درود مهمان گرامی! ثبت نام

امتیاز موضوع:
  • 2 رأی - میانگین امتیازات: 3
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
درخواست راهنمایی برای انتخاب انجین
به نظر من اگه میخوای با ساخت این بازی تجربه کسب کنی و بازیسازیتو تقویت کنی، برو سراغ گیم میکر؛ من که با کانستراکت راحت ترم.
حجمشم حدود 200 مگ هست. از گیم میکر خیلی آسون تره ولی برای برنامه نویس(جاوا) نیاز به پلاگین داره. هرچند گیم میکر بهتره امّا همونطور که گفتم کانستراکت خیلی آسون تره.
https://www.scirra.com/construct2/releas...0/download
گروه بازی سازی h.A
موتور بازی سازی: یونیتی 3D
تخصص های من:
-یونیتی
-اکلیپس
-زیبراش
-پیکسل آرت با پینت ویندوز 7 ',}
-کانستراکت (دیگه ادامه نمیدم)

پاسخ
 سپاس شده توسط Noire
درسته که گیم میکر انجین خوبیه، ولی من قبول ندارم از کانستراکت بهتر باشه. فقط چون قدیمی‌تره از کانستراکت مشهورتره.

اگه نخواین تو گیم میکر برنامه‌نویسی کنید، اکشن‌هاش قدرت خاصّی ندارند و نمی‌تونید باهاشون کار زیادی بکنید.
ولی کانستراکت اکشن‌هاش کامله، و هر کاری که می‌شه با برنامه‌نویسی انجام داد، با سیستم ایونت کانستراکت بدون برنامه‌نویسی می‌شه پیاده کرد.
درضمن اگه بخواین برنامه‌نویسی کنید، زبان برنامه نویسی گیم میکر GML هست که مخصوص خودشه و در جاهای دیگه کاربرد نداره، البته ناگفته نماند ساختارش شبیه ++C هست، ولی به هر حال سی پلاس نیست.
علی رغم اینکه کانستراکت بدون برنامه‌نویسی قدرت زیادی داره، با استفاده از JavaScript SDK می‌تونید به زبان جاوااسکریپت براش برنامه‌نویسی کنید، که جاوااسکریپت اختصاص به کانستراکت نداره و اگه اونو یاد بگیرید در خیلی جاهای دیگه به دردتون می‌خوره.
آيا كسانى را كه از كتاب [آسمانى] نصيبى يافته‌‏اند نديده‌‏اى كه به جبت و طاغوت ايمان دارند و درباره‌ی كسانى كه كفر ورزيده‌‏اند می‌‏گويند اينان از كسانى كه ايمان آورده‌‏اند راه‏يافته‌‏ترند. اينانند كه خدا لعنتشان كرده و هر كه را خدا لعنت كند هرگز براى او ياورى نخواهى يافت.
آیات ۴۵ و ۴۶ سوره‌ی نساء

دوره‌ی جامع آموزش بازی‌سازی با کانستراکت
پاسخ
 سپاس شده توسط Noire ، sajjad3011
هردو راحتن برنامه نویسی نیست تو هیچ کدوم تو گیم میکر اسکریپت نوییی داریم یسری سینتکس های اماده مثل اکثر انجین ها
من با هردو کار کردم به نظر من اگر بین این 2 موندی کانستراکت گزینه ی بهتریه
گیم میکر خیلی باگ داره هرکاری کنی بعضی باگ ها وافت فریم هارونمیشه جمو جور کرد علاوه بر این کانستراکت خیلی ساده تره و قابلیت های متعددی نسبت به گیم میکر داره
یونیتی اره اگر برای 2 بعدی میخاین کمی سخته انریل هم همینطور بهتره از یه موتور 2 بعدی استفاهده کنی game salad هم بدرد نمیخوره از نظر کارایی نه از نظر های دیگه . فقط باید خرج کنی فکر نکنم بتونی اندازه ی خرج کرده هات در بیاری درضمن باید مک بوک هم داشته باشی وگرنه سیستم های انلاین فقط برای اپ استور هستن
.
کانستراکت یه مزایای دیگه هم داره پلاگین هاشهستن پلاگین های خوب و متفاوتی افراد براش میسازن
در ضمن تو خروجی گرفتن هم نیازی نیست چیز خاصی نصب کنی مثلا تو گیم میکر باید and sdk و jdk و api های مورد نیازو نصب کنی ولی تو این نیازی نیست کراس پلتفرم هم هست و نیازی به داشتن os خاص نیست
موفق باشی
پاسخ
 سپاس شده توسط Noire ، sajjad3011
از همتون ممنونم که وقت میذارید.واقعا نظراتتون کمکم میکنه.راستش خودمم احساس میکنم گیم میکر کمی محدود و قدیمیه
امشت کانستراکتم دان میکنم
ممنون بابت لینک
بعد حالا که صحبتش شد با کدوم این انجینا میشه برا اندروید بازی ساخت؟غیر گیم سالاد چون اموزشاش برام وقتگیرن
بغضم گرفته وقتشه ببارم...
چه بی هوا هوای گریه دارم..
بازکاغذام با تو خط خطی شد..
خدا این حس و حالو دوس ندارم....

...روحش شاد
پاسخ
با همه میشه برای اندروید ساخت intel xdk هم دانلود کن برای خروجی به اونم نیاز داری
پاسخ
 سپاس شده توسط Noire
(9/10/1393، 08:45 عصر)orache نوشته است: با همه میشه برای اندروید ساخت intel xdk هم دانلود کن برای خروجی به اونم نیاز داری
ممنون بابت راهنمایی میشه یه توضیحی هم راجع به Intel xdk بدید اگه کار باش احتیاج به اموزش داره
لینک اموزششم بذارید ممنون میشم

...روحش شاد
پاسخ
نه اموزش نمیخاد همه چیش به راهه
ببین کانستراکت خروجی html 5 میده بعد تو با اون نرم افزار این خروجی رو که اچ تی ام ال هستو به پلتفرم مربوطه تبدیل میکنی تقریبا همه پلتفرم هارو داره اندروید ای او اس یا تایزن و بقیه ی سیستم عامل هارو
پاسخ
 سپاس شده توسط Noire
بسیار خب.پس چیز خاصی نیست
فقط لینک دانلودشو اگر دارید بذارید ممنون میشم

...روحش شاد
پاسخ
سلامteeth
کانستراکت موتور خوبیه اما اگه هدفتون اندروید
هست نباید روش وقت بذارید چون یکم دردسر داره
و بعد از خروجی حجم یکم بالاست و فقط برا اندروید
۴ به بالاست

با گیم میکر استودیو من بازیایی دیدم که خیلی موفق
بودن اما سر و کله زدن با گیم میکر تجربه و تخصص میخواد

در حال حاضر بهترین خروجی هارو یونیتی میده
و بازیهای معروف زیادی هم باش ساختن و بعد از
نسخه ۴.۳ هم که قابلیت دو بعدی بهش اضافه شد
و دیگه کارو راحت کرد. زبان برنامه نویسی هم که
جاوا اسکریپتو داره که راحته یادگیریش و سی شارپ
هم که یکم سخت تره ولی منابع فارسی خوبی براش هست
و شما میتونید با پلاگینهایی مثل playmakr بدون برنامه نویسی
بازیای خوبی باش بسازید. کلا همه چیش ok.

البته اینم بگم که بیشتر بازیای معروف و مشهور با cocos2d-x
ساخته شدن که همش کدنویسی هست و بدرد تازه کارا نمیخوره

به هر حال انتخاب با خودت ولی بنظرم وقتتو بزار رو یونیتی
اینم لینک XDK
https://software.intel.com/en-us/html5/tools

ببخشید خیلی طولانی شدteeth
با تشکر
resim

سبیل سافت !!!
تیم بازیسازی مستقل

آدرس ایمیل / info.sebilsoft@gmail.com
پاسخ
 سپاس شده توسط Noire
همچین میگه یه حجم بالا دستت میده teeth کلا 16 مگ میاره رو بازیت این intel xdk البته اگر با کراس واکش خروجی بگیری که خیلی خوبه خاصیت های پلاگین browser رو هم بهش اضافه میکنه سرعت و کیفیت هم که نسبت به بقیه خیلی بالاتره این مشکلو خودم تو سایتش سوال کردم گفتم این مشکلو چجوری میشه حل کرد بازی 10 مگی من شده 26 مگ همه با تعجب گفتن خوب چیه مگه با این سرعت اینترنت این مشکل به حساب نمیاد (بعد فهمیدم پایین ترین سرعتشون که 3g باشه این 16 مگو تو 10 ثانیه دانلود میکنن ) هیچی منم برای اینکه ضایع نشم گفتم تو جشنواره ای میخام شرکت کنم که حداکثر حجم بازی 20 مگ هست smiley پس شما هم زیاد سفتو سخت نگیرین
.
برای 2 بعدی سمت 3 بعدی نرین اگر 3 بعدی کارین که تو 3 بعدی خوب میشه ساخت ولی برای 2 بعدی از موتور 3 بعدی استفاده کنین اشتباست تازه اگر هم بخاین استفاده کنین انریل 4 خوبه ولی باز میگم استفاده نکنین .
cocos هم که تو تاپیک های قبلی کامل راجع بهش بحث شد wink
پاسخ
 سپاس شده توسط Noire

موضوعات مرتبط با این موضوع...
موضوع نویسنده پاسخ بازدید آخرین ارسال
  انجین گودو ( GoDot ) 0P3N3R 1 175 13/2/1398، 07:11 صبح
آخرین ارسال: ADEL
NewText درخواست کد برای گیم میکر danialjahantigh 3 362 25/5/1397، 02:48 عصر
آخرین ارسال: MiladKaydi
  درخواست کمک برای انتخاب موتور بازی؟موتوری که کم حجم ترین خروجی رو تویل بده saeid4x 2 399 27/10/1396، 04:43 عصر
آخرین ارسال: Mehrdad
NewText راهنمایی در مورد برنامه نویسی و گرافیک aminfoolady 4 689 25/8/1396، 01:02 عصر
آخرین ارسال: aminfoolady
Exclamation درخواست سورس یا اموزش ساخت بازی حدس کلمه @M_V_S 4 1,082 9/8/1396، 07:10 عصر
آخرین ارسال: mamali me

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان