیگه اسپاون بشه؟ مکان کالیژن دو جسم رو نمی ده؟ اصلا پارتیکل توی ایونتش کالیژن نبود!

3. من با cocoonjs یک خروجی زیپ گرفتم و اون رو تو سایت cocoonjs آپلود کردم و بهم یه فایل زیپ داد که توش دو تا فایل apk بود یکیش رو گوشیم نصب نشد ولی اون یکی نصب شد اجرا هم شد و بازی هم کردم. یعنی رو گوشیای دیگه اجرا نمی شه؟ چرا رو مال من اجرا شد رو مال بقیه اجرا نمی شه؟ به گوگل پلی هم نفرستاد. کسی هم نگفت موتور رو کرک کردی.
یه نکته دیگه. اولش یه عکس گنده از cocoonjs نشون می ده ولی خبری از عکس موتور بازی نیست! راهی نیست که عکس رو نشون نده؟ کامپایلر آفلاین نداره؟
خروجی HTML5 روی اندروید چه جوری اجرا می شه؟

4. این که یه شی نامرئی ایجاد کنم جالب بود خودم به ذهنم نرسید! ولی حالا که یه شی نامرئی ایجاد کردم حالا هر چی شی جدید اسپاون کنم، همشون دور شی نامرئی می چرخند اگر یه شی نامرئی دیگه درست کنم همشون دور اون جدیده می چرخند! من می خوام هر جا تولید شد همون جا بچرخه. وقتی اسپاون می کنم همشون یه رفتار دارن و نمی شه جدا گونه بهشون x و y داد. اگه از آبجکت کیرییت استفاده کنم که خوب باز هم برای آبجکتی که تولید شده اسم نمی ذاره که من بخوام بهش x و y جدید بدم.
می شه یه راه حل بدید؟
پاسخ
 سپاس شده توسط محمد هکر
(11/3/1392، 12:44 عصر)ALI3D69 نوشته است: ممنون که جواب دادین.

2. بیهویر سالید دادم ولی از یه جسم که اون هم بیهویر فسالید داشت رد شدند! بعد بیهویر فیزیک بهش دادم پارتیلها با هم برخورد می کردند ولی همچنان با برخورد به جسم تغییر مسیر نمی دادند و بعد از یک ثانیه دیگه پارتیکلی تولید نمی کرد. فکر کنم دو تا پارتیکل تو راه خروجی گیر کرده بودند!!!
چه جوری بگم که در محل برخورد این پاریکل ها با اجسام یه جسم دیگه اسپاون بشه؟ مکان کالیژن دو جسم رو نمی ده؟ اصلا پارتیکل توی ایونتش کالیژن نبود!

3. من با cocoonjs یک خروجی زیپ گرفتم و اون رو تو سایت cocoonjs آپلود کردم و بهم یه فایل زیپ داد که توش دو تا فایل apk بود یکیش رو گوشیم نصب نشد ولی اون یکی نصب شد اجرا هم شد و بازی هم کردم. یعنی رو گوشیای دیگه اجرا نمی شه؟ چرا رو مال من اجرا شد رو مال بقیه اجرا نمی شه؟ به گوگل پلی هم نفرستاد. کسی هم نگفت موتور رو کرک کردی.
یه نکته دیگه. اولش یه عکس گنده از cocoonjs نشون می ده ولی خبری از عکس موتور بازی نیست! راهی نیست که عکس رو نشون نده؟ کامپایلر آفلاین نداره؟

4. این که یه شی نامرئی ایجاد کنم جالب بود خودم به ذهنم نرسید! ولی حالا که یه شی نامرئی ایجاد کردم حالا هر چی شی جدید اسپاون کنم، همشون دور شی نامرئی می چرخند اگر یه شی نامرئی دیگه درست کنم همشون دور اون جدیده می چرخند! من می خوام هر جا تولید شد همون جا بچرخه. وقتی اسپاون می کنم همشون یه رفتار دارن و نمی شه جدا گونه بهشون x و y داد. اگه از آبجکت کیرییت استفاده کنم که خوب باز هم برای آبجکتی که تولید شده اسم نمی ذاره که من بخوام بهش x و y جدید بدم.
می شه یه راه حل بدید؟

1-نمیدونم والا خودمم تست کردم همینطوره هیچ راهی برای تغییر جهت نیست تعریف نشده براش
2-بله درسته من هم همینو گفتم ولی برای خروجی گوگل پلی و بقیه جاها باید کپی رایت داشته باشه به قول معروف برای تجاری کردن بازی باید کرک شده نباشه تا این سایت بفرست رو گوگل پلی الان هم اون فایلی ر که میگید رو به هرکی بدید اجرا میشه
اون علامت هم گفتم که کپی رایت وو لایسنس این نرم افزار رو باید بخرید! خروجی HTML 5 هم تحت مرورگر هست معمولا ولی بصورت APP هم اجرا میشه
3-یه راه که بذهنم میرسه پین کردن یک جسم جدید به شی بازیتون هست! یعنی هرشی کنارش یک جسم نامرئی داشته باشه و اون جسم نامرئی بتونه چیزی رو دور خودش بچرخونه! منظورمو گرفتید؟ به عبارت ساده تر شما اجسامی نامرئی تو هرمکان و هر چک پوینت بازیت بذار وقتی کارکتر اومد و اونجا اسپیس رو زد حشره جسم نارمرئی قبلی به حشره جسم نامرئی جدید در این موقعیت جدید تبدیل بشند

در ضمن موتور کانسترکت شما چه ورژنی هست؟ اگه R114 به پایین هست یا حتی خود R114 هست که بگم کمی ضعیفه و باگ خهاش زیادند نسخه R126 که امکانات جدید هم داره بهترین نسخه این دو سال اخیر کانسترکت بوده

پاسخ
 سپاس شده توسط ALI3D69
(11/3/1392، 01:50 عصر)محمد هکر نوشته است:

می شه یه راه حل بدید؟

1-نمیدونم والا خودمم تست کردم همینطوره هیچ راهی برای تغییر جهت نیست تعریف نشده براش
2-بله درسته من هم همینو گفتم ولی برای خروجی گوگل پلی و بقیه جاها باید کپی رایت داشته باشه به قول معروف برای تجاری کردن بازی باید کرک شده نباشه تا این سایت بفرست رو گوگل پلی الان هم اون فایلی ر که میگید رو به هرکی بدید اجرا میشه
اون علامت هم گفتم که کپی رایت وو لایسنس این نرم افزار رو باید بخرید! خروجی HTML 5 هم تحت مرورگر هست معمولا ولی بصورت APP هم اجرا میشه
3-یه راه که بذهنم میرسه پین کردن یک جسم جدید به شی بازیتون هست! یعنی هرشی کنارش یک جسم نامرئی داشته باشه و اون جسم نامرئی بتونه چیزی رو دور خودش بچرخونه! منظورمو گرفتید؟ به عبارت ساده تر شما اجسامی نامرئی تو هرمکان و هر چک پوینت بازیت بذار وقتی کارکتر اومد و اونجا اسپیس رو زد حشره جسم نارمرئی قبلی به حشره جسم نامرئی جدید در این موقعیت جدید تبدیل بشند

در ضمن موتور کانسترکت شما چه ورژنی هست؟ اگه R114 به پایین هست یا حتی خود R114 هست که بگم کمی ضعیفه و باگ خهاش زیادند نسخه R126 که امکانات جدید هم داره بهترین نسخه این دو سال اخیر کانسترکت بوده

3. الآن مشکل چرخیدن حشره تو جایی که تولید می شه با جسم نامرئی حل شد. الآن تنها مشکلی که می مونه اینه که من جسم جدیدی که ایجاد می کنم حالا یا از طریق اسپاون یا از طریق کریت آبجکت، چه جوری براش ایونت یا اکشن بنویسم؟ مثلا من می خوام توی بازی هر جا که کاراکتر رفت بتونه یه دیوار بسازه. ساختن دیوار تو هر جا که راحته بعد می خوام بگم که اگر یه نفر دیگه به دیوار پنجم برخورد کرد بمیره و اگر به دیوار سوم برخورد کرد از توش رد شه. یا مثلا می خوام بگم که دیوار اول به سمت چپ و راست حرکت کنه و دیوار دوم به سمت بالا و پایین حرکت کنه و دیوار صدم ثابت باشه.

4.من r119 رو دارم می شه لینک r126 رو برام pm کنید؟ 132 کرک نداره؟ یه قابلیتی هست که کد ها رنگی میشن فکر کنم از 128 اومده اون چی؟

5. می شه یه استرینگ رو تو یه فایل تکست سیو کرد؟
پاسخ
 سپاس شده توسط محمد هکر
(11/3/1392، 04:29 عصر)ALI3D69 نوشته است:
(11/3/1392، 01:50 عصر)محمد هکر نوشته است:

می شه یه راه حل بدید؟

3. الآن مشکل چرخیدن حشره تو جایی که تولید می شه با جسم نامرئی حل شد. الآن تنها مشکلی که می مونه اینه که من جسم جدیدی که ایجاد می کنم حالا یا از طریق اسپاون یا از طریق کریت آبجکت، چه جوری براش ایونت یا اکشن بنویسم؟ مثلا من می خوام توی بازی هر جا که کاراکتر رفت بتونه یه دیوار بسازه. ساختن دیوار تو هر جا که راحته بعد می خوام بگم که اگر یه نفر دیگه به دیوار پنجم برخورد کرد بمیره و اگر به دیوار سوم برخورد کرد از توش رد شه. یا مثلا می خوام بگم که دیوار اول به سمت چپ و راست حرکت کنه و دیوار دوم به سمت بالا و پایین حرکت کنه و دیوار صدم ثابت باشه.

4.من r119 رو دارم می شه لینک r126 رو برام pm کنید؟ 132 کرک نداره؟ یه قابلیتی هست که کد ها رنگی میشن فکر کنم از 128 اومده اون چی؟

5. می شه یه استرینگ رو تو یه فایل تکست سیو کرد؟

3- فکر کنم فقط از یه راه بشه احتمالا.....بهتره که یک sub event برای کل اون جسم تعریف کنید
4- کرک شده تا نسخه r130 اومده که خیلی هم نسخه خوبی ولی نسخه r132 , r126 کرک نشدند...اگه میخواهید لینک r130 رو بدم
5-شدنش رو که میشه ولی کلا یکی از بزرگترین ضعف های کانسترکت 2 فرخوانی منابع از بیرون هست از جمله فایل های تکست که معمولا باگ های زیادی دارند ولیب امتحانش ضرر نداره

پاسخ
 سپاس شده توسط ALI3D69

موضوعات مرتبط با این موضوع...
موضوع نویسنده پاسخ بازدید آخرین ارسال
  ساخت بازی در construct (سوال) ali.z 2 120 13/4/1396، 10:27 عصر
آخرین ارسال: mdc
  کمک در مورد یک آموزش construct obydan 1 401 17/4/1395، 09:47 عصر
آخرین ارسال: obydan
  مشکلات در construct arash gh 66 19,174 12/4/1395، 05:08 عصر
آخرین ارسال: ilia_construct
  مشکل لود فایل gif در construct sajjad3011 8 1,986 19/9/1394، 04:48 عصر
آخرین ارسال: Ali-reza8448v2