درود مهمان گرامی! ثبت نام

امتیاز موضوع:
  • 0 رأی - میانگین امتیازات: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
مسابقات بازیسازی Ludum Dare
(13/2/1398، 06:48 صبح)ADEL نوشته است: اینجور مسابقات بدرد ما نمی خوره not_sure
خیلی از ما در زمینه ی بازیسازی شاید مهارت این و نداشته باشیم برنامه نویسی ایچنینی کنیم .
اگر تیمی بود اونم اگه تیمی در کاربود واقعا ارزش داشت.

چرا بیخودی جو نا امیدی ایجاد میکنید؟
توی این مسابقه مهم ایده ست و نه چیز دیگه ای؛ بخش اصلیش هم اصلا تیمی نیست و خیلی ها (از جمله سازنده تاپیک) هم شرکت کردن و آثار جالبی ساختن.
کیــــــــــ qwerty13 ـــــــوورتی13
پاسخ
 سپاس شده توسط ProMember ، TNT ، MiladKaydi
خیلی از ما در زمینه ی بازیسازی شاید مهارت این و نداشته باشیم برنامه نویسی ایچنینی کنیم .

سلام ...
من اولین دوره بود ک شرکت کردم ولی متاسفانه وقت کم اوردم به چند علت:
1- من یه کم مشغولیتم زیاد بود و امادگی اولیه نداشتم(یعنی این سه روز جز برنامه ریزی شده ام نبود) و در نهایت روزی 4 تا 6 ساعت بیشتر وقت نذاشتم براش...
2- یه اشتباه مهلک تو گرافیک بازی کردم و وقتم رفت اینجا ..تو این مسابقات شرط اول گرافیک خیلی بالا مهم نیست در صورتی ک من داشتم طرح های سطح بالا میزدم...
3- حتی اگر شرکت هم نکنید ارتباط با بازیسازها و و مطالعه ایده هاشون و روند رشدش خیلی میتونه مفید باشه...

و در اخر بازیم رو بعدا تکمیل می کنم (ایده اش فعلا بماند) و حتما حتما سری بعد هم با این تجربه ای ک بدست اوردم شرکت میکنم...

اخرش این TNT رو هم من پیدا نکردم ازش ی کم راهنمایی بگیرم...
پاسخ
 سپاس شده توسط qwerty13 ، TNT ، ProMember ، MiladKaydi

احساس میکنم فضای گیم ایران الان جوریه که یک عده تصور میکنن ساخت بازی کوهه. گیم یکم داره الکی تخصصی میشه؛ در صورتی که واقعا تخصص خاصی نمیخواد!
تا وقتی چند بار بازی بد نسازید، هیچوقت ساخت بازی خوب رو یاد نمیگیرید.

اگر سعی کنید از کار خودتون مطمئن باشید، میتونید بازیهایی بسازید که حداقل از خیلی بازیای ایرانی کپی‌ای که الان تو بازار هست بهترن. (البته منظورم این نیست که این بازیا کلا بی ارزشن. تو مبحث ایده و نوآوری بی ارزشن فقط)
بنظرم برای تقویت این حس توی خودتون بهتره که با دولاپرای خارجی هم در ارتباط باشید. یا حداقل نمونه کاراشون رو ببینید.

بیشتر بازیایی که توی این سایتها هستن رو گروهای یک نفره تا 3 نفره ساختن.
GameJolt
ItchIo

اگر یک نگاهی به بازی های ساخته شده برای Ludum Dare بندازید میبینید که خیلی از بازیها واقعا خیلی ساده‌ن. بعضیاشون حتی با اکشنای گیم میکر ساخته شده‌ن.
کسی اهمیتی نمیده که بازیتون رو با چی ساختید یا کدنویسی بلدید یا نه. همه خروجی کارو میبینن. اگه خروجی فان باشه و باحال باشه، بازیتونو بازی میکنن.

در نهایت هم بگم که هدف از ساخت بازی، ساخت بهترین بازی در اون سبک نیست؛ هدف، ساخت یک بازی خوبه.
پاسخ
 سپاس شده توسط qwerty13 ، ProMember ، MiladKaydi ، ADEL
(13/2/1398، 05:17 عصر)hisalam نوشته است: سلام ...
من اولین دوره بود ک شرکت کردم ولی متاسفانه وقت کم اوردم به چند علت:
1- من یه کم مشغولیتم زیاد بود و امادگی اولیه نداشتم(یعنی این سه روز جز برنامه ریزی شده ام نبود) و در نهایت روزی 4 تا 6 ساعت بیشتر وقت نذاشتم براش...
2- یه اشتباه مهلک تو گرافیک بازی کردم و وقتم رفت اینجا ..تو این مسابقات شرط اول گرافیک خیلی بالا مهم نیست در صورتی ک من داشتم طرح های سطح بالا میزدم...
3- حتی اگر شرکت هم نکنید ارتباط با بازیسازها و و مطالعه ایده هاشون و روند رشدش خیلی میتونه مفید باشه...

و در اخر بازیم رو بعدا تکمیل می کنم (ایده اش فعلا بماند) و حتما حتما سری بعد هم با این تجربه ای ک بدست اوردم شرکت میکنم...

اخرش این TNT رو هم من پیدا نکردم ازش ی کم راهنمایی بگیرم...

سلام. راستش من بخاطر مشغله و دانشگاه نتونستم شرکت کنم. جا داره معذرت خواهی کنم به این خاطر.
اما میتونم از تجربه‌ی خودم از مسابقات قبلی برات بنویسم شاید برای دفعه بعدی کمکت کنه. :)

اول اینکه تبریک میگم بهت بخاطر بازیت. فکر میکنم بهترین سودی که مسابقه برامون داره اینه که همین نکته هایی که میگی رو درباره خودمون میفهمیم D:

اولین چیزی که من فهمیدم این بود که وقت زیادی رو نباید برای پیدا کردن ایده صرف کنی و یجورایی سعی کنی زودتر به نتیجه برسی.
بهترین کاری که من میشناسم Brain storming ـه. ینی بیای تمام ایده هایی که به ذهنت میرسه رو روی یک کاغذ کنار هم بکشی، تمام نقاط قوت و ضعفشون رو هم بنویسی، و در نهایت مقایسه‌شون کنی. اینجوری ذهنت هم یجورایی خالی میشه و همش درگیر این نیستی که نکنه ایده‌تو یادت بره.

من هر بار شرکت میکنم برنامه مو توی یک کاغذ یا Trello مینویسم.

گرافیک بازی هم مهمه. اگر بتونی گرافیک بازیتو خوب کار کنی میتونی توی بخش گرافیک نمره ی خوبی بیاری. بهرحال هر بازی ای توی یک بخشی قویه :)
اما بازم بهترین کار اینه که روی همه چیز به یک اندازه کار کنی. اما چون یکم سخته، توی یک بخش قوی باشی هم خیلی بهتر از اینه که یک وقت فرصت نکنی کیفیت هیچ بخشی رو به حد نصاب برسونی.

اگر بازیتو کامل نکردی هم میتونی بازیتو تو بخش Unfinished اضافه کنی. بازیت در نهایت داوری نمیشه (یعنی نمره ی نهایی بهت داده نمیشه که مدال بگیره) ولی بازم خیلیا هستن که این بخشو بازی میکنن و میتونن درباره‌ش فیدبک مفید بدن.

منتظر بازیت هستیم. D:
پاسخ
 سپاس شده توسط ProMember ، MiladKaydi ، ADEL

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان