درود مهمان گرامی! ثبت نام

جشنواره بازیسازی پرومیکرز

امتیاز موضوع:
  • 0 رأی - میانگین امتیازات: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
مجموعه آموزش های game creator 001
سلام.
اینم از سری آموزش ها.
البته امروز نمیتونم آموزش بزارم فقط لینک دانلود میزارم.
این سایت اصلی هست.
این لینک دانلود نسخه ی رایگان هست.(توجه کنید رایگانش خیلی کامل هست برخلاف دیگر انجین ها)
آموزش ها بزودی.......

اینم لینک عکس هایی از انجین
لینک
صبر از که اموختی از اینترنت
ای دی من در تلگرام @game10000
پاسخ
 سپاس شده توسط shakala ، sajjad3011 ، aminblog76 ، m.babayi574 ، Mehrdad ، sepehr1234
خودت کار کردی باهاش؟ برنامه نویسی داره؟ مزیت ها و معایبش چیه ؟
پاسخ
(30/5/1394، 12:21 صبح)sajjad3011 نوشته است: خودت کار کردی باهاش؟ برنامه نویسی داره؟ مزیت ها و معایبش چیه ؟

سجاد اینجا رو بخون فکر میکنم یکم جواب سوالاتت رو داده باشه wink
http://promakers.ir/showthread.php?tid=1...#pid124520
پاسخ
من بازم اینجا هم میگم ولی یه چیزایی اضافه کردم.سلام.001 یه انجین بازی سازی بدون کد نویسی هست که درهر سبکی میتونه بازی بسازه ولی در اصل برای بازی های RPG و پلتفرمر ساخته شده.
این انجین سه نسخه داره:
رایگان:فقط برای کامپیوتر خروجی میگیره ولی با اینکه رایگانه کامله و مهلتی هم نیست
پولی(تقریبا 100 دلار):بازی های سه بعدی.ایونت های خیلی بیشتر.خروجی گرفتن برای ای او اس و اندروید و.......
ماهانه(ماهی ده دلار)این نسخه همون نسخه ی بالایی هست ولی فرقش اینه که بازی هایی که باهاش بسازی رو شرکت 001 ازت میخره|-:
این انجین قابلیت های زیادی داره مثل:
سیستم کاراکتر میکر
نور پردازی تو حالت دو بعدی
اسپرایت میکر خوب
لول ادیتور عالیی
ایونت های خودت رو بسازی(جل الخالق)
بدون کد نویسی
و....
این انجین چون خیلی محبوب نیست(دلیل نا محبوب بودنش بدیش نیست.اینه که بازی های RPG سخته ساختشون و طرفدار نداره)کرک نداره.
سبک این انجین کمی با بقیه فرق داره.مثلا کانستراکت با بقیه متفاوته ولی این کاملا فرق داره.
البته نمیشه گفت کد نداره.داره ولی کمه.مثلا وقتی میخوای رابط کاربری سیستم رو طراحی کنی باید یکم اسکپریت نویسی کنی که خیلی سخت نیست یه خط بنویسی خودش میفهمه
معایبش یه سری باگ هست تو اسپرایت های خودش که البته خوبه ادم رو به ساخت اسپرایت تشویق میکنه!
همچنین اگه بری و بخش های گرافیکش رو دستکاری کنی خراب میشه.که البته تقصیر خودتونه!

راستی لطفا اون اسپم من رو هم حذف کنید
پاسخ
 سپاس شده توسط X Pluse
من باهاش کارکردم خیلی وقت پیش
فکر کنم اخرین بروز رسانیش سال 2006 اینا بود
سمتش نرید اصلا ارزششو نداره خیلی قدیمیه
پرتال جدید پرومیکرز
خبر های خوب در راه است.....
پاسخ
خیلی هم ارزششو داره.میدونید یه عده که بلد نیستن باهاش کار کنن بازی های چرتی ساختن باهاش که ابروی این انجین رو برده مثل تجارت کثیف.
راستی دوستان این انجین قدیمی نیست اخرین اپدیتش مال 2012 هست.تو نیوز خودش هم زده.
فرومش هنوز هم فعال هست.
پاسخ
با قسمت اول آمووزش ها در خدمت شما هستیم!
این قسمت:اشنایی با محیط نرم افزار.
بعد از باز شن نرم افزار با این صفحه مواجه میشید که برای مدیریت پروژه ها هست.

resim
دکمه ی NEW رو بزنید تا با این صفحه مواجه بشید.
resim
برای پروژتون اسمی انتخاب کنید و نوع پروژه رو Action/RPG pro قرار بدید.این نوع برای بازی هایی که در دوره های قدیم اتفاق میفته مناسبه.
نوع سه بعدی فقط برای ورژن پولیه.
نوع ام اس پاینت برای بازی های شبیه GTA مناسبه.
نوع پلتفرمر که میدونید چیه!
دو نوع بعدی که با گذاشتن اون تیک پایینی فعال میشن یکی ماجرایی کلیکی هست و اون یکی صفحه ی خالی با هر سبکی که میخواید مثل تاور دفینس و.........
بعد از انتخاب پروژه با صفحه ی اصلی مواجه میشید.(عکسش رو اپلود نمیکنه متاسفانه)
منوی بالایی به غیر از گزینه ی help به درد نمیخوره چون مینبرش پایینش هست.
دکمه ها از چپ به راست:
sprites برای اسپرایت شخصیت ها و افکت ها
tile_sets برای اشیا و زمین و غیره تو بازی
Doors برای در ها(تو این انجین میتونید تنظیمات عجیبی رو رو در هااعمال کنید)
items and magic وسایلی که کاراکتر به دست میگیره یا ازشون استفاده میکنه.و جادو ها.
sounds and music برای وارد کردن موزیک به انجین
fonts فونت هایی که تو بازی استفاده میشه
players and party members برای ساخت کاراکتر هایی که اونا رو کنترل میکنیم
actors templates برای ساخت دسته بندی در کاراکتر ها
statistic برای خصوصیات مثل دفاع و حمله خودتون هم میتونید اضافه کنید
areas of equipment برای مدیریت چیز هایی که کاراکتر ازشون استفاده میکنه خودتون هم میتونید بسازید
teams alliance برای تایین دشمنی و دوستی بین گروه ها که بعدا توضیح میدم
اسم طولانی!:بریا ساخت ماموریت برای کاراکتر و....
system triggers xخودمم نفهمیدم چیه!teeth
custom events برای اینکه ایونت های خودتون رو طراحی کنید
contorols برای مدیریت کنترل ها
input triggers طراحی کنترل ها
resours اگه از جایی اسپرایت گرفتید با اینجا مدیریت میکنید
game setting تنظیمات کلی بازی
legacy setting یه سری خصوصیات پیشترفه
startup menu setting وقتی بازیرو میسازید و طرف بازش میکنه یه منو باز میشه این تنظیمات اونه
visual setting یه تنظیماتی که رنگ و اینا رو تغییر میده
test game تست کردن بازی
test on mobile تست کردن در موبایل در نسخه ی پولی
build game خروجی گرفتن از بازی
پدرم دراومد تا نوشتمش بزن تشکر قشنگه رو
اموزش بعدی:ساخت اولین مپ در 001
پاسخ
 سپاس شده توسط aminblog76 ، Mehrdad ، parhamic ، Robot ، amir0078 ، X Pluse ، sinasp
اقا فقط یه چیزی
قضیه چیه همه با این انجین بازی های سبک پیکسل ارت میسازن؟ c;,g
پاسخ
سلام.بازی های RPG تو دوران حکومتشون (!)پیکسلی بودن و برای این که هم این سبک یاد اور اون روسازت هم ساده تره باهاش بازی های پیکسلی میسازن
درواقع کلا اصل بازی های RPG پیکسلی هست
بنا به دلایلی مجبور شدم عکس هارو در یک فایل زیپ خدمت شما تقدیم کنم
لینک
اما بریم سر آموزش
پروژه ای که باهم ساختیم رو باز کنید.بر روی مپی که پایین سمت چپ هست با نام starting map کلیک کنید تا باز شه ولی احتمال با باز شدن پروژه به طور خودکار باز میشه.(تصویر اول)
سپس رو نام مپ کلیک راست کنید و گزینه ی properties رو بزنید تا تنظیمات مپ بیاد.
width و height رو روی بیست قرار بدید تا مپ بزرگ تر بشه.میتونید اسمش رو هم عوض کنید.(تصویر دو)
حالا اگه برید تو مپ با شکلی مطابق تصویر دو مواجه میشید.از سمت چپ در بخش draw بزارید توضیحی از این بخش بدم:
چهار قسمت داره:
floor برای زمین و چمن و این جور چیز ها
lower object برای میز صندلی و .....استفاده میشه که پلیر با برخورد بهشون وایمیسته
upper objects برای چیز هایی که روی میز ها قرار میگیره مثلا بشقاب غذا،چراغ و......
walls برای دیوار ها و با گزینه ی سمت راست این بخش میتونید ارتفاع دیوار رو تنظیم کنید.
خب.حالا از بخش floor گزینه ی ground رو که تو منوی زیر این بخش ها هست بزنید تا چمن و اب و خاک نمایان بشه.با استفاده از دکمه ها کل زمین رو با dark grass پوشش بدید.مثل تصویر چهار
حالا در همون بخش tiled floor رو انتخاب کنید و بخش کوچیکی از گوشه ی مپ رو با wooden floor پوشش بدید.حالا از بخش دیوار ها دورشو
wooden wall بکشید.اگه ارتفاعش خوب نبود با نشانگر گوشه ی دکمه ارتفاع رو تغییر بدید.مثل تصویر پنج
حالا دکمه ی door رو از منوی بالای مپ انتخاب کنید.مثل تصویر پنج مستطیلی که رو موس اومده رو کنار دیوار ببرید و کلیک کنید.حالا تنظیمات در نمایان میشه.مثل تصویر شش.
حالا نوع در رو مثل تصویر قرار بدید و color رو بزارید روی قهوه ای.
اوکی بزنید.حالا یک در نمایان میشه.
این مپ رو با ابجکت های دیگه زیبا کنید و سیو کنید چون برای تمرین بعدی لازمه.مثل تصویر هفت
نکته:پلیر به طور خودکار با شروع بازی میره گوشه ی مپ.برای رفع این مشکل در قسمت تنظیمات بازی روی starting location کلیک کنید و مسطیل رو در بخشی که میخواید پلیر از اونجا شروع کنه قرار بدید.
حالا با کلیک بر روی گزینه ی play map و یا test game بازیتون رو تست کنید و با اینتر در رو باز کنید.
نکته ی 2:اگه از play map استفاده کنید تنظیماتی که برای شروع پلیر انجام دادید کار نمیکنه و باید خودتون جایی رو برای شروع مشخص کنید
تا آموزش بعدی بدرود
پاسخ
 سپاس شده توسط aminblog76 ، X Pluse
ممنون smiley
اینا رو pdf یا ویدیو بکنی راحت تر نیستی؟ teeth
پاسخ

موضوعات مرتبط با این موضوع...
موضوع نویسنده پاسخ بازدید آخرین ارسال
  {آموزش} آموزش ساده و کامل پارسی نویسی در گیم میکر qwerty13 23 5,101 20/4/1395، 06:35 عصر
آخرین ارسال: kia007
Thumbs Up آموزش کامل Game Maker :Studio Robot 4 3,225 2/4/1395، 02:04 عصر
آخرین ارسال: morteza444
Video اموزش تصویری 3d game studio A6 game0111 6 2,962 18/12/1391، 12:44 عصر
آخرین ارسال: mohammad 2013
  دانلود آموزش نرم افزار 3d game studio نوید 6 2,651 4/12/1391، 03:55 عصر
آخرین ارسال: نوید
  موتوربازیساز 3D GAME STUDIO PARS 4 1,677 18/9/1391، 10:35 عصر
آخرین ارسال: PARS

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان