درود مهمان گرامی! ثبت نام

امتیاز موضوع:
  • 0 رأی - میانگین امتیازات: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
فریم
سلام یه سوال داشتم لطفا کمک کنید  resim 

کارکتر اصلیم یا همون پلیرم سه تا فریم داره. سه حالت راه رفتن که طبیعی تر باشه.
چطور بهش دستور بدم؟
الان گفتم وقتی کلیدهای جهتی رو میزنم (نگهداشتن کلید)به شخصیت 2(یا فریم دوم) تغییر کنه. و وقتی هیچ کلیدی رو نمیزنم همون کاراکتر اصلی پلیر باشه.

اما الان مشکلی که دارم  اولیش: تعریف فریم سوم هست؟؟؟؟؟؟؟؟ 
و مشکل دوم:وقتی کلید مثلا راست یا بقیه رو بصورت ممتد فشار بدم بدون اینکه انگشتم رو بالا ببرم رو همون فریم 2 میمونه!!!!! (چون حالات برگشت به فریم 1 و اصلی فقط در صورتی هست که کلیدی فشار ندم  resim   )
(با  فشردن کلید و رها کردن کلید بجای "نگهداشتن کلید" هم امتحان کردم باز هم نشد)

لطفا کمک کنید.

من با کد نویسی اشنا نیستم. فقط از همون دستورهای اماده ی گیم میکر 8 استفاده میکنم. لطفا کمک کنید خواهش میکنم resim
پاسخ
سلام .
سورس حرکت پلیر یا تغییر فریم ، به زودی براتون ارسال میشه .
لطفا صبور باشید  .
پاسخ
 سپاس شده توسط asi123
لینک دانلود سورس تغییر فریم ( تصویر ) برای آبجکت :

http://s9.picofile.com/file/8347890818/C...e.gmz.html

این سورس با ابتدایی ترین اکشن ها و بدون هیچ گونه پیچیدگی ای ساخته شده .

اگر روش استفاده سورس رو بلد نیستید :
وارد گیم میکر شده و یک پروژه رو باز کنید .
بعد سورس دانلود شده رو ، با موس گرفته و وارد محیط گیم میکر کنید .
بازی جدیدی برای شما ساخته میشه که با توجه به اکشن هاش ، میتونید موضوع مورد نظرتون رو یاد بگیرید .

امیدوارم براتون مفید باشه .
پاسخ
 سپاس شده توسط ahmadreza59
داداش با استفاده از اکشن تا یه جاهایی میتونی کار کنی و کار کردن باهاش هم سخت تره و هم اینکه  ممکنه بازیت زیاد باگ بده
ولی کد نویسی هم خیلی راحت تر هست و هم هیچ محدودیتی نداری
وقتی برای اولین بار با گیم میکر کار میکنی فکر میکنی که کار با اکشن راحت تره و کد نویسی سخت تر ولی بعد یه مدت متوجه میشی که برعکسش هست
خلاصه اینکه پیشنهاد میدم کد نویسی رو یاد بگیر

در مورد مشکل هم

مثلا اول اسم اسپرایتت رو بده بعد بگو سرعت حرکت فریم چقدر باشه و یا اگه بی حرکت روی یک فریم باشه شماره فریمش چقدر باشه

sprite_index=spr_name
image_speed=0
image_index=0

این برنامه رو میذارم حتما دان کن حجمش خیلی کمه این برنامه کمکت میکنه کدنویسی رو یاد بگیری
http://s9.picofile.com/file/8347924592/T...r.rar.html

(&)

پاسخ
 سپاس شده توسط MiladKaydi ، asi123
(14/10/1397، 08:40 عصر)MiladKaydi نوشته است: لینک دانلود سورس تغییر فریم ( تصویر ) برای آبجکت :

http://s9.picofile.com/file/8347890818/C...e.gmz.html

این سورس با ابتدایی ترین اکشن ها و بدون هیچ گونه پیچیدگی ای ساخته شده .

اگر روش استفاده سورس رو بلد نیستید :
وارد گیم میکر شده و یک پروژه رو باز کنید .
بعد سورس دانلود شده رو ، با موس گرفته و وارد محیط گیم میکر کنید .
بازی جدیدی برای شما ساخته میشه که با توجه به اکشن هاش ، میتونید موضوع مورد نظرتون رو یاد بگیرید .

امیدوارم براتون مفید باشه .
سپاسگزارم اما نشد از این سورس استفاده کنم depressed  gmz???? سورس gmk بفرستید .لطفا گیم میکر 8 بتونه باز کنه . منتظرم قربان
پاسخ
(15/10/1397، 08:24 صبح)ahmadreza59 نوشته است: داداش با استفاده از اکشن تا یه جاهایی میتونی کار کنی و کار کردن باهاش هم سخت تره و هم اینکه  ممکنه بازیت زیاد باگ بده
وقتی برای اولین بار با گیم میکر کار میکنی فکر میکنی که کار با اکشن راحت تره و کد نویسی سخت تر ولی بعد یه مدت متوجه میشی که برعکسش هست

در مورد مشکل هم

مثلا اول اسم اسپرایتت رو بده بعد بگو سرعت حرکت فریم چقدر باشه و یا اگه بی حرکت روی یک فریم باشه شماره فریمش چقدر باشه

sprite_index=spr_name
image_speed=0
image_index=0

این برنامه رو میذارم حتما دان کن حجمش خیلی کمه این برنامه کمکت میکنه کدنویسی رو یاد بگیری

سپاس shy فعلا باز کردم اگه وقت داشتم مفصل میخونم اما الان میخوام یه دو سه هفته ای یه بازی تام و جری بسازم برای مدرسه و شرکت در جشواره ی خوارزمی درس فناوری . وقت ندارم بخونمش.انشا الله سر فرصت .باز هم تشکر میکنم
پاسخ
(14/10/1397، 02:14 عصر)asi123 نوشته است: سلام یه سوال داشتم لطفا کمک کنید  resim 

کارکتر اصلیم یا همون پلیرم سه تا فریم داره. سه حالت راه رفتن که طبیعی تر باشه.
چطور بهش دستور بدم؟
الان گفتم وقتی کلیدهای جهتی رو میزنم (نگهداشتن کلید)به شخصیت 2(یا فریم دوم) تغییر کنه. و وقتی هیچ کلیدی رو نمیزنم همون کاراکتر اصلی پلیر باشه.

اما الان مشکلی که دارم  اولیش: تعریف فریم سوم هست؟؟؟؟؟؟؟؟ 
و مشکل دوم:وقتی کلید مثلا راست یا بقیه رو بصورت ممتد فشار بدم بدون اینکه انگشتم رو بالا ببرم رو همون فریم 2 میمونه!!!!! (چون حالات برگشت به فریم 1 و اصلی فقط در صورتی هست که کلیدی فشار ندم  resim   )
(با  فشردن کلید و رها کردن کلید بجای "نگهداشتن کلید" هم امتحان کردم باز هم نشد)

لطفا کمک کنید.

من با کد نویسی اشنا نیستم. فقط از همون دستورهای اماده ی گیم میکر 8 استفاده میکنم. لطفا کمک کنید خواهش میکنم resim

کسی نیست teary کمک لطفا  shy
پاسخ
سلام .
لطفا منتظر باشید ، سورس gmk به زودی براتون ساخته و ارسال میشه
پاسخ
 سپاس شده توسط asi123
(15/10/1397، 07:16 عصر)MiladKaydi نوشته است: سلام .
لطفا منتظر باشید ، سورس gmk به زودی براتون ساخته و ارسال میشه

smiley سپاس
پاسخ
(15/10/1397، 07:09 عصر)asi123 نوشته است:
(15/10/1397، 08:24 صبح)ahmadreza59 نوشته است: داداش با استفاده از اکشن تا یه جاهایی میتونی کار کنی و کار کردن باهاش هم سخت تره و هم اینکه  ممکنه بازیت زیاد باگ بده

در مورد مشکل هم

sprite_index=spr_name
image_speed=0
image_index=0

سپاس shy فعلا باز کردم اگه وقت داشتم مفصل میخونم اما الان میخوام یه دو سه هفته ای یه بازی تام و جری بسازم برای مدرسه و شرکت در جشواره ی خوارزمی درس فناوری . وقت ندارم بخونمش.انشا الله سر فرصت .باز هم تشکر میکنم
داداش خوندنی نیست برنامه کمکی بود what

(&)

پاسخ

موضوعات مرتبط با این موضوع...
موضوع نویسنده پاسخ بازدید آخرین ارسال
  ایجاد یک رویداد در یک فریم مشخص انیمیشن mehdiyg 1 739 17/2/1395، 12:33 صبح
آخرین ارسال: رضا النصار
  بهترین نرم افزار برای تولید انیمیشن فریم به فریم چیه؟ Shervin Akh 6 1,917 3/1/1394، 09:50 عصر
آخرین ارسال: raamz110
  کم شدن health با برخورد به یک فریم HADIp 2 1,288 18/11/1392، 11:21 صبح
آخرین ارسال: HADIp
  وارد کردن چند فریم با کد sir maker 5 2,269 30/1/1392، 02:40 عصر
آخرین ارسال: sir maker

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان