انجمن تخصصی بازی سازی پرومیکرز
تازه بازی سازی رو شروع کردم و پیشرفتم متوقف شده لطفا کمک کنید - نسخه‌ی قابل چاپ

+- انجمن تخصصی بازی سازی پرومیکرز (http://promakers.ir)
+-- انجمن: ساخت و توسعه بازیهای کامپیوتری (http://promakers.ir/Forum-%D8%B3%D8%A7%D8%AE%D8%AA-%D9%88-%D8%AA%D9%88%D8%B3%D8%B9%D9%87-%D8%A8%D8%A7%D8%B2%DB%8C%D9%87%D8%A7%DB%8C-%DA%A9%D8%A7%D9%85%D9%BE%DB%8C%D9%88%D8%AA%D8%B1%DB%8C)
+--- انجمن: پرسش و پاسخ (http://promakers.ir/Forum-%D9%BE%D8%B1%D8%B3%D8%B4-%D9%88-%D9%BE%D8%A7%D8%B3%D8%AE)
+--- موضوع: تازه بازی سازی رو شروع کردم و پیشرفتم متوقف شده لطفا کمک کنید (/Thread-%D8%AA%D8%A7%D8%B2%D9%87-%D8%A8%D8%A7%D8%B2%DB%8C-%D8%B3%D8%A7%D8%B2%DB%8C-%D8%B1%D9%88-%D8%B4%D8%B1%D9%88%D8%B9-%DA%A9%D8%B1%D8%AF%D9%85-%D9%88-%D9%BE%DB%8C%D8%B4%D8%B1%D9%81%D8%AA%D9%85-%D9%85%D8%AA%D9%88%D9%82%D9%81-%D8%B4%D8%AF%D9%87-%D9%84%D8%B7%D9%81%D8%A7-%DA%A9%D9%85%DA%A9-%DA%A9%D9%86%DB%8C%D8%AF)

صفحه‌ها: 1 2

تازه بازی سازی رو شروع کردم و پیشرفتم متوقف شده لطفا کمک کنید - u r s a - 18/10/1396

سلام من بازی سازی رو تازه شروع کردم میخوام بدونم از کجا باید شروع کنم گیج شدم بازی سازی رو هم تا یک جاهایی یاد گرفتم اما مثلا نمیدونم چطوری توانایی پریدن رو ایجاد کنم یا مثلا چطوری وقتی جاذبه ایجاد کردم ابجکتم رو زمین راه بره و نچسبه 

از کد نویسی هم زیاد سر در نمیارم مشکلم همینجاس به نظرتون چیکار کنم؟ تا همینجا یاد گرفتم و پیشرفتم متوقف شده نمیدونم چیکار کنم
بازی هم که ساختم در این حده تو این فایل هست .گیم میکر 8
http://up.persianscript.ir/do.php?filename=ff59-New-folder-2-.rar

RE: کمک - YASIN GIME - 18/10/1396

اوم اسم تایپیک رو درست کن تا اخطار نخوردی

دوم انگلیسیت خوبه یانه

RE: کمک - u r s a - 18/10/1396

(18/10/1396، 09:23 عصر)YASIN GIME نوشته است: اوم اسم تایپیک رو درست کن تا اخطار نخوردی

دوم انگلیسیت خوبه یانه

سلام 
انگلیسیم زیاد جالب نیست در حد دبیرستانه اونم خیلی خیلی خوب نیست teeth   البته دارم تقویتش میکنم
بازیمو دیدین؟؟؟
ممنون

RE: تازه بازی سازی رو شروع کردم و پیشرفتم متوقف شده لطفا کمک کنید - YASIN GIME - 18/10/1396

پس اول انگلیسیت باید تقویت بشه تا جایی که بتونی هلپ گیم میکر رو بخونی

RE: تازه بازی سازی رو شروع کردم و پیشرفتم متوقف شده لطفا کمک کنید - YASIN GIME - 18/10/1396

بازی هم اصلا خوب نبود به دشمن ها هم میخوردی نمیسوختی ولی برای شروع عالیه من برای شروع همین نمیتونستم بسازم البته خودمم زیاد چیزی سرم نمیشه

RE: تازه بازی سازی رو شروع کردم و پیشرفتم متوقف شده لطفا کمک کنید - u r s a - 19/10/1396

الان یکی میتونه همین دو موردی که بالا گفتم رو بهم یاد بده؟ یکی پریدن ابجکت یکی راه رفتن و نچسبیدن به زمین هنگام جاذبه ایجاد کردن اخه من برای ابجکت های زمینم برای اینکه ابجکت پلیرم بهشون خورد داخلشون نشه در ایونت استپ و اکشن jump to position مینویسم xprevious و y previous اما ابجکتم به زمین گیر میکنه و افقی رو اونا راه نمیره یکی این
یکی دیگه هم این که معنی این ها رو میخواستم بدونم =+ =- و چیز هایی که میشه اینطوری ساخت مثلا وقتی جلوی hspeed برای حرکت قرار میدیم چه معنی میده
ممنون

RE: تازه بازی سازی رو شروع کردم و پیشرفتم متوقف شده لطفا کمک کنید - YASIN GIME - 19/10/1396

این سورس رو برای مدرسه ساختم همش هم اکشنه خودت متوجه میشی فکر کنم اگه متوجه نشدی بگو وقتی اینترنت داشتم فیلم اموزش همینو برات میفرستم فقط یه اشکال داره اونم بهت میگم

RE: تازه بازی سازی رو شروع کردم و پیشرفتم متوقف شده لطفا کمک کنید - SH98_AKH - 19/10/1396

سلام نمیدونم چقدر زبانتون خوبه اما یادتون باشه بدون زبان نمیتونید بازی سازی یاد بگیرید بعدشم بازی سازی به صورت کلی به دو بخش تقسیم میشه
الف)طراحی بازی
ب)توسعه بازی
شما قبل این که کاربا گیم میکر یا هر انجین دیگه ای ابتدا بازی طراحی بازی رو یاد بگیرید برای این پیشنها میکنم چندتا کتاب بخونید
مثل کتاب A Theory of Fun for Game Design
The Art of Game Design
Level Up
Game Design Workshop
Challenges for Game Design
و...
تا شما مراحل پیش از توسعه رو یاد نگرفتید و نتونید هسته ی گیم پلی بازی رو درک کنید به هیچ عنوان نمیتونید بازی خوبی پیاده کنید
برای توسعه بازی هم با توجه به انجینی که باهاش کار میکنید کتاب مورد نظر رو پیدا کنید یا از فیلم های آموزشی استفاده کنید تا نسبت به پروژه ی مورد نیازتون مسلط بشید بعد شروع کنید به توسعه بازی

RE: تازه بازی سازی رو شروع کردم و پیشرفتم متوقف شده لطفا کمک کنید - u r s a - 19/10/1396

(19/10/1396، 06:09 عصر)YASIN GIME نوشته است: این سورس رو برای مدرسه ساختم همش هم اکشنه خودت متوجه میشی فکر کنم اگه متوجه نشدی بگو وقتی اینترنت داشتم فیلم اموزش همینو برات میفرستم فقط یه اشکال داره اونم بهت میگم

سلام بازی رو دیدم اکشن  vspeed تو ایونت up راهکار باحالی برای نچسبیدن به زمین بود laugh
اما من میخوام در حالت عادی به زمین نچسبه راهی میشناسی؟
ضمنا چند تا سوال دیگه:1- اکشن move to contact دقیقا چکار میکنه و اون سه تا کادر داخلش برای چین؟
2- اکشن check empty رو تو ایونت up برای چی گزاشتی و دقیقا چکار میکنه؟ و داخلش چرا y برابر 1 هست و چرا گزینه not   و relativ اش تیک خورده؟
3- من هر کار میکنم ابجکتم چند بار پشت سر هم میتونه بپره اما ابجت شما تو بازی فقط میتونست یک بار بپره علتش چی هست؟
اینم بازی جدید من 
http://s9.picofile.com/file/8316287084/bazi.gmk.html
یه مشکلی که دارم اینه که تو استپ نوشتم اگه 5 تا سکه خورد(اسکور 5 تا شد) بره به مرحله بعد(البته هر کدوم از اسکلتا یکی از اسکور کم میکنه) نمیدونم چرا وقتی 5 تا رو میخورم ارور میده moving to next room after the last room
ممنون

RE: تازه بازی سازی رو شروع کردم و پیشرفتم متوقف شده لطفا کمک کنید - YASIN GIME - 19/10/1396

1-برای جاذبه و پرش توی حرکت 
2و3-اون چک میکنه تا دوباره به زمین نخوره نتونی دوباره بپری
واسه ی سوال بعدی باید صبر کنی