درود مهمان گرامی! ثبت نام

آموزش مدل سازی با 3ds Max آموزش مدل سازی در Maya آموزش گرافیک کامپیوتری با OpenGL
آموزش ساخت بازی با C#‎ آموزش ساخت بازی حدس تصویر آموزش گنجینه برنامه نویسی اندروید
آموزش پروژه محور یونیتی Unity آموزش یونیتی Unity – ساخت منو آموزش ساخت بازی در ویژوال بیسیک
مجموعه آموزش های ساخت بازی ●  آموزش های رایگان تبلیغات دیجیتال هوشمند

امتیاز موضوع:
  • 0 رأی - میانگین امتیازات: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
کمک! در مورد گیم میکر
Mad 
من دارم یه بازی میسازم که فقط توپ عمودی بالا و پایین میاد

resim

اگه کسی هست کمکم کنه هر کاری کردم نشد میخوام که مثلا برخورد کرد به لبه تخته پرت بشه به گوشه و از این چیزا اگه زحمتی نیست بگیدwink
پاسخ
سلام
داداش این بازی تو گیم میکر همین مدلیه
چون اکشن برخورد براساس سطح برخورد زاویه برگشت رو میده پس همیشه صاف میره ولی یه راه ساده هست
اون تخته هست که زیره باعث برگشت توپ میشه ، اونو دایره ای بساز که زاویه داشته باشه
و راه حل بعدی با همین تخته میشه انجام داد ولی کدنویسی یه خورده پیچیده میخواد
(البته الان تو ذهنم دارم فکرشو میکنم) که شایدم عملی نشه
همین که تخته رو بصورت یه نیم دایره در بیاری مشکلت در سطح ابتدایی حل میشه
عبادت به زیادی نماز و روزه نیست ، همانا به زیاد اندیشیدن در کار خداست ... امام رضا (ع)
آموزش های درخواستی گیم میکر
پاسخ
میشه که کامل تر توضیح بدید واقعا ممنون میشمmwah
پاسخ

اون تخته هست که باهاش توپ رو کنترل میکنی
اسپرایت اونو بردار یه اسپرایت نیم دایره بزار
مشکلت تا حد زیادی حل میشه
عبادت به زیادی نماز و روزه نیست ، همانا به زیاد اندیشیدن در کار خداست ... امام رضا (ع)
پاسخ
اینطوری:توی بخش move یعد jump ی چیزی هست ب اسم bounce
پاسخ
(19/6/1395، 10:27 عصر)ladyship نوشته است: اینطوری:توی بخش move یعد jump ی چیزی هست ب اسم bounce

امتحان کردم نشد
پاسخ
شما اون کاری که من گفتم رو انجام ندادی؟؟\smiley
پاسخ
ساده ترین راه برای حل این مشکل اینه که از قسمت تنظیمات اسپرایت به بخش modify mask برید و از قسمت shape گزینه ی Ellipse رو انتخاب کنید.
اینطوری اسپرایت شما مستطیل شکله ولی سطح برخوردش زاویه داره و توپ با برخورد به جهت های مختلف و درست بازتاب میشه.
دقت کنید که اگر از اکشن استفاده میکنید، حتما از اکشن Bounce استفاده کنید و قسمت precise رو حتما روی not precisely بذارید.
فکر میکنم مشکل اصلی تازه کارای گیم تو پرومیکرز اینه که حوصله ندارن بخونن.
فقط اینو بگم، که تا یاد نگیرید مقاله های 100 صفحه ای رو به زبون فارسی و انگلیسی بخونید، چیزی یاد نمیگیرید.
!!کسی نمیتونه جواب رو اونقدر براتون ساده کنه!!
پاسخ
سلام. چطوری میشه یه لوگویی رو به صورت اول صفحه تاریک باشه بعد هی کم کم عکس بیاد مثل لوگو استودیو گونای در بازی خاک. لطفا هرچه سریعتر کمک کنید. smiley
پاسخ
سلام. چطوری میشه مثل بازی خاک لوگو استودیوی گونای رو یواش یواش بیاری؟
پاسخ

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان