درود مهمان گرامی! ثبت نام

آموزش ساخت بازی در #C آموزش UDK آموزش مدل سازی در Maya
آموزش ساخت بازی در VB آموزش Unity - پروژه محور آموزش مدل سازی با 3Ds Max
آموزش برنامه نویسی اندروید آموزش Unity - ساخت منو آموزش متحرک سازی در 3Ds Max
آموزش ساخت بازی حدس تصویر آموزش Unity - متحرک سازی مجموعه آموزش های ساخت بازی
● آموزش های رایگان ● تبلیغات دیجیتال هوشمند ● استخدام در فرادرس

امتیاز موضوع:
  • 1 رأی - میانگین امتیازات: 1
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Snake با Game Maker
NewText 
درود بر شما!
این بازی با Game Maker ساخته شده، هنوز نام نداره، همون بازی Snake هست که تا کنون بسیار ازش ساخته شده، اینم یکیه مانند دیگر بازی ها، بیشترین انرژی خودم رو گذاشتم سر Settings این بازی. (کسایی که با Game Maker کار میکنن میدونن Game Maker سر فهمیدن Settings مقاومت میکنه و باید کلی باهاش کلنجار بری تا بتونی یه آپشن تو بازیت بگنجونی، حتی گاهی برای اینکه یه آپشن ساده رو برای بازی تعریف کنی، باید اکشن های توی یک ایونت رو دو بار با دو شرط متفاوت تعریف کنی.) البته آپشن های من چون بسیار ساده ن، زیاد درد سر نداشتن.
این بازی رو یه هفته ایه دارم روش کار میکنم، تا پریشب هر چی رو که میخواستم روش پیاده کردم، ولی چون دیشب همه ی باگ هاشو برطرف کردم، گفتم پیش از این که برم سراغ طراحی مرحله، نظر شما هم بدونم و اگه باگی هست که من ندیدم، بهم بگین. البته دو تا باگ داره که الگوریتمشونو تو گیم میکر درست پیاده کردم، ولی اجرا که میکنم نمیشه. یکیش اینه که گاهی که میرین تو بازی، Food توی صفحه نیست، بیرون صفحه هم نیست، اصلا نیست، چم به آبجکت Controller که گفته بودم زمانی که به وجود میاد، یک آبجکت Food بساز، نمیسازه. (یک چهارم بار هایی که میرین تو بازی این اتفاق ممکنه بیفته و این باگ هم به زودی برطرف میکنم، اگر شما هم با این مشکل مواجه شدید، دکمه ی Main Menu روبزنید و دوباره بازی رو اجرا کنید.) و یکی دیگه هم اینه که من سرعت بازی رو رو 5000 گذاشتم که کاربر دستش باز باشه و بتونه با هر سرعتی که میخواد بازی کنه و سرعت نرمال هم گذاشتم رو 500، ولی گاهی سرعت نا درست میشه. چم برای نمونه شما زمانی که سرعت رو میذارین رو 100مار شما انقد تند میره که نمیتونین بازی کنین و باید همینطور هم باشه، ولی گاهی سرعت رو که بذارین رو 100بازی بسیار آروم اجرا میشه و همین باعث میشه که یه باگ دیگه هم (که در اثر رسیدن سرعت به سفر به وجود میاد) به وجود بیاد. (البته این توضیح هم بدم که تو این بازی شماره کمتر برابر سرعت بیشتر هست)
به هر حال، شادمان میشم نظرتونو بگین، هر چیزی که میندیشین برای بازی Snake میتونه جذاب باشه بهم بگین. اگه آپشن های بیشتری به ذهنتون میرسه، باز هم بهم بگین. یه کاری کنین روم بشه بازی رو بذارم رو yoyogames.com
دست شما درد نکنه.
این بازی رو تو دو نسخه Snake (پیش از برطرف کردن باگ ها) و SnakeBW (پس از برطرف کردن باگ ها) میذارم بازی کنین. از اونجایی که تو زمینه گرافیک هیچی بلد نیستم، تصمیم گرفتم بازی رو سیاه سفید کنم (نام SnakeBW هم از همین سیاه سفید گرفته شده). باور کنین برا یکی مانند من که نقاشی روی کاغذ هم بلد نیست، طراحی اون دکمه های ساده ای که تو بازی خواهید دید کار سختی بوده! خسته نباشم.
میتونین هر کدوم رو با فرمت exe جداگانه دریافت کنید :
Snake : http://s2.picofile.com/file/7587357953/Snake.exe.html
SnakeBW : http://s2.picofile.com/file/7587360535/SnakeBW.exe.html
یا هر دو رو با فرمت ZIP بگیرید :

.zip   Snakes.zip (اندازه: 2.43 MB / تعداد دفعات دریافت: 63)
(من که میگم ZIP رو بگیرین بهتره، حجمش به اندازه ی حجم هر کدوم از اون exe ها هست)
(سورسش رو هم به زودی میذارم، شاید به درد کسی بخوره)
پاسخ
 سپاس شده توسط voiceoffox
بازی خوبی بود
مشکلات :
گرافیک بد
منوی خراب
سرعت مار زیادی پیشرفت نمیکرد

یه چیزم بگم سیتینگ خیلی خوب بود ولی اگه میرفت به یه روم دیگه و اونجا به صورت چندگزینه بود بهتر میشد

در کل 5.5/10
موفق باشی teeth
پاسخ
 سپاس شده توسط AIVIO
نقل قول: سرعت مار زیادی پیشرفت نمیکرد
خوب آره. باید برای اون هم یه مقیاس بذارم و توی Settings بگنجونمش و خود کاربر بگه چه قد پیشرفت کنه. سپاس!

نقل قول: Settings بره یه روم دیگه
درسته. ولی چون بلد نیستم Text Box درست کنم، این کار رو نکردم. اینجوری سرعت مار رو نمیتونم تعیین کنم، ولی هر گاه یاد گرفتم، حتما این کار رو میکنم.

نقل قول: 5.5 / 10
دمت گرم. همش میترسیدم بیفتم. ولی قبول شدم.

در کل دستت درد نکنه.
پاسخ
 سپاس شده توسط aseman
سلام

لطفاً تصویری از محیط بازی رو در پست اول قرار بدید.

ممنون

---

برای ساخت TextBox میتونید از این سورس استفاده کنید که دوست خوبم M2_DR نوشته :

دانلود سورس ساخت تکست باکس

موفق باشی wink
پاسخ
 سپاس شده توسط AIVIO ، M2_DR

موضوعات مرتبط با این موضوع...
موضوع نویسنده پاسخ بازدید آخرین ارسال
  GAME KAB آرین12 3 928 13/2/1395، 03:01 عصر
آخرین ارسال: آرین12
  The Might Game کفتار 2 1,077 8/10/1394، 11:20 صبح