درود مهمان گرامی! ثبت نام
آموزش ساخت بازی در #C آموزش UDK آموزش مدل سازی در Maya
آموزش ساخت بازی در VB آموزش Unity - پروژه محور آموزش مدل سازی با 3Ds Max
آموزش برنامه نویسی اندروید آموزش Unity - ساخت منو آموزش متحرک سازی در 3Ds Max
آموزش ساخت بازی حدس تصویر آموزش Unity - متحرک سازی مجموعه آموزش های ساخت بازی
● آموزش های رایگان ● تبلیغات دیجیتال هوشمند ● استخدام در فرادرس

امتیاز موضوع:
  • 0 رأی - میانگین امتیازات: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
اجرای چند تابع به صورت رندوم
Question 
فرض کنیم من 4 تابع a b c d را دارم . حالا میخوام اینها در یونیتی بشرحی که میگم اجرا بشن . من میخوام تابع a دوبار  و تابع b  سه بار و تابع c  دوبار و تابع d  هم سه بار اجرا بشن . حالا دو مساله هست یکی اینکه ترتیب تابع ها در هر بار چیده شدن طوری باشه که یک تابع دوبار پشت هم اجرا نشه . مساله بعدی اینکه تابع ها بعد از چیده شدن با فاصله زمانی دوثانیه یکی بعد از دیگری  اجرا بشن . این سوال رو تو یک فروم برنامه نویسی پرسیدم کسی جواب نداد . امیدوارم اینجا جواب بگیرم .
پاسخ
(8/6/1397، 06:10 عصر)start777 نوشته است: فرض کنیم من 4 تابع a b c d را دارم . حالا میخوام اینها در یونیتی بشرحی که میگم اجرا بشن . من میخوام تابع a دوبار  و تابع b  سه بار و تابع c  دوبار و تابع d  هم سه بار اجرا بشن . حالا دو مساله هست یکی اینکه ترتیب تابع ها در هر بار چیده شدن طوری باشه که یک تابع دوبار پشت هم اجرا نشه . مساله بعدی اینکه تابع ها بعد از چیده شدن با فاصله زمانی دوثانیه یکی بعد از دیگری  اجرا بشن . این سوال رو تو یک فروم برنامه نویسی پرسیدم کسی جواب نداد . امیدوارم اینجا جواب بگیرم .
سلام . توی انجمن افرادی که یونیتی کار میکنن شاید تعدادشون زیاد نباشه چون انجمن به طور تخصصی برای گیم میکر هست ، بهتون پیشنها میکنم علاوه بر اینجا سوالتون رو توی انجمن های مخصوص یونیتی هم مطرح کنید ، شاید زود تر به جواب رسیدید .
پاسخ
 سپاس شده توسط start777
با سلام
اول میریم سراغ زمان اجرا شدن ، برای این کار میتونید از یک تایمر استفاده کنید مثلا رو 2 ثانیه تنظیم کنید
حالا برای رندوم اجرا شدن توابع
کافیه یک random obj_rnd = new random() بزارید و به تعداد توابعی که دارید مقدار بهش بدید مثلا 5 تابع عدد 5 یا 10 تابع عدد 10 ، حالا از این ابجکت مقدار رندم میگیریم و اونو داخل یک سوییچ قرار میدیم اگر مقدار 1 بود تابع a اجرا میشه اگر 2 بود تابع b
اگر قصد دارید چند بار توابع رندوم در یک تایمر اجرا بشه کافیه اونو داخل یک repeat یا حلقه بزارید
من اطلاع ندارم توی یونیتی میتونید از action یا delegate استفاده کنید ولی اگر مقدور باشه کارتون خیلی راحته
نکته: ابجکتی که از کلاس رندوم ایجاد میکنید حتما یا باید گلوبال باشه یا در ابتدای تابعی که قرار چندبار داخلش فرخوانی بشه تعریف بشه به عبارت دیگه اگر شما هر بار که یک مقدار تصادفی میخواهید ابجکت رندوم رو ایجاد کنید مقدار رندوم نمیگیرید
پاسخ
 سپاس شده توسط qwerty13 ، start777

موضوعات مرتبط با این موضوع...
موضوع نویسنده پاسخ بازدید آخرین ارسال
  [سوال #C] ایجاد Textbox در حین اجرای برنامه Milad_Hyper 7 3,138 28/8/1394، 12:51 عصر
آخرین ارسال: Microsoft1
Bug ٍٍERROR در اجرای برنامه گردآفرید 3 934 27/5/1394، 06:58 عصر
آخرین ارسال: sajjad3011

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان