درود مهمان گرامی! ثبت نام

آموزش ساخت بازی با C# آموزش پروژه محور یونیتی Unity آموزش ساخت بازی حدس تصویر
آموزش مدل سازی در Maya آموزش یونیتی Unity- ساخت منو آموزش گنجینه برنامه نویسی اندروید
آموزش مدل سازی با 3Ds Max آموزش متحرک سازی با Unity آموزش گرافیک کامپیوتری با OpenGL
آموزش متحرک سازی در 3Ds Max مجموعه آموزش های ساخت بازی آموزش ساخت بازی در ویژوال بیسیک
● آموزش های رایگان ● تبلیغات دیجیتال هوشمند ● استخدام در فرادرس

امتیاز موضوع:
  • 0 رأی - میانگین امتیازات: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
تازه واردم
سلام من تازه وارد شدم نمیدونم از کجا شروع کنم هیچی از برنامه نویسی نمیدونم و میخوام شروع کنم لطفا کمکم کنید و بگید از کجا شروع کنم
پاسخ
سلام

اگه زبان برنامه نویسی یا انجین بازیسازی یا نرم افزار طراحی خاصی رو دوست دارید یاد بگیرید، از اینجا شروع کنید.
اگه نمیدونید به چه زبانی علاقه دارید، یکم در مورد هر کدوم از زبان های برنامه نویسی تحقیق کنید و
به هرکدوم که علاقه داشتید، همون رو انتخاب کنید و یاد بگیرید. smiley
پاسخ
 سپاس شده توسط YASIN GIME ، TNT
(14/5/1396، 11:22 عصر)Milad_Hyper نوشته است: سلام

اگه زبان برنامه نویسی یا انجین بازیسازی یا نرم افزار طراحی خاصی رو دوست دارید یاد بگیرید، از اینجا شروع کنید.
اگه نمیدونید به چه زبانی علاقه دارید، یکم در مورد هر کدوم از زبان های برنامه نویسی تحقیق کنید و
به هرکدوم که علاقه داشتید، همون رو انتخاب کنید و یاد بگیرید. smiley

من زیاد اطلاعی ندارم من 13 سالم بیشتر نیست من واسه ی بازی سازی میخوام پیش برم و علاقه دارم شما 

کمکی میتونید کنید 

پیشنهاد شما کدوم زبان هستش
پاسخ
(14/5/1396، 11:38 عصر)YASIN GIME نوشته است: من زیاد اطلاعی ندارم من 13 سالم بیشتر نیست من واسه ی بازی سازی میخوام پیش برم و علاقه دارم شما 

کمکی میتونید کنید 

برای ساخت بازی، نرم افزارهای زیادی هست که چند تا از رایج ترین هاشون ایناس :

1) Unity 3D :
با Unity 3D بازی های دو بعدی و سه بعدی میشه ساخت و نسبت به دو مورد بعدی قوی تر هست و البته تا حدودی سخت تر !
زبان برنامه نویسیش هم #C و Java ( یا Java Script ) هست فکر کنم.

2) Game Maker :
با Game Maker اکثراً بازی های دو بعدی میسازن و هم با برنامه نویسی و هم بدون برنامه نویسی میشه بازی ساخت.
زبان برنامه نویسیش هم مخصوص خودش هست که بهش میگن GML. البته میشه DLL هایی که مثلا با زبان ++C نوشته شدن هم بهش اضافه کرد.

3) Construct 2 :
با Construct 2 هم بازی های دو بعدی میسازن و برنامه نویسی نداره ( البته میتونید با زبان Java Script براش پلاگین و اینا بنویسید و اضافه کنید .. ).

میتونید در مورد هر کدوم یه مقدار مطالعه و تحقیق کنید و بازی های ساخته شده باهاشون رو ببینید.
پاسخ
 سپاس شده توسط sina2000 ، YASIN GIME
سلام
خوش امدید
پیشنهاد من اینه که واسه بار اول از گیم میکر استفاده کنید بعد که متوجه کار شدید اگه دوست داشتید انجین خودتونو عوض کنید اگه نه که گیم میکر خودش خیلی هم خوبه
واسه دانلود هم اولش بهتره گیم میکر 8 رو دان کنید
پاسخ
 سپاس شده توسط Milad_Hyper ، YASIN GIME
سلام. پیشنهاد میکنم زبون خاصی رو یاد نگیرید. ینی نه اینکه یاد نگیرید؛ تنهایی یاد نگیرید.
کار کردن با یک انجین رو شروع کنید و همراه با اون زبان برنامه نویسیش رو هم یاد بگیرید.
جالبه بدونید وقتی یک زبون رو یاد بگیرید، بقیه ی زبونا رو هم راحتتر یاد میگیرید.

انتخاب انجین هم کار سختی نیست. با توجه به نیازتون انتخاب کنید.
این بحثا که فلان انجین قوی تره فلانی ضعیفه هم اهمیتی نداره. مهم اینه که بتونید از ایده ی توی ذهنتون یک بازی دربیارید.
حتی اگه توی یک انجین قوی حرفه ای باشید ولی ایده ی جذابی نداشته باشید، کلا هیچی به هیچ دردی نمیخوره.

مثلا روشی که خود من انجینم رو انتخاب کردم به این شکل بود که بازی های ساخته شده با اون انجین رو دیدم و دلم خواست بتونم بازی هایی شبیه اونا بسازم.
بازی ای که باعث شد خود من برم دنبال بازی سازی یک تاپ-داون شوتر (top-down shooter) به اسم Hotline Miami بود.
نکته ی مهم برای پیدا کردن ایده هم اینه که سعی کنید بازی رو برای دیگران نسازید. بازی ای بسازید که خودتون دوست دارید بازی کنید.

امیدوارم بتونید انجین درست رو انتخاب کنید و بازی ای که دوست دارید رو بسازید.
فکر میکنم مشکل اصلی تازه کارای گیم تو پرومیکرز اینه که حوصله ندارن بخونن.
فقط اینو بگم، که تا یاد نگیرید مقاله های 100 صفحه ای رو به زبون فارسی و انگلیسی بخونید، چیزی یاد نمیگیرید.
!!کسی نمیتونه جواب رو اونقدر براتون ساده کنه!!
پاسخ
 سپاس شده توسط Milad_Hyper ، YASIN GIME
(15/5/1396، 12:56 صبح)Milad_Hyper نوشته است:
(14/5/1396، 11:38 عصر)YASIN GIME نوشته است: من زیاد اطلاعی ندارم من 13 سالم بیشتر نیست من واسه ی بازی سازی میخوام پیش برم و علاقه دارم شما 

کمکی میتونید کنید 

برای ساخت بازی، نرم افزارهای زیادی هست که چند تا از رایج ترین هاشون ایناس :

1) Unity 3D :
با Unity 3D بازی های دو بعدی و سه بعدی میشه ساخت و نسبت به دو مورد بعدی قوی تر هست و البته تا حدودی سخت تر !
زبان برنامه نویسیش هم #C و Java ( یا Java Script ) هست فکر کنم.

2) Game Maker :
با Game Maker اکثراً بازی های دو بعدی میسازن و هم با برنامه نویسی و هم بدون برنامه نویسی میشه بازی ساخت.
زبان برنامه نویسیش هم مخصوص خودش هست که بهش میگن GML. البته میشه DLL هایی که مثلا با زبان ++C نوشته شدن هم بهش اضافه کرد.

3) Construct 2 :
با Construct 2 هم بازی های دو بعدی میسازن و برنامه نویسی نداره ( البته میتونید با زبان Java Script براش پلاگین و اینا بنویسید و اضافه کنید .. ).

میتونید در مورد هر کدوم یه مقدار مطالعه و تحقیق کنید و بازی های ساخته شده باهاشون رو ببینید
سایتی میشناسید که بتونم اطلاعاتی به دست بیارم
پاسخ
(15/5/1396، 01:07 صبح)sina2000 نوشته است: سلام
خوش امدید
پیشنهاد من اینه که واسه بار اول از گیم میکر استفاده کنید بعد که متوجه کار شدید اگه دوست داشتید انجین خودتونو عوض کنید اگه نه که گیم میکر خودش خیلی هم خوبه
واسه دانلود هم اولش بهتره گیم میکر 8 رو دان کنید

من گیم میکر رفتم از بخش از اینجا شروع کن ولی نمیدونم از کدوم مقاله شروع کنم what
پاسخ
(15/5/1396، 02:21 صبح)TNT نوشته است: سلام. پیشنهاد میکنم زبون خاصی رو یاد نگیرید. ینی نه اینکه یاد نگیرید؛ تنهایی یاد نگیرید.
کار کردن با یک انجین رو شروع کنید و همراه با اون زبان برنامه نویسیش رو هم یاد بگیرید.
جالبه بدونید وقتی یک زبون رو یاد بگیرید، بقیه ی زبونا رو هم راحتتر یاد میگیرید.

انتخاب انجین هم کار سختی نیست. با توجه به نیازتون انتخاب کنید.
این بحثا که فلان انجین قوی تره فلانی ضعیفه هم اهمیتی نداره. مهم اینه که بتونید از ایده ی توی ذهنتون یک بازی دربیارید.
حتی اگه توی یک انجین قوی حرفه ای باشید ولی ایده ی جذابی نداشته باشید، کلا هیچی به هیچ دردی نمیخوره.

مثلا روشی که خود من انجینم رو انتخاب کردم به این شکل بود که بازی های ساخته شده با اون انجین رو دیدم و دلم خواست بتونم بازی هایی شبیه اونا بسازم.
بازی ای که باعث شد خود من برم دنبال بازی سازی یک تاپ-داون شوتر (top-down shooter) به اسم Hotline Miami بود.
نکته ی مهم برای پیدا کردن ایده هم اینه که سعی کنید بازی رو برای دیگران نسازید. بازی ای بسازید که خودتون دوست دارید بازی کنید.

امیدوارم بتونید انجین درست رو انتخاب کنید و بازی ای که دوست دارید رو بسازید.
من دوست دارم همه ی زبان هارو یاد بگیرم ولی از کدوم شروع کنم که مثل یه زبان مادر باشه  cool

انجین چیه؟ huh
پاسخ
سلام عزیز منم هم سنتم smiley

این چند تا جمله رو تو بازی سازی یادت باشه

1- فقط برا عشق بیا نه برا پول
2- هیچ وقت بازی سازی رو ول نکن
3- پروژه ات رو تا آخر ادامه بده
4- تازه نگو نمی شه من از سن 8 سالی بازی سازی رو یاد گرفتم الان 14 سالمه ( میشه 6 سال بازی سازی ) بزرگ بشم چی میشم ؟؟؟؟
5- تو گوگل زیاد سرچ کن mwah mwah
6- تو انجمن هم زیاد بگرد

حالا بریم سراغ نرم افزار هایی که بدرت می خوره
این پاینی گیم میکر فارسی است

[url=dl.gamemakerplugin.ir/Game%20Maker%208%20Farsi%20(http://www.gamemakerplugin.ir).zip]گیم میکر 8 فارسی[/url]

گیم میکر 8 اصلی ( پیشنهاد می کنم اینو بریزی )

همینا تا الان براط خوبه
کمک خواستی پ.خ بده
پاسخ
 سپاس شده توسط YASIN GIME

موضوعات مرتبط با این موضوع...
موضوع نویسنده پاسخ بازدید آخرین ارسال
  تازه بازی سازی رو شروع کردم و پیشرفتم متوقف شده لطفا کمک کنید u r s a 19 306 26/10/1396، 10:42 صبح
آخرین ارسال: u r s a
  تازه وارد younes_Frickson 4 1,322 31/5/1393، 10:37 عصر
آخرین ارسال: camry

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان
آموزش ساخت بازی با C# آموزش پروژه محور یونیتی Unity آموزش ساخت بازی حدس تصویر
آموزش مدل سازی در Maya آموزش یونیتی Unity- ساخت منو آموزش گنجینه برنامه نویسی اندروید
آموزش مدل سازی با 3Ds Max آموزش متحرک سازی با Unity آموزش گرافیک کامپیوتری با OpenGL
آموزش متحرک سازی در 3Ds Max مجموعه آموزش های ساخت بازی آموزش ساخت بازی در ویژوال بیسیک
● آموزش های رایگان ● تبلیغات دیجیتال هوشمند ● استخدام در فرادرس