درود مهمان گرامی! ثبت نام

امتیاز موضوع:
  • 2 رأی - میانگین امتیازات: 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
علت استفاده نکردن کاربران از موتور یونیتی ؟
بازیسازی با UDK از بعضی نظر ها راحت تره. شما اصلا لازم نیست شیدرنویسی بلد باشید اما اگر بخواهید همچین افکت هایی در یونیتی بگیرید حتما باید زبان مخصوص یونیتی و شیدرنویسی برای DirectX و OpenGL.
حتما می گید برنامه نویسی در UDK سخت است ! خوب باید بگم این یکجورایی از آماده بودن UDK برای سبک اول شخص هست. شما بخواهید همچین چیزی را نیز از پایه در یونیتی پیاده سازی کنید، کدهای شما اگر بیشتر نشه کمتر نمیشه. و بدی همینجاست که کسی که تازه کاره این کدها را می بینه و می ترسه! کلاس های UDK خیلی زیاده و شما اگر بخوای سبکو تغییر بدی باید بشینی از اول بسم الله تمام کلاس ها را بخوانی نحوه کارشون را یادبگیری و بعد تغییرشون بدی چه کسی که می خواد یک بازی ساده بسازه چه فردی که می خواهد یک بازی بزرگ با سبکی دیگر بسازد باید همه ی این راه ها را بروند .
اما در یونیتی شما هیچی نداری و خودتی که همه ی کارها را می کنی برای همین زودتر برای بازیهای کوچک جواب میده. اکثر افراد هم UDK را به صورت ماد کار می کنند و چون خیلی سریع یک محیط با گرافیک خوب می زنند میگن UDK عجب انجینیه!

برنامه نویسی شیء گرا هم بسیار راحت تر از برنامه نویسی به صورت structure هست. تمام افرادی هم که در کد نویسی گیم میکر از GML استفاده می کنند دارند از برنامه نویسی شیء گرا استفاده می کنند. شما یک کلاس به نام Object داری که خصوصیات هر کدام را تعیین می کنی.

در آخر اگر می خواهیم به سمت حرفه ای شدن برویم باید این انجین های آماده را کنار بگذارید. فکر کرده اید در خارج از کشور به برنامه نویسان UDK و Unity برنامه نویس گیم می گویند؟!! خیر کسانی برنامه نویس گیم هستند که یا تخصص برنامه نویسی گرافیک را دارند یا هوش مصنوعی یا...
.::بازی شاهزاده ی یتیم::. ،بهترین بازی فنی در پنجمین نمایشگاه رسانه های دیجیتال:

http://www.promakers.ir/showthread.php?tid=1796

بازی نبردهای پایدار فتح المبین
 سپاس شده توسط mohammadali1375 ، aminblog76 ، tirnam ، javidrayan
منم موافقم
به نظر من شاید برای یاد گیری اصول , انجین های اینجوری ا( از گیم میکر تا udk ) خوب باشه ولی ما داریم برنامه نویسی یه نرم افزار رو یاد میگیریم که این خیلی حجم کار رو میبره بالا و این تبدیلات صورت میگیره
برنامه نویسی انجین >> c++ یا c# یا ... >> برنامه اسمبلی >> زبان ماشین
برای همینه من کمتر به سایت سر میزنم و مقاله هام کم شده
چون رویه برنامه نویسی کار میکنم ( البته برای ربات ) ولی فکر کنم راه ما اشتباست که با انجین کار میکنیم
یه نگاه به بازی سازان ایرانی دهه 70 ایران بندازید ( توی مجله بازی سازی دنیای بازی باهاشون مصاحبه کرده ) با اسمبلی 3d نونشتند
هرکس هم اسمبل کار کرده باشه میدونه چه زبانیه و چقدر کد میخواد
لطفا اینو ببین :
http://www.aparat.com/v/5c22f0251fdc3d23...b2d2313732
---------
resim
 سپاس شده توسط aminblog76 ، tirnam
دوستان لطفاً مشاجره نکنید .
همه میدونن یونیتی خیلی خیلی قوی تر از یو دی کیه smiley.
resim
 سپاس شده توسط javidrayan
مهم ترین که باعث شد من دنبال یونیتی نرم اینه که به راحتی گیر نمیادohno
 سپاس شده توسط javidrayan
منم که اصلاً نمی دونم چرا رفتم دنبالش .3 4 ماه دارم باهاش کار می کنم ولی خیلی دوستش دارم . و برنامه ریزی کردم تا 5 سال دیگه باهاش کار کنم. teeth teeth . من یو دی کا هم کار نکردم ولی همون که محیطشو دیدم کلی ترسیدم teeth .
به نظر من آقای جواد از اون شاخه به این شاخه نکنید منم این تصمیمو گرفتم. حالا هم دیر نشده می تونین انتخاب کنید دنبال چی برید و حسابی چند سال باهاش کار کنید که بگن این فلان کاره حرفهیه که دنبال هر چی میره ولش منیکنه. هم شما به موفقیت دست پیدا می کنین هم سر مشق دیگران میشین. منم الان بگم که 5 % یونیتیو بلدم دروغ گفتم . برای همین دیگه تغییر نمیدم رشتمو و راهمو همینطور به شنا هم مین پیشنهادو می کنم .
با تشکر wink
 سپاس شده توسط javidrayan
یو دی کا قوی تر یونیتی هست تو این شکی نیست ولی خوب یونیتی هم ویژگی های خودشو داره
status:NO STATUS
 سپاس شده توسط javidrayan
(21/6/1390، 06:11 عصر)javidrayan نوشته است: سلام

یه سوال دارم از شما کاربر عزیز
می خوام بدونم علت این که توی انجمن تنها 4و5 نفر موتور یونتی رو انتخاب کردن چیه ؟
آیا یونیتی چیزی از UDK کم داره ؟
نه بخدا نداره !
آیا کار با یونیتی سخته ؟
بنظر من آسانترین نرم افزار برای ساخت بازی های سه بعدی هست !
آیا نمی تونین نرم افزار رو دانلود و رجیستر کنین ؟
برای حل این مشکل می تونین به سایت unity3d.ir مراجعه کنین !

اگه می خواین بگین یونیتی چیزی از اون یکی موتور ها کم داره ، نباید بگین چون این شما هستین که نمی تونین کارتون رو راه بندازین.
این موتور به جز این که کار باهاش راحته یه ویژگی داره که هیچ موتوری توی دنیا نداره و اون هم اینه که شما توی موتور های دیگه 80٪ کد می نویسین و 20٪ کار طراحی وکار با موتور هست ولی توی یونیتی این آمار برعکسه !!!

اگه می خواین گیم میکر رو بگین ، بهتره که نگین چون اون برای بازی های 3بعدی ساخته شده و به خاطر اینکه کار باهاش راحته بعضی امکانات رو هم نداره ولی یونیتی هم راحته و هم چیزی کم نداره !!!

ببخشید که سرتون رو درد آوردم .
امیدوارم یه بار دیگه با یونیتی کار کنین و بهتر بشین.
بخدا این یونیتی بهترین موتور بازی سازی جهانه.
ولی شما نمی دونین. (توهین نشه ها!!!)

به امید روزی که توی انجمن خیلی ها یونیتی کار بشن

سلام دوستان
من بیش از حد به این موتور علاقه دارم ولی مشکل اینجاست که تنها یک بار وارد محیطش شدم!!!
علاقه ی من به خاطر اینه که بعضی وقت ها میبینم که دوستان کارهای بسیار زیبایی انجام دادن و خودم هم بیشتر به فکر بازیهای ماشینی هستم و یکی دو تا از دوستان چند تست آزمایشی از بازی ماشینی گذاشتن و من دیدم...
ولی مشکل اینجاست که نمیدونم از کجا باید شروع کنم!!!

حالا از دوستانی که میدونن کمک میخوام که هم آموزش خوب به من معرفی کنند و هم به من بگن که از کجا شروع کنم؟؟؟

راستی در جواب شما باید بگم که راحت ترین موتور بازیسازی جهان FPSC هست که شما حدود 0% برنامه نویسی میکنید و 80 درصد طراحی و 20 درصد مدلسازی میکنید!!!!!
چون من خودم با این کار کردم و کار میکنم!

من یونیتی رو نصب کرده بودم ولی الان باید برم توی سیستمم دنبالش بگردم...
توی این مدت امیدوارم دوستان لطفشون رو شامل حال من بکنند و در مواردی که گفتم به من کمک کنند...

ممنونflowerflowerflower

نمونه کارهای 3Ds Max:
1)ماشین آمریکایی 2)روبات
2) یکی هست (یا شایدم دوتا یا بیشتر teeth) که به طرز عجیبی هرچی تاپیک تاحالا زدم یا دوستان دیگه زدن امتیاز 1 میده... خب دوست(های) عزیز قبل از اینکار تاپیک سوژه رو بخونید شاید خوب بود و مثلا" امتیاز 2 دادید!!! teeth
 سپاس شده توسط javidrayan
udk بهترین موتور بازی سازی سال 2011 شناخته شده از نظر قیمتی تقریبا چند هزار برابر یونیتی قیمت داره سابقه ی کاریش خیلی زیاد تره ولی بازی داریم تا بازی یاد گرفتن کدوم انجین و سخت تر بودن قدرتمند بودن و.... همش بهونه هست هرچقدر افراد زیاد تری کار کنند و یک بازی بسازند باز هم از 1 درصد موتور استفاده نکرده اند
هوش مصنوعی رو فکر نکنین تابع هاش دو دو تا چار تا در اومده چند تا کتاب خارجی هست که در مورد هوش مصنوعی هست که جناب اقای داوری خودشون بهم معرفی کرده اند این کتاب رو دانشمندان خارجی نوشته اند در رابطه با هوش مصنوعی یعنی عکس العمل ها تعامل با محیط زوایای دید انجین ساز ها با استفاده از اونا تونستن کد های تعریف شده رو بیان کنند
برنامه نویسی هم همش از یک زیر شاخه هست یعنی همشون اسمبلی هستن ربطی نداره برای بازی استفاده میشه یا برای چیز دیگه مثلا در رابطه با انیجن سازی اول زبان اسمبلی کامپیوتر هست که 70 سال پیش روی مانیتور های edpca به اجرا در می امد یعنی با افکتهای چراغی کار میکرد اصل برنامه نویسی اونه و شرکت های خارجی تونستن زبانی بدون شیگرایی به اسم بیسیک اختراع کنن اما دقت کنین باز هم استفاده از کد های ساختگی هست بعد به نوبه سی پلاسو سی شارپو و.. اومدن و بعد با این زبان ها فریم ورک ساخته میشه که اونم برنامه نویسی سخت میخاد اما بالاخره اماده هست مثل ogre یا id-tech و با این ها انجینی مثل یونیتی و... میسازن دقت کنین غیر از زبان اصلی کامپیوتر بقیه همشون ساخت بشر هستن اما برنامه نویسی اولی اینطوری نیست سخت ابزاریه wink
.
.
.
در رابطه با موتور cry engine 3 ....
هرچیزی که شنیدن در رابطه با این موتور و تحریم ایران توسط شرکت کرایتک همشون شایعه هست من خودم رفتم سوال کردم تو فروم سایت گفتن قیمت این موتور بیش از 1.2 میلیون دلاره پس نسخه ی sdk برای دو تا کاره 1 بازی های رایگان 2 بازی تجاری با 75 درصد سود
یعنی ربطی نداره به اینکه ما نمیتونیم از بازی بیلد بگیریم خارجی ها میتونن نه باید لایسنس کنی بازیتو یعنی یک چهارمه سود رو به اسم شرکت بزنی چند تا ابزار هم بهم معرفی کردن نمیدونم دیگه برای چه کاری بود خاستین بهتون لینک میدم
مخلص همتون orache lol
 سپاس شده توسط salar7 ، javidrayan
کسی نیست جواب ما رو بده یا همه رفتن امتحان بدن؟؟؟؟
برای یونیتی باید از کجا شروع کنم؟؟؟
راستی پیدا نکردم نرم افزار رو توی سیستمم...
جایی سرغ دارید به همراه کــ...ــر...ـک بشه دان کرد؟؟؟

نمونه کارهای 3Ds Max:
1)ماشین آمریکایی 2)روبات
2) یکی هست (یا شایدم دوتا یا بیشتر teeth) که به طرز عجیبی هرچی تاپیک تاحالا زدم یا دوستان دیگه زدن امتیاز 1 میده... خب دوست(های) عزیز قبل از اینکار تاپیک سوژه رو بخونید شاید خوب بود و مثلا" امتیاز 2 دادید!!! teeth
 سپاس شده توسط javidrayan
احوال پرسی و گفت و گوی دوستانه فقط در پیام خصوصی ...
 سپاس شده توسط محمد هکر ، salar7 ، javidrayan

موضوعات مرتبط با این موضوع...
موضوع نویسنده پاسخ بازدید آخرین ارسال
NewText مشکل در حرکت نکردن اسپرایت با انمیشن mohammadchi 3 119 9/7/1397، 06:41 عصر
آخرین ارسال: Clever Wise
  سوال در مورد بخش 2d موتور بازیسازی unity3d محمد دولت آبادی 0 499 20/5/1395، 02:55 عصر
آخرین ارسال: محمد دولت آبادی
  استفاده از نمای دوبعدیو سه بعدی alexandre9009 3 721 15/5/1395، 01:01 صبح
آخرین ارسال: sajjad3011
  اسم بهریت پکیج 2 بعدی که استفاده کردین؟! tmnttnmt 0 631 10/5/1395، 06:02 عصر
آخرین ارسال: tmnttnmt
  سلام/کمک کنید چه طوری استفاده کنم؟!؟؟! tmnttnmt 1 730 26/3/1395، 05:58 صبح
آخرین ارسال: babakbabaki

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان