درود مهمان گرامی! ثبت نام

نظرسنجی: با کدوم کار می کنید یا کدوم رو بیشتر دوس دارین
UDK
Unity 3D
هیچ کدوم
[نمایش نتایج]

توضیح: این یک نظرسنجی عمومی‌است. کاربران می‌توانند گزینه‌ی انتخابی شما را مشاهده کنند.
امتیاز موضوع:
  • 1 رأی - میانگین امتیازات: 4
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
جنگ بزرگ UDk با Unity آخر کدوم؟
عزیزان حرف بنده برای کسایی بود که میخوان همه کاراشونو با برنامه نویسی پیش ببرن و زیاد هم نمیخوان درگیر تنظیمات مثلا وارد کردن مدل بشن... اگر دقت کرده باشید ته حرفام نوشتم "انتخاب با شماست" و واقعا هم همینه! ممکنه ما این همه حرف بزنیم آخرشم طرف یه انجین دیگه پیدا کنه و با همون کار کنه و لذت ببره... قدرت آنریل بر کسی پوشیده نیست و من هم منکر این موضوع نیستم. اما همچنان یونیتی رو برای یک بازی یه نفره و سریع ، انجین خوب و کار امدی میدونم... بله برای بازی های خیلی خفن و بزرگ و تیمی شاید یونیتی زیاد کارامد نباشه و ایشون هم نگفتن کار تیمی میخوام بکنم (اگر چه با یونیتی هم کار های تیمی خیلی خوبی از اب در میاد) اما همه کار هایی که یه بازیساز یه نفره به ذهنش میرسه رو میشه توی یونیتی انجام داد.... اما همه اینا بر این پایه هست که شخص مورد نظر علاقه شدیدی به برنامه نویسی داشته باشه و بخواد همه چیز رو از صفر بسازه....
اما در کل بنظرم شما یکم با یونیتی کار کن (حدود 5-6 ماه) بعد که دستت راه افتاد برو با انریل 4 کار کن
ببینید دوستان وقتی کسی برنامه نویس باشه زیاد براش فرق نمیکنه با کدوم از این دوتا کار کنه. هر وقت دید یه انجین نیازشو برطرف نمیکنه میره سمت اون یکی انجین. علم هیچ وقت پایدار نیست و همیشه در حال به روز شدنه پس ممکنه یه روز یونیتی توی صدر باشه یه روز انریل و هیچ کس هم ثابت روی انجین نمیمونه و بالاخره یه روزی انجینشو عوض میکنه هرچند برای تنوع باشه.
هنوزم میگم اگر از برنامه نویسی و باگ هاش نمیترسید و مغزتون درد میکنه برای برنامه نویسی ، یونیتی میتونه یه انتخاب خوب براتون باشه. اگرم حوصله برنامه نویسی ندارید اصلا سمت یونیتی نیاید بهتره. به نفع خودتونه. در اینصورت انریل 4 برای شما بهترین انتخاب خواهد بود که با سیستم بلوپرینتش بتونید مشکلات برنامه نویسیتون رو بصورت ویژوال حل کنید.
پاسخ
 سپاس شده توسط orache ، sajjad3011 ، محمدمهدی علیجانی
ببینین حرف شما درست ولی اینکه بگین 6 -7 ماه این بعدا اون کاملا غلطه چون وقت تلف کردن هست
تو انریل 4 دیگه نیازی به وارد کردن مدل نیست همه ی کار ها چه مدل چه متریال چه تکسچر و.. از طریق drag drop انجام میشه البته خیلی بهتر از یونیتی چون همون اول میتونی تنظیمش کنی برای چه کاریه یعنی استاتیک باشه کاراکتر باشه یا چی در کل خوبه
مورد بعدی اینه که من خودم چند ساله برنامه نویسی میکنم حتی اگر یادتون باشه من انجین نویسی هم کار کردم و با موتور fpsc هم که کار میکردم برنامه نویسیشو یاد گرفتم ولی در کل زیاد خوش ایند نیست که سر 4 تا چیز اسون بخایم برنامه نویسی کنیم
مثلا برای اینکه بگیم اگر کلیدی فشار داده شد اخه چه نیازی به کد نویسی هست ؟ وقتی با یه درگ دراپ ساده یه نود کد میتونی بندازی تو صفحه ؟
تقریبا تمامی انجین ها و نرم افزار ها دارن سمت node code میرن نرم افزار هایی که باهاشون کار میکنیم مثل speed tree , susbstance designer , sub painter و همچنین انجین های cryengine , c4 , udk , unreal 4 , و تا جایی s2 engine و هرچی که دیدم از همین سیستم استفاده میکنه نمیدونم یونیتی کی قصد داره سیستم node code خودشو راه بندازه !
موفق باشین wink
پاسخ
 سپاس شده توسط aminblog76
این تاپیک لطفا حذف بشه. چون قبلا یکی در اینجا بود. بازم در جاهای دیگه هست.
http://promakers.ir/showthread.php?tid=9725
پاسخ
مثلا حذف شه فضای بیشتری برای شما قرار میگیره ؟ یا نه اگر یه دفعه یه نفر تو گوگل سرچ کنه مشکلشو صفحه رو پیدا میکنه و راهنمایی میشه ؟
پاسخ
نه قرار نمی گیره. ولی منظم تر میشه انجمن.این به جای کمک ، بیشتر افراد رو گیج می کنه. امین تجربش بالاست. همینطوری پاسخ نمیده وقتی هم میده سرراست و دقیق می ده.
در مورد unreal اون همه مطلب گذاشتم نخوندی؟ برو بخون بعد بیا بحث کنم باهاتwink
پاسخ
 سپاس شده توسط محمدمهدی علیجانی
شما در مورد انریل 4 مطلبی گذاشتی ؟ داداش انجین بابام نیست که دارم ازش استفاده میکنم من هم از یونیتی استفاده کردم هم از انریل 4 من این همه از مزایای انریل گفتم نسبت به بقیه ی انجین ها حالا شما اگر خواستی میتونی مزایایی از یونیتی بگی که تو انریل 4 نباشه !
در ضمن بهتره با تملق حرف زدن رو هم کنار بذارین
پاسخ
فکر می کنی node code خیلی خوبه
آره دیگه اینطوری از فردا هر کی سرجاش پا شد میتونه خودشو بازی ساز صدا کنه
هفت شهر عشق را عطار گشت / ما هنوز اندر خم یک کوچه ایم
پاسخ
آره unity مزیت هایی داره که unreal ندارهwink
شما اگه از افرادی که طرفدار unreal هستن بپرسید می گن :
" بدون شک اگر یکی از قوی ترین ابزار ساخت بازی در جهان نباشد یکی از بهترین هاست . برای اثبات این مسئله می توان به بازی های ساخته شده با این انجین پرطرفدار نگاهی انداخت"
--
ولی این اشتباه بزرگی هست که خیلیا می کننwink
پاسخ
 سپاس شده توسط محمدمهدی علیجانی ، aminblog76
شاید شما بگید جدیدا unreal اومده و خیلی ها هم حرف شما رو تایید کنن.
ولی من فکر خودمو دنبال می کنم:
یونیتی از همون اول از خیلی چیزا حمایت می کرد (سادگی+انعطاف+خروجی)
udk یهویی تغییر کرد و بعدش unreal که که ورژن پولیش بود اومد و قدرت نمایی کرد.
چیزی که شبهه ناک هست اینه که این موتور و سازندگانش دارن مباحثی رو از انجین یونیتی تقلید می کنن و در حال جاسوسی روی موتور یونیتی و ساخت بخش هایی از روی موتور یونیتی یا شبیه اون هستن.
unreal ای ها خلاقیت اونچنانی ندارن و بیشتر روی افکت ها کار می کنن و تاکید به کدنویسی کثیف و dirty code دارن.
یونیتی کار رو اسون می کنه ولی قدرت و انعطافش رو داره و کد back end با سرعت اجرا میشه در حین اینکه توی برنامه نویسی شاخی هست واسه خودش.
وقتی توی یونیتی به مشکلی برمی خوره آدم با یه سرچ ساده می تونه جواب سوالشو سرراست پیدا کنه ولی آدم ننه و بابای انجین unreal رو دقیقا نمی تونه رصد کنه.
unity حس می کنم یه جورایی اپن سورس اومده بالا ولی این امر پنهان مونده.
قدرت اصلی انجین به نظرم user friendly بودن و مدیریت حافظه ی درست و از همه مهم تر حمایتی هست که از برنامه نویسان می کنه.
-
من یک سوال رو از شما دارم. واقعا خودتون با یونیتی راحت تر هستید یا unreal ؟ منابع اموزشی کدوم راحت تر بدست میاد؟ تعداد طرفداران یونیتی بیشتره یا unreal ؟ بازیسازی یک نفره با unreal راحت تره یا unity ؟ js قشنگ تره یا cpp ؟ توی یونیتی راحت تر می تونید واسه iOS و android و web خروجی بگیرید یا unreal ؟هوش مصنوعی توی یونیتی سختر تره یا unreal ؟ rigid body و ragdoll یونیتی قشنگ تر و ساده تره یا unreal ؟ سیشارپ قوی یونیتی قشنگ تره یا سی پلاس پلاس کمی دشوارتر unreal ؟ فروش بازی با نسخه رایگان یونیتی آزادی بیشتری میده یا تحت سلطه ی unreal بودن و جاسوسی هاشون ؟
در مورد فیزیک این دو فعلا بحثی نمی کنم و دارم تحقیقاتم رو کامل می کنم وصرفا نمی تونم حرف دو تا سایت رو قبول کنم.
-
یه نکته ی بسیار مهمی رو هم بگم: هیچ وقت توی یه انجمن که طرفدار unreal یا unity هست فقط جواب سوالتون رو پیدا نکنید.
--
از انجمنی بپرسید که چیز خاصی رو تبلیغ نمی کنه و تعصبی نباشه.
--
راستی اینجا رو هم بخونید بد نیست:
http://forum.gameemag.ir/showthread.php?...ity-%D8%9F

ببینید کاربرای بازنشسته و با تجربه ترش چی می گن
پاسخ
 سپاس شده توسط محمدمهدی علیجانی
ظاهرا شما با خودتون درگيرين !
يونيتي مزييتي داره كه انربل نداره خوب نام ببرين تا با هم بررسيش كنيم در عوض شما چند تا مززيت ميخاين كه از انريل بگم كه تو يونيتي نباشه ؟
ببين node code الن همه شركت ها نرم افزارشونو دارن به سمت نود كن سوق ميدن اونوق شما خط ميكشين روش ؟ در ضمن نود كد براي بخش game design بازي هست مگ كل بازي به گيم پلي ديزاينشه ؟ يعني مدل ساز لول ديذاين طراح نقشه مپ ارتيست ها فولي ارتيست ها وي اف ايكس ديزاينر ها گرافيست ها صدا ساز انيماتور و غيره همه لنگ گيم ديزاين موندن ؟
خيلي گفتم و ميگم و نياز باشه خواهم گفت تا وقتي كه با گيم انجيني كار نكنين نميتونين نظر بدين با انريل ٤ كار كنين اگر پس از ٢ ماه يونيتي رو كمار نذاشتين من اسممو عوض ميكنم
.
در ضمن چرا ميگين يكي خوب يكي بد ؟ من كار اصليم level design , 3d artist , و enviroment artist & modeling هست براي همين از انجين انريل و يو دي كا و يونيتي استفاده ميكنم پس دليلي نداره كه بدون علت طرف داري انريل رو ميكنم اما براي گيم ديزاين و گيم پلي ديزاين هيچ وقت سمت يونيتي رو نميگيرم
راجع به بحث ٢ بعدي انريل ٤ هم كمي تحقيق كنين
ممنون
اينو نگاه كنين اپيك نشون داد ساده ترين بازي هم ميشه با انريل ٤ ساخت ساده ترين بازي و پيچيده ترين بازي هارو ميسازه
راشتي ناگفته نماند بازي محبوب تيكن هم از اين به بعد با انريل ساخته ميشه تيكن ٧ هم با انريل داره ساخته ميشه همچنين بتمن
resim
پاسخ

موضوعات مرتبط با این موضوع...
موضوع نویسنده پاسخ بازدید آخرین ارسال
Rainbow عدم وجود خروجی ویندوز در unity 3d iranam23 1 433 5/11/1396، 05:17 عصر
آخرین ارسال: Mehrdad
Video مشکل در ساخت انمیشن با unity mhmtkh 1 271 29/6/1396، 04:55 عصر
آخرین ارسال: محمدمهدی علیجانی
  مشکل ساخت انیمیشن در unity masoodgiryaii 3 705 29/10/1394، 08:56 عصر
آخرین ارسال: sajjad3011
  ساخت بازی اندروید با unity masoodgiryaii 2 899 9/10/1394، 01:09 صبح
آخرین ارسال: close.css