درود مهمان گرامی! ثبت نام

امتیاز موضوع:
  • 0 رأی - میانگین امتیازات: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
سوال:برخورد پلیر با دشمن
اه وجدانن نمیدونم چیکارش کنمnot_sure کدش رو میشه غیر فعال کرد؟ چطوری به کدش دسترسی پیدا کنم و غیر فعالش کنم؟ میگم شاید جواب بده
شاید نه امروز... نه فردا... و نه روز دیگر... اما سرانجام همه چیز درست خواهد شد

بازی ها و نمونه کارهای من:

بازی قلب پرنده
پاسخ
اگه بازیت سه بعدیه اینجوری عمل کن :

چهار تا گیم ابجکت Empty ایجاد کن . یکی رو جلوی پلیر قرار بده به طوری که محور Z اون رو به جلو باشه . یکی رو عقب پلیر قرار بده و با زاویه ی 180 درجه بچرخونش به طوری که محور Z اون رو به عقب باشه . یکی رو بالای پلیر قرار بده و با زاویه ی 90 درجه بچرخونش به طوری که محور Z اون رو به بالا باشه . یکی رو هم پایینش و با زاویه ی 90 درجه بچرخونش و قرار بده به طوری که محور Z اون رو به پایین باشه . حالا این چهار تا ابجکت رو مولد پلیر قرار بده که همزمان باهاش حرکت کنن .

بعد یه کد جدید درست کن و به پلیر وصل کن و توی کد چهار تا ابجکت رو تعریف کن . (میتونی کلشو توی یه Array تعریف کنی) . بعد بگو که اگه هر کدوم از ابجکت های جلو ، عقب یا بالا Raycast داشتن بازی Game Over شه ولی اگه ابجکت رو به پایین Raycast داشت ابجکتی که باهاش برخورد داشت و تگش دشمن بود از بین بره . البته اگه Pivot مدلت درست باشه میتونی به جای قرار دادن چهار تا گیم ابجکت از Vector3.forward ، Vector3.down ، Vector3.up و Vector3.back استفاده کنی که بهتر هم هست . ولی گفتم باید Pivot مدلت درست باشه . اگه نفهمیدی بگو با کد برات توضیح بدم ولی سعی کن با همین توضیحات کدشو خودت بنویسی . چون خیلی به پیشرفتت کمک میکنه .
پاسخ
 سپاس شده توسط aliheadari ، sajjad3011
(14/6/1394، 08:48 صبح)Black Flag نوشته است: اگه بازیت سه بعدیه اینجوری عمل کن :

چهار تا گیم ابجکت Empty ایجاد کن . یکی رو جلوی پلیر قرار بده به طوری که محور Z اون رو به جلو باشه . یکی رو عقب پلیر قرار بده و با زاویه ی 180 درجه بچرخونش به طوری که محور Z اون رو به عقب باشه . یکی رو بالای پلیر قرار بده و با زاویه ی 90 درجه بچرخونش به طوری که محور Z اون رو به بالا باشه . یکی رو هم پایینش و با زاویه ی 90 درجه بچرخونش و قرار بده به طوری که محور Z اون رو به پایین باشه . حالا این چهار تا ابجکت رو مولد پلیر قرار بده که همزمان باهاش حرکت کنن .

بعد یه کد جدید درست کن و به پلیر وصل کن و توی کد چهار تا ابجکت رو تعریف کن . (میتونی کلشو توی یه Array تعریف کنی) . بعد بگو که اگه هر کدوم از ابجکت های جلو ، عقب یا بالا Raycast داشتن بازی Game Over شه ولی اگه ابجکت رو به پایین Raycast داشت ابجکتی که باهاش برخورد داشت و تگش دشمن بود از بین بره . البته اگه Pivot مدلت درست باشه میتونی به جای قرار دادن چهار تا گیم ابجکت از Vector3.forward ، Vector3.down ، Vector3.up و Vector3.back استفاده کنی که بهتر هم هست . ولی گفتم باید Pivot مدلت درست باشه . اگه نفهمیدی بگو با کد برات توضیح بدم ولی سعی کن با همین توضیحات کدشو خودت بنویسی . چون خیلی به پیشرفتت کمک میکنه .

خیلی ممنونم ازت همونطور که تو پست های قبلیم گفتم بازیم دو بعدیه
و یه گیم آبجکت واسه مرگش عقبش گذاشتم و یه گیم آبجکت واسه حملش جلوش!

مشکلم این بود که وقتی پلیر به گیم آبجکت مرگ میخوره دشمن میمیره ولی بلافاصله کدی که دادم تا گیم آبجکت حمله فالس شه اجرا نمیشه و پلیر به گیم آبجکت حمله هم برخورد میکنه و میمیره!

الان یه راهی به ذهنم رسید که شاید سریعتر اجرا شه!
به دشمن یه جون میدم
بعدش مینویسم وقتی پلیر از پشت بهش برخورد جونش صفر شه
تو شرط حمله هم مینویسم اگه جونش از صفر بیشتر بود حملش فعال باشه و بتونه پلیرو بزنه...امتحان میکنم اینو:>cool

بازی قلب پرنده
پاسخ
 سپاس شده توسط Black Flag
خواهش میکنم . فکر خوبیه امتحانش کن .
پاسخ
 سپاس شده توسط aliheadari
اینم کار نکرد کلا انگاری ربطی به کد ها نداره دیر اجرا میشن...نظری ندارین؟

بازی قلب پرنده
پاسخ
خب یه کار دیگه کردم و این بود که یه انیمیشن حمله واسش ساختم بگین خب!

و تو این انیمیشن حمله تمام کلایدر هاشو به جز edgecollider که زیر پاش قرار دادم فالس کردم بگین خب! و بهش کد دادم موقعی که از پشت بهش میرسه اجرا شه...
.
.
.
.
.
باز کار نکرد و همون آش و همون کاسهohno<da;
تا الان دویست روش رو امتحان کردمsad
یه راه دیگه به ذهنم رسیده الان اینه که از ترنسفرم.لوکال اسکیلش استفاده کنم و شرط بذارم اگه مال دشمن منفی بود و مال پلیر مثبت و... و برای هرکدوم از آبجکتای جلویی یه جدا تعریف کنم...
دوستان اگه راهی دارید کمک برسونید حل شه این مشکل ممنون میشم ازتون

بازی قلب پرنده
پاسخ
همون روش گیم ابجکت ها که بهت گفتم کار میکنه . خودم تستش کردم . به نظرم دوباره بشین ایندفعه از اول همه چی رو درست و بدون اشتباه بنویس . موفق باشی .
پاسخ
 سپاس شده توسط aliheadari ، sajjad3011
باشه اونو امتحان میکنم اما یه چیزی به ذهنم رسید به عنوان آخرین راه حل...چرا گیم آبجکت حمله رو که زیر مجموعه دشمنه destroy نکنم و چرا تو کدهام همش نوشتم غیر فعال شهc;,g حالا destroy شو امتحان میکنم بعدش اگه کار نکرد کاری که شما گفتید انجام میدم فقط...
برای destroy کردن مستقیم یک گیم آبجکت از
کد:
Destroy(gameObject);
استفاده میشه برای destroy کردن یک گیم آبجکت به وسیله کد از یه جای دیگه باید از چه کدی استفاده بشه و چطوری؟ به جای gameObject تو پرانتز اسم اونو بنویسیم؟ یا یه روش دیگه؟
حل شد اوخیش!teeth همین راه حل آخری جواب دادteethشکرت خدا شونصد تا خط کد نوشتم و کلی راه حل و...همه و همش دست این نیمچه کد بودx(
به زودی از مشکلات جدید رونمایی میکنم اگه نتونستم حلشون کنم ممنونم از همه دوستانteethlol

بازی قلب پرنده
پاسخ
ای والله Black Flag توضیحات خیلی دقیقی داد. خوشم اومد.فکر آدم باز میشه دیگه وقتی یه متخصص میاد توضیحات روون میده.وقتی ادم درک می کنه قضیه لذیذتر میشه.آفرین Black Flag .wink
پاسخ
 سپاس شده توسط Black Flag
ممنون . لطف دارین .
پاسخ
 سپاس شده توسط sajjad3011

موضوعات مرتبط با این موضوع...
موضوع نویسنده پاسخ بازدید آخرین ارسال
Information برخورد در یونیتی A.m 4 468 5/4/1397، 11:20 عصر
آخرین ارسال: aminblog76
  زمان برخورد کردن یک جسم به جسمی دیگر fahimi 1 296 29/4/1396، 02:25 عصر
آخرین ارسال: mamali me
Question مشکل در ساخت دشمن tmnttnmt 3 764 23/3/1395، 09:27 صبح