انجمن تخصصی بازی سازی پرومیکرز

نسخه‌ی کامل: gms یا یونیتی
شما در حال مشاهده‌ی نسخه‌ی متنی این صفحه می‌باشید. مشاهده‌ی نسخه‌ی کامل با قالب بندی مناسب.
صفحه‌ها: 1 2
سلام...دوتسان یک سوال مهم دارم....انتخاب بین gms2 و یونیتی .....

من تازه کار تمام معنا نیستم ...تا حدود ابتدایی (معلومات ابتدایی) در یونیتی اشنایم...اما هنوز اموزش ساخت بازی ی خاصی رو ندیدم و شروع نکردم ....مشکل اینحاست که هنوز دودلم که با گیم میکر برم یا با یونیتی..

اونحوری که من دیدم خصوصیاتی که منو دودل میکنه بین یونیتی و gms اینهایند..

یونیتی: +قدرت زیاد  +با زبان C# بیشتر اشنا خواهیم شد -وقتی میخواییم بازی دوبعدی بسازیم دیگه چرا کارمونو سخت کنیم...(علاقه ی زیادی هم بع بازی های پیکسلی دارم)

gms: +پیادگی راحتر بازی ها در ان  +بیشتر بازی هایی که من بازی کردم و ازونها خوشم اومده با این موتور ساخته شده اند (+همینطور بیشتر بازی هایی که توسط یک سازنده که هم کارای گرافیکی ی انرا کرده هم برنامه نویسی ان... توسط gms2 بوده) - ساخت انیمیشن جدا باید ساخته شود  -با زبان برنامه نویسی ای (که به غیر از صنعت بازی سازی کمک کند) اشنا نمیشویم
huh huh

و من میخوام بعد صنعت بازی سازی به سمت وب بروم شاید....چون بازی سازیو علاقه شدید دارم ...میگن نمیشه پول دراورد ازش(در ایران).
سلام .
توی انجمن یه گشت کوچیکی بزنید میتونید سوالاتی مشابه سوالتونو پیدا و پاسخ هاشونو مطالعه کنید . ( در پست های اخیر هم بحث مرتبطی شد )

اما به طور کلی انتخاب موتور یه چیز سلیقه ای هستش .
من خودم گیم میکر استفاده میکنم و برای کسانی که میخوان شروع کنن هم گیم میکر رو پیشنهاد میدم .
البته بهتره بعد از اینکه توسط گیم میکر با نحوه ی کلی بازی سازی اشنا شدید و یه سری تجربیات بدست اوردید ، برید سراغ موتور قوی تری مثل یونیتی .
( من خودم 2 سال گیم میکر کار کردم و قصدم اینه که به سمت موتور یونیتی گرایش پیدا کنم )

موفق و پیروز باشید .
ببین اگه برا علاقه میخوای خودت یه بازی برا خودت بسازی بازی کنی هرموتوری راحت تره !
ولی اگه فکر پیشرفتی و میخوای حرفه ای بشی موتور بازی سازی قوی انتخاب کن .
یونیتی و آنریل !
یونیتی دوبعدیش خیلی راحته مخصوصا سیستم ui که بازی سازی دو بعدی  رو راحت میکنه !
یه نکته ای که یونیتی رو از بقیه انجینا جدا میکنه تعداد پلاگین و پکیج هایی هست که در ساخت بازی کمک بسیاری میکنه !
برا هر سیستمی پکیج زدن !
البته این جوری که شما گفتی گیم میکر زیادتم هست !!
البته تو ایران بیشترین آموزش فارسی برا یونیتی هست بقیه رو من نمیدونم ولی خودم تا حالا آموزشای زیادی برا یونیتی ضبط کردم !
صد در صد یونیتی بهتره...نه تنها از گیم میکر استودیو بلکه از بقیه (نه کرای انجین و یو دی کی و...) هم بهتره.
اگه قدرت گیم میکر 8 و استودیو و استودیو 2 و کانستراکت و ... رو بزاریم رو هم نصف یونیتی هم نمیشه!
یونیتی قوی هست ولی کرای انجین و آنریل هم سطحشون بالاست حتی در بعضی موارد بالاتر !
بازیایی که با کرای ساختن یه جور قدرت موتور رو نشون میده !
اسنایپر 1تا 5
فارکرای 1تا 5
خیلی از بازیا !!
فارکرای خیلی حرفه ایه ولی بازی کریسیس بازی اصلیه انجین کرایه
(14/7/1397، 04:23 عصر)Shine Studio نوشته است: [ -> ]فارکرای خیلی حرفه ایه ولی بازی کریسیس بازی اصلیه انجین کرایه

به نظر من کرای انجین قوی تر از آنریل هست !
ممنون بابت جواب ها.....یه درخواست دارم .....کسی اموزش بازی سازی یونیتی دوبعدی داره..اموزش خوب...میخوام بیشتر چیزارو یاد بده...انگلیسی هم باشه اشکالی نداره...
دوبعدی که بهتره آموزشای ui یونیتی از مهندس زنجیریان رو ببینید لینکشو پیدا کردم میدم !
تو نت یه سرچ کنید آموزشای زیادی هست ولی انگلیسی زبان اصلی باید صبر کنید پیدا کنم
ببخشید شما چرا همه چیز رو دوساعت منتظر میمونید درخواست میدید؟بهتون بر نخوره قصد بی احترامی ندارم اما شما اگه کتاب آموزش یونیتی نیاز دارید ی بزنید : unity 2d book یا... هزاران نتیجه میاد بالا.چیزهایی که نیاز دارید رو بنویسیذ تو اینترنت نبود درخواست بدید
صفحه‌ها: 1 2