درود مهمان گرامی! ثبت نام

امتیاز موضوع:
  • 5 رأی - میانگین امتیازات: 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
سوالات من و جوابهای شما (FPS Creator)
Information 
سلام به جمع حاضر...
من چندتا سوال دارم که میخواستم اگه ممکنه بهشون جواب بدین.(FPS Creator)
1-چطور میتونم آیکون بازیم رو عوض کنم؟
2-چطور میتونم یه فایل setup برای بازیم بسازم؟
3-چطور میتونم یه امکانی ایجاد کنم که اگر بازیکن به محدوده ای برسه یه زیرنویس بیاد؟
4-چرا وقتی از Sound Zone استفاده میکنم صدا پخش نمیشه؟
5-چرا سگمنت هایی که از وبلاگها و سایتها دانلود میکنم سفید نشون داده میشن؟
6-چطور یه امکانی بدم که وقتی بازی شروع میشه یه فیلم کوتاه نشون داده بشه؟
(و در صورت امکان با زدن دکمه ی Esc یا کلیک ماوس، Skip بشه)
7-اگر از win ZONE استفاده کنم و بعد با Build GAME بازی رو بسازم، بعد از رسیدن به اون ناحیه، بازی به مرحله ی بعد که درBuild Game مشخص کرده ام میرود؟
8-چطور میتوان امکانی داد که هر کدام از مارکر های ZONE فقط یکبار اجرا شوند؟
(مثلا وقتی وارد اتاقی با Sound zone میشم و صدایی پخش میشه، اگر بار دوم وارد اتاق شدم دیگه اون صدا پخش نشه و فقط با اولین ورود به اتاق پخش بشه.)
9-چطور میتوانم با استفاده از آسمان، محیط های شب یا روز رو ایجاد کنم؟
(آخه همونطور که میدونید آسمان پیش فرض بازی خیلی زشته منو یاد هوای آلوده ی تهران میندازه!!! امکان تغییرش وجود داره؟)
10-چطور یه یار برای خودم بسازم یا یه آدم اسکل که همش دنبالم راه بیاد؟teeth
11-آیا اجزای منوی اصلی بازی در کادر محاوره ای Build Game به همین اجزاء محدودند؟
12-آیا میتوانم امکان Save کردن بازی رو به بازیکن بدم؟(در صورت امکان آنی [با F5] باشه) و بعد بتونم یه گزینه ی LOAD Game به منوی اصلی اضافه کنم تا بازیکن بتونه saveهاش رو load کنه.
13-Texture با فرمت tga چیست؟ چطور ساخته میشود؟(آخه برای وارد کردن مدلهام به FPS به اون نیاز دارم.)
14-چطور مدلهایم را وارد FPS کنم؟(لطفا کامل شرح بده)
15-در نرم افزار های 3d Max9 و مایا چطور میتونم مدل هامو با اندازه ی دلخواه بسازم؟؟؟(آخه توی 3D max9 با دکمه های بالا و پایین به مدل دور یا نزدیک میشی. از کجا بفهمم که کدوم اندازه -دور یا نزدیک یا در واقع به نظر میرسه کوچیک یا بزرگ میشه- اندازه ی واقعیه؟) آیا مقیاس خاصی وجود داره؟
16-اگر در آخرین مرحله ی مشخص شده در Build Game بازیکن به win ZONE برسه چی میشه؟ میتونم یه فیلم پخش کنم؟ یا یه متن روی صفحه بیاد؟
17- اگر دو یا چند مارکر Zone دقیقا در یک محدوده باشن،کدام یک زود تر اجرا میشه؟ آیا اولویتی بین آنها هست؟
18-چطور میتوان در شروع یک مرحله فیلمی پخش کرد؟
19-آیا مارکر Zone برای زیرنویس وجود داره؟ میشه اونو ساخت؟ اگه هست میشه بی زحمت در دسترسم قرار بدین؟

ممنون میشه اگه حتی یکی از این سوال هارو
جوابشونو میدونین بنویسین. چون ممکنه سوال
خیلیهای دیگه هم باشه...

نمونه کارهای 3Ds Max:
1)ماشین آمریکایی 2)روبات
2) یکی هست (یا شایدم دوتا یا بیشتر teeth) که به طرز عجیبی هرچی تاپیک تاحالا زدم یا دوستان دیگه زدن امتیاز 1 میده... خب دوست(های) عزیز قبل از اینکار تاپیک سوژه رو بخونید شاید خوب بود و مثلا" امتیاز 2 دادید!!! teeth
پاسخ
 سپاس شده توسط orache ، Pooya ، mehrda_d ، mohammadsst
2-برو تو گوگل سرچ كن بايد نرم افزار ستاپ سازي رو داشته باشي اگه منظورت خروجي بازي بايد در منو روي فايل و سپس بيلد گيم كليك كني
3-اين كه تو خود نرم افزار هست . به بعضي چيز ها نزديك ميشي يا برشون ميداري خودش مينيويسه تو فقط ميتوني نوشتشو با فتوشاپ عوض كني
4-وقتي اون مكعب سند زون رو وارد بازي كردي سرش كليك راست كن و صدا رو انتخاب كن
5- درست ميگي اون ها خراب هستن يعني براشون هيچ تكسچري انتخاب نكردن به فكر درست كردنشون نباش چون درست نميشن
6-اتفاقا من اين نرم افزارو همين يه دقيقه پيش دانلود كردم كه اقا محمد برام گذاشته بود اسم نرم افزار game cover2 هست برو تو
پرسش و پاسخ نوشتم در خاست نرم افزار فوري برو دان كن
ببين اين چيزايي كه تو ميگي بيشتر از اون چيزي هست كه اين موتور ميده . اين موتور كمي محدودهwink
9- اينم بايد با فتوشاپ درست كني البته اگه خوب بلد باشي چون من وقتي درست ميكنم واقعا مسخره ميشه . وقتي رفتي تو اونجايي كه نرم افزارو نصب كردي برو تو فايل بعد game core بعد برو اسكاي sky و فايل هاي فتوشاپ يعني تكسچر رو عوض كن
البته فرمت ها ديدي اس هستن بايد پلاگين فتوشاپ رو داشته باشي كه اونو برو از وبلاگ fpsbazan.blogfa.com بيارش
10- اينو خودمم گيرم depressed
11- بله فقط ميتوني همينارو بذاري البته خاب ميتوني مكانو شكلو رقم و همه چيشو عوض كني
12 با اف پنجو نميدونم ولي وقتي از بازي خرو جي بگيري خودش سيو و لود داره فقط مكان و شكلشو تغيير بده
13- اينو من بلدم و لي دقيقا نميدونم چطوري بگم بهتره بري از تير نام بپرسي
14-ببين اول وقتي پلاگين نرم افزار تريدي مكسو نصب كردي كه فرمت ايكس بتونه بده (اخه فقط ميتوني فرمت ايكس وارد نرم افزار كني ) مدلي رو كه ساختي با فرمت ايكس خروجش كن بعد با نرم افزار انتيتي ميكر براش اسكريپت بنويس (اسونه ) بعد داخل پوشه فايل نرم افزار اف پي اس كريتور تو ي فايل انيني بانك يه فولدر ايجاد كن و بعد مدل رو بذار داخلش و وقتي وارد نرم افزار شدي تو قسمت انتيتي اسم پوشت رو مشاهده ميكني و بعد مدلتو ميتوني داخل بازي بذاري
15 ميگم كه هرچه قدر ساختي فرقي نميكنه چه 1000 متر چه 100000000 متر توي نرم افزار انتيتي ميكر مقياسشو انتخاب ميكني
16-اره وقتي روي زون كليك راست كني ميتوني براش يه فيلم دلخاه از هرجا بذاري بعدشا ميتوني يه ادم بسازي يا همون مدل هاي امادرو روش كليك راست كني و وقتي بهش نزديك بشي هر چي كه گذاشتي رو پخش كنه منظورم صدا هست يعني اون باهات حرف ميزنه
17-خير سوال كم اوردي lol
18-با نرم افزار گيم كاور 2 همون كه گفتم بازي هارو ميبيني كه اول يه فيلم با موسيقي بعد يه تبليغ از كمپاني و يه عكس ميذارن اينم دقيقا همينجوري هست
19راستش نميدونم

<sl; من اين سوالا رو خودم از اقا محمد پرسيدم lol خيلي تو اين موتور وارده..... در هر صورت باز اگه ابهامي برات وجود داشت بهم بگو

راستي اگه ميخاي با اين موتور بازي جالب بسازي برو پك هاشو سفارش بده از اينجا tirplus.orq.ir
پاسخ
 سپاس شده توسط tohi.hoseein ، salar7 ، tirnam
1-ایکون بازی رو یه برنامه داره که با ید دانلود کنی و با اون ایکون رو عوض کنی که البته اقا تیرنام هم میفروشه
7-بله البته اگه مرحله ها رو به ترتیب در درون قسمت build game لود کنی
8-فک کنم جزو محدودیت هاست
9ببین اگه میخوای تکسچر اسمون رو عوض کنی کلید test game و بزن و بذار بره داخل بازی سپس کلید tab رو بزن اولین گزینه رو تغییر بده
هم شب و هم روز و هم غروب داره و هم ساختمون و کوه و .... داره
10-روی سربازی که داخل اتاق میزاری راست کلیک کن یکی از تنظیماتش روی enemy هست که اونو باید رویfriend بذاری
پاسخ
 سپاس شده توسط salar7 ، tirnam
البته وقتي رویfriend گذاشتي فكر كنم مثل سگ به دنبالت مياد بايد براي اون يه path بذاري اصلا ميدوني چيه يه ستاره هستا اون بالا با اون بايد يه پچ بسازي و بايد سرعت دوستتو كم كني و بگي به دنبال اون پچ راه بيفته
پاسخ
 سپاس شده توسط tirnam
(27/1/1391، 10:31 عصر)orache نوشته است: البته وقتي رویfriend گذاشتي فكر كنم مثل سگ به دنبالت مياد بايد براي اون يه path بذاري اصلا ميدوني چيه يه ستاره هستا اون بالا با اون بايد يه پچ بسازي و بايد سرعت دوستتو كم كني و بگي به دنبال اون پچ راه بيفته

بچ یه اصلاح گر برای بازی هست اونی که شما میگی پد یا پث (path) هست
من یه کوچول با اف پی اس کار کردم خیلی نیازی به پد نداره
هوش مصنوعی خودش تقریبا پاسخ گوئه
پاسخ
 سپاس شده توسط tirnam
ايراني ها ميگن پچ مثلا ميگن پچ نرم افزار اونم همينجوري نوشته ميشه .. بعدا ساختن پچ اصلا هيچي نيست همون بالا عكس پرچم هست يكي روش كليك كن و بذار زير پاي دشمن يا دوست بعد وقتي نشانگر موس روش هست شيفت رو نگه دار و در مكان بعد شيفتو ول كن و هرجاي ديگه كه موس رفته باشه يه ستاره ي ديگه اون جا هست و با يه خط به ستاره ي اول چسبيده
پاسخ
 سپاس شده توسط aminblog76
وقتی دکمه ی f رو در بازی بزنی دنبالت میان(دوستات)
پاسخ
 سپاس شده توسط tirnam ، aminblog76
سلام مجددangel/wink
ممنونم
من به یه مشکل جدید برخورد کردم: در منوی file گزینه ی Build Game Upgrade ، Build Game شده و وقتی روش کلیک میکنم، اصلا کادر Build Game باز نمیشه و به جاش یه چیزی مثل خرید اینترنتی باز میشه...what
چطوری این مشکل رو میتونم حل کنم؟؟؟
آخه دیگه نمیتونم بازیمو ازش خروجی بگیرم...depressed

یه سوال دیگه هم دارم:
توی بعضی از بازیها وقتی توی یه کوچه باشی، میبینی بعد از یه خطی بیشتر نمیتونی بری... این برای این هستش که بازیکن نتونه اونور خیابونو ببینه و در واقع برای اون هستش که اصلا اون جا رو نساخته ایم... و نمیخواهیم بازیکن اونجا بره چون جزو محدوده ی بازی نیست!
مثل یه دیوار نامرئیه. حالا سوال اینجاست که من چه جوری میتونم این دیوار نامرئی رو ایجاد کنم؟ اصلا FPS C این امکان رو داره؟؟؟what

نمونه کارهای 3Ds Max:
1)ماشین آمریکایی 2)روبات
2) یکی هست (یا شایدم دوتا یا بیشتر teeth) که به طرز عجیبی هرچی تاپیک تاحالا زدم یا دوستان دیگه زدن امتیاز 1 میده... خب دوست(های) عزیز قبل از اینکار تاپیک سوژه رو بخونید شاید خوب بود و مثلا" امتیاز 2 دادید!!! teeth
پاسخ
نقل قول: ایکون بازی رو یه برنامه داره که با ید دانلود کنی و با اون ایکون رو عوض کنی که البته اقا تیرنام هم میفروشه
لینک دانلود برنامه
نقل قول: من به یه مشکل جدید برخورد کردم: در منوی file گزینه ی Build Game Upgrade ، Build Game شده و وقتی روش کلیک میکنم، اصلا کادر Build Game باز نمیشه و به جاش یه چیزی مثل خرید اینترنتی باز میشه...
چطوری این مشکل رو میتونم حل کنم؟؟؟
برو تو پوشه fpscreator بعد فایل userdetail رو باز کن .
جلوی serial number اینو بنویس :
00V100412104bc25
بعد save کن .
پاسخ
 سپاس شده توسط tohi.hoseein ، amin tgc
اقا محمد یعنی از محدوده ای که ساخته نشده اونور تر نمیره با این کار؟؟؟
پاسخ
 سپاس شده توسط salar7

موضوعات مرتبط با این موضوع...
موضوع نویسنده پاسخ بازدید آخرین ارسال
Question سوالات گیم میکر (تعداد سوالات زیاد) Babak. M 3 193 9/2/1398، 03:58 عصر
آخرین ارسال: Babak. M
  fps creator برای ساخت رالی هم میشه؟ aminblog76 20 5,585 10/4/1396، 04:11 صبح
آخرین ارسال: developer573
  نسخه کامل FPS Creator afooti 20 6,559 3/3/1395، 07:28 عصر
آخرین ارسال: game10000
  سوال در مورد fps creator Mkkh 6 1,629 7/11/1394، 12:49 عصر
آخرین ارسال: amirhosein.raad
  سوالات من قبل از دانلود گیم میکر استادیو mansoor22 2 876 12/10/1394، 06:28 عصر
آخرین ارسال: close.css

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 2 مهمان