درود مهمان گرامی! ثبت نام

جشنواره بازیسازی پرومیکرز

امتیاز موضوع:
  • 1 رأی - میانگین امتیازات: 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
5 موتور برتر ساخت بازی موبایل
(15/7/1392، 08:25 عصر)ansaz نوشته است: سلام
من تو سایت Cocos2dx انجینی با نام Cocos2dxhtml رو دانلود کردم ولی هیچی نتونستم پیدا کنم.30 مگابایت بود ولی هیچ انجینی توش نبود

این انجین اپن سورس هست انتظار محیط گرافیکی خاصی نباید داشته باشید
پاسخ
 سپاس شده توسط bagher2g ، Amirns
با سلام نقد خوبی بود خوشم اومد

به نظر من گیم میکر توشون از همه بهتره نه بخاطر گرافیکی بودن محیطش به خاطر خروجی اندروید راحتش

چون من با بقیه که کار کردم 1000 جور دنگو فنگ داشت تا خروجی بگیری

بازم ممنون از نقد خوبتون
پاسخ
 سپاس شده توسط محمد هکر ، bagher2g ، Amirns
از نظر من بهترین موتور برای ساخت بازی موبایل یونیتی هست از هر نظر که بگیرین یونیتی خوبه
البته فعلا !!!
چون ممکنه یهو بازی موبایل بشه مثل پی اس ویتا یا ایکس باکس 360 و.. مثلا تا همین 3 سال پیش کسی خبر داشت که همچین بازیهایی میخاد بیاد برا موبایل ؟؟ هیچ چیز معلوم نیست ولی اگه کسی بلد باشه انجینو خودش بنویسه که دیگه از هر نظر اسوده خاطره اما سخته و کار یکی دو سال و یکی دو نفر نیست
پس فعلا بچسبین به همین یونیتی
.
البته معلوم نیستا شاید اگه بازی موبایل پیشرفت کرد یونیتی هم پیشرفت کنه ولی بعید میدونم چون تا 8 سال پیش موتور تریدی گیم استادیو نقش کرای انجین الان رو داشت اصلا خدایی میکرد ولی دیدین که الان کسی باهاش کار نمیکنه ممکنه تا 5 سال دیگه یونیتی یا حتی خیلی موتور های دیگه کوبیده شن پس نمیشه گفت چه موتوری به چه موتوری برتری داره
موفق باشین wink
پاسخ
 سپاس شده توسط محمد هکر ، imans77
(15/7/1392، 10:52 عصر)orache نوشته است: از نظر من بهترین موتور برای ساخت بازی موبایل یونیتی هست از هر نظر که بگیرین یونیتی خوبه
البته فعلا !!!
چون ممکنه یهو بازی موبایل بشه مثل پی اس ویتا یا ایکس باکس 360 و.. مثلا تا همین 3 سال پیش کسی خبر داشت که همچین بازیهایی میخاد بیاد برا موبایل ؟؟ هیچ چیز معلوم نیست ولی اگه کسی بلد باشه انجینو خودش بنویسه که دیگه از هر نظر اسوده خاطره اما سخته و کار یکی دو سال و یکی دو نفر نیست
.
البته معلوم نیستا شاید اگه بازی موبایل پیشرفت کرد یونیتی هم پیشرفت کنه ولی بعید میدونم چون تا 8 سال پیش موتور تریدی گیم استادیو نقش کرای انجین الان رو داشت اصلا خدایی میکرد ولی دیدین که الان کسی باهاش کار نمیکنه ممکنه تا 5 سال دیگه یونیتی یا حتی خیلی موتور های دیگه کوبیده شن پس نمیشه گفت چه موتوری به چه موتوری برتری داره
موفق باشین wink

داداش این لیست اصلا مقایسه ای نیست! فقط معرفی هست! طبق تجربیاتی که داشتم! یونیتی هم برای ساخت بازی موبایل خوبه ولی دوبعدی رو حرف زیادی واسه گفتن نداره! از اون گذشته تو متن گفتم برای شروع! یونیتی تو مرحله های بعدی خوبه
اشتباه میگم؟
پاسخ
 سپاس شده توسط bagher2g ، orache
اگه کسی بخاد تخصصی کار کنه :
تقریبا بازی سازی برای موبایل در حد AAA یک مساله ی تخصصیه (منظورم کار های تکنیکی و فنی هست نه مثل خیلی ها که 4 تا سورسو سر هم میکنن و میگن بازی ساختیم )
پس برای همین فکر کنم کسی انجینو خودش بسازه بهتره البته 3 بعدی نه ها 2 بعدی . 3 بعدی سخته ولی 2 بعدی راحته با 8 - 9 تا کتابخونه میشه ردیف کردش اس دی کا اندروید هم که هست دیگه عالیه و نتیجه ی خوبی هم داره teeth
موفق wink
پاسخ
 سپاس شده توسط تور110 ، محمد هکر ، bagher2g ، imans77

(15/7/1392، 10:52 عصر)orache نوشته است: از نظر من بهترین موتور برای ساخت بازی موبایل یونیتی هست از هر نظر که بگیرین یونیتی خوبه
البته فعلا !!!
.
موفق باشین wink

البته خدا رو شکر یونیتی انجین رو به پیشرفتیه . مثلا همین یونیتی 4.2 رو با یونیتی 3.5 مقایسه کنید ، خیلی بهتر شده . هم از نظر گرافیکی رو به پیشرفته هم از نظر پلتفرم های خروجی .

پاسخ
 سپاس شده توسط imans77 ، محمد هکر
cute the rope رو با cocos2d ساختن که البته با cocos2d-x فرق می کنه و اینجا اسمی ازش نبرده شده که تعداد بازی های که باهاش ساخته شده از همه این انجین های که اسم برده شده بیشتره teeth زبان برنامه نویسیش obj-c هست و مخصوص ای او اس هست.
البته چندتا از انجین ها معرکه هم اسمی ازشون برده نشده که خفن ترینشون Moai هست با زبان برنامه نویسی Lua و صد البته andengine با زبان شیرین جاوا ;.

دید شما از یک انجین کاملاَ اشتباهه و بر میگرده به همین باب شدن انجین هایی مثل یونیتی. بدبختیی که کل ایران رو گرفته .بدبختی که قبلا صنعت نرم افزار رو گرفته بود وجود ابزاریه به اسم ویژوال استدوی و سی شارپ که برنامه نویس ما الان دیگه اصلا برنامه نویس نیست و اکثراَ کارشون در حد استفاده از ویزارده teeth .حالا تو صنعت گیم کشور یه اتفاقی مثل همون داره میفته .چرا تو کشوری مثل هند اکثر برنامه نویسا جاوا کارن؟چرا صادرات نرم افزارشون اندازه فروش نفت ایرانه؟
چرا تو ایران همه مفت نرم افزار می خرن ویژوال استدیو خدا تمنی رو مخرن 1000 تمن و تو دنیا حرفی برا گفتن ندارن؟
گیمم داره این مشکل براش پیش میاد .همه یو دی کی و یونیتی دم دستشونه ولی امان از یه بازی به درد بخور البته تک و توک هستن که اونم با بوجه های دولتی و ... دارن امرار معاش می کنن.
You are the Creator,The life giver,and "God" of your game
پاسخ
حالا مگه ما از ویزارد استفاده میکنیم ؟ اگه مطمئن نیستی چند تا کاربر هستن که میدونن من برنامه نویسیامو خودم میکنم . البته قصد تعریف از خودم ندارم ولی اونقدری بلدم (این تازگیا سر زبونه) که کارم به گدایی نکشه !
پاسخ
(16/7/1392، 06:29 عصر)arvant نوشته است: cute the rope رو با cocos2d ساختن که البته با cocos2d-x فرق می کنه و اینجا اسمی ازش نبرده شده که تعداد بازی های که باهاش ساخته شده از همه این انجین های که اسم برده شده بیشتره teeth زبان برنامه نویسیش obj-c هست و مخصوص ای او اس هست.
البته چندتا از انجین ها معرکه هم اسمی ازشون برده نشده که خفن ترینشون Moai هست با زبان برنامه نویسی Lua و صد البته andengine با زبان شیرین جاوا ;.

ممنون بعله درست میفرمایید Cocos2dx پورت شده نسخه iOS هست که اشاره کردم و بیشتر سعی کردم انجین های متمایل به اندروید رو بذارم چون بازارش در ایران بهتره و قشری زیادی اندرویدی هستند......
اون انجین های معرکه هم آشنایی دارم ولی برای شروع مناسب نیستند! مثلام میتونستم Edgelib رو نام ببرم یا حتی Essenthel رو که خوب برای شروع بازیسازی گزینه های خوبی نیستند و تو سطح بالاتری باید ازشون استفاده بشه.
پاسخ
داداش ویژوال استادیو رایگانه یعنی نسخه ی رایگان داره اینی که ما تو بازار ها هم میبینم رایگانشه پرو و ادونس برای افراد به خصوصیه
در ضمن نرم افزار هایی مثل کیوت اکلیپس و... رایگانه
.
برای همین اندروید اینقدر پیشرفت کرده چون سیاست غلط اپل باعث و سیاست درست گوگل باعث این کار شده مثلا الان کسی که بخاد برای اندروید برنامه بنویسه تو 2 دقیقه میتونه این کار رو بکنه و تو 2 دقیقه بذاره تو مارکت (البته تو ایران منظورم نیست کلیه ) اما برای اپل اول باید ایکس کد رو دانلود کنی بعد یک محیط مجتمع مخصوص بعد اینکه حتما باید مک بوک داشته باشی یعنی لپ تاپ اپل بعد هم که باید 100 دلار سالانه بدی به اپل استور بعد باید مجوز بگیری بعد خودشون قیمت تعیین میکنن تازه درصدی هم مال خودشون بر میدارن که اندروید دقیقا بر عکس اینه
.
پس اگه خواستین سر موبایل کار کنین فقط اندرویدو بچسبین چون 900 میلیون کاربر داره تو مارکتش و اگه دیدین اپل چیزی ساخته بدونین کسی که برنامه رو برای اپل ساخته اول برنامه ی اندروید رو مینوشته و بعد اپل فرد مذکور رو خریده lol
.
میدونم الان افراطی هایی که کور کورانه از اپل و فقط برای پرستیژ و کلاس دفاع میکنن میخان حرف مخالف بزنن ولی لطفا جواب دندون شکن بدن lol
پاسخ

موضوعات مرتبط با این موضوع...
موضوع نویسنده پاسخ بازدید آخرین ارسال
  آموزش ایجاد بازی جاوا برای موبایل با game builder netBeans sajjad3011 5 4,080 19/11/1392، 04:31 صبح
آخرین ارسال: sajjad3011

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان