درود مهمان گرامی! ثبت نام

جشنواره بازیسازی پرومیکرز

امتیاز موضوع:
  • 0 رأی - میانگین امتیازات: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
ساخت نقشه بازی
سلام
تو بازیهایی مثل جی تی ای حتما دیدید که در حین بازی وقتی کلید مثلا  M  رو میزنید بازی متوقف میشه و یک صفحه میاد که نقشه بازی هست و موقعیت شما و خیلی از اجزای دیگه بازی رو نشون میده
حالا سوال من اینه که چطور میشه یک نمونه ازش ساخت
چون خودم جایی در این مورد نه سورس و نه اموزشی دیدم  . اگه کسی جایی در این مورد اموزش دیده لطفا لینک بذاره . اگه هم کسی در این مورد اطلاعی داره لطفا همکاری کنه .
فکر کنم این مطلب بدرد خیلی ها بخوره

ممنون
پاسخ
سلام
سوال شما دو بخش داره
1- پاوز کردن بازی : با غیرفعال کردن ابجکت ها قابل انجام است
2-رسم مینی مپ : اموزش رسم مینی مپ یوتیوب
توضیح ساخت مینی مپ :
فرض کنید یک اتاق با مساحت 5000*5000 دارید و قصد دارید ابجکت های داخل این اتاق را در یک مستطیل800 *600 نمایش بدید کافیه طول و عرض اتاق را طوری تقسیم کنید تا به مقیاس مستطیل مورد نظر برسیم به عنوان مثال یک ابجکت در مختصات x=5000 و  y=5000  داریم حالا ما باید این مختصات را در چند تقسیم کنیم تا مقدار x=800 و y=600 در بیاید؟
حالا مختصات به دست امده + مختصاتی که میخواهید علامت ان ابجکت رو نقشه ترسیم شود (اشاره گر  with در ابجکت مینی مپ فراموش نشود خود ابجکت را باید فاعل رسم قرار بدید )
حالا ما بازی را پاوز کردیم و وقتی بازی پاوز میشه تمام ابجکت ها غیر فعال میشن در نتیجه چیزی در مینی مپ ما رسم نمیشه پس قبل از پاوز مختصاتشون رو در یک ارایه دو بعدی یا ds_map ذخیره میکنید و هنگام پاوز خیلی راحت رسمشون میکنید (البته کدای ابجکت مینی مپتون یکمی زیاد میشه)
یادتون باشه هنگام پاوز ابجکت مینی مپ رو اکتیو نگه دارید
smiley
پاسخ
 سپاس شده توسط ladyship ، sina2000 ، رضا النصار ، Milad_Hyper
بابت توضیحات ممنون . میدونم که خیلی کار داره . پس برم ببینم چکار میکنم
دوستان دیگه باز چیزی دونستید لطفا پیام بدید
ممنون
پاسخ

موضوعات مرتبط با این موضوع...
موضوع نویسنده پاسخ بازدید آخرین ارسال
  ساخت بازی آنلاین با گیم میکر full-city 7 92 14/5/1396، 04:48 عصر
آخرین ارسال: TNT
Question ساخت بازی hill climb در گیم میکر *مهران* 4 246 21/9/1395، 09:40 عصر
آخرین ارسال: mehdiyg
Question چند چیز لازم برای ساخت بازی (لازم دارم بیاید بدید!) m_rezast 3 417 6/6/1395، 07:04 عصر
آخرین ارسال: alikazemi80
  ساخت بازی آنلاین با گیم میکر استدیو xmontazer 28 10,793 21/5/1395، 04:02 عصر
آخرین ارسال: علی مشایخی
  راهنمایی در مورد ساخت بازی انلاین mehrsa 0 280 30/2/1395، 12:44 عصر
آخرین ارسال: mehrsa

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان