درود مهمان گرامی! ثبت نام

آموزش مدل سازی با 3ds Max آموزش مدل سازی در Maya آموزش گرافیک کامپیوتری با OpenGL
آموزش ساخت بازی با C#‎ آموزش ساخت بازی حدس تصویر آموزش گنجینه برنامه نویسی اندروید
آموزش پروژه محور یونیتی Unity آموزش یونیتی Unity – ساخت منو آموزش ساخت بازی در ویژوال بیسیک
مجموعه آموزش های ساخت بازی ●  آموزش های رایگان تبلیغات دیجیتال هوشمند

امتیاز موضوع:
  • 1 رأی - میانگین امتیازات: 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
5 موتور برتر ساخت بازی موبایل
سلام خدمت دوستان عزیز
در این تاپیک قصد داریم بهترین انجین های مخصوص ساخت بازی موبایل(دوبعدی) رو به شما معرفی کنیم.این تاپیک اطلاعاتی مثل اسم انجین ، مزایا و معایبش ، سایت سازنده ، کرک شده یا نشده ، قدرت گرافیکی ، پشتیبانی سازنده و... رو در اختیارتون خواهد گذاشت.

resim
1- Corona Sdk
انجین قدرتمندی که مخصوص بازیسازی با موبایل می باشد و برای پلتفروم های Android , IOs خروجی میدهد.این انجین با یک محیط حرفه ای برنامه نویسی + قدرت گرافیکی خیره کننده و همچنین پشتیبانی بسیار خوب تیم سازنده و حمایت از طرف کمپانی EA برای ساخت بازی موبایل بسیار مناسب می باشد.زبان این انجین Lua می باشد که باید در حد متوسط آن را بلد باشید.این انجین توانایی ساخت بازیهای دوبعدی داراست و نسخه رایگان نیز دارد.از معایب انجین می توان به سختی کار با آن اشاره کرد همچنین لازم به ذکر است که این انجین اسکریپت نویسی ندارد.این انجین از OpenGL, OpenAL, Box2D, Lua استفاده می کند و تا کنون 11 بازی بسیار خوب تجاری و معروف با آن ساخته شده است.
سایت سازنده : http://www.coronalabs.com/
resim

resim
2- Stencyl
انجین معتبر و معروفی که بسیار شبیه به کانسترکت بوده ولی آنچنان دوست داشتنی و قدرتمند است که ضعفهای انجینی مثل گیم میکر و کانسترکت در ساخت بازی موبایل را کامل برطرف می کند! این انجین توانایی ساخت بازی دوبعدی با یک محیط گرافیکی بسیار ساده و کارآمد را داراست همچنین به زبانهای اکشن اسکریپت و obj-C نیز مجهز شده است و کار با قسمت اسکریپت نویسی آن بسیار آسان بوده و خروجی مطلوبی را تولید می کند ولی متاسفانه خروجی تولیدی این انجین که به اندروید و Ios ختم می شود مشکلات عدم بهینه بودن را داراست که امید است در نسخه سوم این انجین حل شود همچنین این انجین دارای موتور فیزیک و قسمت کنترل ایونت بسیار خوب می باشد.در آخر باید گفت پشتیبانی عالی تیم سازنده از خریداران انجین و قیمت مناسب آن بسیاری را به خرید وادار کرده است البته این انجین دارای نسخه رایگان است که از سایت آن قابل دریافت است.
http://www.stencyl.com/
resim
resim
3- Cocos2dx
به یکی از برترین انجین های حال حاضر در این زمینه میرسیم که در چندسال اخیر حتی در ایران هم طرفدارانی پیدا کرده است! این انجنین برای ساخت بازیهای دو بعدی مناسب بوده و از زبان C++ و اسکریپت نویسی lua برخوردار است و به دلیل راحتی کار برای سازندگان انجینی دوست داشتنی و سریع بحساب می آید ولی سطح برنامه نویسی آن متوسط بوده و باید این زبانها را به خوبی بلد باشید.علاوه بر این قدرت انجین در خلق تصاویر تحسین برانگیز بوده و از دو انجین قبلی بسیار بهتر عمل می کند و خروجی هایی بی نقص برای پلتفورم ها اندروید و IOS عرضه می کند که واقعا رقیب ندارد! ساخته شده برای موبایل! علاوه بر آن این انجین امکانات ویژه ای برای ساخت بازی دارد که کار بازیسازی را بسیار راحت می کند.لازم به ذکر است که این انجین بسیار بروز بوده و تحت لایسنس Mit و به صورت open Source در دسترس است.
http://www.cocos2d-x.org/
resim
resim
4- Game maker
انجین کیم میکر معروف ترین انجین بازیسازی در ایران می باشد که با قدرت خوب و آسان بودن کار با آن این محبوبیت را بدست آورده است التهب آموزش این موتور نیز بسیار زیاد است.این انجین با عرضه Game maker Studio درساخت بازیهای موبایل گامی بلد برداشته است و با استفاده از زبان Gml در کنار امکانات خوب بسرعت خود را در این زمینه محبوب کرده است البته خروجی های این انجین برای اندروید و iOS مشکلاتی دارد که قابل ترمیم نیستند.لازم به ذکر است که این انجین با وجود آموزش های فروان و سورس های بی نهایت می تواند شما را در ساخت بازی موبایل بسیار همراهی کند و لذت داشتن یک انجین و Mid – end را برای شما به ارمغان می آورد.این انیجین دارای نسخه رایگان نیز هست.
http://yoyogames.com/
resim
resim
5- Construct 2
اخرین انجین این لیست بسیار قدرتمند بوده ولی در مقایسه با رقبا حرف زیادی برای گفتن ندارد.انجین کانسترکت 2 ساخته شده توسط Scirra انجینی خوب و قوی است ولی ساخت بازی اندروید آن مشکلات فراوانی به همراه دارد.ولی این انجین با یک محیط کاربری قوی و زبان قدرتمند جاوا اسکریپت بهمراه موتور فیزیک عالی تجربه بصری فوق العاده ای را به ارمغان می آورد و در این لیست بهترین از این نظر می باشد.علاوه بر آن داشتن خروجی های متنوع دیگر و پشتیبانی بسیار عالی سازنده و عرضه نسخه های بسیار پایدار و خوب در فواصل کوتاه زمانی ، باعث شده است این انجین برای هر بازیسازی مناسب باشد.این انجین توانایی ساخت بازی به صورت دوبعدی را داراست.نسخه رایگان این انجین در سایت سازنده با محدودیت های فراوان موجود است.
http://scirra.com/
resim

نکته : انجین های بسیار بیشتری رو میشد معرفی کرد ولی اینها برای شروع عالی هستند.
پاسخ
 سپاس شده توسط Majid ، sir maker ، Mehrdad ، رضا النصار ، تور110 ، bagher2g ، MPZ ، imans77 ، mahdisml ، mqt ، IiraniangameI ، Amirns ، sajjad3011 ، HADIp ، Xaniar ، matin710 ، Pooya ، ali.fefa8888 ، full-city
اینا همه خوبن ولی من یونیتی رو به همه ی اینا واسه موبایل هم ترجیح میدم .
پاسخ
 سپاس شده توسط محمد هکر ، taha_mct
(15/7/1392، 04:58 عصر)Black Flag نوشته است: اینا همه خوبن ولی من یونیتی رو به همه ی اینا واسه موبایل هم ترجیح میدم .

عزیز من که نوشتم!دوبعدی! اونم برای شروع:>
پاسخ
 سپاس شده توسط Black Flag ، bagher2g
پس visual studio چی ؟ مال مایکروسافته ها یکی از کاراش ساخت بازی windows phone هه.
به زودی آموزش جنجالی Artificial intelligence
و یا
هوش مصنوعی
در فضای سه بعدی
پاسخ
اها من کلمه ی 2 بعدی رو نخوندم . البته یونیتی 2بعدی هم میسازه (مثل Angry Birds : Bad Piggies) ولی خب بازم انجین 3 بعدیه . تازه یونیتی واسه شروع بهترین انتخابه .
پاسخ
 سپاس شده توسط محمد هکر
(15/7/1392، 06:06 عصر)mohamadi.sepehr نوشته است: پس visual studio چی ؟ مال مایکروسافته ها یکی از کاراش ساخت بازی windows phone هه.

اون یه ide هست و به عنوان انجین حساب نمیشه البته قدرت زیادی هم نداره درسخت بازی و معمولا کسی سراغش نمیرهwink
پاسخ
 سپاس شده توسط bagher2g ، Pooya
سلام
من تو سایت Cocos2dx انجینی با نام Cocos2dxhtml رو دانلود کردم ولی هیچی نتونستم پیدا کنم.30 مگابایت بود ولی هیچ انجینی توش نبود
telegram.me/GameGram : معرفی و نقد و بررسی بازی های مستقل
telegram.me/Arazdev : آموزش بازیسازی، برنامه نویسی، گرافیک و...

پاسخ
نقل قول: سلام
من تو سایت Cocos2dx انجینی با نام Cocos2dxhtml رو دانلود کردم ولی هیچی نتونستم پیدا کنم.30 مگابایت بود ولی هیچ انجینی توش نبود
فکر میکنم باید نرم افزار Cocosino 0.1 را دانلود کنید...

پاسخ
 سپاس شده توسط محمد هکر ، mahdisml
',}حجم نسخه دوم 300 مگ',}
پاسخ
 سپاس شده توسط تور110 ، محمد هکر
درود

نقد خوبی بود . . .

جیگرم حال اومد گیم میکر رتبش بالا تر از کانستراک بود teeth

دقیقا منم بعد از دیدن حجم ورژن دو قیافم عین هادی شد teeth

ممنون . . .

موفق باشی . . .

بدرود
[align=center]resim
پاسخ
 سپاس شده توسط محمد هکر

موضوعات مرتبط با این موضوع...
موضوع نویسنده پاسخ بازدید آخرین ارسال
  آموزش ایجاد بازی جاوا برای موبایل با game builder netBeans sajjad3011 5 4,352 19/11/1392، 04:31 صبح
آخرین ارسال: sajjad3011

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان