درود مهمان گرامی! ثبت نام

امتیاز موضوع:
  • 1 رأی - میانگین امتیازات: 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
ریختن اطلاعات یه Int در یک Int دیگر در یونیتی
سلام
من میخواستم بدونم چطوری میشه یه متغیر از نوع Int رو که مثلا مقداری در وسط بازی پیدا میکنه بعد تا اخر بازی که نگه میداره رو بریزه توی یه متغیر دیگه از نوع همون Int ولی این توی اون اسکریپت نباشه .
من فقط این کدو میخوام که مثلا یه Int رو چطوری داده هاش رو با یه int دیگه جمع ببندم فقط همین .
ممنون میشم جواب بدید .
با تشکر .
-__-  && ×__× قبلا ادم بودم الان اینطوری شدم |:
پاسخ
یخورده سوالت ایهام داره
اگه منظورت اینه چجور از یه اسکریپت یه مقدار مثلا از نوع int رو بگیریم و توی اسکریپت دیگه استفاده کنیم باید از getcomponent استفاده کنی
به اینصورت که مثلا متغییری توی scrpit1 داری که i1 نام داره و میخوای مقدار این رو بریزی به i2 که توی script2 قرار داره
باید توی script2 بنویسی
کد:
i2 = gameObject.GetComponent <script1> ().i1;

البته باید یادت باشه متغییر i1 از نوع public باشه
هفت شهر عشق را عطار گشت / ما هنوز اندر خم یک کوچه ایم
پاسخ
 سپاس شده توسط fahimi
دوست عزیز اینو خودم میدونم میخوام یه Int رو با یه Int دیگه باهم جمع کنم فقط همین .
با تشکر
پاسخ
خب یذره روشن تر توضیخ بده نفهمیدم.
منظورت عملگر جمعه؟
وا؟
ُُُTNT گفته که:
روش پرسیدن سوال:
- به سوالتون عکس اضافه کنید.
- سعی کنید مثال بزنید.
مثلا نگید:
میخوام کاری کنم با فشار دادن دکمه آبجکتم یک آبجکت دیگه تولید کنه!
بجاش بگید:
میخوام کاری کنم وقتی بازیکن دکمه ی اسپیس رو زد کاراکترم تیر بزنه.
پاسخ
 سپاس شده توسط fahimi
بزار واضح بگم دوست من .
ما دونت int داریم .
public int aval ;
public int dovom ;
خب من الان میخوام این دوتا با هم جمع بشن کار هم به عدادشون ندارم مثلا اینطوری :
aval+dovom;
ولی اینو خطا میگیره .
من فقط میخوام همینو بدونم .
با تشکر .
پاسخ
کد php:
int sevom aval dovom
توضیحم نمی خواد!
ُُُTNT گفته که:
روش پرسیدن سوال:
- به سوالتون عکس اضافه کنید.
- سعی کنید مثال بزنید.
مثلا نگید:
میخوام کاری کنم با فشار دادن دکمه آبجکتم یک آبجکت دیگه تولید کنه!
بجاش بگید:
میخوام کاری کنم وقتی بازیکن دکمه ی اسپیس رو زد کاراکترم تیر بزنه.
پاسخ
 سپاس شده توسط fahimi
دمت گرم خیلی ممنون
با تشکر .
پاسخ
ولی این نیست داداش بزار کلا توضیح بدو خب .
من میخوام یه بازی ماشینی بسازم خب .
وقتی اخر بازی , بازی تموم میشه رو دیدی مثلا 500 تا سکه بهت برای برد میده درسته خب .
من برای این که این 500 سکه رو ببرم مثلا به محل خرید بازی همونجایی که ماشینو اینا میخرن باید چطوری ببرم و با اون پول جمعشون ببندم من میخوام اینو بدونم واقعا ممنون میشم مثلا با یه فیلم نشونم بدید چون واضح تر میشه اگه هم حوصله ندارید همون برام بنویسید باید چی کار کنم ممنون میشم الان 2 روزه دارم روش کار میکنم مخم پکید اما نفهمیدم چطوری هی با خطا ها و اشکالات زیادی رو به رو میشم لطفا جوابی که میدید روشن و شفاف باشه ممنون.
با تشکر.
پاسخ
(6/5/1396، 05:20 عصر)fahimi نوشته است: ولی این نیست داداش بزار کلا توضیح بدو خب .
وقتی اخر بازی , بازی تموم میشه رو دیدی مثلا 500 تا سکه بهت برای برد میده درسته خب .
من برای این که این 500 سکه رو ببرم مثلا به محل خرید بازی همونجایی که ماشینو اینا میخرن باید چطوری ببرم و با اون پول جمعشون ببندم من میخوام اینو بدونم واقعا ممنون میشم مثلا با یه فیلم نشونم بدید چون واضح تر میشه اگه هم حوصله ندارید همون برام بنویسید باید چی کار کنم ممنون میشم الان 2 روزه دارم روش کار میکنم مخم پکید اما نفهمیدم چطوری هی با خطا ها و اشکالات زیادی رو به رو میشم لطفا جوابی که میدید روشن و شفاف باشه ممنون.
با تشکر.

شما بهتره اول مفاهیم اولیه رو یادبگیرین بعد شروع به ساخت پروزه کنین
هفت شهر عشق را عطار گشت / ما هنوز اندر خم یک کوچه ایم
پاسخ
 سپاس شده توسط fahimi
(6/5/1396، 05:37 عصر)محمدمهدی علیجانی نوشته است:
(6/5/1396، 05:20 عصر)fahimi نوشته است: ولی این نیست داداش بزار کلا توضیح بدو خب .
با تشکر.

شما بهتره اول مفاهیم اولیه رو یادبگیرین بعد شروع به ساخت پروزه کنین

دوست عزیز شما اگه بلدین لطفا راهنمایی کنید نه بگین چیکار کنم چی کار نکنم اوناش با خودم اگه میدونین توضیح بدین همین . weak mwah
با تشکر .
پاسخ

موضوعات مرتبط با این موضوع...
موضوع نویسنده پاسخ بازدید آخرین ارسال
  زمان برخورد کردن یک جسم به جسمی دیگر fahimi 1 270 29/4/1396، 02:25 عصر
آخرین ارسال: mamali me
Question انتقال محتوای یک input feald به یک text دیگر morteza80b 1 604 15/5/1395، 01:32 صبح
آخرین ارسال: sajjad3011

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان