امتیاز موضوع:
  • 1 رأی - میانگین امتیازات: 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

[-]
کلمات کلیدی
مقایسه

مقایسه
سلام خدمت دوستان عزیز

من یه ماه تقریبا اینجا نبودم بخاطر یه موضوعی گیم میکر رو گذاشته بودم کنار یه مدت و رفتم دنبال موتور کانستراکت

خب تصمیم گرفتم یه مقایسه ایی عادلانه داشته باشم بین این دو تا

اول ویزگی های کانستراکت2 رو میگم بعد گیم میکر

ویژگی کانستراکت2 :
1_ محیط اسون
2_ خروجی راحت فقط با یک برنامه 20 مگابایتی
3_ بدون نیاز به یک خط کد نویسی
4_ قوی بودن موتور فقط بدید بازی سازی نمیخوره بلکه میشه برنامه های زیاد و متنوعی باهاش زد
5_ دارا بودن قابلیت effect دادن و خاصیت دادن به ابجکت ها

ویزگی گیم میکر استودیو:
1_محیط اسون
2_خروجی سخت و نیاز به هزار جور برنامه و پلاگین پر حجم
3_نیاز به کد نویسی تا حدودی
4_فقط برای ساخت بازی و برنامه های ابتدایی
5_ effect نداره باید خودت بسازی ولی کانستراکت خودش یه عالمه مدل داره خودتم میتونی بسازی حتی

[/size] باز هم قضاوت با خودتون اینا تجربه من بود من با جفتش کار کردم با یونیتی هم کار کردم [/font]
پاسخ
دادا این برنامه 20 مگا بایتیع اسمش چیع من مردم تا از کانستراکت خروجی گرفتم
sorenatech گروه بازی وانیمیشن سازی هست
با 9 کاربر حدوداً 16 ساله (میانگینی)
ولی از خیلیت بهتره <V>
پرچم بالاست
[img]http://www.data-link.ir/wp-content/uploads/2015/12/Telegram-logo.jpg[/img]
[font=Trebuchet MS]به کانال تلگرامی ما بپوندید[/font]
[size=xx-large]sorenatech@[/size]
[url]telegram.me/sorenatech[/url][url=telegram.me/sorenatech]telegram.me/sorenatech[/url]
اگر دوست داری به گروه ما بپوندی میتونی در اینجا به من یه پ.خ. بدی یا به
آدرس sorena.ir@chmail.ir یه ایمیل بزنی یا از همه اسون تر بیای توی کانال تلگرامی ما و بگی میخوای عضو شی
پاسخ
(1/7/1395، 06:52 عصر)sorenatechco نوشته است: دادا این برنامه 20 مگا بایتیع اسمش چیع من مردم تا از کانستراکت خروجی گرفتم

خیلی راحت
پلاگین cocon canvasplus رو دانلود کن بریز تو پوشه پلاگینت بعد برو پروژه اصلیتو باز کن هر جا از شی browser استفاده کردی پاک کن جاش
از قسمت های cocon canvas plus استفاده کن بعد export میکنی و فایلشو فشرده میکنی میری تو سایت
cocon.io

فایل زیپ شدتو اونجا اپلود میکنی بعد تنظیمات و انجام دیدی گزینه
compile رو میزنی

زدی وای میستی تا اون دایره که عکس اندروید توشه ابی شه اگه شد ینی درسته اگه قرمز یا نارنجی شد ینی ی جا اشتبا کردی

بعد دانلودش میکنی توش 4 تا فایله دوتاشو برمیداری یکیش نوشته unsinged بعد با برنامه
APK singer
میگیری ساینش میکنی بعد ساین کردی الان میشه
unalign
بعد میری تو نوار apk aligment
میزاریش
verfity
میزنی نشد دوباره میزنیش درست میشه
به این راحتی

20 مگ نیست یکم اغراق (چاخان teeth ) کردم

حجمش حدودا 60_ 70 تا بیشتر نمیشه

پاسخ
یعنی واسه خروجی گرفتن نیاز به sdk نداره؟
به نظرم یه تاپیک بزن از صفر تا صد کار با کانستراکت
شایدم منم به کانستراک روی بیارم wink
[color=#C71585][size=large][font=Courier]عبادت به زیادی نماز و روزه نیست ، همانا به زیاد اندیشیدن در کار خداست ... امام رضا (ع)[/font][/size][/color]
[color=#0000CD][size=x-large][color=#0000CD][b][u][url=http://promakers.ir/forum/showthread.php?tid=13737]آموزش های درخواستی گیم میکر[/url][/u][/b][/size][/color][/color]
پاسخ
(1/7/1395، 07:57 عصر)مسعوووود نوشته است: یعنی واسه خروجی گرفتن نیاز به sdk نداره؟
به نظرم یه تاپیک بزن از صفر تا صد کار با کانستراکت
شایدم منم به کانستراک روی بیارم wink

ن باو اصن به هیچی نیاز نداره یه برنامه میخواد تو هر سایتی هم هست حجمی هم نداره میگیری راحت خروجی میده

اره اگه بشه تاپیک میزنم همه چیو میگم

پاشو بیا منم اولاش تنبلی میکردم بعد یه روز اعصابم از دست گیم میکر خورد شد اخه خروجی نداد teethteethteeth واس همین پاشدم کانستراکت2 نصب کردم خیلی هم خوبه دیگه اصن به گیم میکر نیومدم از اون وقت
پاسخ
اول بگم که با هر دو تا بازیای موفق ساخته شده.
کار با کانسترات ساده تره، ولی تکنولوژیایی که پایه html5 دارن مث کانستراکت دنگ و فنگشون زیاده. از من میشنوین با ابزاری کار کنین که لازم نباشه از این خروجی بگیرین بدین به اون، ، بعد دوباره اونو بردارین بزارین یه جای دیگه ... الی آخر. با ابزاری کار کنین که کل ماجرا رو یه جا براتون انجام میده که تو این زمینه گیم میکر بهتره.
(هر چند من با دوتاشون زیاد موافق نیستم. )

بازی معمایی پازلر
پاسخ
با گیم میکر مشکلی ندارم
ولی اگه آسونتر و بهتره شاید کوچ کردم wink
[color=#C71585][size=large][font=Courier]عبادت به زیادی نماز و روزه نیست ، همانا به زیاد اندیشیدن در کار خداست ... امام رضا (ع)[/font][/size][/color]
[color=#0000CD][size=x-large][color=#0000CD][b][u][url=http://promakers.ir/forum/showthread.php?tid=13737]آموزش های درخواستی گیم میکر[/url][/u][/b][/size][/color][/color]
پاسخ
(1/7/1395، 08:37 عصر)danialabdl نوشته است: اول بگم که با هر دو تا بازیای موفق ساخته شده.
کار با کانسترات ساده تره، ولی تکنولوژیایی که پایه html5 دارن مث کانستراکت دنگ و فنگشون زیاده. از من میشنوین با ابزاری کار کنین که لازم نباشه از این خروجی بگیرین بدین به اون، ، بعد دوباره اونو بردارین بزارین یه جای دیگه ... الی آخر. با ابزاری کار کنین که کل ماجرا رو یه جا براتون انجام میده که تو این زمینه گیم میکر بهتره.
(هر چند من با دوتاشون زیاد موافق نیستم. )

گیم میکر خروجیش بسیار بسیار سخته و حجم زیادی باید دانلود کنی اما کانستراکت2 چیز زیادی نیس
پاسخ
اگه منظور از حجم زیاد android sdk و java jdk هست که این اصلا روش استاندارده. حتی یونیتی هم برای خروجی اندروید به اینا نیاز داره.
بیشتر انجینا برایی اندروید اینجورین.
بازی معمایی پازلر
پاسخ
(1/7/1395، 09:53 عصر)danialabdl نوشته است: اگه منظور از حجم زیاد android sdk و java jdk هست که این اصلا روش استاندارده. حتی یونیتی هم برای خروجی اندروید به اینا نیاز داره.
بیشتر انجینا برایی اندروید اینجورین.

من خیلیارو دیدم که واسه خروجی گرفتن با گیم میکر به مشکل برخوردن و دیگه از عرصه بازی سازی دلسرد شدن ولی من ول نکردم اومدم بقیه انجین هارو تست کردم دیدم کانستراکت2 بهتر خروجی میده
پاسخ

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان