درود مهمان گرامی! ثبت نام

امتیاز موضوع:
  • 1 رأی - میانگین امتیازات: 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
یودی کی یا یونیتی
(23/5/1393، 03:47 عصر)تور110 نوشته است: udk : متوسط (امادست بیش ترش)

unity 3d : خوب (منابع اموزشی زیاد)

unreal engine 4 : عالی (از همه نظر خوب)

خودتون انتخاب کنید از این به بدشو ! wink

کرای انجین که اصلا هیچی ! teeth یونیتی 5 و انریل 4 لهش میکنن teeth

شما الان بحث تخصصی میتونی بین این 3 تا انجین بکنی؟
اگه میتونی، نظرت قابل احترامه. اگرم نیست از شما خواهش میکنم جایی که اطلاعات کافی و دقیق ندارید پست ندید چون واقعا مدیریت اسپم سخت میشه. الان همین پست شما ممکنه یه دعوای 4 صفحه ای راه بندازه برای اینکه قدرت یودیکی رو زیر سوال بردید...
الان احساس کردین ما یه چند روزه درحالی که در مورد اسپم حرف میزنید فقط اسپم میدیم
هفت شهر عشق را عطار گشت / ما هنوز اندر خم یک کوچه ایم
 سپاس شده توسط aminblog76
امین بلاگ جان اشتباه میکنین توی انجمن خارجی از این تاپیکا زیاده ولی نمیگن کدوم بهتره مثل ما ایرانی ها امین جان شما که میگین یونیتی تاحالا با انریل 4 کار کردی ؟؟ teeth تو انجمن خارجی بیا تاپیک خودمو بهت بدم یارو یا میاد میگه با فلان انجین کار نکردم ولی شنیدم تو این نقطه ضعف و تو این نقطه قوت داره و میگن کارت میخاد چی باشه و بر اساس اون کار انجین رو میگن .
.
Black Flag من بیشتر وقتمو سر برنامه نویسی انجین گذاشتم الان بری تاپیک های منو تو دریم کد ببینی فقط در مورد انجینه یعنی کلا وقت تلف کردم بگذریم از اینکه دیدم به انجین باز تر شد و راحت تر یاد میگرفتم اما ...
این انجینی که شما میگین بسازیم برای 1 بازی بدرد میخوره سجاد بیگی عزیز (سازنده ی موتور seganx ) تقریبا 2 سال طول داد انجینو بسازه فقط 1 بازی میتونه باهاش بسازه چون فقط برای همون بازی طراحی شده مثل خیلی از بازی های دیگه مثل کالاف وقتی iw engine رو میسازن بازی رو بعدش میسازن و انجین رو میندازن دور دوباره سال بعد یک انجین دیگه
پس ساخت انجین عمومی برای همه کار مثل انریل 4 همون 10 سال طول میکشه
.
میدونی یونیتی رو چند نفره دارن میسازن ؟؟ فقط 300 نفر متخصصشونو یعنی همه phd دار ها رو عکسشونو تو فیسبوک دیدم حالا دست اندر کاران رو نمیدونم شاید به 2000 نفر برسن
.
کارمک بازی ساخت (بازی دوم ) که تحت داس بالا میومد و روی 4 تا فلاپی بود خوب مگه بعد از اون کم بازی داشتیم ؟؟ فکر میکنی بازی های اتاری چند نفره ساخته میشدن ؟؟ فکر میکنی بازی هایی مثل ولفنشتاین و... چند نفره ساخته میشد ؟؟ هیچ کدوم به بالای 10 تا نمیرسید اما الان نگاه کن چقدر فرق کرده بالای هزار تا فقط رشته در زمینه ی بازی سازی هست اگر بخای سر یکدومشون مثل لول دیزاین تسلط پیدا کنی قشنگ باید 3 - 4 سال وقتتو بذاری سرش و..
پس در کل انجین نمیشه ساخت . دیگه بهتره از بحث اصلی منحرف نشیم
.
موفق باشین wink
 سپاس شده توسط تور110
(23/5/1393، 04:33 عصر)محمدمهدی علیجانی نوشته است: الان احساس کردین ما یه چند روزه درحالی که در مورد اسپم حرف میزنید فقط اسپم میدیم

شاید! teeth ولی درستش اینه که آدم با اطلاعات کامل وارد یه بحث علمی بشه. اگه حرفم غلطه بگید منم بدونم اشتباه حرفم کجاست!

نقل قول: امین بلاگ جان اشتباه میکنین توی انجمن خارجی از این تاپیکا زیاده ولی نمیگن کدوم بهتره مثل ما ایرانی ها امین جان شما که میگین یونیتی تاحالا با انریل 4 کار کردی ؟؟ big grin تو انجمن خارجی بیا تاپیک خودمو بهت بدم یارو یا میاد میگه با فلان انجین کار نکردم ولی شنیدم تو این نقطه ضعف و تو این نقطه قوت داره و میگن کارت میخاد چی باشه و بر اساس اون کار انجین رو میگن .
نه عزیز من کی گفتم یونیتی. دوستمون گفته udk متوسط بعد unity خوب. گفتم اینجوری که میگی نیست و دسته بندیش اشتباه هست. بنده آنریل 4 رو فقط دیدم! ولی انجین قدرتمندی هست.
کلا همینجوریه. مقایسه کردن دو انجین متفاوت زیاد درست نیست مگر اینکه واقعا قابل مقایسه باشن. ببین مثلا یونیتی ساخت بازی باهاش اینجوریه که تقریبا همه چیزو باید از پایه بنویسی (گفتم تقریبا) اما یودیکی زیاد به این موضوع معتقد نیست. اینجا دست برنامه نویس توی یونیتی باز تره ولی یودیکی رندر اولیه (دقت کنید گفتم اولیه) خیلی بهتری داره و برای کسایی که نمیتونن اول کار روی رندر گیری کار کنن مناسب تره... میبینید، هر کدوم این انجینا مناسب یه سری خاصی از کاربرا هستن. نمیشه نسخه جامعی برای همه پیچید. فقط وظیفه ما اینه که تفاوت ها رو بگیم نه اینکه بگیم کدوم بهتره چون واقعا نمیشه گفت.
یه بحث دیگه هم هست این بحث اماده بودنی هست که شما میگین یعنی چی امادست ؟؟ یعنی چیزای اماده توش داره ؟؟ خوب چه اشکالی داره ؟ teeth تو یونیتی 4 به قبل فقط یک درخت اماده داشت یه سبزه ی اماده و یک رود خونه اماده . رگمو میذارم گرو (شوخی ) اگر تو یدونه از بازی های ایرانی که با یونیتی ساخته شده این 3 تا رو توش نبینی teeth
.
علت اینکه من از udk بدم میومد یعنی سمتش نرفتم این بود که خیلی با سلیقه ی من جور نبود یعنی یونیتی رو ترجیح میدادم دوربینش اصلا خوب نبود یعنی زیاد مانور نداشتیم اسکرپت نویسیش خوب نبود و...
وقتی میخواستم برم سمت انریل 4 از همینش میترسیدم یعنی میترسیدم مثل یو دی کا باشه اما چیزی که جای تعجب داشت برام و شما هم شاید باورتون نشه تو یکی از خبر های سایت انریل انجین این بود که انریل 4 اومد -> دیگه نیازی نیست فقط بازی fps بسازین c;,g
یعنی گریز زد به یو دی کا خودش گفت مثل یو دی کا دیگه نیست الان که من دارم باهاش کار میکنم متوجه شدم که اصلا شبیه اش نیست ( تا مهر ماه باهاش کار میکنم علتش هم که گفتم کنکور هست بریم بعد از 9 ماه بیایم ببینیم چی شده )
.
الان 4 ماهه انریل 4 اومده تا الان 500 تا اپدیت براش اومده یعنی شما الان انریل رو دانلود کنی 500 تا اپدیت جدید داری خیلی چیزای جدید نسبت به 4 ماه پیش من 9 ماه کار نکنم فکر کنم هزار تایی دیگه اپدیت بشه
در صورتی که یونیتی خیلی دیر به دیر اپدیت میکنه و کرای که اصلا اپدیت نمیکنه lol هنوز سر همون کرای 3 مونده lol
اره اینطوری مقایسه اشتباهه بسته به کار افراد میتونه متفاوت باشه این مقاله رو نگاه کنین از هیچ انجینی دفاع نکرده و بر ضد هیچ انجینی نگفته (دیجیتال تیوترز خودش هم اموزش هر 4 تا انجینو داره teeth )
http://blog.digitaltutors.com/unity-udk-...ne-choose/
 سپاس شده توسط aminblog76
راستی یه سوال ببخشید که خارج از بحثه اما ، با وجود آنریل 4 هنوز هم آپدیت برای یودیکی میاد؟
منم شایدم بعد اینکه بازیم تموم شد اومدم فعلا که 1 سال دیگه هم باید روی بازیم کار کنم
هفت شهر عشق را عطار گشت / ما هنوز اندر خم یک کوچه ایم
آنريل يه موتور فوق العاده پيشرفته هستش كه برنامه نويسي هم داره و همچنين بيشتر كار عملي هست نه كد نويسي و اين قضيه حوبه. با آنريل ميشه بازي هاي نسل هشتمي اسخت و همچنين oculous rift كه sdk اون موجوده. آنريل ٤ سيستم قوي مي خواد ولي يونيتي نه. همچنين روش هاي كار با يونيتي با آمريل فرق داره كه به نظرم آنريل بهتره بخاطر اين مه آشون تره و همه مي تونن بازي بسازن چيزي كه تو يونيتي كمتر ديده ميشه. اگه نظر منو مي خواي برو گيم ميكر رو تكميل كن. بازي هاي مستقل و فوق العاده جالبي درست ميشه. مي تونم نام ببرم... Gun Point و جديدترين بازي God will be watching و تو هم مي توني يه بازي خوب بسازي كه همه قبولش داشته باشن!
(23/5/1393، 03:47 عصر)تور110 نوشته است: کرای انجین که اصلا هیچی ! teeth یونیتی 5 و انریل 4 لهش میکنن teeth

مطمئنی؟ یعنی میخوام بگم واقعا مطمئنی این دو تا لهش میکنن ؟
خروجیه دم دست ندادن و سخت بودن یه برنامه دلیل ضعف برنامه نیست.کرای بالاتر ار این حرفاست که فکر میکنی.بیشتر مطالعه کن

پیشنهاد در مورد انجین : آنریل انجین 4 را کار کن.چون قیمتش پایینه و فردا اگه خواستی بفروشی یه رویالیتیه مختصر میدی.تارتوریال هم براش ساعت به ساعت میاد.قدرتش فوق العاده اس و با کرای برابری میکنه

موفق باشی
 سپاس شده توسط aminblog76
(23/5/1393، 07:06 عصر)Mehrdad نوشته است:
(23/5/1393، 03:47 عصر)تور110 نوشته است: کرای انجین که اصلا هیچی ! teeth یونیتی 5 و انریل 4 لهش میکنن teeth

مطمئنی؟ یعنی میخوام بگم واقعا مطمئنی این دو تا لهش میکنن ؟
خروجیه دم دست ندادن و سخت بودن یه برنامه دلیل ضعف برنامه نیست.کرای بالاتر ار این حرفاست که فکر میکنی.بیشتر مطالعه کن

پیشنهاد در مورد انجین : آنریل انجین 4 را کار کن.چون قیمتش پایینه و فردا اگه خواستی بفروشی یه رویالیتیه مختصر میدی.تارتوریال هم براش ساعت به ساعت میاد.قدرتش فوق العاده اس و با کرای برابری میکنه

موفق باشی

دوست عزیز مطمئنی از نظر گرافیک هم با انریل 4 برابری میکنه ؟! درسته دلیل ضعف نیست ولی حتی منابع اموزشی خوبی هم نداره ! و این که کاربرو بیش تر گیج میکنه کرای و یک کاربر تازه کار که میخواد بره سه بعدی کار کنه بهترین انتخابش یکی از اون دو گزینه باشه نه کرای به قول خودتون سخته و خروجی راحت نمیگیره wink به هر حال منم نظر خودم رو گفتم
[align=center]resim

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان