درود مهمان گرامی! ثبت نام

امتیاز موضوع:
  • 1 رأی - میانگین امتیازات: 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
سوال در رابطه با عابر پیاده و health در گیم میکر
Star 
با سلام و عرض خسته نباشید خدمت اساتیدمحترم wink:
1-من دارم یه بازی شبیه بهgta2 میسازم واسه همین میخوام که واسش یه سری عابر پیاده بزارم که توی شهر راه برن و یا یه سری ماشین که توی شهر بچرخن وبا تغییر مسیرشون عکسشون عوض شه (مثلا" وقتی که ماشینه به راست حرکت میکنه عکسش هم عوض شه که طبیعی به نظر بیاد اما نمیدونم که چیکار باید بکنم
2- سوال بعدیم هم اینه که میخوام وقتی که health آبجکتم تموم شد عکسش عوض شه ( بمیره ) اما نمیدونم که چیکار باید بکنم.sad
راستی لطفا" اگه میخواهید سورس بذارین حتما" واسه game maker7 رو بذارین.چون game maker8 رو ندارم.
با تشکرwink
پاسخ
(29/4/1390، 01:19 صبح)cocaine8 نوشته است: با سلام و عرض خسته نباشید خدمت اساتیدمحترم wink:
1-من دارم یه بازی شبیه بهgta2 میسازم واسه همین میخوام که واسش یه سری عابر پیاده بزارم که توی شهر راه برن و یا یه سری ماشین که توی شهر بچرخن وبا تغییر مسیرشون عکسشون عوض شه (مثلا" وقتی که ماشینه به راست حرکت میکنه عکسش هم عوض شه که طبیعی به نظر بیاد اما نمیدونم که چیکار باید بکنم
2- سوال بعدیم هم اینه که میخوام وقتی که health آبجکتم تموم شد عکسش عوض شه ( بمیره ) اما نمیدونم که چیکار باید بکنم.sad
راستی لطفا" اگه میخواهید سورس بذارین حتما" واسه game maker7 رو بذارین.چون game maker8 رو ندارم.
با تشکرwink

جواب سوال دوم:
آبجکتتو باز کن و مسیر زیرو دنبال کن:
add event>>other>>no more health
وبعد:
main1>>change sprite
هنوز مثه قدیما بدون خط کشی موندی
هنوز مثه خاطرات خوبه بچه گیمونی
هنوز کلی ترس تو دلته ازپیر شدن
همه بزرگ میشن ولی تو بچه می مونی
پاسخ
 سپاس شده توسط cocaine8
خوب آقای مهدی ایشون هنوز health ای ایجاد نکردن که تمونم بشه
من انتخاب کرده ام که "زندگی" کنم , نه اینکه فقط "زنده" باشم !
پاسخ
 سپاس شده توسط cocaine8
(29/4/1390، 08:55 صبح)mohammadrezaamini نوشته است: خوب آقای مهدی ایشون هنوز health ای ایجاد نکردن که تمونم بشه
خوب باشه:
علاوه بر اونایی که گفتم باید این مسیرها رو هم دنبال کنید:
اون آبجکتی که می خواین براش health بذارینو باز کنید و مسیر زیرو دنبال کنید:
add event>>other>.room start
و بعد:
score>>set health>>100
اگر می خوای جون آبجکتت در اثر برخورد با یه آبجکت دیگه(مثلا تیر) کم بشه آبجکت پلیرتو باز کن و این مسیرو دنبال کن:
add event>>collision>>tir obj
وبعد:
score>>set health>>-10

حالا یه آبجکت جدید بساز(بدون اسپرایت) و این مسیرو توش دنبال کن:
add event>>draw
و بعد:
score>>draw health
این اطلاعاتو توی draw health وارد کنید:
x1:view_xview+20
y1:view_yview+20
x2:view_xview+120
y2:view_yview+25
back color و bar color هم هر طور دوست داشتین انتخاب کنید و یه دونه از این آبجکت جدیدتون توی رومتون بذارین.
سوالی هست؟!
هنوز مثه قدیما بدون خط کشی موندی
هنوز مثه خاطرات خوبه بچه گیمونی
هنوز کلی ترس تو دلته ازپیر شدن
همه بزرگ میشن ولی تو بچه می مونی
پاسخ
 سپاس شده توسط cocaine8
خیلی ممنون واسه جوابتون اما من هنوز جواب سوال اول رو نگرفتم اگه میشه جواب سوال اول رو هم بدید winkممنون
پاسخ
(29/4/1390، 01:19 صبح)cocaine8 نوشته است: با سلام و عرض خسته نباشید خدمت اساتیدمحترم wink:
ساده ترین راه اینه که از Patch استفاده کنید . پیشنهاد می کنم مقالات آموزشی Pro Makers مرتبط با Patch رو مطالعه کنید .
موفق باشــــــــید ...
پاسخ
 سپاس شده توسط cocaine8
[ با سلام و عرض خسته نباشید خدمت اساتیدمحترم wink:
[/quote]
ساده ترین راه اینه که از Patch استفاده کنید . پیشنهاد می کنم مقالات آموزشی Pro Makers مرتبط با Patch رو مطالعه کنید .
موفق باشــــــــید ...
[/quote]

منم قبلا" به این موضوع فکر کردم اما اینطوری عابر ها فقط یه مسیر تکراری رو طی میکنن و وقتی که میخوان تغییر مسیر بدن عکسشون عوض نمیشه اما به نظر میرسه که این تنها راه حل.به هر حال ممنون آقا مجیدwink

پاسخ

موضوعات مرتبط با این موضوع...
موضوع نویسنده پاسخ بازدید آخرین ارسال
  سوال شروع کد نویسی گیم میکر YASIN GIME 9 543 26/5/1396، 02:09 عصر
آخرین ارسال: amirmahdipanahi
  سوال کلید گیم میکر YASIN GIME 2 415 18/5/1396، 10:57 عصر
آخرین ارسال: YASIN GIME
  سوال در مورد گیم میکر Hamid1225 4 375 12/5/1396، 12:20 صبح
آخرین ارسال: sina2000
  تبدیل کد گیم میکر 8 به گیم میکر استدیو gamevar 3 595 4/5/1396، 01:07 عصر
آخرین ارسال: mamali me
  2 سوال در مورد گیم میکر mhmmahdi 24 2,320 13/9/1395، 11:12 عصر