درود مهمان گرامی! ثبت نام

امتیاز موضوع:
  • 0 رأی - میانگین امتیازات: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
مشکل در حرکت ابجکت ثابت به همراه دوربین
سلام cry
عامو میترسم سوال بپرسم cry

بجز ابجکت پلیرم که دوربین دونبالش حرکت میکنه.
مثلا ابجکت صدا گذاشتم یا امتیاز یا جون و draw رو براشون ترسیم کردم مشکلی نبود حرکت میکردن با دوربین

اما الان ابجکت(ایکون بستن بازی) رو گذاشتم.حرکت میکنه با دوربین اما وقتی روش کلیک میکنم نمیبنده بازی رو؟؟؟؟؟!!!!!!!!
فقط وقتی draw رو حذف کنم و دستور بستن با کلیک رو میزارم عمل میکنه تو بازی؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟!!!!!!!!!!!!!!هر دو با هم عمل نمیکنه؟؟؟؟؟؟؟!!!!!!!

چرا اینطوریه؟؟؟!!!!!!!!!
پاسخ
(30/10/1397، 08:19 عصر)asi123 نوشته است: سلام cry

مثلا ابجکت صدا گذاشتم یا امتیاز یا جون و draw رو براشون ترسیم کردم مشکلی نبود حرکت میکردن بربینا دو

اما الان ابجکت(ایکون بستن بازی) رو گذاشتم.حرکت میکنه با دوربین اما وقتی روش کلیک میکنم نمیبنده بازی رو؟؟؟؟؟!!!!!!!!
فقط وقتی draw رو حذف کنم و دستور بستن با کلیک رو میزارم عمل میکنه تو بازی؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟!!!!!!!!!!!!!!هر دو با هم عمل نمیکنه؟؟؟؟؟؟؟!!!!!!!

چرا اینطوریه؟؟؟!!!!!!!!!

سلام... منظورت رو کاملا نفهمیدم ولی اگه چیزی باشه که فک می کنم... برو کدی رو که برای ایونت دراو آبجکت بستن بازی گذاشتی رو برای یه آبجکت دیگه که توی همون روم بازی هست بزار و اجرای کد رو برای آبجکت بستن بزار:

کد:
with obj
[کد دراو]
پاسخ
 سپاس شده توسط asi123
سلام .
چیزی که ما لازم دارید ، کلید مجازیه .
نمیشه یه ابجکت رو دراو کرد... وقتی چیزی دراو بشع نمیشه بعش دستور ( مثلا ) کلیک داد .
باید کلید مجازی بسازید که یه عکس همیشه توی تصویر باشه و وقتی روش کلیک میشه یه کاری رو بکنه .
توی سایت آموزشش هست ، یه جستوجوی ساده بکنی پیدا میشه . اگه هم ویدیو خواستی توی آپارات جستوجو کن 
کانال اپارات - کلاس بازی سازی - ویدیوی خوبی واسه این موضوع داره 
پاسخ
 سپاس شده توسط asi123
(30/10/1397، 08:29 عصر)Hamid1225 نوشته است:
(30/10/1397، 08:19 عصر)asi123 نوشته است: سلام cry

مثلا ابجکت صدا گذاشتم یا امتیاز یا جون و draw رو براشون ترسیم کردم مشکلی نبود حرکت میکردن بربینا دو

چرا اینطوریه؟؟؟!!!!!!!!!

سلام... منظورت رو کاملا نفهمیدم ولی اگه چیزی باشه که فک می کنم... برو کدی رو که برای ایونت دراو آبجکت بستن بازی گذاشتی رو برای یه آبجکت دیگه که توی همون روم بازی هست بزار و اجرای کد رو برای آبجکت بستن بزار:

کد:
with obj
[کد دراو]

ممنون .چیزی که متوجه شدی درست.
میخوام ابجکت بستن با دوربین حرکت کنه که هر وقت بازیکن خواست بازی رو ببنده تو صفحه باشه. اما وقتی حرکت میکنه دیگه نمیتونه دستور بستن رو انجام بده.
الان فهمیدم گفتید یه ابجکت بدون اسپرایت بسازیم و مختصات draw رو بهش بدم.
بعد دستور بستن با کلیک رو به ابجکت بستن بدم. درسته؟ چون اینطور انجام دادم نشد sad 
with obj
[0,view_xview+50,view_yview+400]
کد پایین رو اشتباه میزنه؟
بدون کد با اکشن  drawSprite هم نشد.یه جا رو اشتباه میرم cry
پاسخ
(30/10/1397، 09:15 عصر)MiladKaydi نوشته است: سلام .
چیزی که ما لازم دارید ، کلید مجازیه .
نمیشه یه ابجکت رو دراو کرد... وقتی چیزی دراو بشع نمیشه بعش دستور ( مثلا ) کلیک داد .
باید کلید مجازی بسازید که یه عکس همیشه توی تصویر باشه و وقتی روش کلیک میشه یه کاری رو بکنه .
توی سایت آموزشش هست ، یه جستوجوی ساده بکنی پیدا میشه . اگه هم ویدیو خواستی توی آپارات جستوجو کن 
کانال اپارات - کلاس بازی سازی - ویدیوی خوبی واسه این موضوع داره 

دقیقا همین جمله(کلاس بازی سازی) (کلید مجازی) آپارات رو گشتم برا استویو میاد!!برا گیم میکر 8 نمیاد.
تو همین سایتمون هم کلمات کلیدی (کلید مجازی-دراو-حرکت ابجکت ثابت با دوربین-... جستجو کردم) چیزی که میخوام نیست.
اگه اینجاست نمیدونم دیگه با چه عنوانی بگردم.

اما الان برای ابجکت بلندگو (پخش صدا) و ابجکت(قطع صدا) با اینکه بهشون دستور دادم میتونن draw داشته باشن؟ البته بجا دستور باموس دستور قطع و وصل صدا رو با کلید اینتر و اسپیس زدم و هم حرکت میکنه هم دستور رو انجام میده!

اما این حرفتون منطقیه . الان میخواستم مثل امتیاز یا جون و تایمر یه ابجکت فقط برای دراو بسازم و بعد یه ابجکت برای بستن. اما چطور به هم مرتبطشون کنم تو اکشن دراو فقط تعریف اسپرایت  رو داره (اسپرایت بستن)نه ابجکت !
پاسخ
سلام
فکر کنم روز اول گفته بودی کدنویسی نمیتونی کار کنی و فقط با اکشن کار می کنی واسه همین من زیاد به سوالات پاسخ نمیدادم
اما حالا میبینم که با کد نویسی هم مشکل نداری بهرحال
در مورد سوالت تو گیم میکر 8 کلید لمسی نداریم
دو تا راه بهت نشون میدم راه اول توی ایونت step ابجکتت کد زیر رو بذار
x=view_xview[0]+32
y=view_yview[0]+112
مختصادت رو خودت مشخص کن و ایونت draw رو پاک کن البته تو این روش ابجکتت کمی موقع حرکت جا میمونه خیلی کم
البته راه دوم هم همینه و مشکل جا موندش رو میتونی اول از همه ابجکتت رو نامری کنی و یه ابجکت اضافی بذاری و تو ایونت draw مختصاتش رو با ابجکت اول یکی کنی تا مشکل حل بشه
البته این رو بگم تو استودیو کدهای مخصوص داره و راحتترش همون کلید لمسی هست

(&)

پاسخ
 سپاس شده توسط asi123 ، MiladKaydi
(1/11/1397، 07:35 صبح)ahmadreza59 نوشته است: سلام
فکر کنم روز اول گفته بودی کدنویسی نمیتونی کار کنی و فقط با اکشن کار می کنی واسه همین من زیاد به سوالات پاسخ نمیدادم
اما حالا میبینم که با کد نویسی هم مشکل نداری بهرحال
در مورد سوالت تو گیم میکر 8 کلید لمسی نداریم
دو تا راه بهت نشون میدم راه اول توی ایونت step ابجکتت کد زیر رو بذار
x=view_xview[0]+32
y=view_yview[0]+112
مختصادت رو خودت مشخص کن و ایونت draw رو پاک کن البته تو این روش ابجکتت کمی موقع حرکت جا میمونه خیلی کم
البته راه دوم هم همینه و مشکل جا موندش رو میتونی اول از همه ابجکتت رو نامری کنی و یه ابجکت اضافی بذاری و تو ایونت draw مختصاتش رو با ابجکت اول یکی کنی تا مشکل حل بشه
البته این رو بگم تو استودیو کدهای مخصوص داره و راحتترش همون کلید لمسی هست

فدایی داری داداش حل شد mwah
smiley
خیلی خیلی ممنون
پاسخ

موضوعات مرتبط با این موضوع...
موضوع نویسنده پاسخ بازدید آخرین ارسال
  غیرفعال کردن ابجکت های خارج ویو sina2000 6 46 دیروز، 02:32 عصر
آخرین ارسال: hisalam
  روش ایجاد ابجکت در حالی که روم قفل شده sina2000 1 60 14/4/1398، 04:25 صبح
آخرین ارسال: sina2000
  ایجاد ابجکت ماشین در جاده asi123 8 185 4/12/1397، 06:39 عصر