درود مهمان گرامی! ثبت نام

نظرسنجی: با کدوم کار می کنید یا کدوم رو بیشتر دوس دارین
UDK
Unity 3D
هیچ کدوم
[نمایش نتایج]

توضیح: این یک نظرسنجی عمومی‌است. کاربران می‌توانند گزینه‌ی انتخابی شما را مشاهده کنند.
امتیاز موضوع:
  • 1 رأی - میانگین امتیازات: 4
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
جنگ بزرگ UDk با Unity آخر کدوم؟
هه سیستم داغون داشتین روش یونیتی نصب میشد فقط ؟ من 4 سال پیش رو سیستمم گیم میکر بزور بالا میومد مگه یادت نمیاد انجین مورد علاقم fpsc بود ؟ تازه همونم نمیکشید چه برسه به یونیتی lol چند سال بعدش فکر کنم 2 سال بعد تونستم بالاخره با یه سیستمی یونیتی کار کنم که بازیه فاینال اتک رو باهاش ساختم (برای موبایل ) که زیاد بدرد نمیخورد سبکش tower defence بود
.
راستی اگر انریل 4 به درد هیچ کس نخوره به درد تو یکی میخوره چون یه قسمت فقط اختصاص داده شده به ماشین بازی یعنی یه سری نود ها هست فقط برای دینامیک ماشین lol تا اونجا که یادمه عشق ماشین بازی رو داشتی teeth
2 تا سورس فوق العاده تو خود انریل 4 هست و یک تمپل ماشین هست که کلا سورس یک بازیه و همینطور یه سری اموزش 7 قسمته هست که کاملا یاد میده به نظرم نگاه کن اگر خوشت اومد باهاش کار کن wink
راستی دروغ نمیگم رمم 4 بیشتر نیست گرافیکمم بدک نیست سی پیو هم 4 هسته ای اون چنان خوب نمیاره تو کامپایل کردن سورس ها کمی مشکل داره در کل کارمون راه می افته کمی گیر داره ولی بد نیست راضی هستم واسه موبایل که بخای بازی بسازی اصلا کم نمیاره ! البته لپ تاپ هم که دارم سیستمش بیشتره ولی صفحه ی 14 اینچ اصلا کفاف نمیده این سیستم هم که ddr 2 هست نمیشه رم 8 بزنم سرش lol
این عکس از اموزش ها (حتما دانلود کن از یوتیوب ) و دومی هم سورس بازی ماشین حرفه ای که الان عکس گرفتم قسمت انیمیشن کمی سخته ولی کلا بلوپرینتش خیلی از یو دی کا راحت تره
(اقا الان یه نفر ندونه فکر میکنه اپیک مال بابامه lol )
resim
resim
پاسخ
اره اتقاقا سمپل های ماشینشو دیده بودم
بدردم میخوره چون زیاد با فیزیک نوشتن حال نمیکنم حداقل این یه مشکلمو حل میکنه! teeth یکی از دلایلی که از یونیتی کمی گریزانم همین سختی پیاده کردن فیزیک ماشینه! teeth
پاسخ
 سپاس شده توسط orache
اره فیزیک تو یونیتی کمی سخته کلا کد نویسی زیاد کمی حال گیریه چون اصلا به ادم فرصت نمیده سر چیزای دیگه کار کنه تو این فیزیک که نمینویسی ولی فکر نکن چیزی محدود شده خیلی امکانات زیادی هم داره حتی کمک ماشین هم میتونی بسازی و تغییر بده دیفرانسیل ماشین سیستم ایرودینامیک و همه قابل تغییر هستن
.
البته درسته تو یونیتی کد نویسی ماشین زیاده ولی 2 - 3 تا پلاگین داره برای ماشین استفاده نکردم ولی تعریفشو شنیدم wink
پاسخ
 سپاس شده توسط aminblog76
خوب به هرحال از این دعواها هم که بگذریم >pc> <char> ohno x( ,l'
سیستم رم 2 من که 32 بیت هم هست اصلا نمی تونه آنریل رو باز کنه moa
پس با همین یونیتی کار کنم :P
گذشته از این بحثا اصلا اگه سیستمم خوب بود کی حوصله انجین عوض کردن دوباره داشت what والا teeth
هفت شهر عشق را عطار گشت / ما هنوز اندر خم یک کوچه ایم
پاسخ
 سپاس شده توسط orache
یونیتی node editor نداره که نداره.

سازندگانش وقتی توان ساخت همچین انجینی رو داشتن ساخت یه node editor یا blueprint system واسشون سخته ؟teeth

big بودن یک انجین هم دلیلی بر better بودن یک انجین نیست.

یکی از وظایف بسیار مهم یک انجین خوب، مدیریت منابع هست.

دروس سیستم عامل رو خوندم و لااقل تئوریهاشو سر در میارم چی می گه.

اینقدر هم توی اون udk.ir نپر که وقتی اون سایت راه افتاد من جزو اولین مترجم هاشون بودم ولی بعد ولش کردم سایت رو.teeth

انجینش هم خیلی قشنگ بود و دوسش داشتم ولی بنابه دلایلی که یکیش همین مدیریت بد حافظه هست ولش کردم.wink
پاسخ
 سپاس شده توسط محمدمهدی علیجانی ، orache
من برنامه نویسی انجین هم انجام دادم داداش ولی ول کردم بنا به دلایلی که هم میدونن شما تئوری خوندین ؟ teeth
تو اون سایت نپر ؟ من کلا تو فروم ها زیاد نمیام چون الان درس دارم و با نرم افزاری کار نمیکنم فقط اینترنت میرم و تو انجمن ها میپلکم اون سایت که خوب به تدریج کاربرهاش خیلی حرفه ای تر از این سایت هستن مدیر سایت هم همشهریه من هستن و خیلی کار و تلاش میکنن برای سایت !
بهترین مدیریت کاری به جرعت میتونم بگم برای انریله برخلاف یو دی کا تو انریل 4 همه چی منظم هستی خیلی بهتر از یونیتی
.
داداش یونیتی نمیتونه نود ادیتور بسازه به صورت پیشرفته چرا ؟ چون برو تو بخش خبر های اپیک میبینی که اپیک از سال 2003 سر انریل 4 داره کار میکنه و یه سیستم کامل ساخته که دیگه نیازی به برنامه نویسی نیست در حالی که کرای انجین و یو دی کا اینطوری نبود و نیست پس اگر یونیتی بخاد درست کنه کار یکی دو سال نیست باید چند سال طول بکشه که تازه بشه مثل یو دی کا بعد چند سال طول بکشه که باز بشه مثل انریل 4 تا اون موقع انریل 5 هم اومده و شاهد کلی پیشرفت هستیم lol
.
محمدعلی جان شما که یه انجینو یاد گرفتی یعنی با مشتقاتش تونستی رابطه برقرار کنی یک انجینو تو 1 سال مثلا یاد گرفتی تا جایی که کاری که میخای رو میتونی انجام بدی فکر نکن یه موتور دیگه هم یاد بگیری همین 1 سال طول میکشه چون میدونی دنبال چی هستی و شاید زمانش یک دهم بشه
+ اینکه :
شما میتونین از هر 2 موتور استفاده کنین برای پروژه های مختلف یه تیم برای یونیتی یه تیم انریل و...
یک بازی داشت با انریل 3 ساخته میشد 1 هفته بعد از اینکه انریل 4 اومد دیدیدم بازی هم اومد ولی با انریل 4 پابلیش شده بود فرض کن 1 هفته بعد از اینکه انجین اومده کلی بازی باهاش ساخته شده بود خوب این یعنی چی ؟ یعنی اینکه تیم 100 - 150 نفری که با انجین کار میکنن تو 1 هفته یاد گرفتن و بازی رو ساختن ؟ نه خیر انجین انجینه مهم پیاده کردن کاره
.
تو ایران همه این انجین اون انجین میکنن یعنی بقیه ی کار های بازی هیچه ؟ مدل سازی خوب . انیماتور . تکسچر . لول دیزاین . طراح صحنه صدا گذاری صحنه برداری ما اصلا از هیچ چیزی استفاده نمیکنیم و یه نفر که تاحالا کار لول دیزاینو انجام نداده این کار رو انجام میده پس به نظر من شما با هر انجینی کار کنی فرقی نمیکنه من برای راحتیه کار میگم شما با یونیتی راحتی و کارت رو راه میندازه ؟ چه بهتر پس برو سمتش و تا اخر یادش بگیر (البته انریل هم امتحان کن )
.
یه نمونه هم بگم مربوط به لول دیزاین شما گیم پلی 2 تا بازیه اسمشو دقیق یادم نیست فکر کنم contact war بود تو ووگل و کنگره گیت و همچنین فیسبوک افراد بازی میکنن یه بازی دیگه هم به نام عملیات انهدام موتور این 2 تا بازی یونیتی هست با هم مقایسشون کنین !
پاسخ
 سپاس شده توسط محمدمهدی علیجانی
به دلایلی من سیستمم رو عوض کردم
فکر کنم الان دیگه عمرا بشه روش آنریل رو باز کرد :
رم : 3.00 گیگ
گرافیک : GeForece 9400 GT 2303MB
پردازنده : Intel Pentium Dual CPU E2200 @ 2.20GHz and 2.20GHz
ویندوز : Windows 7 Ultimate Service Pack1 32Bit
هارد دیسک: 120 GB

lol lol lol lol lol lol lol lol lol lol lol
پاسخ
ا چه بد ويندوز كه حتما بايد ٦٤ بيت باشه رم ٣ مثل سيستم منه من سر يه سيستم ٣ هم كار كردم يعني دارم گرافيكت خوبه سي پي دوت ولي خوب نيست
اگر ويندوز ٦٤ بيت داشتي خوب بود حداقل نصب ميكردي و امتحان ميكردي يكي از دوستام رمش ٢ هست داره كار ميكنه با انريل منم با ٣ كار ميكنم فقط مشكل سي پيو هست
اگر سيستم ميخاي بگيري كه كار كن موقتا با انريل اگر نه مجبوري با يونيتي كار كني ! بديش اينه كه كد نويسي خيلي وقتتو ميگيره
پاسخ
(9/9/1393، 01:30 عصر)orache نوشته است: من برنامه نویسی انجین هم انجام دادم داداش ولی ول کردم بنا به دلایلی که هم میدونن شما تئوری خوندین ؟ teeth
تو اون سایت نپر ؟ من کلا تو فروم ها زیاد نمیام چون الان درس دارم و با نرم افزاری کار نمیکنم فقط اینترنت میرم و تو انجمن ها میپلکم اون سایت که خوب به تدریج کاربرهاش خیلی حرفه ای تر از این سایت هستن مدیر سایت هم همشهریه من هستن و خیلی کار و تلاش میکنن برای سایت !
بهترین مدیریت کاری به جرعت میتونم بگم برای انریله برخلاف یو دی کا تو انریل 4 همه چی منظم هستی خیلی بهتر از یونیتی
.
داداش یونیتی نمیتونه نود ادیتور بسازه به صورت پیشرفته چرا ؟ چون برو تو بخش خبر های اپیک میبینی که اپیک از سال 2003 سر انریل 4 داره کار میکنه و یه سیستم کامل ساخته که دیگه نیازی به برنامه نویسی نیست در حالی که کرای انجین و یو دی کا اینطوری نبود و نیست پس اگر یونیتی بخاد درست کنه کار یکی دو سال نیست باید چند سال طول بکشه که تازه بشه مثل یو دی کا بعد چند سال طول بکشه که باز بشه مثل انریل 4 تا اون موقع انریل 5 هم اومده و شاهد کلی پیشرفت هستیم lol
.
محمدعلی جان شما که یه انجینو یاد گرفتی یعنی با مشتقاتش تونستی رابطه برقرار کنی یک انجینو تو 1 سال مثلا یاد گرفتی تا جایی که کاری که میخای رو میتونی انجام بدی فکر نکن یه موتور دیگه هم یاد بگیری همین 1 سال طول میکشه چون میدونی دنبال چی هستی و شاید زمانش یک دهم بشه
+ اینکه :
شما میتونین از هر 2 موتور استفاده کنین برای پروژه های مختلف یه تیم برای یونیتی یه تیم انریل و...
یک بازی داشت با انریل 3 ساخته میشد 1 هفته بعد از اینکه انریل 4 اومد دیدیدم بازی هم اومد ولی با انریل 4 پابلیش شده بود فرض کن 1 هفته بعد از اینکه انجین اومده کلی بازی باهاش ساخته شده بود خوب این یعنی چی ؟ یعنی اینکه تیم 100 - 150 نفری که با انجین کار میکنن تو 1 هفته یاد گرفتن و بازی رو ساختن ؟ نه خیر انجین انجینه مهم پیاده کردن کاره
.
تو ایران همه این انجین اون انجین میکنن یعنی بقیه ی کار های بازی هیچه ؟ مدل سازی خوب . انیماتور . تکسچر . لول دیزاین . طراح صحنه صدا گذاری صحنه برداری ما اصلا از هیچ چیزی استفاده نمیکنیم و یه نفر که تاحالا کار لول دیزاینو انجام نداده این کار رو انجام میده پس به نظر من شما با هر انجینی کار کنی فرقی نمیکنه من برای راحتیه کار میگم شما با یونیتی راحتی و کارت رو راه میندازه ؟ چه بهتر پس برو سمتش و تا اخر یادش بگیر (البته انریل هم امتحان کن )
.
یه نمونه هم بگم مربوط به لول دیزاین شما گیم پلی 2 تا بازیه اسمشو دقیق یادم نیست فکر کنم contact war بود تو ووگل و کنگره گیت و همچنین فیسبوک افراد بازی میکنن یه بازی دیگه هم به نام عملیات انهدام موتور این 2 تا بازی یونیتی هست با هم مقایسشون کنین !

من نام خانوادگیم علی جانی هستش نه علی جان
یه چیزم شما مثالتون خیلی بدبود
مثال آرنیل رو یه بکی از باحال ترین بازی هاش رو میزنی
مثال یونیتی یکی از چرت ترین هاش
راستی پس چرا من بعد دوسال گیم میکر کار کردن تقریبا یه سال طول کشید به یونیتی مسلط بشم
براساس حرف شما من باید چندهفته ای به یونیتی مسلط میشدم
هفت شهر عشق را عطار گشت / ما هنوز اندر خم یک کوچه ایم
پاسخ
رم : 4 ( 7000 و .. )

گرافیک : 2

سی پی یو : دو هسته ای

ویندوز : 64 بیت

هارد : 1.5 ترابایت

( کلکله سیستم ها lollollol)

می شه لینک دانلود رو برام بفرستی ؟
پاسخ

موضوعات مرتبط با این موضوع...