درود مهمان گرامی! ثبت نام

آموزش ساخت بازی با C# آموزش پروژه محور یونیتی Unity آموزش ساخت بازی حدس تصویر
آموزش مدل سازی در Maya آموزش یونیتی Unity- ساخت منو آموزش گنجینه برنامه نویسی اندروید
آموزش مدل سازی با 3Ds Max آموزش متحرک سازی با Unity آموزش گرافیک کامپیوتری با OpenGL
آموزش متحرک سازی در 3Ds Max مجموعه آموزش های ساخت بازی آموزش ساخت بازی در ویژوال بیسیک
● آموزش های رایگان ● تبلیغات دیجیتال هوشمند ● استخدام در فرادرس

امتیاز موضوع:
  • 0 رأی - میانگین امتیازات: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
سوال : سرور در بازی انلاین ( کانستراکت)
سلام teeth لطفا قبل از این که برید بخوابید یه این 2 تا سوال من جواب بدید

سلام
تو فایل های اموزش خود کانستراکت دیدم که تو بازی انلاین اول به این ادرس وصل شده
کد:
wss://multiplayer.scirra.com

چند تا سوال برام پیش امد

1: wss دیگه جیه؟
2: به هیمن راحتی ادرس رو وارد میکنی وصل میشه؟ sad
خوب اینجوری اگه یکی ادرس ما رو گیر بیاره میتونه راحت از سرور ما استفاده کنه که

3 : اصلا سرور های این چجوریه؟ باید vps باشه یا host ?

4: این سرور خودش یه سرور برای تسته فقط ؟ نمیشه برای بازیمون از همین سرور استفاده کنیم

5 : نمیشه تو این سرور ها اطلاعات ذخیره کنیم و سیستم login بسازیم ؟ ( که اطلاعاتش خوانده بشه )

یه سوال دیگه این یکی با بالایی ها فرق داره

چجوری به صورت شطرنجی تو بازی حرکت کنیم( بازی که میخوام بسازم شطرنج نیست ها )

ببینید تو بازی شطرنج یه مهره نمیتونه هم تو خونه ی سفید باشه هم سیاه یعنی نصفش این طرف باشه نصفش اون طرف

منم میخوام همین یعنی صفحه بازی به 10 تا مربع 20 در 20 تقسیم بشه و پلیر وقتی حرکت میکنه نتونه بین 2 تا مربع ایست کنه و اگه بازیکن بین 2 تا مربع دیگه حرکت نکرد بازی پلیر رو به وسط نزدیک ترین مربع ببره

ممنون
پاسخ
 سپاس شده توسط orache ، fox
داداش ببخشید که اینو میگم امیدوارم ناراحت نشین ولی شما کلا از قضیه دورین حرفاتون یکم پرتو پلا بود lol (ببخشید کلمه ی بهتری پیدا نکردم )
به نظرم تحقیق کنین که اصلا سرور چیه هاست چیه کلاینت چیه و کلاینت ها چجوری به سرور وصل میشن و کلا چجوری دیتا ها تو دیتابیس ذخیره میشه و.... تو خود اسکیرا اموزش هست
موفق باشین
پاسخ
 سپاس شده توسط shakala
سلام. توی آموزش "ساخت بازی چندنفره 1: مفاهیم" همه‌ی اینا رو توضیح دادم.
wss پروتکلی برای اتّصال ایمن وب‌سوکت هست (web socket secure).
و اون سرور هم بهش می‌گن سیگنالینگ‌سرور و مال خود سایت سیرا هست و همه‌ی بازی‌های ساخته شده با کانستراکت می‌تونن ازش استفاده کنند. اطّلاعات بازی به طور مستقیم (بدون دخالت سرور) بین بازی‌کن‌ها رد و بدل می‌شه، و سیگنالینگ‌سرور فقط برای این هست که بازی‌کن‌ها بتونن همدیگه رو پیدا کنند.
آيا كسانى را كه از كتاب [آسمانى] نصيبى يافته‌‏اند نديده‌‏اى كه به جبت و طاغوت ايمان دارند و درباره‌ی كسانى كه كفر ورزيده‌‏اند می‌‏گويند اينان از كسانى كه ايمان آورده‌‏اند راه‏يافته‌‏ترند. اينانند كه خدا لعنتشان كرده و هر كه را خدا لعنت كند هرگز براى او ياورى نخواهى يافت.
آیات ۴۵ و ۴۶ سوره‌ی نساء

دوره‌ی جامع آموزش بازی‌سازی با کانستراکت
پاسخ
 سپاس شده توسط shakala ، Amirns ، orache ، SEYED
مجتبی یه سوال
شما زحمت ترجمه ی بقیه ی مطالب انلاین رو میکشین ؟ من 2 ماه دیگهکنکور دارم و بعدش نیاز دارم ... خودم بخام ترجمه کنم حداقل 3 روز طول میکشه sad
پاسخ
سلام. کلاً چهار قسمته. یکیشو ترجمه کردم. قسمت دومشو می‌خواستم ترجمه کنم که یه بنده‌خدایی ترجمه‌ش رو بر عهده گرفت. الآن هم که ۵ روزه سایتم رو هواست خبری ازش ندارم، ان‌شاءالله وقتی سایت برگشت ببینیم به کجا رسیده.
آيا كسانى را كه از كتاب [آسمانى] نصيبى يافته‌‏اند نديده‌‏اى كه به جبت و طاغوت ايمان دارند و درباره‌ی كسانى كه كفر ورزيده‌‏اند می‌‏گويند اينان از كسانى كه ايمان آورده‌‏اند راه‏يافته‌‏ترند. اينانند كه خدا لعنتشان كرده و هر كه را خدا لعنت كند هرگز براى او ياورى نخواهى يافت.
آیات ۴۵ و ۴۶ سوره‌ی نساء

دوره‌ی جامع آموزش بازی‌سازی با کانستراکت
پاسخ
 سپاس شده توسط orache ، SEYED
ممنون اموزش کاملی بود با خیلی چیز ها رو فهمیدم

میشه کنار اموزش ها اینم اموزش بدی که چجوری بشه اطلاعات کاربر رو ذخیره کرد که مثلا چند تا بد داشته چند تا باخت ؟
یه جوری که نشه هکش کرد
پاسخ
این که خیلی راحته
میتونی از web storge استفاده کنی که داخل گوشی ذخیره میکنه بردو باخت و تمامی امتیاز ها
پاسخ
خوب یارو قشنگ هک میکنه

خودش میاد اینجوری عدد ها رو دست کاری میکنه

یا مثلا هاست میاد بازی رو هک میکنه و به بقیه کاربر ها میگه فلان اصلحه رو خریده
پاسخ
داداش کسی که بخاد هک کنه هک میکنه الان نرم افزار لاکی پچر همه رو هک میکنه البته پرداخت درون برنامه ای
کلا هک میشه اگر کسی بخاد هک کنه هک میکنه دیگه اخرش گوشیو روت کنه کلا به تمامیمتغیر ها میتونه دست رسی داشته باشه البته با نرم افزار ها
پاسخ
پس غذا نخوریم که گشنمون میشه what

الان تو بازی خروس جنگی میتونی کاری کنی که پولت بیشتر بشه؟
جواب : نه

پاسخ

موضوعات مرتبط با این موضوع...
موضوع نویسنده پاسخ بازدید آخرین ارسال
  ساخت بازی در construct (سوال) ali.z 3 437 19/10/1396، 06:33 عصر
آخرین ارسال: mahdisml
  تغیر زاویه در کانستراکت mohammad.82 3 134 19/10/1396، 06:26 عصر
آخرین ارسال: mahdisml
Thumbs Down مشکل با Pick by comparison در کانستراکت keynet 0 104 26/9/1396، 12:18 صبح
آخرین ارسال: keynet
  کسی طرفدار کتاب آموزش کانستراکت هست ؟؟؟ orache 5 975 19/1/1395، 11:45 عصر
آخرین ارسال: orache
  مشکل خروجی اندروید از کانستراکت 2 با استفاده از intel xdk-نسخه های جدید danialabdl 5 2,721 12/11/1394، 12:23 صبح
آخرین ارسال: danialabdl

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان
آموزش ساخت بازی با C# آموزش پروژه محور یونیتی Unity آموزش ساخت بازی حدس تصویر
آموزش مدل سازی در Maya آموزش یونیتی Unity- ساخت منو آموزش گنجینه برنامه نویسی اندروید
آموزش مدل سازی با 3Ds Max آموزش متحرک سازی با Unity آموزش گرافیک کامپیوتری با OpenGL
آموزش متحرک سازی در 3Ds Max مجموعه آموزش های ساخت بازی آموزش ساخت بازی در ویژوال بیسیک
● آموزش های رایگان ● تبلیغات دیجیتال هوشمند ● استخدام در فرادرس