درود مهمان گرامی! ثبت نام

امتیاز موضوع:
  • 2 رأی - میانگین امتیازات: 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
علت استفاده نکردن کاربران از موتور یونیتی ؟
منم با اینکه علاقه ی اصلیم دو بعدی هست، اما با UDK، Unity3D و Game Studio کار کردم.
گیم استودیو که خیلی بدکاربره به نظرم. با UDK بیشتر کار کردم، اما نظراتم رو درباره ی UDK و Unity می گم.
* توی تجربه ای که از این دو موتور داشتم، توسعه و ساخت مراحل با UDK خیلی راحت تر بود و امکاناتش واقعا کار رو راحت می کرد و با دقت بیشتر می شد مراحل رو ساخت. اما توی یونیتی برای قرار دادن یه جسم ساده سر جاش بابام در میومد. توی آموزش هاش هم چیزی برای راحت تر انجام شدن این کار پیدا نکردم.
* یکی از بدترین چیزها توی یونیتی لود شدن منابع بازی و زمان زیاد اونه. آدم پشیمون میشه بخواد یه مثال رو لود کنه و ببینه چیه. اما UDK خیلی سریع لود می شد و راحت می شد باهاش کار کرد.
* به نظرم UDK از Unity سبک تر هست. چون یه خروجی با کیفیت بالاتر از نظر گرافیک توی UDK نیاز به منابع کمتری از Unity داره. البته این چیزیه که من دیدم. شاید متخصصین بهتر بفهمن این چیزا رو و نظرشون این نباشه.
* اصولا بعضی ها که به کد نویسی علاقه ندارن و دوست دارن همه چی ویژوال باشه به UDK علاقه بیشتری نشون میدن تا Unity. ولی به نظر من تا کد ننویسی نمیفهمی منطق بازیسازی رو.
* کسایی که دوست دارن همون اول بسم الله یه خروجی بزرگ داشته باشن و شب اول یه بازی بسازن بیشتر به UDK رو میارن و توی یونیتی چنین چیزی امکان پذیر نیست. واسه اشتباه نشون دادن این حرفم یه بازی ایرانی ساخته شده با UDK پیدا کنین که سبکش با بازی پیشفرض UDK متفاوت باشه.
* به نظرم یونیتی واسه یه دونه بازیساز میتونه گزینه ی خوبی باشه. مخصوصا اگه بخواد سبکی غیر از FPS بسازه. اما UDK موتوریه که واسه ساخت یه بازی بزرگ و تیمی بسیــــــار مناسبه.

و اینکه اونایی که توی امضاشون رتبه بندی کردن Unity و UDK و Game Maker رو، آخه اون موتورهای سه بعدی قدرتمند رو با یه برنامه ی ساخت بازی های دوبعدی مقایسه می کنید؟ ',} خوب شد شما داور نشدید.
 سپاس شده توسط sameh ، javidrayan ، aminblog76
من برای همین نوشتم بازی سازان ایرانی
چون اگه یکی بخواد غیر از اینا استفاده کنه ....
مثلا بره کرای انجین . اونوقت...
من منطقی اینو گزاشتم نه از روی یکی دیگه همیجوری
لطفا اینو ببین :
http://www.aparat.com/v/5c22f0251fdc3d23...b2d2313732
---------
resim
 سپاس شده توسط javidrayan
به نظر من مهم نیست که کدوم بهترهteeth مهم اینه که با هرکدوم راحت تر بودید کار کنیدwink
وقتی نتونستی به کسی که کنارته حقیقتو بگی ، نابود می شیohno
 سپاس شده توسط javidrayan ، aminblog76 ، tirnam
من خودم از یو دی کا اومدم تو یونیتی از یو دی کا فقط گرافیکشو قبول دارم شایدم این بوده که جذب گرافیکش شده بودم یو دی کا انقدر پیچیدگی داره که اصلا یکی دو نفری نمیشه باهاش بازی ساخت .حتی ساخت یک هوش مصنوعی ساده توش عذاب آوره به نظر من باید موتور رندر می شد تا یه موتور بازی . یونیتی انقدر انعطاف پذیره که باهاش میشه بازی که چه عزض کنم برنامه سه بعدی ساز هم ساخت ! . زبان های برنامه نویسی یونیی کاملا منطقی و برای شرکت یونیتی یه افتخار نه توهین اگه میگی یونیتی ضعیفه نشون میده که باهاش کار نکردید. در هر موتوری که بازی میسازید موفق باشید

کم کاری!
 سپاس شده توسط javidrayan
من خودم به شخصه یونیتی رو به یودیکی واقعا ترجیح میدم
من کلا دنبال سختی ام!
از کد نویسی خوشم میاد ولی زیاد از حدش حالمو بهم میزنه!!! (شاید اینطوری فک میکنم!)
یونیتی یه اشکال بزرگ داره اونم اینه که خیلی سخت میشه آبجکت رو سر جاش قرار داد!
ولی از کد نویسی و رندرش خوشم میاد
یودیکی برای لول دیزاین عالیه ولی خیلی هولو برو تو گلوئه ، تعویض اسلحه ، راه رفتن ، تیر زدن و حتی دشمن هاش هم همشون آمادست!!!
دلیل دیگه ای که با یودیکی حال نمیکنم اینه که اکثر کارایی که میخوای تو بازی انجام بدی با کیزمت حل میشه!!!
اما عجب فیزیک تخریبی داره!!! (یودیکی رو میگم!)
ولی من کلا توی دو بعدی گیم میکر 8.1 و گیم میکر استدیو و توی سه بعدی یونیتی و fpsc (هنوز باهاش کار نکردم!) و همچنین 3drad رو قبول دارم!
 سپاس شده توسط javidrayan
ممنون که دوباره این بحث رو دوباره زنده کردین !!! :P ohno depressed

تازه دعوا سر این دو موتور داشت میخوابید !!! teeth lol ohno

من دیگه کاملا برای سه بعدی با یونیتی کار میکنم و برای دوبعدی گه گداری با گیم میکر 8.0 کار می کنم و از 8.1 اش خوشم نمیاد !!! smiley

در ضمن با 3DRad چند سال پیش کار کردم ولی اصلا ازش خوشم نیومد !!! /;d'

تنها موتوری که منو دیوونش کرده یونیتی هستش ولی فعلا یکم توی برنامه نویسیش به مشکل بر میخورم ولی اونم حل میشه !!! ohno cool

در ضمن با FPSC هم هر وقت حوصلم سر میره یه بازی میسازم و میشه گفت کاملا اونو بلدم و حتی میتونم براش کد نویسی هم کنم !!! ohno

با تشکر cool

*** زنده باد یونیتی *** angel/
سلامی دوباره به همه ی دوستان قدیمی و جدید ، بعد از چند سال دوباره برگشتم سر کارم !!!
باید خودمو با یونیتی 5 سازگار کنم !
 سپاس شده توسط tirnam ، aminblog76
javidrayan شما می تونی با fpsc کد نویسی کنی ؟! surprised

**** به نظر من هر کسی موتور بازی سازیشو طبق مزاج و سلیقه خودش انتخاب می کنه و تو انتخابش پیشرفت می کنه . فقط باید دید خود شخص با کدوم راحت تره ****
 سپاس شده توسط aminblog76 ، amin tgc ، javidrayan
من اصلا نمیتونم گیرش بیارم و دانلود هم نمیتونم بکنمsadsadsad
 سپاس شده توسط javidrayan
(30/11/1390، 12:00 صبح)aminblog76 نوشته است: من خودم به شخصه یونیتی رو به یودیکی واقعا ترجیح میدم
من کلا دنبال سختی ام!
از کد نویسی خوشم میاد ولی زیاد از حدش حالمو بهم میزنه!!! (شاید اینطوری فک میکنم!)
یونیتی یه اشکال بزرگ داره اونم اینه که خیلی سخت میشه آبجکت رو سر جاش قرار داد!
ولی از کد نویسی و رندرش خوشم میاد
یودیکی برای لول دیزاین عالیه ولی خیلی هولو برو تو گلوئه ، تعویض اسلحه ، راه رفتن ، تیر زدن و حتی دشمن هاش هم همشون آمادست!!!
دلیل دیگه ای که با یودیکی حال نمیکنم اینه که اکثر کارایی که میخوای تو بازی انجام بدی با کیزمت حل میشه!!!
اما عجب فیزیک تخریبی داره!!! (یودیکی رو میگم!)
ولی من کلا توی دو بعدی گیم میکر 8.1 و گیم میکر استدیو و توی سه بعدی یونیتی و fpsc (هنوز باهاش کار نکردم!) و همچنین 3drad رو قبول دارم!

برای این که بدونید برنامه نویسی یو دی کی خیلی هم از یونیتی سخت تره
کیزمت رو برای شمایی ساختند که نمیدونید برنامه نویسی شی گرا یعنی چی
منظورم این نیست که من میدونم
منظورم اینه که مطمعنا شما دو سه بار بیشتر با یو دی کی کار نکردید و فقط همین کیزمتش رو پیدا کردید
خوبه خودم تو این انجمن آموزش ساخت اسلحه رو براش گزاشتم
یادم نمیاد از کیزمت توش استفاده شده باشه
لطفا اینو ببین :
http://www.aparat.com/v/5c22f0251fdc3d23...b2d2313732
---------
resim
 سپاس شده توسط javidrayan
ببین یودیکی یکم پاور پوینت صفته! (شاید من اینطور فک میکنم)
من کلا از چیزای آماده خوشم نمیاد
در ضمن یودیکی بیشتر کارش توی ساخت بازی های اول شخص و سوم شخصه من خیلی خیلی کم دیدم کسی باهاش بازی ماشینی بسازه!
گیم میکر و یونیتی رو بخاطر این دوست دارم که هیچ سبک خاصی مورد نظرشون نیست و باهاشون هر طوری ، هر طوری که بخوای میتونی بازی بسازی از مزخرف ترین بازی ها تا بهترین ها! گیم میکر و یونیتی یه جورایی واسم تمرین برنامه نویسیه ولی یودیکی اگر بخوای توش کد بنویسی باید آدم حرفه ایی باشی که من فعلا نیستم!!! lol
نقل قول: به نظرم UDK از Unity سبک تر هست
من اصلا این یه حرفت رو قبول ندارم! یودیکی خیلی سریع میتونه منابع بازی رو بخونه و این قدرتشه! ولی در کل یونیتی خیلی خیلی انجین سبکیه! من موقعی که با یودیکی کار میکنم پدر سیستمم در میاد!!!',} بنده خدا صدا هواپیما میده!
ولی یونیتی برام اصلا این مشکل رو نداره! کلا یونیتی و گیم میکر یه چیزی تو مایه های همدیگن ولی با تفاوت سه بعدی و دو بعدی بودن!
 سپاس شده توسط cpt.ghost

موضوعات مرتبط با این موضوع...
موضوع نویسنده پاسخ بازدید آخرین ارسال
NewText مشکل در حرکت نکردن اسپرایت با انمیشن mohammadchi 3 151 9/7/1397، 06:41 عصر
آخرین ارسال: Clever Wise
  سوال در مورد بخش 2d موتور بازیسازی unity3d محمد دولت آبادی 0 519 20/5/1395، 02:55 عصر
آخرین ارسال: محمد دولت آبادی
  استفاده از نمای دوبعدیو سه بعدی alexandre9009 3 743 15/5/1395، 01:01 صبح
آخرین ارسال: sajjad3011
  اسم بهریت پکیج 2 بعدی که استفاده کردین؟! tmnttnmt 0 653 10/5/1395، 06:02 عصر
آخرین ارسال: tmnttnmt
  سلام/کمک کنید چه طوری استفاده کنم؟!؟؟! tmnttnmt 1 750 26/3/1395، 05:58 صبح
آخرین ارسال: babakbabaki

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان