امتیاز موضوع:
  • 0 رأی - میانگین امتیازات: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

[-]
کلمات کلیدی
آموزش c از مقدماتی تا پیشرفته

آموزش C از مقدماتی تا پیشرفته
Information 
مقدمه

سلام دوستان... امروز اومدیم با آموزش زبان برنامه نویسی C خب اول از همه میخوام یه توضیح کوچیکی از کد بگم که چیه و چه نقشی در کامپوتر داره احتمالاّّ شما هم یک فرمول سخت ریاضی رو نمیتونید حل کنید ولی کامپیوتر برای شما جواب رو تو 2 ثانیه میگه تمام این برنامه ها مثل ماشین حساب با کدی ساخته شدند ولی زمان قدیم که کامپوتر تازه اختراع شده بود از کدها هیچ خبری نبود moa
ولی چگونه کد رو ساختن و برنامه درست کردن؟ جواب این هست که کامپیوتر و حتی کامپیوتر های امروزی جوری ساخته شدند که نمیدونم کجاش lol ولی یه جاش همیشه برنامه هارو بصورت True False میخونه برای مثال لامپ. لامپ دو حالت داره یا بازه یا بستست. کامپیوتر هم همینجوری هست و مقدار True فک کنم 1 و False مقدار 0 هست. پس یک برنامه میتونه به این شکل باشه :10101110001110011001011010100011
حالا ما مثال زدیم lol ولی دانشمندا گفتند این جوری نمیشه cool تا یه برنامه میخواهیم بنویسیم باید نصف عمرمونو بدیم به نوشتن 1 و 0 ',} و اینا اومدن گفتن مثلا شماره های 10100 بشه مثلا فلان کد و اینارو فشرده تر کردن و به حالت حرفی در اوردن و این حرف هارو واسه اینکه درک فهم برنامه نویس ها باشه از کلمات انگلیسی استفاده کردند. حالا مشکل اینا این بود که این حرف ها رو کامپیوتر شناسایی نمیکنه پس چه فایده؟ x(ohno ولی اومدن Compiler رو اختراع کردن teeth کارش هم این بود که کدهایی که کدنویس نوشته رو به این عدد ها تبدیل کنه تا قابل شناسایی برای کامپوتر بشه. و یواش یواش زبان های مختلفی توسط انسان های کختلفی ایجاد شد و از زبان های قدیمی میتوان به Pascal و B اشاره کرد که زبان C که با این کار خواهیم کرد کامل شده ی زبان B هست اگر دقت کنید مثل الفبا آمده (A B C D E) lol خب حالا چرا C؟ بخاطر اینکه ساده است و اگر میخواهید زباین های Java و C# را یاد بگیرید باید اول اینو یاد بگیرید چون این زبانها شباهتی به C دارند یا اصلا از روی C این زبان ها رو ساختن پس به این پی میبریم که C یک زبان پایه است و بسیاری از زبان ها شباهت زیادی به این زبان دارند و بسیاری از بازی های پیشرفته توسط همین زبان C ساخته شده امیدوارم که هیجان کامل در این راه برای برنامه نویس شدن رو داشته باشید و انشاالله از روز های بعد شروع می کنیم به آموزش زبان C پس فعلاّّ خدا نگهدار! <wave>
پاسخ
ادامه ندادی اصلاwhatsadsad
این متنو خیلی دوس دارم:
دوستی به تعداد نیست به رفاقته
.
.
..
.
یوسف 7تا برادر داشت .حسین یه عباس.=((
پاسخ
بهتره یه راهنمایی دوستانه کنم:
بیخود وقت نذار.یه عالمه آموزش نیمه کاره هس که ول کردن بچه ها بین راه. اینا چیزایی که دونستنش سود چندان و ندونستنشون ضرری نداره.
بچسب به یه زبون ساده مثل vb.net که سادگی در کدنویسی و قدرت و انعطاف پذیری نسبتا خوبی رو داره.تقریبا میشه گفت توانایی های سیشارپ رو هم داره.
-
وقت که داری می ذاری بعدش هم وقت بذار روی basic4android. چون فقط 5 مگ هست انعطافش بالاست چون خروجی جاوا رو می ده ولی زبون برنامه نویسیش بسیار ساده و بهترین محیط دوست داشتنی و ضد حساسیت به متن هست.
-
بخدا من در مورد سی اگه می دونستم ارزش داشت توان ساخت خیلی از آموزشای خوب رو داشتم ولی نمی سازم چون تو ایران الان خیلی کم ازش استفاده میشه و صرفا در حد یک ترم درس دانشگاهی ارائه میشه و خلاص.
https://telegram.me/gameoverblog
بیشتر از آنچه برای موفق بودن تلاش می کنی برای با ارزش بودن تلاش کن.آلبرت انیشتین.

پاسخ
(1/5/1394، 05:43 صبح)sajjad3011 نوشته است: بهتره یه راهنمایی دوستانه کنم:
بیخود وقت نذار.یه عالمه آموزش نیمه کاره هس که ول کردن بچه ها بین راه. اینا چیزایی که دونستنش سود چندان و ندونستنشون ضرری نداره.
بچسب به یه زبون ساده مثل vb.net که سادگی در کدنویسی و قدرت و انعطاف پذیری نسبتا خوبی رو داره.تقریبا میشه گفت توانایی های سیشارپ رو هم داره.
-
وقت که داری می ذاری بعدش هم وقت بذار روی basic4android. چون فقط 5 مگ هست انعطافش بالاست چون خروجی جاوا رو می ده ولی زبون برنامه نویسیش بسیار ساده و بهترین محیط دوست داشتنی و ضد حساسیت به متن هست.
-
بخدا من در مورد سی اگه می دونستم ارزش داشت توان ساخت خیلی از آموزشای خوب رو داشتم ولی نمی سازم چون تو ایران الان خیلی کم ازش استفاده میشه و صرفا در حد یک ترم درس دانشگاهی ارائه میشه و خلاص.
والا تو تجربه ای که این چند مدت با بیسیک 4 داشتم انعطاف پذیری توی اون دیدم و برعکس ادم رو محدود میکنه
در سی هم باید بگم زبانی هست که برای برنامه نویسی avr و arm استفاده میشه و تو خیلی از جاها کاربرد داره
:)
پاسخ
(1/5/1394، 09:15 صبح)sir maker نوشته است:
(1/5/1394، 05:43 صبح)sajjad3011 نوشته است: بهتره یه راهنمایی دوستانه کنم:
-
-
والا تو تجربه ای که این چند مدت با بیسیک 4 داشتم انعطاف پذیری توی اون دیدم و برعکس ادم رو محدود میکنه
در سی هم باید بگم زبانی هست که برای برنامه نویسی avr و arm استفاده میشه و تو خیلی از جاها کاربرد داره
من کاملا موافقم
تازه بعدش قراره #c یاد بگیرم برای همین ای لازمه
این متنو خیلی دوس دارم:
دوستی به تعداد نیست به رفاقته
.
.
..
.
یوسف 7تا برادر داشت .حسین یه عباس.=((
پاسخ
sir maker در مورد کاربرد سی باهات موافقم اما منظورم اینه که این بنده ی خدا رو راهنمایی کنم اگه می خواید در مورد سی روی چیز تازه ای بحث کنید روی مباحث مثلا الگوریتم های هوش مصنوعی یا ساختمان داده ها و ضرب عدد n رقمی و اینجور مباحث بحث کنید این کاربردی و باعث پیشرفت هست و خوبه.ولی صرفا آموزش syntax و ساختار و تاریخچه سی رو منظورمه... اینقدر آموزش ازش هست که دیگه خیلی تکراری شده..
یا مثلا هون برنامه نویسی AVR رو بیایم اش یه مبحث آموزش جدید باز کنیم و یه چیز نو و پول آور رو بهش بپردازیم.
--
(اینم توی پرانتز می گم b4a قدرت کامل داره دلیلش اینه که خودش 5 مگ هست و این یعنی تمام قدرتشو از کتابخوانه های نصبی JDK=کیت توسعه جاوا می گیره پس تمام توانایی های جاوا رو داره.فعلا اینجا ادامه نمی دم خواستید یه تاپیک جدید بزنید بحث می کنم)
https://telegram.me/gameoverblog
بیشتر از آنچه برای موفق بودن تلاش می کنی برای با ارزش بودن تلاش کن.آلبرت انیشتین.

پاسخ

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان