درود مهمان گرامی! ثبت نام

امتیاز موضوع:
  • 0 رأی - میانگین امتیازات: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
واسه آموزش ۰ تا ۱۰۰ کد نویسی کدوم تاپیک برم؟
سلامی دوباره!
گفتم اینو توی یک تاپیک جدید بنویسم شاید اینطوری راحت تر جواب بگیرم!
میشه یک تاپیک معرفی کنید که کد نویسی رو از 0 تا 100 توضیح بده teary
یعنی از If و Else و متغیر و دستورها گرفته تا حرفه ای و پیشرفته! هیچی بلد نیستم! فقط بلدم :

Speed = یک عددی؛      wink  happycry laugh teeth
****عضو تازه کار انجمن****
***لطفا برای پیشرفتم، توی ساخت بازی راهنماییم کنید***

پاسخ
سلام،
اگر آموزش صفر تا صد کدنویسی یا موتور بازیسازی چیزی رو پیدا کردید که همه ی نکات یک زبان رو داخل یک مجموعه و رایگان (اصلا پولی) قرار داده بود، مارو هم خبر کنید بیایم استفاده کنیم straight
کیــــــــــ qwerty13 ـــــــوورتی13
پاسخ
 سپاس شده توسط Babak. M ، MiladKaydi
(4/3/1398، 09:41 صبح)qwerty13 نوشته است: سلام،
اگر آموزش صفر تا صد کدنویسی یا موتور بازیسازی چیزی رو پیدا کردید که همه ی نکات یک زبان رو داخل یک مجموعه و رایگان (اصلا پولی) قرار داده بود، مارو هم خبر کنید بیایم استفاده کنیم straight

یعنی برنامه نویسا از لحظه ی تولد کد نویسی بلد بودن؟!!!!؟؟؟!؟!؟

پاسخ
(4/3/1398، 02:57 عصر)Babak. M نوشته است:
(4/3/1398، 09:41 صبح)qwerty13 نوشته است: سلام،

یعنی برنامه نویسا از لحظه ی تولد کد نویسی بلد بودن؟!!!!؟؟؟!؟!؟

سلام...
شما وقتی برنامه نویسی یاد میگیرید در واقع دارید اداب گفت و گو  به یک زبان خاصی رو یادمگیرید ک شنونده ات یک دستگاه کامپیوتریه...همانطور ک وقتی زبان انگلیسی رو یاد گرفتین شما فقط ساختار گرامری و البته معادل کلمات اون زبان نسبت به زبان مادری خودت رو یاد میگیری و این خود شما هستید ک باید بدونید کی بگی good afternoon کی بگی good night کی بگی good morning یا کی بگی have a good day ...زبانهای کامپیوتری هم به همین صورت ان نحوه نگارش به زبان کامپیوتر رو به شما اموزش میدن ولی این خود شما هستید ک باید بدونید چه چیزی رو با کامپیوتر در میون بزارید (یعنی چ جوری خواسته ای ک تعریف کردید رو به زبان کامپیوتر بیان کنید خواسته رو شما بخونید برنامه)...
نکته مهم برنامه نوشتن چیزی جز حل مساله نیست و زبان برنامه نویسی نحوه نگارش حل مساله به زبان قابل فهم کامپیوتره...
زبانها یه سری قابلیتها و دستروات ابتدایی رو در اختیار شما قرار میدن و این خود شما هستید ک باید خواستتون رو پیاده کنید...
برای مثال فرض کنید ما هیچ تابع درونسازی برای محاسبه توان نداریم اما زبان به ما قابلیت تعریف متغیر،تکرار یک دستور ، نحوه تعریف تابع و همچنین 4 عمل اصلی ریاضی رو در اختیارمون میزاره...شما به عنوان برنامه نویس باید درک کنید توان چیه و چ جور محاسبه میشه برای مثال 5 بتوان 6 ...در این مثال با درک مفهوم توان متوجه میشیم باید 5 رو 6 بار درخودش ضرب کنیم ...گفتیم 4 عمل اصلی رو به ما میده و همینطور تعریف متغیر خب ما در اینجا میتوانیم با دستور ساده تکرار و عملیا ضرب تابع توان رو بنویسیم و به مرور و با نگارش این جور توابع به کتاب خانه ریاضی برای اون زبان برسیم وووو

و اما جواب سوال شما :
خیر، برنامه نویسا اول شیوه حل مساله رو یاد گرفتن بعد مساله رو کد نویسی کردن و در نهایت برنامه نویس شدن

در مورد گیم میکر هیچ مرجعی بالاتر از داکیومتنهای خودش نیست، فقط باید مساله ای ک تعریف شده رو بتونی ب درستی تحلیل کنی و بدونی چی میخواد بعد به راحتی با توابع و کتابخانه هایی ک در اختیارت گذاشته مساله رو حل کنی...
نکه بعدی اینکه یادگیری برنامه نویسی ابتدا داره ولی انتها نداره پس دنبال یه بازه محدود 0 تا 100 نباش (گفتم گرامر زبان رو یاد میگیری ولی برنامه نویسی به حل مساله تعریف شده مربوطه)

نکته: بنده تا الان با     java pascal/dephi  c/c++ c# D  R  html/css/java script/php/nodejs lua/perl/python/ruby qbasic/visual basic
matlab و البته زبانهای مختلف اسکریپت نویسی و همینطور فریمورکها و کتابخانه های مختلف برای پلتفرمهای ویندوز لینوکس و اندروید و وب و البته هنوز هم مبتدی ام

موفق باشی

ویرایش :
برای گیم میکر برو https://docs2.yoyogames.com/ تو سمت چپ scripting و بعد gml overview و gml reference رو ببین...همه چیزی ک میخوای از گرامر و توابع هست
پاسخ
 سپاس شده توسط qwerty13 ، MiladKaydi
نه؛ شما باید اول اصول برنامه نویسی رو یاد بگیرید و تمرین کنید، بعد از اون هنر جستجو برای یافتن جواب سوالاتی که بین کار به وجود میاد رو یاد بگیرید و برید پروژه بزنید.
نه اینکه اصلا از دیگران سوال نپرسید، ولی باید بدونید که جواب سوال شما حتما در بین صفحات اینترنت پیذا میشه. تا الان چند تا تاپیک زدید و سوالات مختلفی پرسیدید اما تمام این ها نه تنها در در اینترنت، که در انجمن خودمون بارها جواب داده شدن... اینکه میبینید کسی جواب نمیده به خاطر اینه! 
اول یه چند تا سری آموزش رو ببینید و باهاش پیش برید بعد کم کم ان شاء الله دستتون میاد که چی به چیه.
کیــــــــــ qwerty13 ـــــــوورتی13
پاسخ
ممنون از اینکه توضیح دادید smiley
پس حل مساله توی یادگیری زبان برنامه نویسی خیلی مهمه!
توی اینترنت هم توضیح کاملتر پیدا می کنم
حتما یادداشتش می کنم
ممنون! teary

پاسخ
کتابهای مرتبط با الگوریتم و فلوچارت رو برای شروع دنبال کن :
الگوریتم و فلوچارت
الگوریتم و فلوچارت
ووووو
زبان انگلیسیت رو تقویت کن...
وبسایت      tutorialspoint     رو هم دنبال کن.
پاسخ
توصیه میکنم برای شروع به دنیای برنامه نویسی از زبان پایتون یا c# شروع کنید.
اگر صرفا به مبحث ساخت بازی ویدیویی علاقه مند هستید c# گزینه مناسبی هست به علت اینکه مورد استفاده اکثر موتورهای بازیسازی # هست و توسط اون ها پشتیبانی میشه ولی خوب پایتون گرامر و سینتکس بسیار  ساده و دلپذیری داره و در عین حال بسیار قدرتمند هستش.
من خودم اولین زبانی که شروع کردم c بود ولی میخوام بگم هیچ زبانی واسه یک تازه کار مثل پایتون نمیشه
توی پایتون شی گرایی و پردازش موازی و .... بسیار راحت درک میشند

در آخر....
از همین حالا پایتون رو شروع کنید
پرتال جدید پرومیکرز
خبر های خوب در راه است.....
پاسخ

موضوعات مرتبط با این موضوع...
موضوع نویسنده پاسخ بازدید آخرین ارسال
NewText راهنمایی در مورد برنامه نویسی و گرافیک aminfoolady 4 591 25/8/1396، 01:02 عصر
آخرین ارسال: aminfoolady
Question کدوم زبان؟؟ mamali me 8 835 23/7/1395، 01:20 عصر
آخرین ارسال: mamali me
  زبان برنامه نویسی مورد نیاز mohammadpah 4 980 20/7/1395، 02:33 عصر
آخرین ارسال: danialabdl
  فارسی نویسی گیم میکر آرین12 3 679 2/3/1395، 11:54 صبح
آخرین ارسال: آرین12
  مهم ترین شاخه در مورد بازی سازی کدوم است؟ shervin_akh 5 1,680 17/8/1394، 08:17 عصر
آخرین ارسال: miladkeramatloo

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان