درود مهمان گرامی! ثبت نام

آموزش مدل سازی با 3ds Max آموزش مدل سازی در Maya آموزش گرافیک کامپیوتری با OpenGL
آموزش ساخت بازی با C#‎ آموزش ساخت بازی حدس تصویر آموزش گنجینه برنامه نویسی اندروید
آموزش پروژه محور یونیتی Unity آموزش یونیتی Unity – ساخت منو آموزش ساخت بازی در ویژوال بیسیک
مجموعه آموزش های ساخت بازی ●  آموزش های رایگان تبلیغات دیجیتال هوشمند

امتیاز موضوع:
  • 1 رأی - میانگین امتیازات: 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
بازی سه بعدی و فکری کنترل تعادل توپ - نسخه اندروید
این بازی با یونیتی ساخته شده.
توضیحات بازی در کافه بازار:
یک بازی جذاب، فکری و سرگرم کننده، کاملا به زبان فارسی.
در این بازی شما باید یک توپ را حرکت دهید، از مسیر هایی که برای آن ساخته شده بگذرانید تا این که مرحله مورد نظر را به پایان برسانید. این بازی 10 مرحله دارد که در مراحل بالاتر بازی سخت تر می شود.
برای حرکت دادن توپ شما باید تبلت یا موبایل خود را بچرخانید. یعنی با چرخاندن موبایل، تبلت و یا دستگاه اندرویدی خود به سمت چپ، راست، جلو و عقب، توپ نیز به همان سمت حرکت می کند.
شما می توانید مسیر بازی را با دو توپ متفاوت طی کنید. یکی توپ تنیس و دیگری توپ بیسبال.
توپ تنیس جرم کمتری نسبت به توپ بیسبال دارد و در بعضی مواقع می تواند با سرعت بیشترش به شما کمک کند.
توپ بیسال هم با جرم بیشتری که دارد می تواند در مواقعی مثل هل دادن اجسام بهتر از توپ تنیس عمل کند.
شما می توانید در هنگام بازی، با لمس کردن صفحه توپ را تغییر دهید.
شما در ابتدای بازی 3 قلب در اختیار دارید. در صورتی که به پایین بیافتید، یکی از تعداد قلب های شما کم می شود و بازی از آخرین چکپوینت گرفته شده ادامه می یابد. البته در بعضی جاها در هر مرحله قلب هایی قرار داده شده که به خوردن آنها به تعداد قلب های شما افزوده می شود.
در منوی بازی در قسمت نکته ها، نکته هایی از بازی مانند نحوه حرکت توپ، تغییر توپ، چکپوینت ها و... توضیح داده شده و به شما پیشنهاد می شود قبل از رفتن به بازی آنها را به طور کامل مطالعه کنید.
ممکن است در قسمت هایی از مسیر بازی به ذهنتان نرسد که چگونه باید از آن قسمت عبور کنید. از این رو در منوی اصلی بازی و در قسمت راهنمایی توضیحات کامل و جامعی همراه با تصویر از بخش هایی از بازی داده شده که عبور از آنها برای شما کار سختی است. برای همین به شما توصیه می کنیم قبل از رفتن هر مرحله راهنمایی های آن مرحله را به صور کامل بخوانید.

بعد از دریافت و نصب بازی برای راهنمایی دیگر کاربران و کمک در تصمیم گیری آنها درباره خرید بازی نظر بدهید.

گیم پلی بازی در آپارات:
http://www.aparat.com/v/BW8Xu

resim
resim
resim
resim
resim

resim
پاسخ
 سپاس شده توسط sajjad3011 ، parhamic ، aminblog76 ، gamevar ، رضا النصار ، sepehrk
هی خد ا

یاد دوران طفولیتم افتادم

چقدر دلم میخواست این بازی رو بسازم ohno
هنوزم وقتی یونیتی نصب میکنم شروع میکنم به ساخت یه بازی تو این سبک اما به وسط های کار که میرسم پاک میکنم depressed

به عکس هاش میخوره قشنگ باشه

فقط اگه رایگان با پرداخت درون برنامه ای میکردی بهتر بود
پاسخ
 سپاس شده توسط terminus-studio ، spark
خیلی باحال بنظر میاد. ایولا!!
خیلی شبیه بازی ballance هستش! حتی تکسچراش هم همونان! بنظرم اگه سعی کنی تکسچرا رو عوض کنی باحال تر باشه. اینجوری بازی کلا مال خودت میشه و دیگه کسی نمتونه بگه شبیه فلان بازیه.
بنظرم بزارش تو igdf.ir teeth
بعد یه سوال! فیزیک توپ هم با خودت بوده؟ ینی از پکیجی چیزی استفاده نکردی؟! wink
فکر میکنم مشکل اصلی تازه کارای گیم تو پرومیکرز اینه که حوصله ندارن بخونن.
فقط اینو بگم، که تا یاد نگیرید مقاله های 100 صفحه ای رو به زبون فارسی و انگلیسی بخونید، چیزی یاد نمیگیرید.
!!کسی نمیتونه جواب رو اونقدر براتون ساده کنه!!
پاسخ
بازی جالبیه ( از روی تریلر میگم ) .
موفق باشی
straight

resim
پاسخ
تکسچر که واسه بازی balance هستش
فیزیک توپ هم که roiling ball هستش
خودت چیکارکردی دقیق
هفت شهر عشق را عطار گشت / ما هنوز اندر خم یک کوچه ایم
پاسخ
(27/12/1393، 03:47 صبح)TNT نوشته است: خیلی باحال بنظر میاد. ایولا!!
خیلی شبیه بازی ballance هستش! حتی تکسچراش هم همونان! بنظرم اگه سعی کنی تکسچرا رو عوض کنی باحال تر باشه. اینجوری بازی کلا مال خودت میشه و دیگه کسی نمتونه بگه شبیه فلان بازیه.
بنظرم بزارش تو igdf.ir teeth
بعد یه سوال! فیزیک توپ هم با خودت بوده؟ ینی از پکیجی چیزی استفاده نکردی؟! wink
خیلی ممنون از نظرتون. سعی می کنم در آپدیت های بعدی هم لول های بیشتری اضافه کنم هم مشکلاتی رو که شما می گید برطرف کنم.
برای حرکت توپ و جاذبه از فیزیک موتور یونیتی استفاده کردم، ولی فیزیک برخورد هاش رو خودم با کد نویسی درست کردم. یعنی این که بعد از برخورد با چیزی تغییر جهت بده:
کد یونیتی برای تغییر جهت پس از برخورد:
کد:
void OnCollisionEnter(Collision collision)
    {
        Vector3 newVel = Vector3.Reflect (-collision.relativeVelocity , collision.contacts[0].normal);
        rigidbody.velocity = newVel*0.5f;
    }
onCollisionEnter پس از هر برخورد صدا زده می شه و اطلاعاتی راجع به چیز هایی که به گیم آبجکت برخورد کردن توی یک پارامتر از نوع Collision ذخیره میشه.
خط اول درون تابع یک بردار جدید می سازد که سرعت جدید آبجکت هست. مقدار اون برابر است با قرینه منفی سرعت کاراکتر نسبت به جسم دیگر (collision.relativeVelocity) نسبت به بردار عمود بر سطح برخورد دو جسم (collision.contacts[0].normal). سپس سرعت جدید برای واقعی به نظر اومدن (اتلاف انرژی) ضرب در نیم میشه. برای شهود بهتر تصویر زیر رو ببینید:
resim
پاسخ
 سپاس شده توسط parhamic
(28/12/1393، 02:26 صبح)محمدمهدی علیجانی نوشته است: تکسچر که واسه بازی balance هستش
فیزیک توپ هم که roiling ball هستش
خودت چیکارکردی دقیق

من اصلا نمی دونم roiling ball چیه که شما الکی می گی فیزیک واسه اونه (کد های فیزیک توپ رو هم برای اطلاع شما گذاشتم پایینتر). اگه خواستید می تونم همه کد های بازی رو بدم ببینید. ضمنا شما که از تکسچر های آماده استفاده نمی کنید بگید که چه جوری کارِتون پیش میره. مگر این که یک تیم بزرگ بازی سازی با چن تا گرافیست داشته باشید. نه مثل من یک نفره باشد.
کد های حرکت توپ هم برای اطلاع شما:
کد:
/*float MoveH=Input.acceleration.x*3;
            float MoveV=Input.acceleration.y*3;
            if(MoveH>1)
                MoveH=1;
            if(MoveV>1)
                MoveV=1;
            if(MoveH<-1)
                MoveH=-1;
            if(MoveV<-1)
                MoveV=-1;*/
            float MoveH=Input.GetAxis("Horizontal");
            float MoveV=Input.GetAxis("Vertical");
            Vector3 ForceV = new Vector3(MoveH,0,MoveV);
            rigidbody.AddForce (ForceV*Speed*Time.deltaTime*rigidbody.mass);
اون تگ هایی که اولشه برای اندرویده و موقع گرفتن خروجی اندروید برش می دارم. میزان چرخش گوشی در راستا های x و y ضرب در 3 شده که لازم نباشه کاربر برای حرکت توپ گوشی رو 90 درجه بچرخونه! (یعنی با 30 درجه چرخوندن گوشی توپ به حد اکثر سرعت حرکت می کنه.) تو دو خط بعد از تگ با استفاده از کلاس input ورودی رو در دو محور افقی (horizontal) و عمودی (vertical) از کیبرد گرفتیم که در ویندوز کار می کنه و کاربر می تونه اول بازی اون کلید ها رو به سلیقه خودش تغییر بده. بعد یه بردار از میزان فشردن کلید ها ساختیم که مقدار اون در x برابر با moveH، در y برابر با 0 (چون قرار نیست بالا پایین شه) و در z برابر با moveH است. بعد طول اون بردار رو ضرب در speed می کنیم که یک متغیره و مقدارش ثابته، بعد ضرب در time.deltatime می کنیم که برای جلوگیری از کند شدن حرکت توپ در کامپیوتر های ضعیف تر کاربرد داره، و بعد هم ضرب در جرم توپ. چون تو بازی دو توپ با دو جرم مختلف وجود داره و می خواهیم سرعتشون برابر باشه و قدرتشون فرق کنه و به خاطر قانون دوم نیوتون اونو ضرب در جرم توپ هم می کنیم. بعد بردار ساخته شده را در قالب یک نیرو به توپ وارد می کنیم.
ضمنا اگه در یک پکیجی یک توپ اینجوری حرکت کنه دلیل نمیشه که از همه بازی هایی که توشون توپه از روش کپی کرده باشن.
پاسخ
داداش توی اون یکی انجمن که عذرخواهی کردم ازت
اون روز عصبانی بودم بخاطر همین لالحن بد حرف زدم
هفت شهر عشق را عطار گشت / ما هنوز اندر خم یک کوچه ایم
پاسخ
با سلام. نسخه دمو بازی رو هم در بازار منتشر کردیم تا اونایی که می خوان، اول بازی رو یه نگاهی بندازن بعد نصب کنن. درنسخه دمو بازی فقط مرحله 1 اجرا میشه و حتی اگه اونو ببرید نمی تونید به محله 2 برید. اما می تونید توش با گیم پلی بازی و منو ها آشنا بشد و اگه خوشتون اومد نسخه اصلی رو خریداری کنید. در منوی برنامه دکمه ای قرار گرفته که با کلیک کردن روی اون به صفحه نسخه اصلی بازی در کافه بازار می رید. لینک دانلود نسخه دمو بازی کنترل تعادل توپ: http://cafebazaar.ir/app/com.ball.ballance_Demo?l=fa
خرید نسخه اصلی برنامه از کافه بازار: http://cafebazaar.ir/app/com.ballance.ball?l=fa
لوگو نسخه دمو:
resim
پاسخ
 سپاس شده توسط sepehrk ، spark

موضوعات مرتبط با این موضوع...
موضوع نویسنده پاسخ بازدید آخرین ارسال
Wink بازی کارخانه مرگ (نسخه ویندوز) pmmagazine 9 1,790 12/7/1396، 10:13 عصر
آخرین ارسال: سعید 45
  منچ فکری zakaryaroohani 1 305 10/6/1396، 09:26 عصر
آخرین ارسال: yasa
Star بازی اندروید رئیس جمهور tirnam 2 349 11/3/1396، 01:56 صبح
آخرین ارسال: Milad_Hyper