درود مهمان گرامی! ثبت نام

آموزش ساخت بازی در #C آموزش UDK آموزش مدل سازی در Maya
آموزش ساخت بازی در VB آموزش Unity - پروژه محور آموزش مدل سازی با 3Ds Max
آموزش برنامه نویسی اندروید آموزش Unity - ساخت منو آموزش متحرک سازی در 3Ds Max
آموزش ساخت بازی حدس تصویر آموزش Unity - متحرک سازی مجموعه آموزش های ساخت بازی
● آموزش های رایگان ● تبلیغات دیجیتال هوشمند ● استخدام در فرادرس

امتیاز موضوع:
  • 0 رأی - میانگین امتیازات: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
تفاوت بین گیم میکر و گیم میکر استادیو
دوستان سلام...
یه مدتیه میخوام استارت بازی سازی رو بزنم ولی دنبال موتور بازی سازی مناسب میگردم.ا
اول game maker نسخه 8 رو دانلود کردم... فکر کنم توی همین انجمن بود که متوجه شدم نمیشه از گیم میکر خروجی اندروید گرفت و خیلی ها game maker Studio پیشنهاد داده بودند
رفتم دانلود کنم دیدم که تصویری که توی دانلود گذاشتن با game maker تفاوتی تداره
ایا تفاوتی بین این دو هست؟
واستون تصویرd از محیط گیم میکر گذاشتم ایا این همون گیم میکر استادیو هستش؟ohnoohno

فایل‌(های) پیوست شده
.png   25.png (اندازه: 162.45 KB / تعداد دفعات دریافت: 15)
پاسخ
 سپاس شده توسط Ali-reza8448 ، aminblog76
بالا نوشته گیم میکر استاندارد (یعنی نسخه کرک شده 8.1 هست)
نه استدیو نیست
sadttgame is offline
پاسخ
کاملا واضحه! گیم میکر استدیو نسخه پیشرفته و ادامه دهنده راه گیم میکر هستش...

از من میشنوید وقت رو سر گیم میکر استدیو تلف نکنید و سراغ یونیتی و... برید...
کیــــــــــ qwerty13 ـــــــوورتی13
پاسخ
 سپاس شده توسط sajjad3011 ، Ali-reza8448
منم یونیتی رو پیشنهاد میکنم.
سلام رفقا.بعد از یه مدت طولانی سر زدم دیدم انجمن سرپا شده.خوشحالم که برگشتم.(لقبم الان بیشتر the last pixelman هست)
ای دی من در تلگرام(هنوز) @game10000
پاسخ
 سپاس شده توسط sajjad3011 ، Ali-reza8448
گیم میکر استدیو فکر کنم دقیقا مثل گیم میکر معمولیه ولی برای پلتفرم هایی مثل اندروید هم خروجی میده.
منم یونیتی رو پیشنهاد میکنم... ههههsmiley
گروه بازی سازی h.A
موتور بازی سازی: یونیتی 3D
تخصص های من:
-یونیتی
-اکلیپس
-زیبراش
-پیکسل آرت با پینت ویندوز 7 ',}
-کانستراکت (دیگه ادامه نمیدم)

پاسخ
gm منسوخ شد و gms برای خروجی پلتفرم های مختلف با امکانات بیشتر توسط yoyogames عرضه شد.
-
در کل هر دوشون و کل انجین های دیگه (چه کانستراکت چه غیره) از دید بیشتر بازی سازان دنیا آشغال هست.
-
یونیتی فعلا پرچم دار هست و چون سیشارپ رو داره و از طرفی سادگی و زیبایی و راحتی و شی گرایی و ویژوال بودن و استاندارد بودن و قابلیت رشد + گسترش + انعطاف و همچنین ارتباط خوبی با dot net drame work داره بین کل انجین ها مطرح تر از بقیه هست.
-
بعدش دو تا انجین می مونه : یکی cry و دیگری unreal و بقیه رد میشن. حالا اینکه بگیم فلان انجین قدرت رندرش بالاتر هست و ... بستگی داره که در آینده یونیتی چقدر پیشرفت کنه و فعلا که بیشتر کاربرای حداقل یک ورژن یونیتی رو همیشه دارن و از کار باهاش لذت می برن.

اگه می خوای زمان عمرت رو هدر ندی با unity کار کن.

بعدش کم کم توی سیشارپ یا گرافیک یا هر حرفه ای داری بشین تخصصی کار کن.wink
پاسخ
 سپاس شده توسط Ali-reza8448
(2/8/1394، 09:53 عصر)sorkheh نوشته است: دوستان سلام...
یه مدتیه میخوام استارت بازی سازی رو بزنم ولی دنبال موتور بازی سازی مناسب میگردم.ا
اول game maker نسخه 8 رو دانلود کردم... فکر کنم توی همین انجمن بود که متوجه شدم نمیشه از گیم میکر خروجی اندروید گرفت و خیلی ها game maker Studio پیشنهاد داده بودند
رفتم دانلود کنم دیدم که تصویری که توی دانلود گذاشتن با game maker تفاوتی تداره
ایا تفاوتی بین این دو هست؟
واستون تصویرd از محیط گیم میکر گذاشتم ایا این همون گیم میکر استادیو هستش؟ohnoohno

دوستمون نپرسیدن کدوم انجین رو انتخاب کنم! پرسیدن گیم میکر استدیو بهتره یا گیم میکر 8! سوال رو دقت کنید همگی!
گیم میکر 8 تا چند سال پیش انجین رو بورسی بود به همین دلیل محتوا های آموزشی بسیار زیادی براش ساخته شد. بعد گیم میکر شروع کرد به سمت استدیو شدن! یکی دو سال پیش دارای مشکلات زیادی بود نسخه ی استدیو که به لطف اپدیت های مکرر شرکت یویو گیمز وضعش بهتر شد. در حال حاضر گیم میکر استدیو بسیار استاندارد تر و بهتر از گیم میکر 8 هست. اما تا جایی که میدونم آموزش های کمتری از قابلیت هاش وجود داره (فارسی منظورمه). در کل در سطح مبتدی و نیمه متوسط این دوتا انجین با هم تفاوت زیادی ندارن (منکر بهبود هاش نیستم منظورم از نظر کارکردن باهاش هست). ولی توصیه میکنم با استدیو کار کنید که حداقل بازی ای که میسازید رو بتونید برای اندروید خروجی بگیرید.
پاسخ
 سپاس شده توسط Ali-reza8448 ، qwerty13 ، bagher2g
بسه ديگه ,l'
همين كسايي كه ميگن برو يونيتي با گيم ميكر كار ميكردن
آدم اگه بخواد سراغ يونيتي بره بايد يه چيزايي از الگوريتم بازيسازي و اسكريپت نويسي بلد باشه.
انقدر دم از يونيتي نزنين الان نصف تاپيكا نوشته:برو سراغ يونيتي ohno

يكي دوست داره بره با udk كار كنه يكي با كانستراكت
خواهشا بس كنيد
نميگم يونيتي بده ولي حرف زدن راجع بش تو خيلي از اين پست ها عين اسپمه٠
طوفان شکسته بید مجنون
بازیگر جادوگر حیله گر کو
باید خیره بشم به کدوم روزنه
وقتی کورسوی هر نوری میشه محکوم
پاسخ
(4/8/1394، 05:51 عصر)mdc نوشته است: بسه ديگه ,l'
آدم اگه بخواد سراغ يونيتي بره بايد يه چيزايي از الگوريتم بازيسازي و اسكريپت نويسي بلد باشه.

خواهشا بس كنيد

حرفت درسته. کسی که هیچ پیش زمینه ای نداره ، بیاد یونیتی فقط الکی دست و پا میزنه مگر اینکه واقعا حوصله و هوش و صبر بالایی داشته باشه. باید قبول کنیم بهترین استارت برای ورود به دنیای بازیسازی گیم میکر هست. نمیدونم چرا خیلی ها این حرف رو رد میکنن. الان من وارد دانشگاه شدم میبینم هر چیزی که از دوران گیم میکر به خاطر داشتم بشدت توی درک و فهم درسا بهم کمک میکنه در حالی که یونیتی بخاطر پیچیدگی نسبی ای که داره باعث میشه از خیلی از پشت صحنه ها موقع کار غافل باشیم. گیم میکرو دست کم نگیریم...
پاسخ
 سپاس شده توسط mdc ، Ali-reza8448 ، qwerty13
بخدا اعصابم خورد میشه از این بحصا جان مادرت این تاپیک رو ببند یونیتی بهتره هستا ولی خب که چی من با گیم میکر کار میکنم بهم برخورد آدم تو دلش صدتا فحش میده جون خودم همیشه تهش دعوا میشه
(4/8/1394، 08:44 عصر)aminblog76 نوشته است:
(4/8/1394، 05:51 عصر)mdc نوشته است: بسه ديگه ,l'

خواهشا بس كنيد

حرفت درسته. کسی که هیچ پیش زمینه ای نداره ، بیاد یونیتی فقط الکی دست و پا میزنه مگر اینکه واقعا حوصله و هوش و صبر بالایی داشته باشه. باید قبول کنیم بهترین استارت برای ورود به دنیای بازیسازی گیم میکر هست. نمیدونم چرا خیلی ها این حرف رو رد میکنن. الان من وارد دانشگاه شدم میبینم هر چیزی که از دوران گیم میکر به خاطر داشتم بشدت توی درک و فهم درسا بهم کمک میکنه در حالی که یونیتی بخاطر پیچیدگی نسبی ای که داره باعث میشه از خیلی از پشت صحنه ها موقع کار غافل باشیم. گیم میکرو دست کم نگیریم...
راست میگه گیم میکر رو دست کم نگیرید
پاسخ

موضوعات مرتبط با این موضوع...
موضوع نویسنده پاسخ بازدید آخرین ارسال
Big Grin خطایی خروجی اندروید گیم میکر استدیو seyedalisheykhi 16 203 6/6/1397، 04:21 صبح
آخرین ارسال: seyedalisheykhi
Big Grin ساخت شعله ی آتش طبیعی در گیم میکر استودیو seyedalisheykhi 8 133 27/5/1397، 12:24 صبح
  کد کم و زیاد شدن صدا با فاصله در گیم میکر 00131 1 170 26/5/1397، 05:27 عصر
آخرین ارسال: MiladKaydi
  سوال درباره ی گیم میکر استادیو Erfan Yeganegi 11 1,438 26/5/1397، 03:30 صبح
NewText درخواست کد برای گیم میکر danialjahantigh 3 187 25/5/1397، 02:48 عصر
آخرین ارسال: MiladKaydi

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان