درود مهمان گرامی! ثبت نام

امتیاز موضوع:
  • 1 رأی - میانگین امتیازات: 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
کسی با گیم انجین buildbox game maker کار کرده؟
Question 
کسی با گیم انجین buildbox game maker کار کرده؟

resim

resim

با این گیم انجین می تونید بازی های دو بعدی همراه با فیزیک عالی بسازید.
اصلا هم برنامه نویسی نداره.
چرا اسمش هست build box ؟ چون یک کادر هست توش scene editor داریم صحنه می سازیم و فقط عکس ها ی png رو به عنوان اسپرایت وارد می کنیم و کادری باز می کنه می پرسه چه جوری باشه؟
مثلا عکس که وارد می کنیم می پرسه backgroud یا object یا character باشه.
character واسه اینه که چند عکس رو با هم انتخاب کنید خودش می ریزه توی یک بسته اسم میدید.
object واسه ابجکت های با اسپرایت تک فریم هست.
background: می تونید تعداد دلخواه عکس لود کنیم و پس زمینه ایجاد کنیم. خیلی راحت با ماوس می گیریم می اندازیم و می کشیم.

با کلید Space+Drag می تونیم مثل فتوشاپ ابزار hand tool رو فعال کنیم و حالشو ببریم
کلید های + و - به همراه ctrl برای zoom بکار می ره.
--
چیزایی که من یاد گرفتم ولی خودم نتونستم خروجی بگیرم نمی دونم چرا خطا میده ایناست :

برای خروجی گرفتن اندروید ابتدا خروجی اندروید رو به صورت یک پروژه export می کنید ولی فایل APK تولید نمیشه.
--
بعدش نیازه Eclipse رو باز کنید(برای eclipse هم باید ADT فایل zip رو از منوی help ->install new software->Add->Archive بزنید و فایل zip از adt ویژه اندروید رو نصب کنید)

سپس از منوی file->import گزینه ی android->Existing adroid .... رو بزنید و اون پوشه رو که توی build box ساخته بودید رو ایمپورت کنید.

برای کامپایل به apk باید در قسمت package explorer روی پکیج buildbox project name .... راست کلیک و android tools و سپس export signed application package رو انتخاب کنید.

آیا کسی با این گیم انجین کار کرده و موفق شده خروجی بگیره ؟ حتی خروجی EXE هم مستقیم نمیدهwhat
گزینه های اکسپورت ایناست اما من نمی تونم خروجی بگیرم . اگه کسی بلده بگه.
resim
https://telegram.me/gameoverblog
بیشتر از آنچه برای موفق بودن تلاش می کنی برای با ارزش بودن تلاش کن.آلبرت انیشتین.

پاسخ
 سپاس شده توسط shakala ، fahimi
حالا چرا این ... ؟
من ی مدت باهاش کار میکردم ...
خیلی سادست ...
اگر کرکش نکنی فکر نکنم بتونی خروجی بگیری ...
! KEEP CALM AND LOVE CONSTRUCT2
آرام باش و به کانستراکت 2 عشق بورز !
پاسخ
 سپاس شده توسط sajjad3011 ، fahimi
کرک کردم.قدرتش توی همین سادگیشه.خیلی ساده میشه بازی های فیزیکی خوبی ساخت بدون یک خط برنامه نویسی.خروجی رو با eclipse می گیری؟ کدوم ورژن build box رو داری و از کجا دان کردی؟ خروجی اندروید گرفتی؟ میشه نمونه کارتو آپلود کنی؟ یا یکم بیشتر توضیح بدی.what
بیشتر از آنچه برای موفق بودن تلاش می کنی برای با ارزش بودن تلاش کن.آلبرت انیشتین.

پاسخ
 سپاس شده توسط fahimi
میشه لینک دانلود مرحمت بفرماییدteeth teeth teeth
صبر از که اموختی از اینترنت
ای دی من در تلگرام @game10000
پاسخ
 سپاس شده توسط fahimi
http://p30download.com/fa/entry/60224/
http://fulldl.ir/buildbox-game-maker/
فعلا صبر کن ببینیم کسی هست نحوه خروجی گرفتن رو بلد باشه. چون اگه خروجی نتونه بگیره کسی کلا انجین رو بیخی بشه ادم بهتره.
اصلا یه انجین غول هم باشه خروجی گرفتنش مصیبت باشه ارزش نداره . می دونی مثل چی می مونه؟ مثل یه بازی عالی که عالی باشه اما منوهاشو نشه پیدا کرد یا تماشای فیلم زنده ی فوتبال جام جهانی به طوری که دوربین همه چیزو بگیره الا گل های بازی روwink

پاسخ
 سپاس شده توسط game10000 ، fahimi
یادم نیست از چه سایتی دان کردم ... !
ولی نسخه 1.1 بود و راحت exe میداد ...
خروجی اندروید نگرفتم ولی تو یوتیوب پره آموزشش ...
! KEEP CALM AND LOVE CONSTRUCT2
آرام باش و به کانستراکت 2 عشق بورز !
پاسخ
 سپاس شده توسط fahimi
باباجون این انجین نیست که teeth حتی برای شروع هم خوب نیست . یکی از دوستام باهاش کار میکرد خیلی وقت پیش بعد وسط های کار یعنی چند ماه کار کرد گفت بدرد نمیخوره . وسط بازی سازی میبینی که خیلی ضعف داره و اصلا قادر به انجام بعضی کار ها نیست !
شما مگه یونیتی بلد نیستی ؟ با یونیتی هر بازیه 2 بعدی میشه ساخت .. یه کمی با این انجین همون موقع ور رفتم به نظرم خیلی بد بود . حتی به پای گیم میکر 7 هم نمیرسید (اولین انجینی که باهاش کار کردم گیم میکر 7 بود wink )
موفق باشی
پاسخ
این انجین بیشتر برای بازی های رکوردیه ، من که خوشم نیومد ازش
سلام
اگه اینو میخونید و منو میشناسید ، من معذرت میخوام !
زمانی که تو این انجمن بودم خیلی بچه بودم و چیزی حالیم نبود depressed لوس بازی در اوردم و خیلی هارو عصبی کردم
تابستون امسال احتمالا بر میگردم و میخوام یونیتی یاد بگیرم.
چیرز smiley
پاسخ
خیلی وقت پیش دیدمش.جدای از راحتیش و محدودیت هاش که اصلا خوشم نیومد , چیزی که واقعا تعجب کردم قیمت عجیب و بسیار بالای اونه: $ 2675 !!!!!!!!!!
پاسخ
 سپاس شده توسط sajjad3011 ، aminblog76 ، fahimi
من دارمش خیلی ازش استفاده نکردم !! اما خیلی خوبه به نظر من smiley خیلی ساده ست اما درعوض بسیار قدرتمنده .
برای تازه وارد ها و حتی برای حرفه ای ها هم مناسبه teeth
حرفه ای ها به جای اثبات قدرت و ساخت بازی با GameMaker و Construct و Unity میتونن با زمان کمتر همون بازی رو با BuildBox بسازن
پاسخ

موضوعات مرتبط با این موضوع...
موضوع نویسنده پاسخ بازدید آخرین ارسال
  پلاگین سی شارپ برای آنریل انجین developer573 0 134 23/3/1396، 05:13 عصر
آخرین ارسال: developer573
  مقایسه انجین 1212 1 293 10/7/1395، 05:03 عصر
آخرین ارسال: مسعوووود
Question گرفتن Device ID در Game Maker Studio esisonic 1 355 6/4/1395، 07:23 عصر
آخرین ارسال: aminj73
NewText کمک برای انتخاب انجین sardar022 6 651 25/2/1395، 10:13 عصر
آخرین ارسال: etet1212
  تا حالا کسی با Graphics Gale کار کرده؟ shervin_akh 1 642 9/10/1394، 02:25 صبح
آخرین ارسال: SinatoR

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان