درود مهمان گرامی! ثبت نام

آموزش مدل سازی با 3ds Max آموزش مدل سازی در Maya آموزش گرافیک کامپیوتری با OpenGL
آموزش ساخت بازی با C#‎ آموزش ساخت بازی حدس تصویر آموزش گنجینه برنامه نویسی اندروید
آموزش پروژه محور یونیتی Unity آموزش یونیتی Unity – ساخت منو آموزش ساخت بازی در ویژوال بیسیک
مجموعه آموزش های ساخت بازی ●  آموزش های رایگان تبلیغات دیجیتال هوشمند

امتیاز موضوع:
  • 0 رأی - میانگین امتیازات: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
درخواست کد csharp
Exclamation 
سلام
من دنبال کدی هستم که بدم به گیم آبجکت اصلی بازیم و وقتی پلیر روی نقطه ای کلیک میکنه گیم آبجکت به اون نقطه بره.(حرکت در واحد x ها)
کسی میتونه کمکم کنه؟(موتورم یونیتیه نسخه 4)
(1/8/1395، 01:07 صبح)J.YA نوشته است: سلام
من دنبال کدی هستم که بدم به گیم آبجکت اصلی بازیم و وقتی پلیر روی نقطه ای کلیک میکنه گیم آبجکت به اون نقطه بره.(حرکت در واحد x ها)
کسی میتونه کمکم کنه؟(موتورم یونیتیه نسخه 4)

یعنی کسی بلد نیست ؟sadsad
من برنامه نویسی یونیتی انجام ندادم اما تو سی شارپ
موقعیت x موس رو میگیرم و برابر با موقعیت x ابجکت قرار میدم
اگر بخواهیم به صورت دنباله رو باشه کافیه در یک تایمر به مقدار x ابجکت تا رسیدن به مختصات مورد نظر مقداری اضافه کنیم
بنابراین الان شما باید تو گوگل دنبال این کلید ها باشید
how to get mouse cursor position in unity3d
how to change object position in unity3d
پاسخ
(1/8/1395، 08:31 عصر)sir maker نوشته است: من برنامه نویسی یونیتی انجام ندادم اما تو سی شارپ
موقعیت x موس رو میگیرم و برابر با موقعیت x ابجکت قرار میدم
اگر بخواهیم به صورت دنباله رو باشه کافیه در یک تایمر به مقدار x ابجکت تا رسیدن به مختصات مورد نظر مقداری اضافه کنیم
بنابراین الان شما باید تو گوگل دنبال این کلید ها باشید
how to get mouse cursor position in unity3d
how to change object position in unity3d

ممکنه کد رو بنویسید. ببخشید من سر از برنامه نویسی در نمیارم برای همین ازتون کمک میخام. ممکنه؟
اگه تازگی شروع به بازی سازی کردی یه چیزی رو باید بدونی. معمولا یه راه حل آماده و کامل گیر نمیاری. باید بگردی و هر تیکشو از یه جا پیدا کنی.
برای جابجایی توی یونیتی باید متغیر transform.position آبجکت رو در متد آپدیت بروز کنی. یعنی یه مقدار جدید بهش بدی. این جوری آبجکت از محل اولیه می پره به محل جدید. حالا اگه بخوای این جابجایی روون بشه باید از تابع Lerp استفاده کنی.
کد حرکت نرم :
کد:
transform.position = Vector3.Lerp(transform.position,new Vector3(0,0,0),1*Time.deltaTime);
اون عدد 1 رو باید عوض کنی تا به مقدار روونی و سرعت دلخواه برسی. آبجکت فرضی از نقطه ای که هست به نقطه 0,0,0 میره.
بازی معمایی پازلر
پاسخ
ایده: برای اینکه روی جسم کلیک کنید و انتخاب بشه و بعد حرکت کنه می تونید یه متغیر public تعریف کنید و بعدش بگید if(Input.GetMouseButton(0 بعدش با rayCast تگ شی دلخواه رو بخونید و بگید اگه مساوی تگ دلخواه بود ذخیره کنید توی متغیر پابلیک و بعدا روی هر جای زمین کلیک کردید با استفاه از این متغیر پابلیک،جسم انتخاب شده رو حرکت بدید به نقطه ی کلیک شده ی زمین.

عکس زیر فقط یک ایده است.و اسکریپت رو ما به یک cube یا sphere ساده دادیم برای تست. شما می تونید به تانک یا هر چی دوس دارید بدید و انیمیشن هم خودتون می تونید بدید به کاراکتر دلخواهتون.

resim
در این اسکریپت وقتی به نقطه ی دلخواه کلیک کنید یا لمس کنید کاراکتر به اون نقطه حرکت می کنه (برای نگاه کردن می تونید lookAt بکار بگیرید و y رو صفر کنید تا بالا و پایین نگاه نکنه)
اسکریپت بسیار عالی.
دقت کنید اکثر اسکریپت ها در یک ورژن کار می کنند اما این
تست شده روی یونیتی 4و 5 و اندروید هست.
به زبان سیشارپ با کلیپ.
لینک:

http://opizo.com/4j6cPf

کپی شده از http://gameover.blog.ir
https://cafebazaar.ir/app/ir.s.s.hek.nokh/?l=fa
https://telegram.me/gameoverblog
بیشتر از آنچه برای موفق بودن تلاش می کنی برای با ارزش بودن تلاش کن.آلبرت انیشتین.

پاسخ
 سپاس شده توسط رضا النصار ، alibay15 ، AliScan

موضوعات مرتبط با این موضوع...
موضوع نویسنده پاسخ بازدید آخرین ارسال
  درخواست کریستال ریپورت sir maker 2 908 5/10/1393، 11:18 عصر
آخرین ارسال: sir maker
  درخواست چند کد سی شارپ برای یونیتی dloadiha 1 1,867 18/7/1392، 08:06 عصر
آخرین ارسال: taha_mct

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان