درود مهمان گرامی! ثبت نام

امتیاز موضوع:
  • 0 رأی - میانگین امتیازات: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
پرومیکرز عمرشو کرده (پارت 2)
من یه سال یا دو سال پیش یک پستی گذاشتم به اسم "پرومیکرز عمرشو کرده"، مثل اینکه دیگه نیست. گفتم دوباره تکرار کنم.
من 7 سال پیش اینجا عضو شدم (qwerty13 از راه به درم کرد :دی). و برای سال 91-92 پرومیکرز بهترین منبع آموزشی بازی سازی تو ایران بود، ولی الان با اومدن Discord و تغییر زیاد صنعت بازی سازی ایران (کسی هست هنوز بخواد واسه ویندوز بازی بسازه؟ اصلا داریم دیگه؟) و همچنین از بین رفتن مقدار بسزایی از آرشیو قدیمی انجمن (من هنوز حدف شدن تاپیک Minecraft باهام نمیسازه، من با اون تاپیک زندگی کردم ;-( )، احساس می کنم دیگه جایی برای پرومیکرز وجود نداره.

پرومیکرز عمرشو کرده، ببندینش بریم پی زندگیمون.
(بن نشم صلوات)
پاسخ
درصورتی که از انجمن رضایت ندارید میتونید واردش نشید و به زندگی تون برسید !!!
اگر شما جایی رو سراغ دارید که فعاله و رو دوره و از پرومیکرز بهتره ، معرفی کنید که این انجمن رو ببندیم .
در حال حاضر به دلیل شرایط نامساعد زندگی و مشکلات گوناگون اهمیت بازی و بازی سازی توی کشور پایین اومده 
چرا که ذهن و فکر افراد درگیر کار های ضروریه و زمان و فضای زیادی برای سرگرمی و بازی درش موجود نیست .
من و شماییم که تعیین میکنیم انجمن فعاله یا غیرفعال ، اگر فقط گله کنیم و مشکلات انجمن رو بشماریم و کاری براش نکنیم ، معلومه که کاری رو پیش نخواهد برد . اما اگر محتوا تولید کنیم ، دیگران رو به وارد شدن به بازی سازی و پرومیکرز تشویق کنیم و کلی کار دیگه که میشه کرد ، اونوقت انجمن فعالتر و بهتر میشه .

( ممکنه سوال پیش بیاد : شما که راه حل رو بلدی پس چرا خودت محتوا تولید نمیکنی و فعالیت نمیکنی و .... ؟ این کار نیاز به همکاری داره و باید همه ی ما این تصمیم رو بگیریم و براش تلاش کنیم و بنده به تنهایی کار زیادی نمیتونم انجام بدم . از این گذشته خود من هم جز همون دسته هستم که متاسفانه مشکلات و شرایط باعث شده نتونم دیگه کاری در زمینه بازی سازی انجام بدم )

خلاصه اینکه : انجمن اگه چیزی جدیدی هم توش تولید نشه ، همین محتواهایی که الان داره ، واسه کسایی که میخوان وارد این کار شن ، خیلی مفیده و راهنماست و بنظرم باید شاکر باشن که یه منبع خوبی مثل پرومیکرز هست که کمکشون کنه .
پاسخ
 سپاس شده توسط hisalam ، qwerty13 ، محمدمهدی علیجانی ، ProMember ، ahmadreza59
سلام...
درباره انجمن باید بگم ک قدیما خیلی انجمن بازی سازی داشتیم و حتی تو زمینه های مختلف دیگه...دلیل اینکه ورود و خروج کم شده (ک البته به نظر کم نشده برو امار پایین انجمن رو ببین) یا شاد بهتر بود بگم تولید محتوا کم شده یکی اینکه صنعت بازی سازی تغییر کرده و در ضمن فضا دیگه اون فضای اماتورگونه 15 سال پیش نیست ... دوم تغییر فناوری های ارتباطی و مباحث مربوط به شبکه های اجتماعیه...حتی این تغییر نسل  گریبان  نسل قدیم شبکه های اجتماعی مثل فیسبوک هم گرفته و  پیش بینی میشه در اینده نزدیک از بین بره و خودشونن میدونن بهمین دلیل دست ب خرید اینستاگرام و واتس اپ زدن...سوم مشکلاتی هست ک سر راه افراده  و مشکلات زندگی تو این دوره زمونه واقعا زیاده و تو این فضا اونایی ک واقعا تو این صنعت فعالن وقتشون رو صرف تولید بازی میکنن تا بتونن مشکلات زندگیشون رو رفع کنن اونایی هم ک تازه میخوان شروع کنن میان استفاده اش رو میکنن و میرن و بعد ک به جایی رسیدن هم واسشون مهم نیست از کجا شروع کردن... الان اگ نگاه کنی اکثر انجمنها تو زمینه های مختلف غیر فعالن یا با کمترین فعالیت توسط اعضای قدیمی ادامه حیات میدن(نمونه اش بزرگترین انجمن تیراندازی و شکار) ...اعضای قدیمی هم به خاطر اون فضای اولیه و فرهنگ مسولیت پذیری ک داشتن وگرنه نسل ک تغییر کرد این مسولیت پذیری کم و کمتر شد!!!
 در ضمن الان پرومیکز بسیار هم پربازدیده !!! فقط تولید محتوای یکپارچه اش کم شده وگرنه پرسش و پاسخش فعاله...
پاسخ
 سپاس شده توسط qwerty13 ، محمدمهدی علیجانی ، MiladKaydi ، ProMember ، ahmadreza59
سلام
شما میخوای اصلا نیا
چیه آخه هرازگاهی میای میبینی پرومیکرز فعاله خودتو ناراحت میکنی یه ذره بفکر خودت باش
دنیا دو روزه ارزش حرص خودنهای بیخودی رو نداره

(&)

پاسخ
 سپاس شده توسط Hamid1225 ، ProMember
سلام
لطفا در مورد بستن این انجمن صحبت نکنید .
من تازه کار هستم و جواب بسیاری از سوالاتم را ( هر چند گاهی مبتدی بودند ) اینجا گرفتم .
جو انجمن خیلی خوبه . 
انجمن ها گاهی خلوت ترند و گاهی شلوغ تر . اما مهم اینه که کسانی که بازی سازی می کنند میدونند جایی هست که می تونند برای کمک گرفتن بهش مراجعه کنند .
با تشکر از همه کسانی که این انجمن رو سر پا نگه داشتند .
پاسخ
 سپاس شده توسط Reza_BJ ، MiladKaydi ، qwerty13 ، ProMember ، Hamid1225
اسپم :
منم دقیقا 7 سال پیش عضو شدم ، موقعی که یازده سالم بود لعنتی چه دورانی بود از تلگرام و ایسنتاگرام و ... هم خبری نبودو کلا بازار فروم و انجمن تو بورس بود. حالا من تازه خیلی فعال نبودم تو انجمن و کم تا کُتی پست میذاشتم ، یادمه رضا النصار و میلاد هایپر و کیورتی الگو و غایت زندگیم بودن! wink بعدم سجاد که اومد کل انجمنو ریخت بهم، انقدری که این بشر آموزش میذاشت. cool چه دورانی بود.  و الان هم فرصت خوبیه که از تک به تک بچه هایی که زحمت میکشیدن و فرصتی رو برای آموزش ایجاد میکردن تشکر کنم. به دور از اغراقه که بگم هر چی که الان بلدم فقط به خاطر این انجمنه. resim امیدوارمم هم انجمن تا سالیان دور هاست و دومینش تمدید بشه (با کمک های الهی و غیبی) و سعادت اینو داشته باشیم که بازم بهش سر بزنیم.  cry

حقیقت:
جدا از بحث این که دیگه کلا بساط انجمن یکم از مد افتاده ، خود بچه ها هم دیگه سنشون رفته بالا و دیگه درگیر زندگی شدن و وقت به اصطلاح تولید محتوای اموزشی ندارن، اعضای جدید هم که کلا فقط درحال سوال پرسیدنن که اونم 100 در صد طبیعیه. یادمه یه بخش تو انجمن بود به اسم بازی های در حال ساخت ، فکر کنم پاکش کردن که به نظر من کاش نمیکردن ، چون انقدری که با گذاشتن دوتا عکس جدید از بازیت اونجا انگیزه میگرفتی که نگو الان هم حس میکنم جاش خیلی خالیه ، نه؟! ولی با این حال همچنان پرومیکرز با همه کاستی ها پرومیکرز بدون رغیبه و با اختلاف فراوان از همتاهاش جلوتره.
resim
زنبورک یه بازی در سبک اشاره و کلیکه و در این بازی شما یه زنبور رو کنترل می‌کنید و هدف بازی جمع آوری گل ها و رسوندن زنبور به کندوشه!
زنبورک [بازی] (مراحل پایانی کار)
resim
دانلود بازی زنبورک - Zanboorak
پاسخ

موضوعات مرتبط با این موضوع...
موضوع نویسنده پاسخ بازدید آخرین ارسال
  تغییر جدید در پرومیکرز Support 0 631 5/3/1396، 10:36 عصر
آخرین ارسال: Support
Rainbow نظر سنجی تبلیغات پرومیکرز Support 0 522 24/2/1396، 03:03 عصر
آخرین ارسال: Support
  اطلاعیه جذب کاربران جدید در پرتال پرومیکرز Support 4 1,030 4/7/1395، 05:02 عصر
آخرین ارسال: game10000
  تغییر ساختار پرومیکرز ( به زودی ....!!!!! ) Support 12 2,188 5/6/1395، 02:56 عصر
آخرین ارسال: m.babayi574
  باگ ذخیره دوباره صفحات پرومیکرز در فایرفاکس sajjad3011 6 2,324 25/12/1393، 12:03 صبح
آخرین ارسال: qwerty13

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان