درود مهمان گرامی! ثبت نام

امتیاز موضوع:
  • 0 رأی - میانگین امتیازات: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
فریم
حالا میخوام یه متغیر تعریف کنم که اگه از سطح زمین فاصله گرفت کاراکتر پلیر تغییر کنه .در جهت بالا (yمثبت) سمت راست یه شکل پرش رو به راست و سمت چپ یه شکل پرش رو به سمت چپ داشته باشه.

کلید هیج کلیدی از قبل تعریف کردم کاراکتر ایستاده.
کلید چپ از قبل تعریف کردم کاراکتر انیمیشن حرکت چپ
کلید راست از قبل تعریف کردم کاراکتر انیمیشن حرکت راست

فقط بالا مونده؟!
بصورت پرش گذاشتم اما فقط در یک جهت ! روش به سمت راسته. میخوام بگم اگه در جهت چپ بودی و پریدی کاراکتر دومی پرش رو به چپ تغییر کن. چکار کنم؟
پاسخ
میتونی از اینا استفاده کنی :
اگه در حال پرش بود و دکمه چپ رو هم زده بود شکلش بشه پرش رو به چپ .
یا
اگه تصویر پلیر تصویر رو  به چپ بود و دکمه پرش رو زد  ، تصوریش بشه پرش رو به چپ .

اگه کد نویسی ، یا حتی همین اکشن های گیم میکر رو خوب یاد بگیرید ، میتونید با دو تا تصویر ( راه رفتن و پرش ) ، 
پرش و راه رفتن پلیرتونو در همه جهت ها بسازین و نیازی نبود برای هر جهت راه رفتن و پرش یه جدا تصویر بسازید .

( متاسفانه چون قبلا گفتید که کد نویسی بلد نیستید من فقط میتوتم توضیحات فارسی بدم خدمتتون )
پاسخ
 سپاس شده توسط asi123
(21/10/1397، 09:08 عصر)asi123 نوشته است: حالا میخوام یه متغیر تعریف کنم که اگه از سطح زمین فاصله گرفت کاراکتر پلیر تغییر کنه .در جهت بالا (yمثبت) سمت راست یه شکل پرش رو به راست و سمت چپ یه شکل پرش رو به سمت چپ داشته باشه.

فقط بالا مونده؟!
بصورت پرش گذاشتم اما فقط در یک جهت ! روش به سمت راسته. میخوام بگم اگه در جهت چپ بودی و پریدی کاراکتر دومی پرش رو به چپ تغییر کن. چکار کنم؟

اگه میتونی سورس بذار یکی درست کنه

(&)

پاسخ
(23/10/1397، 12:09 عصر)ahmadreza59 نوشته است:
(21/10/1397، 09:08 عصر)asi123 نوشته است: حالا میخوام یه متغیر تعریف کنم که اگه از سطح زمین فاصله گرفت کاراکتر پلیر تغییر کنه .در جهت بالا (yمثبت) سمت راست یه شکل پرش رو به راست و سمت چپ یه شکل پرش رو به سمت چپ داشته باشه.

فقط بالا مونده؟!

اگه میتونی سورس بذار یکی درست کنه
سورس پیوست و ارسال نمشه!فعلا قید اینو زدم teary
پاسخ
الان یکی این مشکل رو حل کنیدلطفااااااااااا

میخوام یه ابجکت ،ابجکت پلیرم رو دنبال کنه. اما اگه ایستاد اون هم بایسته. و با فاصله.
این کد رو نوشتم.اما بصورت پیوسته دنبال میکنه!وقتی پلیر می ایسته اون توقف نمیکنه و به حرکتش ادامه  میده با یک سرعت مشخص؟! تا اینکه به کارکترم میچسبه! میخوام فقط با مقدار فاصله ی مشخص اون رو در مسیر مشخص خود پلیر دنبال کنه و اگه پلیر ایستاد اون هم توقف کنه و اصلا بهش نرسه و برخورد نکنه.(البته الان انیمیشن همون تعقیب کننده رو گذاشتم که بعد اتمام جون پلیرم اون رو بگیره. و الان اون رو میگیره حالا این مهم نیست خودتون درگیرش نکنید wink  ) همون تعقیب و دنبال بدید حل مشکلم mwah

بگم از قسمت move  و move towards هم نشد what player.x  و player.y با سرعت 0 تا 10 رو هم با نسبی بدون نسبی امتحان کردم نشد cry
کد:
if instance_exists(player)
   self.y = player.y-40;

if self.x<player.x-25
       {
           x+=3;

}

if self.x>player.x+25
   {
           x-=3;
   }
پاسخ
شما میتونید با استفاده از تابع distance_to_object فاصله ی یار رو از بازیکن اصلی بگیرید و شرط کنید که اگر فاصله بیشتر از فلان قدر شد دنبال کنه وگرنه بایسته...

اطلاعات بیشتر در مورد این تابع (انگلیسی)

تکمیلی: استفاده از تابع move_towards_point و مخصوصا مثال مرتبط اینجا هم خیلی بهتر از توابع فعلیتون هست...
کیــــــــــ qwerty13 ـــــــوورتی13
پاسخ
 سپاس شده توسط MiladKaydi ، asi123
(24/10/1397، 11:23 عصر)qwerty13 نوشته است: شما میتونید با استفاده از تابع distance_to_object فاصله ی یار رو از بازیکن اصلی بگیرید و شرط کنید که اگر فاصله بیشتر از فلان قدر شد دنبال کنه وگرنه بایسته...

اطلاعات بیشتر در مورد این تابع (انگلیسی)

تکمیلی: استفاده از تابع move_towards_point و مخصوصا مثال مرتبط اینجا هم خیلی بهتر از توابع فعلیتون هست...

حل شد خیییییییییییییییلی ممنون
پاسخ
 سپاس شده توسط qwerty13 ، MiladKaydi
سلام باز هم من teary 
میخوام متغیر صدا ایجاد کنم که اگه کلیک چپ کردم با ماوس روی ابجکت بلندگو در صقحه کل صداهای پخش شده قطع بشه. شکلک بلندگو با قطع صدا بیاد و اگه دوباره روی همین شکلک باز با موس کلیک کردم صدا پخش بشه و شخصیت قبلی بیاد.
یه جا این آموزش رو گذاشتن:
ما در ابتدای بازی متغیری تعریف می کنیم که مقدار صدا را در خود ذخیره کند و تا پایان بازی آن را در خود نگه داشته باشد. برای این کار این متغیر باید از نوع global تعریف شود. اگر متغیری global تعریف شود توسط همه ی آبجکت ها در تمامی مرحله ها قابل دسترسی می باشد.
در رویداد Game Start آبجکت cont_Level کد زیر را وارد کنید:
global.Volume = 0.8;
global.VolumeRate = 0.01;
sound_global_volume(global.Volume);

برای افزایش حجم صدا در رویداد کلید + آبجکت cont_Level کد زیر را وارد کنید:
global.Volume = min(1, global.Volume + global.VolumeRate);

برای کاهش حجم صدا نیز در رویداد کلید – آبجکت cont_Level کد زیر را وارد کنید:
global.Volume = max(0, global.Volume – global.VolumeRate);

دیدم اصلا عمل نمیکنه و کامل صدای سیستم رو قطع میکنه.نه فقط صدای بازی رو؟؟؟
بعد بجای کلید مثبت و منفی کلید دیگه رو معرفی کردم باز هم نشد؟

خودم: برای ابجکت میکروفن برای رویداد createپخش صدا و رویداد نگهداشتن کلیک چپ ماوس، اکشن قطع صدا و تبدیل شخصیت به قطع صدارو گذاشتم.
تا اینجا کار کرد.
برای ابجکت قطع صدا هم رویداد نگهداشتن کلید چپ موس اکشن تبدیل شخصیت به ابجکت میکروفن 
اما صدا پخش نشد و تبدیل نشد؟
پاسخ
برای قطع شدن صدا های نیازی نیست که حتما متغیری تعریف کنید ، با اکشن ها و یک کد ساده هم میشه این کارو کرد .

برای کاری که خودتون کردید : اگه بخش اول کار میکنه و مشکل نداره . احتمالا توی ترتیب اکشن ها اشتباه کردید ،
به ابجکت بگید وقتی کلیک شد ، اول صدا رو قطع کنه و بعد به شکل یا ابجکت دیگه تبدیل بشه .
اگه اول تغییر ابجکت رو بذارید و بعد قطع صدا رو ، احتمالا کار نمیکنه .

اگه برای علامت میکروفن پخش صدا و پخش نشدن صدا ، دو تا ابجکت ساختید میتونید به ابجکت پخش صدا بگید وقتی ظاهر میشه ، صدا رو پخش کنه ، و وقتی روش کلیک میشه ، حذف بشه و ابجکت پخش نشدن صدا رو جای خودش ظاهر کنه ، و به ابجکت پخش نشدن صدا هم بگید که وقتی ظاهر شد صدا رو قطع کنه و وقتی روش کلیک شد ، حذف بشه و ابجکت پخش صدا رو جای خودش ظاهر کنه .
( اگه بجای اینکه بگید حذف بشه و ایجکت دیگه رو جای خودش ظاهر کنه ، از اکشن تبدیل شدن یه ابجکت دیگه استفاده کنید ، این روش کار نمیکنه ( در ضمن اول باید بگید ابجکت دیگه رو ظاهر کنه و بعدش خودش حذف بشه ))

امیدوارم توضیحات بتونه مشکلتونو حل کنه .
پاسخ
 سپاس شده توسط asi123
داداش نمیخواد تمام سوالهای زندگیتو تو همین پست مطرح کنی اگه سوالی داری حتما اول یه جستجو کن بعد اگه به پاسخ نرسیدی یه پست جدید باز کن واسه سوالت
دوستان هم لطف کنن به سوالات خارج از پست پاسخ ندن
الان تو همین پست چندتا سوال مطرح شد

(&)

پاسخ
 سپاس شده توسط MiladKaydi

موضوعات مرتبط با این موضوع...
موضوع نویسنده پاسخ بازدید آخرین ارسال
  ایجاد یک رویداد در یک فریم مشخص انیمیشن mehdiyg 1 739 17/2/1395، 12:33 صبح
آخرین ارسال: رضا النصار
  بهترین نرم افزار برای تولید انیمیشن فریم به فریم چیه؟ Shervin Akh 6 1,917 3/1/1394، 09:50 عصر
آخرین ارسال: raamz110
  کم شدن health با برخورد به یک فریم HADIp 2 1,288 18/11/1392، 11:21 صبح
آخرین ارسال: HADIp
  وارد کردن چند فریم با کد sir maker 5 2,269 30/1/1392، 02:40 عصر
آخرین ارسال: sir maker

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان