انجمن تخصصی بازی سازی پرومیکرز

نسخه‌ی کامل: مشکل animation در Unity
شما در حال مشاهده‌ی نسخه‌ی متنی این صفحه می‌باشید. مشاهده‌ی نسخه‌ی کامل با قالب بندی مناسب.
سلام 
یه کاراکتر دارم ، از دست و پا و سر و سینه تشکیل شده . حالا دارم یه anim به اسم Run درست می کنم . می خوام راه بره . frame اول پای کاراکتر عقبه و به عبارتی درجه ی زاویه پاش 340 درجه است . 0 درجه یعنی دقیقا به سمت پایین . و 340 شده مثل این " / " . حالا تو frame 30 می خوام این پا بیاد جلو و بشه 45 درجه یعنی مثلا اینجوری " \ " . 
مشکل اصلی که 12 ساعت درگیرش هستم اینه که . بجای اینکه پا بیاد یه ذره جلو و پادساعت بگرده ، برعکس ساعت گرد می گرده و یه دور می زنه از بالای کله رد میشه میاد جلوش.
دیوانه شدم ، یادم اومد قبلا تو این انجمن فعال بودم ، گفتم بیام ببینم برو بچ قدیم کسی هست راهنمایی کنه .
احساس میکنم مشکل به خاطر 340 درجه ست؛ چرا -20 نذاشتید که فریم به فریم بیشتر نشه؟ از -20 به 0 به 20 درجه...
(15/4/1397، 10:28 صبح)qwerty13 نوشته است: [ -> ]احساس میکنم مشکل به خاطر 340 درجه ست؛ چرا -20 نذاشتید که فریم به فریم بیشتر نشه؟ از -20 به 0 به 20 درجه...
اتفاقا همین کار رو میکنم می زارم مثلا -20 خودش میشه 340 . 
مشکل رو تونستم حل بکنم ولی به سختی ، و فکر می کنم یه جای کار ایراد داره . زیر tab انیمیشن کنار dopesheet یه tab هست Curves . تو اینجا درجه هارو نشون داده . برای هر چرخشی که انجام میدم رو هر اعضا باید بیام تو اینجا منحنی رو 360 درجه بکشم پایین یا بالا . کار بسیار سخت و مشقت باریه و فکر می کنم ، کار غیر معمولی هستش و باعث به هم ریختن کل انیمیشن میشه. یجای کار ایراد داره . چرا باید از -20 به 20 برعکس 320 درجه بچرخه ، بجای اینکه 40 درجه پادساعت بچرخه .
کسی که unity بلده و انیمیشن خودش درست می کنه لطفا کمک . چطور مثلا راه رفتن کاراکتر رو درست می کنید . پا رو از عقب تو 30 فریم می خوام بیارم جلو . از بالا می چرخه
با سلام 

در بعضی نسخه های یونیتی یه ویژه 5.3.4 این باگ وجود داره !

می توانید با نصب یونیتی 5.3.3f1 این مشکل را حل کنید  smiley

ولی بدونید که انیمیشن سازی با کلید (مثل یونیتی) خیلی دقت می خواد ! باید خیلی تمرین کنید ! ولی این نسخه راحت تره !

لینک دانلود 32 بیت

لینک دانلود 64 بیت

موفق باشید !
(16/4/1397، 04:24 عصر)A.m نوشته است: [ -> ]با سلام 

در بعضی نسخه های یونیتی یه ویژه 5.3.4 این باگ وجود داره !

سلام ، مال من هم دقیقا همین نسخه ی 5.3.4 هستش. می دونستم یجای کار ایراد داره  ! 
ممنون ، اگه وسطای پروژه می فهمیدم چقد بد میشد. خداروشکر اولشه
خواهش می کنم  smiley