درود مهمان گرامی! ثبت نام

نظرسنجی: با کدوم کار می کنید یا کدوم رو بیشتر دوس دارین
UDK
Unity 3D
هیچ کدوم
[نمایش نتایج]

توضیح: این یک نظرسنجی عمومی‌است. کاربران می‌توانند گزینه‌ی انتخابی شما را مشاهده کنند.
امتیاز موضوع:
  • 1 رأی - میانگین امتیازات: 4
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
جنگ بزرگ UDk با Unity آخر کدوم؟
Rainbow 
سلام به نظر شما واقعا کدوم بهتره؟
زبان برنامه نویسی UDK چیه؟
ایا میشه گفت UDK تقریبا همون گیم میکر هست با این تفاوت که سه بعدیه؟
یادگیری کدوم راحت تره؟
یادگیری کدومسریع تره؟
و خیلی بحث های دیگه
پاسخ
هیچ کودوم راحت نیست.
یونیتی سریعتره و واسه بازیسازی مستقل بهتره
لینک مدلای من:
مدل تخت 2 طبقه
مدل میز + صندلی + کامپیوتر

آموزش فارسی کامل 3D Max:
لینک

یادش بخیر:
بیشترین تعداد کاربرانی که به طور همزمان در انجمن حضور داشته اند: 208 کاربر در تاریخ ۶/۸/۱۳۹۱ و ساعت ۰۵:۳۴ عصر بوده است.
پاسخ
 سپاس شده توسط MEHDyMMR
زبان برنامه نویسی یو دی کی چیه؟
پاسخ
یودی کی و یونیتی هیچ جنگ بزرگی ندارن
و همه اینو می دونن که قدرت یو دیکی به گرد پای یونیتی هم نمیرسه
هفت شهر عشق را عطار گشت / ما هنوز اندر خم یک کوچه ایم
پاسخ
یو دی کی که صد البته یک نرم افزار دمو و رایگان هست و انریل نسخه اصلی اون هست
شما برو تو کار یونیتی
پرتال جدید پرومیکرز
خبر های خوب در راه است.....
پاسخ
با اینکه الان نباید انجمن باشم ولی وظیفه خودم دونستم توی این تاپیک نظرم رو بگم! teeth
معمولا کسایی که این سوال رو میپرسن تازه وارد هستن و به همین دلیل بی هیچ سخن اضافه ای شما رو به سمت یونیتی دعوت میکنم smiley
یودیکی با اینکه انجین قدرتمندی هست اما نیاز به دانش و حوصله زیاد و تیم بزرگی هست وگرنه خروجی پدر مادر داری نمیشه ازش گرفت.
الان با وجود آنریل انجین 4 دیگه کسی سمت یودیکی نمیره معمولا چون انریل 4 بشدت دست برنامه نویس رو باز تر کرده و به همین خاطر کسی حاظر نیست به اون ساختار قدیمی برگرده... با توجه به قدرت بالای آنریل 4 باز هم شما رو به یونیتی دعوت خواهم کرد. چون یونیتی انجین تشریفاتی ای نیست و ساده ترین و دم دست ترین ابزار ها رو در اختیارتون قرار داده و نیازی نیست مثلا برای وارد کردن یه مدل سه بعدی کلی بدبختی بکشید و مدل شما رو با حداقل تنظیمات اضافی ممکن وارد انجین میکنه.... این نمونه ای از سادگی بیش از اندازه ادیتور یونیتی بود. در زمینه برنامه نویسی با توجه به اینکه آنریل از سی پلاس پلاس پشتیبانی میکنه شاید کار باهاش برای عده زیادی از توسعه دهنده های مستقل سخت باشه (از نظر برنامه نویسی گفتم) و خوشبختانه یونیتی مراعات حال چنین دوستانی رو کرده و بهشون اجازه استفاده از دو زبان برنامه نویسی جاوا و سی شارپ رو میده (جاوا برای کار های ساده تا متوسط و سی شارپ برای کار های حرفه ای تر) و این باعث شده که هر کسی تقریبا بتونه خودشو سریع با یونیتی تطبیق بده....
باز هم انتخاب با شماست که آنریل 4 رو انتخاب کنید یا یونیتی رو... اما توصیه بنده به شما همون یونیتی هست smiley
موفق باشی دوست عزیز
در ضمن یونیتی رو دست کم نگیرید‍! اگر هر کدوم از اعضای تیم کارشون رو درست انجام بدن اون موقع قدرت واقعی یونیتی مشخص میشه! اینجاست که ملاک هنر نقاشه نه رنگ و قلم نقاشی... wink
پاسخ
 سپاس شده توسط sajjad3011
خیر من با نظر دوستان مخالفم !
به نظر من ایتم های خودتو مشخص کن بعد انتخاب کن یا میخای به من بگو چی میخای از بازی سازی من راهنماییت کنم !
ببینین دوستان تازه وارد ها ممکنه از خودشون یه نظری بدن ولی بعضی ها که چند ساله در این عرصه خدمت میکنن چرا ؟؟
اصلا محاله اینطوری بتونیم نظر بدیم 3 ساله هربار که میبینم همه همینطوری نظر میدن
مثل این میمونه که یه نفر بگه میخوام مهاجرت کنم استرالیا بهتره یا امریکا شما بگین استرالیا خوب صد البته سوال طرف اشتباهه اما ما میسپاریم به تازه وارد و مبتدی بودن ولی راهنمایی که کردین کاملا غلطه ! مثلا شاید برای کار بخاد بره و رشتت مثلا کامپیوتر باشه بعد حرفتون عوض میشه میگین خوب نه حالا امریکا بهتره خوب این یه مثال بود که دقیقا قضیه ی همین انجینه
.
و اما شما دوست عزیز ایتم هاتو بگو بنده به عنوان کسی که 4 ساله خیلی از موتور هارو امتحان کردم و بازی ساختم جوابتون رو بدم من هم با یونیتی حرفه ای کار کردم هم udk و هم انریل با یونیتی بازی مستقل ساختم پروژه ای هم کار کردم تو شهرمون ولی خیلی ازش راضی نیستم اونطور که یه موتور حرفه ای باید باشه نیست
.
انریل 4 به نظرم بهترین انجین در عرصه ی بازی سازی هست انریل 3 که تا سال پیش بهترین موتور بود انریل 4 هم امسال همینطور میشه و خواهد شد
زبان برنامه نویسی انریل 4 سی ++ هست ولی در روند ساخت بازی معمولی تا نیمه حرفه ای نیازی به برنامه نویسی نخواهید داشت و از طریق node code میتونین این کار هارو انجام بدین که به نام بلوپرینت معروفه همینی که تو امضای بنده مشاهده میکنین !
بهتره خودمونو گول نزنیم تا سال ها قبل کیسمت ناقص بود و نمیشد هرکاری باهاش انجام داد ولی بلوپرینت کامل شده بدون برنامه نویسی هرکاری میشه انجام داد اگر کاری بود که نشه انجام داد برین تو سایت فید بک بدین و جایزه بگیرین !
.
من خودم با انریل 4 کار میکنم هربازی ای میشه توش ساخت از اول هم سمپل داره خیلی خیلی راحت تر ا یونیتیه و اصلا باگ نداره
خود انریل گفته این موتور برای مبتدی ها هم خوبه و واقعا همینطوره . سیاستی که اپیک (سازنده ی انریل ) در پیش گرفته رو تاریخ به خودش ندید
البته اصلا یونیتی موتوری نیست که بخاد با انریل 4 مقایسه بشه ولی کرای انجین و سورس انجین قبل از ورود انریل 4 خیلی سرو صدا میکردن که ما بهتریم ولی الان برین تو انجمن هاش بخونین مخصوصا سورس انجین که خیلی ادعا داشت (کاربراش ) الان کلا ساکت شدن
اگر باز خواستین بگین من تمامی امکانات انریل 4 رو بگم امکاناتی که تو بقیه ی موتور ها نیست
بهتری امکان انریل 4 بهینه سازیه اتومات بود
* تغییر سایز و کیفیت تکسچر متناسب با device کاربر
* تغییر پلن و اندازه ی بازی متناسب با مپ بازی
* بهینه سازی تو پارتیکل و استفاده از GPU MODE برای سرعت بیشتر و کیفیت بهتر
* تنظیم خودکار نور و همچنین روش خاموش کردن خودکار نور در جاهایی که استفاده نمیشه
و کلی چیزای دیگه که اصلا تو هیچ انجینی نیست
امکان نداره بازی ای بسازین که بعد از خروجی کند بیاد
در حالی که تو یونیتی مخصوصا بازی های ایرانی شاهد این فاجعه هستیم مثلا بازی حادثه در تهران بازی یا بازی خلیج عدن قسمت ساحل یا خیلی از بازی های کوچیک و بزرگ دیگه تو مارکت اندروید
.
.
من هرکاری خواستمو با بلوپرینت کردم و خداییش تا الان نیازی به نوشتن برنامه نداشتم برنامه نویسی فقط برای پلاگین بود
شما UDK رو بذار کنار برو سمت انریل 4 چون خود اپیک اینو پیشنهاد داده
و یه چیز مهم دیگه که اپیک برای افرادی که از موتور یونیتی میخوان به انریل 4 نقل مکان کنن قرار داده
https://wiki.unrealengine.com/Unity3D_De...l_Engine_4

راستی اگر میخای شروع کنی اموزش های خودشو یاد بگیر وقتی اموزش هاشو یاد گرفتی دیگه میدوین دنبال چی هستی بعدش برو داکیومنت انریل 4 رو یاد بگیر به جرعت میتونم بگم بهترین داکیومنتو داره مثل کتابه ! سراغ یو دی کا رو زیاد نگیر چون یکم اعصاب خورد کنه و نیازمند تیم قوی ای هست
resim
پاسخ
خوب معلومه اپیک از افراد می خواد از یونیتی برن آنریل این باعث مفعتشه
ولی مگه هنره که بدون برنامه نویسی بازی ساخت
همین بازی سازی بدون برنامه نویسی که بعضیا رو واسه ما شاخ کرده
داداش این از این جملت خیلی بدم اومد
البته اصلا یونیتی موتوری نیست که بخاد با انریل 4 مقایسه بشه ولی کرای انجین و سورس انجین قبل از ورود انریل 4 خیلی سرو صدا میکردن که ما بهتریم ولی الان برین تو انجمن هاش بخونین مخصوصا سورس انجین که خیلی ادعا داشت (کاربراش ) الان کلا ساکت شدن
همه می دونم کرای انجین که کلا انجین درست و حساب نیست و فقط باهاش یه سبک بازی میشه ساخت اونوقت داری با یونیتی مقایسش می کنی
آنریل هم که فقطتوی گرافیک قویه
پاسخ
بله انریل 3 فقط گرافیکه انریل 4 اینطور نیست
اپیک برای اینکه بخاد اینو اثبات کنه سمپل خیلی ساده گذاشت تو انجینش البته خوب باید ازش انتظار هم داشت چون 2003 تا 2013 داره روش کار میکنه 10 سال اون موقع که داشته شروع به ساختش میکرده من 7 سالم بود الان 18 یعنی باید خیلی کار کرده باشن سرش و واقعا هم همینطوره من که خیلی گشتم نتونستم کوچیک ترین ایرادی ازش بگیرم مثلا همین مشکلاتی که همه از یو دی کا میگرفتنو ببین بعد ببین کدومشون تو انریل هست یادتونه همه میگفتن با یو دی کا نمیشه یه بازی رو از صفر شروع کرد ؟ در صورتی که انریل همینطوریه تازه از نظر رابط و ... خیلی بهتر از یونیتیه همه بحث استفاده از prefab رو پیش میکشیدن که تو انریل 4 خیلی بهتر شده همه چی رو نظمه
ببین داداش تا وقتی میشه نظر داد که استفاده کرده باشی به نظر نمیاد شما حتی دانلود و اجراش کرده باشین چون من به هرکی رفتم نشون دادم کلا حرفش عوض شد !
بازی 2 بعدی که اصلا تو انریل محال بود به بهترین صورت تو انریل 4 ساخته شد
کلا شما چند نوع سبک دیدین ؟ ببین خارج از این سمپل هاست ؟
resim
resim
resim

راستی دیگه تاپیک نزدم یه مساله ای ذهنمو مشغول کرد خواستم یه قسمت یونیتی رو امتحان کنم 2 ساعته موندم 1.5 گیگ یونیتی دانلود کردم اونوقت نمیتونم کرکش کنم sad
اینو چجوری باید کرک کرد ؟
resim
مشکل حل شد ممنون
پاسخ
 سپاس شده توسط محمدمهدی علیجانی
باشه من آنریل رو هم امشب دانلود و امتحان می کنم
اما بذار وقتی نسخه اصلی یونیتی 5 اومد(احتمالا تا یکی دو ماه آینده بیاد) یه مقایسه مفصل با کمک هم دیگه انجام بدیم
پس فعلا این بحث رو بذارین کنار
اما در مورد کرای انجین بگم که در مورد قدرت پایینش هیچ شکی نیست
پاسخ

موضوعات مرتبط با این موضوع...
موضوع نویسنده پاسخ بازدید آخرین ارسال
Rainbow عدم وجود خروجی ویندوز در unity 3d iranam23 1 433 5/11/1396، 05:17 عصر
آخرین ارسال: Mehrdad
Video مشکل در ساخت انمیشن با unity mhmtkh 1 271 29/6/1396، 04:55 عصر
آخرین ارسال: محمدمهدی علیجانی
  مشکل ساخت انیمیشن در unity masoodgiryaii 3 705 29/10/1394، 08:56 عصر
آخرین ارسال: sajjad3011