درود مهمان گرامی! ثبت نام

امتیاز موضوع:
  • 0 رأی - میانگین امتیازات: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
سوال:از چه برنامه ای برای طراحی گرافیک دو بعدی کانترستراکت استفاده کنم؟
dashboard 
سلام.من تاز وارد بازی سازی شدم و قصد دارم کارم با موتور کانتراستراکت شروع کنم این یعنی اطلاعاتم فقط در حد خونده هام من خوندم که برای کانترستراکت برنامه نویسی لازم نیست اما میشه از جاوا برای اضافه کردن چیز های جدید استفاده کرد خب و من الان دارم یک دوره اموزشی جاوا طی میکنم می خواستم ببینم برای طراحی کارکتر ها و محیط بازی و غیره تا اون جا که من اطلاع دارم از نرمافزار هایی مثل فلش و... استفاده میکنن. این نرمافزار ها برای کانتراستراکت هم لزم هست یا نه و اگه هست کدوم یکی برای کار با کانستراکت بهتره ممنون میشم سریع جواب بدین smiley
پاسخ
فلش برای انیمیت عالیه اما برا طراحی می تونی از فوتوشاپ استفاده کنی یا اگرم می خوای پیکسل ارت کار کنی
paint ویندوز
پاسخ
 سپاس شده توسط Keyvan
ممنون بابت پاسخ smiley من گرافیک پیکسلی فعلا در نظر ندارم روش کار کنم اما خب گرافیکی شبیه angry birds یا cut the rope یا 41148 خودمون مد نظرمه راستی علاوه بر اینکه کدوم برنامه بهتره لطف کنین بگین کدوم برنامه منابع اموزشی فارسی زیاد تری داره و اگه چند تا منبع معرفی کنین خوش حال میشم smiley
پاسخ
فک نمیکردم این فروم تا این حدد سست و مرده باشهsad
پاسخ
 سپاس شده توسط gumer
سلام دوست عزیز
نرم افزار های زیادی برای اینکار وجود داره ولی این سبکی که میخواین با استفاده از فتوشاپ یا ایلوستریتور قابل انجامه
resim
پاسخ
 سپاس شده توسط Keyvan
ممنون بابت پاسخ راستش بازی میخوام با گرافیکی تو مایه های Airscape,,Angry birds,,,cut the rope و کلا دو بعدی دیگه و فک کنم برای همچین گرافیکی استفاده از فتوشاپ زیادم ضروری نباشه و بشه از چیز دیگه استفاده کرد. راستش بخواین همونطور که گفتم تو این کار تازه واردم و از تعاریفی که در مورد فتو شاپ شنیدم مشخص هست سخت وپیچیده هست و منم تکی دارم فعلا کار میکنم واسه همین اگه نرم افزار اسان تر و در عین حال قوی سراغ دارین خوش حال میشم با من به اشتراک بزارینsmiley
پاسخ
ظاهرا شما دو تا سوال دارید :

برای گرافیک صحنه از چی استفاده کنم؟

فقط و فقط با فتوشاپ کار کنید . اصلا هم سخت نیست .آموزش که ماشاله براش ریخته . یکم ور رفتن میخواد (کمتر از یک هفته) و بعدش که یاد گرفتید اینقدر خوش دسته که دیگه سراغ برنامه ی دیگه ای نمیتونید برید.

برای انیمیشن غیر پیکسلی از چی استفاده کنم؟

Flash , Anime Studio , Toon Boom

دومی برای شما که تازه کار هستید خیلی بیشتر راه میاد و ابزار های راحت و خیلی خوبی برای اسپرایت سازی و انیمیت داره

موفق باشید

پاسخ
 سپاس شده توسط Keyvan ، sajjad3011
ممنون بابت پاسخ من خودم یواش یواش داشتم فکر میکردم که مبحث طراحی صحنه و کاراکتر با هم متفاوت باشه که خب شما روشنم کردین فقط اگه زحمت نباشه من یک برنامه جالب به اسم Spriter پیدا کردم که فک کنم شاید مربوط به طراحی کاراکتر باشه. اگه امکان داره شما که تجربتون زیاده یک سری به سایتش بزنید و نظرتون راجبش بگین واقعا خوش حال میشم اگه همچین لطفی در حقم بکنید.smiley
پاسخ
 سپاس شده توسط Mehrdad
سلام دوست عزیز
اسپرایتر محدودتر از انیمه استادیو هست ولی با کانستراکت سازگاری خوبی داره ( اگر با کانستراکت کار میکنید )
اگر میخواید انیمیشن های ابتدایی برای بازیتون بسازید همین اسپرایتر هم خوبه

اما برای طراحی اجزا ... بستگی به نوع سبک طراخیتون داره ... اگر سبک مدنظرتون کارتونی و وکتور هست بدون شک ایلوستریتور میتونه نیازتونو برطرف کنه ... بعضی ایزارهای طراحیش از فتوشاپ هم بهترن ( مثل penTool )
! KEEP CALM AND LOVE CONSTRUCT2
آرام باش و به کانستراکت 2 عشق بورز !
پاسخ
 سپاس شده توسط Keyvan
اگه منظورتون از وکتور گرافیک شبیه بازی 41148 و یا Limbo هست هنوز دقیق تصمیم نگرفتم اما به احتمال زیاد از گرافیک رنگی مثل انگرب بیردز استفاده کنم پس اگه میتونین برنامه ای برای گرافیک رنگی و شاد معرفی کنین بازم ممنون بابت پاسخ هاتونsmiley
پاسخ

موضوعات مرتبط با این موضوع...
موضوع نویسنده پاسخ بازدید آخرین ارسال
  مشکل خروجی اندروید از کانستراکت 2 با استفاده از intel xdk-نسخه های جدید danialabdl 5 2,181 12/11/1394، 12:23 صبح
آخرین ارسال: danialabdl
Wink سوال : استفاده از چند event sheet در کانسترکت shakala 3 1,136 25/1/1394، 07:26 عصر
آخرین ارسال: Amirns

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان