درود مهمان گرامی! ثبت نام

آموزش ساخت بازی با C# آموزش پروژه محور یونیتی Unity آموزش ساخت بازی حدس تصویر
آموزش مدل سازی در Maya آموزش یونیتی Unity- ساخت منو آموزش گنجینه برنامه نویسی اندروید
آموزش مدل سازی با 3Ds Max آموزش متحرک سازی با Unity آموزش گرافیک کامپیوتری با OpenGL
آموزش متحرک سازی در 3Ds Max مجموعه آموزش های ساخت بازی آموزش ساخت بازی در ویژوال بیسیک
● آموزش های رایگان ● تبلیغات دیجیتال هوشمند ● استخدام در فرادرس

امتیاز موضوع:
  • 0 رأی - میانگین امتیازات: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
کمک در مورد بازی سازی
(5/1/1397، 09:39 صبح)Mehrdad نوشته است:
(4/1/1397، 07:18 عصر)u r s a نوشته است: اقا مهرداد بهتره بازی سازی رو ول کنم نه؟ اینجوری بدون هیچ کمکی و اینهمه ایراد فک نکنم بشه جلو رفت ...

نه برادر این حرفا چیه...

ببین الان  تو فقط میخوای یه بازی مثل ماشیناریوم بسازی؟ اگه فعلا سبک همین رو میخوای بسازی من چهار تا انجین بهت معرفی میکنم که کارشون ساخت بازی های ماجرایی مثل همین ماشیناریوم است و احتیاج به کدنویسی ندارند. تمام موارد pathfinding  و Inventory و... هم آماده داخلشون هست . فقط گرافیک و بازی رو بهشون بده و برو جلو.

1) انجین WME .
http://dead-code.org/home/

بازی صدای فراموش شده رو با این انجین ساختن. همچنین کاراگاه علوی , شبان و.... تو این انجین مدل سه بعدی هم میتونی بدی

2) انجین AGS
http://www.adventuregamestudio.co.uk/

یه انجین مخصوص ساخت بازی های ماجرایی است. و خیلی محبوبیت داره. فقط دو مشکل داره. تو گرافیک های بالا کم میاره و فونت فارسی رو ساپورت نمیکنه چون یونیکود نمیکنه

3) انجین Visionaire Studio
https://www.visionaire-studio.net/

بازی های معروفی رو باهاش ساختن. مثل  Deponia . فقط دو مشکل داره . قیمتش گرونه و نسخه ی جدیدش باگ زیاد داره و اصلاحش هم نمیکنن . نمیدونم چرا.

4) انجین Adventure creator
https://www.adventurecreator.org/

این یک فریم ورک برای یونیتی است. که به یونیتی اضافه میشه و میتونید فقط باهاش بازی ماجرایی بسازید. کیفیت بالا و خروجی های عالی. فقط شرطش اینه که یونیتی رو یه مقدار بلد باشی ولی کدنویسی احتیاج نداره.

پیشنهاد من گزینه ی اول است. چون همون چیزیه که شما میخواین . دانلودش کن و مثالهاش رو ببین. ایشالا که دستت راه میفته و بازی های توپی میزنی smiley
وقتی یه بازی بسازی دقیقا گیم سازی دستت میاد که چی به چیه و به راحتی میتونی با انجین های دیگه کار کنی.

من رو در جریان موفقیت هات قرار بده و بگو کدوم رو انتخاب کردی و داری میسازی

ممنون از پیشنهادات نظرت راجب انجین کانستراکت چیه؟
پاسخ
(5/1/1397، 10:48 صبح)u r s a نوشته است: ممنون از پیشنهادات نظرت راجب انجین کانستراکت چیه؟

انجین خوبیه . از گیم میکر هم ساده تره. اما برای بازی های ماجرایی مثل ماشیناریوم همچنان باید بصورت دستی خودت براش ایونت بنویسی. خروجی های گوشی اش هم دردسر داره
پاسخ
سلام اقا مهرداد من انجین اولی wme رو دانلود کردم و دارم کار میکنم .  تو اینترنت هم 11 قسمت اموزشی همین انجینو تو یوتیوب دیدم . شما کار با این انجینو بلد هستین که من سوالامو از شما بپرسم؟؟؟

من تازه فهمیدم سطح بازی های امانیتا دیزاین مثلا همین ماشین اریوم چقدر بالاس و من تقریبا هیچ کاری بلد نیستم اما اونا همه چیز میتونن بسازن توی بازی مثلا همین بازی کوچیکی که ماشین اریوم برای کمک به بازیکن داره چقدر ساختنش سخته درسته؟
انجین ادوب فلش که امانیتا دیزاین باهاش ماشین اریوم رو ساخت رو شما باهاش اشنایی دارین؟
پاسخ
درود بر شما

نه من باهاش کار نکردم. اما بازی های زیادی ازش دیدم که خیلی زیبا بودن.تو پست های قبلیم برات نوشتم.

من با فلش کار کردم و تقریبا مسلطم. به سه دلیل باهاش کار نکن :
1) فلش کدنویسی میخواد و اصلا به سادگی این برنامه نیست که داری کار میکنی و همه رو از پایه باید بنویسی.
2) فلش تا سال 2020  بیشتر خروجی swf نمیده  و شرکت adobe  داره اونو میذاره کنار. پس ارزش نداره باهاش کار کنی.
3) پرفورمنس و کیفیت انجینی که داری کار میکنی از فلش بالاتره

موفق باشی
پاسخ
(15/1/1397، 04:15 عصر)Mehrdad نوشته است: درود بر شما

نه من باهاش کار نکردم. اما بازی های زیادی ازش دیدم که خیلی زیبا بودن.تو پست های قبلیم برات نوشتم.

من با فلش کار کردم و تقریبا مسلطم. به سه دلیل باهاش کار نکن :
1) فلش کدنویسی میخواد و اصلا به سادگی این برنامه نیست که داری کار میکنی و همه رو از پایه باید بنویسی.
2) فلش تا سال 2020  بیشتر خروجی swf نمیده  و شرکت adobe  داره اونو میذاره کنار. پس ارزش نداره باهاش کار کنی.
3) پرفورمنس و کیفیت انجینی که داری کار میکنی از فلش بالاتره

موفق باشی

ممنون . کار های گرافیکی رو با چی باید انجام بدم مثلا باید با مداد رنگی بکشم بعد اسکن کنم یا چی؟؟؟
نظرت رو راجب کارهای امانیتا نگفتی مثلا ایا منم میتونم یک بازی کوچیک برای کمک به پلیر توی بازی بسازم یا نه؟
پاسخ
(15/1/1397، 04:52 عصر)u r s a نوشته است: ممنون . کار های گرافیکی رو با چی باید انجام بدم مثلا باید با مداد رنگی بکشم بعد اسکن کنم یا چی؟؟؟
نظرت رو راجب کارهای امانیتا نگفتی مثلا ایا منم میتونم یک بازی کوچیک برای کمک به پلیر توی بازی بسازم یا نه؟

بله . نقاشی بکشید و اسکن کنید. اگه قلم دیجیتالی دارید که سریعتره.

بله میتونید مثل "آمانیتا دیزاین" یه بازی کوچیک هم بسازید با همون برنامه . با انجین wme کار کن تا ببینی جریانش چیه . فقط متذکر میشم که این برنامه پورت موبایل نداره .فقط برای دسکتاپ میتونی بازی بسازی.

نظرم در مورد آمانیتا در یک جمله خلاصه میشه : خلاقیت و شکستن همه ی محدودیت ها به ساده ترین روش
پاسخ
(15/1/1397، 08:47 عصر)Mehrdad نوشته است:
(15/1/1397، 04:52 عصر)u r s a نوشته است: ممنون . کار های گرافیکی رو با چی باید انجام بدم مثلا باید با مداد رنگی بکشم بعد اسکن کنم یا چی؟؟؟

بله . نقاشی بکشید و اسکن کنید. اگه قلم دیجیتالی دارید که سریعتره.

بله میتونید مثل "آمانیتا دیزاین" یه بازی کوچیک هم بسازید با همون برنامه . با انجین wme کار کن تا ببینی جریانش چیه . فقط متذکر میشم که این برنامه پورت موبایل نداره .فقط برای دسکتاپ میتونی بازی بسازی.

نظرم در مورد آمانیتا در یک جمله خلاصه میشه : خلاقیت و شکستن همه ی محدودیت ها به ساده ترین روش

ممنون .خوب شد گفتی خروجی موبایل نداره  من میخوام برای اندروید بازی بسازم بزارم تو برنامه بازار بفروشم teeth
انجین ags چی خروجی اندروید داره؟
به گرافیک ماشین اریوم نمیخوره با مداد رنگی کشیده باشنش فک کنم همون قلم دیجیتال باشه درسته؟ ولی فعلا با همین مداد رنگی شروع میکنم ببینم چی میشه
پاسخ
(15/1/1397، 09:19 عصر)u r s a نوشته است: انجین ags چی خروجی اندروید داره؟

نه متاسفانه AGS هم نداره.

برنامه visionaire studio داره. فقط پولیه . برای هر بازی که میسازی باید یه پول جداگونه برای موبایلش بدی که خیلی بی انصافیه و تازه گرون هم هست.

اگه یخورده با یونیتی کار کنی ( کد نویسیش منظورم نیست) . و محیطش رو یاد بگیری بهترین گزینه برای بازیهای ماجرایی پلاگین Adventure creator است. اینو به یونیتی اضافه میکنی و بدون کدنویسی بازی میسازی و همه ی خروجی ها رو هم داری. این سایتشه :

بازیهای ساخته شده باهاش رو ببین
پاسخ
(16/1/1397، 09:12 صبح)Mehrdad نوشته است:
(15/1/1397، 09:19 عصر)u r s a نوشته است: انجین ags چی خروجی اندروید داره؟

نه متاسفانه AGS هم نداره.

برنامه visionaire studio داره. فقط پولیه . برای هر بازی که میسازی باید یه پول جداگونه برای موبایلش بدی که خیلی بی انصافیه و تازه گرون هم هست.

اگه یخورده با یونیتی کار کنی ( کد نویسیش منظورم نیست) . و محیطش رو یاد بگیری بهترین گزینه برای بازیهای ماجرایی پلاگین Adventure creator است. اینو به یونیتی اضافه میکنی و بدون کدنویسی بازی میسازی و همه ی خروجی ها رو هم داری. این سایتشه :

بازیهای ساخته شده باهاش رو ببین

این که 70 دلار قیمتشه اقا مهرداد 
 فکر  کنم همون گیم میکر یا فلش کار کنم سنگین تر باشه اونم کد نویسی داره... نمیدونم والا...
پاسخ
در حدی تو فلش مسلط هستی که سیستم های pathfinding و ... رو بتونی درش ایجاد کنی؟
پاسخ

موضوعات مرتبط با این موضوع...
موضوع نویسنده پاسخ بازدید آخرین ارسال
  آیا برای یادگیری حتما باید از بازی سازی دوبعدی کار رو شروع کنم؟ babak1 2 118 20/2/1397، 10:58 عصر
آخرین ارسال: aminblog76
  تازه بازی سازی رو شروع کردم و پیشرفتم متوقف شده لطفا کمک کنید u r s a 19 860 26/10/1396، 10:42 صبح
آخرین ارسال: u r s a
  موتور برنامه سازی YASIN GIME 16 445 20/7/1396، 11:17 عصر
آخرین ارسال: full-city
  موتور بازی سازی YASIN GIME 4 249 15/7/1396، 08:07 صبح
آخرین ارسال: fabio1375
  درخواست دانلود موتور بازی سازی LÖVE YASIN GIME 10 421 13/7/1396، 12:26 عصر
آخرین ارسال: MJS

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان
آموزش ساخت بازی با C# آموزش پروژه محور یونیتی Unity آموزش ساخت بازی حدس تصویر
آموزش مدل سازی در Maya آموزش یونیتی Unity- ساخت منو آموزش گنجینه برنامه نویسی اندروید
آموزش مدل سازی با 3Ds Max آموزش متحرک سازی با Unity آموزش گرافیک کامپیوتری با OpenGL
آموزش متحرک سازی در 3Ds Max مجموعه آموزش های ساخت بازی آموزش ساخت بازی در ویژوال بیسیک
● آموزش های رایگان ● تبلیغات دیجیتال هوشمند ● استخدام در فرادرس