درود مهمان گرامی! ثبت نام

امتیاز موضوع:
  • 6 رأی - میانگین امتیازات: 3
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
اتاق ایده ها
به اتاق ایده ها خوش امدید ;
دوستان در صورتی که ایده ای واسه بازی دارید اینجا بگید تا دیگران استفاده کنن.
علاوه بر ایده امکان ارسال داستان هم وجود داره.
[چرا ایده ی خودمون رو به دیگران بدیم؟ چرا خودمون بازی رو طبق ایده نسازیم؟
جواب: چون ممکنه شما توانایی ساخت بازی رو نداشته باشید.]

قوانین:
1- اسپم , منحرف شدن از موضوع اصلی و ... ممنوع. (پست مربوطه حذف -اخطار به کاربر)
2- وقتی ایده تون رو به اشتراک میزارید فقط 4/1 رو بگید (نکات اصلی) و اگه کسی خواست طبق ایده شما بازی بسازه در صورت توافق 4/4 رو بگید. (اختیاری)
3- در صورتی که میخواید از ایده های به اشتراک گزاشته شده استفاده کنید فقط و فقط با پیام خصوصی این کار رو انجام بدید. (در خواست از صاحب ایده)
4- ایده تون رو یکم واضح بگید طوری نباشه که 5 خط راجبش نوشتید ولی خواننده نمیدونه چی به چیه.
5- حتما" تو ابتدای پست سبک بازی نوع گرافیک نوع گیم پلی رو ذکر کنید.

[مثال:]
ایده/داستان
سبک: پلتفرم دو بعدی [Point and Click - اشاره و کلیک][ماجراجویی]
گرافیک: بالا
داستان کلی:
----------------------------------------------

پاسخ
 سپاس شده توسط Amir-H Band ، alukard ، ahmadmo ، mohamadpc ، shahram-javad ، javidrayan ، Sinan ، amir-kratos ، tirnam ، matinak ، obydan ، Amirns ، علیرضا پورقلی

اولا سلام به دوست عزیز بابت این کارشون ممنون.
اما من قبلا اینکار رو انجام داده بودم که هیچ یک از کاربران شرکت نکرده بودند اینم
لینک آدرس

خواستم بگم دیگه،حالا خوب منو شما نداره،من میخوام شروع کنم smiley
اولا من زیاد با داستان بازی کار نمیکنم و فقط رو ایده ها فکر میکنم.
امیدوارم بخونید و خوشتون بیاد.
moa
من بیشتر از بازی های به سبک
Assassins
Prince Of Persia
کلا تاریخی فکری رو دوست دارم از بازیهای جنگی و تفنگی کم اگر چه بشه مثل
Medal of honor
coll of duty modern warfare 3
فقط به خاطر گرافیک:
battlefield 3

بازی ایرانی هم فقط گرشاسپ رو دوست دارم اما بازیش نکردما داستانش رو هم نمیدونم wink از رو تریلرهای بازی که دیدم قبولش دارم.
اما میتونم برای هر سبک بازی ایده بدم.
مثلا من برای همین گرشاسپ خودمون کلی ایده داشتم که یکیشون رو مینویسم اما بقیشون که خیلی خوبه دلم نمیاد نمیگم حالا اینو میگم و نظرات در موردشون با شما.

البته من اطلاحات انگیلیسی حالات مختلف بازی رو نمیدونم دیگه شما به بزرگی خودتون ببخشید.

» اولین ایده:
خوب فرض کنید گرشاسپ وارد یک محیط جنگلی میشه" همراه با شاخه و برگ و درختان زیاد جنگلی " ،بعد از وارد شدن به محیط جنگلی باید از میان چند درخت جنگلی که در لا به لای این درختان دشمن هم باشد البته گرشاسپ از وسط درختان عبور کند
گرشاسپ وقتی اولین قدمش رو برای رفتن به این محیط بر میداره اولین چیزی که میشنوه صدای عجیب و غریب دشمنان باشه
همینطور که داره قدمهای بعدی رو بر میداره از کاربر درخواست زدن دکمه ای بشه بعد از اینکه کاربر دکمه درخواست شده رو زد
صحنه یک لحظه به صورت مه گرفتگی بشه البته منظورم از مه گرفتگی مه نیست منظورم اینه که صفحه مات بشه " ببخشید اسم اصلی اینکارو نمیدونم شاید حرفه ایا متوجه بشن " .به هر حال
بعدش صحنه تند بشه گرشاسپ در حالی که از لابه لای درختان با سرعت زیاد میدوه با صدای قدم های گرشاسپ در حالی که به شاخه های درختان برخورد میکرد با دستش کنار بزنه به صورت زیبا طوری که به چشم کاربر بازی بیاد.برای اولین دشمنی که از پشت حمله میکنه روی پشت شونه راست گرشاسپ با شمشیر خودش خطی بندازه "البته این خط خونی که میوفته تا آخر بازی همراه گرشاسپ میمونه اینکار برای تنوع در طراحی گرشاسپ که خسته کننده نباشه."و وقتی این کا ر رو انجام داد خون بپاشه روی مانیتور "البته خون خیلی قشنگ باشه ها امیدوارم م منظور منو فهمیده باشید. البته با صدای پاشیده شدن قطرات خون"
اینکه گرشاسپ متوجه شد از کاربر دکمه ای درخواست بشه ، بعد از این که کاربر دکمه درخواست شده را وارد کرد گرشاسپ
دست چپ را بالا و به سمت دشمن بگیره و دشمن رو به زمین بکوبه البته هنگامی که گرشاسپ داره اینکارو انجام میده دوربین در حالتی باشه که صحنه جنگ گرشاسپ با دشمن بلرزه یعنی که وقتی گرشاسپ مشتی رو میزنه دستش بالا میاد دوربین هم باید همینطور باشه دست گرشاسپ بیاره امیدوارم فهمیده باشید و ادامه دویدن در میان درختان .
بعد از کشتن اولین دشمن دوباره به حالت دویدن در بیاد و مسرش رو ادامه بده تا برای دومین دشمن و ..... . بعد از اینکه گرشاسپ قدم های خود رو داره برمیداره برای رفتن به ادامه مسیرش
فرض کنید که چند تا شاخه تنگا تنگ هست که باید از بین اونها عبور کند شاخه ها از سمت چپ و راست قرار داشته باند و به
ترتیب رو به بالا گرشاسپ با عمل پریدن به این شاخه و اون اخه مسیر خودش رو ادامه بده و دشمنانی که بین شاخه ها وجود داره رو از بین ببره تا به مسیر اصلیش که یک محیط دیگه است برسد.
بعد این گرشاسپ به مسیرش رسید با چند تا از دوستان خود " حالا من به داستان بازی کاری ندارم " مشورت میکنند و .... و ادامه بازی.

نظر یادتون نره اگه خوشتون بیاد دومیش رو هم میذارم.
میخوام نظرات شما رو بدونم،ممنون میشم اگر هم بده بگیداشکالی نداره.wink

در ضمن ببخشید اگه زیاد حرف زدما teeth
پاسخ
 سپاس شده توسط javidrayan ، Sinan ، amir-kratos ، tirnam ، mfaal78 ، wolfing ، علیرضا پورقلی
راستش یه بازی بود که میخواستم خودم بسازمش ولی متاسفانه وقتشو ندارم.
پس لطفا هر کسی احیانا خواست بسازتش تا قبل از عید تمومش کنه teeth
سبک بازی دو بعدی دفاعی(راستش درست نمیدونم به این سبک بازیا چی میگن teeth)
بازی برای به اصطلاح مقابله با battlefield3 هستش که اگه اسم بازی دفاع باشه چه بهتر wink

داستان بازی در سال 2045 رخ میده
بازی راجع به تعریف های یک پیر مرد در مورد حمله ای که سال 2014 توسط نیروهای آمریکایی به ایران شده بود به نوه اش هست که اتفاقا نوه اش هم پسره wink
اول بازی نوه هه میاد از بابابزرگش در مورد گذشته و اون زمان که آمریکایی وجود داشت و آخرین جنگ تاریخ میپرسه.
سبک بازی یه چیزی شبیه plants vs zombies هست ولی با این تفاوت که نیرو های آمریکایی از بالا به پایین میان و ما با استفاده از تجهیزات نظامی نباید بزاریم به آخر برسن.
توضیحات بیشتر در مورد گیم پلی:
داستان بازی نصف در میان پرده ها و نصف در مراحل روایت میشه .
مراحل هم شامل مناطق مرزی ایران هستش که حمله از اونجا شروع میشه و در هر مرحله باید از یکی از شهر های مرزی دفاع کنیم.(بازی 10 مرحله داره!)
و این رو هم بگم که داستان بازی و نحوه ی روایتش قراره یه چیزی باشه که رو مخاطب تاثیر لازم رو بزاره و تقریبا هم داستان غنی ای داره.

هرکسی مایل به همکاری بود لطفا اطلاع بده تا توضیحات بیشتر رو بهش بدم
پاسخ
 سپاس شده توسط javidrayan ، matinak ، wolfing ، PLUSMAN
من یه ایده دارم که تا حالا توی هیچ بازی استفاده نشده
یه جور گیم پلیه خاصه که برنامه نویسه خفنی احتیاج داره!!!
-
بازی دو بعدیه و در زمان آینده!!
شخصیت بازی که هراسمی می خواید روش بزارید می تونه از دیوار بالا بره . سر بخوره و خیلی کار های دیگه کنه
یه دستش تفنگه و یه دستش قمه!!!',}',}
گوشه ی دستش هم مثل گرشاسپ یه جور چاقوی تیزه که برای سر خوردن و ... ازش استفاده می کنه!!
اون یکی دستش هم آهن پوشی شده هست مثل پرنس و 4
زمان رو هم می تونه به عقب یا جلو ببره و یا نگه داره
تیر کجکی هم می زنه!!! مثل wanted ... اما دو بعدیش ها!!!
-
مهمترین قسمتش هم قدرته خوندن فکر دشمن و شبیه سازی حمله است!!! چی شد!!',}',}
فرض کنید که پلیر در پشت یه چیزی کاور گرفته . چند تا هم دوشمن جلوهست!!!
حالا شما کلید اسپیس رو می زنید و می رید در نقش چیزی شبیه روح پلیر که در واقع همون فکرش هست و بعد می رید به جنگ با دشمن !!
حالا اگر تونستید بدون اینکه کتکی بخورید بکشینشون پلیر صریعا" همه ی اون کارا رو انجام می ده !!(همون کار هایی که انجام دادید)
اگرهم کتک خوردید همه چی بر گرده به زمان قبل از فشار داده شدن کلید اسپیس!!!
متوجه شدین!!!teethteethmoamoa:Pcoolc;,gcool:P',}angel/angel/',}smileysmiley
XEngine
پاسخ
 سپاس شده توسط javidrayan ، amir-kratos ، tirnam ، mfaal78 ، bagher2g ، behnam ، PLUSMAN ، MJS ، mamali me
امکان درخواست ایده اضافه شد.
[این فعالیت به منزله درخواست همکاری نیست!] -
-
دوستان کسی ایده ای واسه یه بازی پلتفورم با فیزیک کامل نداره؟
ترجیحا" معمایی و بلوک تو بلوک (سبک جدیدی که خودم اختراع کردم [توضیح در پایان]) باشه.
مراحلش زیاد در عین حال محیط بازی کوچیک باشه (یه جورایی مثل "بازی بوو")

بلوک تو بلوک:
یعنی باید کاملا" مغزت رو در گیر کنی کامل!
مثلا" پلیر باید تو معما حل کنه ولی وقتی یکیشون حل میشه تو جواب معمای بعدی براش مشکل پیش میاد برای همین باید یه راه کامل تر پیدا کنه. (بازم مثل بازی بوو)
از اسم سبک هم که معلومه باید توش بلوک (هر چیزی که راهت رو برای حل معما سد کنه) باشه.
[در اینکه من اولین نفری بودم که این سبک رو اختراع کرده شک دارم. moa teeth]

ممنونم
پاسخ
 سپاس شده توسط ahmadmo ، javidrayan ، mohamadpc ، amir-kratos ، tirnam
من تا حالا اینو بازی بوو رو بازی
نکردم بیشتر توضیح میدی
پاسخ
 سپاس شده توسط sameh ، javidrayan ، Sinan ، amir-kratos
mohamadpc عزیز:

بازی Bo یک بازی مستقله که آقای مهدی بهرامی بازیساز خلاق ایرانی اونو ساخته
و در بسیاری از جشنواره ها مورد تقدیر قرار گرفته(به خاطر ایده خوب)

با اجازه دوستان و آقا مجید لینک دانلودش رو هم قرار میدم:

دانلود بازی Bo

توی فایل زیپ بالا برنامه Xna وجود داره که اول باید نصبش کنید بعد روی آیکون Bo کلیک کنید
فقط نتونستم نسخه خوبشو گیر بیارم برا همین توی این یکی یکم صفحه بازی کوچیکهohno

تشکر یادتون نره!!! teeth
ممنون
چند وقتی کمتر میام سایت (حتما میگید به ما چه...!!!)wink
پاسخ
 سپاس شده توسط mohamadpc ، sameh ، javidrayan ، Barnara ، tirnam ، amir-kratos ، mayapower ، rezakombat ، wolfing
آقا sameh که جواب ما رو ندادن اشکالی ندارهwink
مرسی از شما بذا دانلودش کنم smiley
پاسخ
 سپاس شده توسط sameh ، javidrayan ، amir-kratos
ببخشید شب وقت نکردم جوابتون رو بدم با عرض معذرت.
پاسخ
 سپاس شده توسط javidrayan ، mohamadpc ، amir-kratos
(8/10/1390، 01:49 عصر)sameh نوشته است: ببخشید شب وقت نکردم جوابتون رو بدم با عرض معذرت.

نه بابا اشکالی ندارهsmileyدارم بازی رو دانلود میکنم
ببینم چطوریاس

پاسخ
 سپاس شده توسط javidrayan ، amir-kratos

موضوعات مرتبط با این موضوع...
موضوع نویسنده پاسخ بازدید آخرین ارسال
  ایده دارم YASIN GIME 11 1,562 16/1/1398، 11:23 عصر
آخرین ارسال: mohammad_df
  ایده بکر ali89 1 618 10/8/1397، 12:45 عصر
آخرین ارسال: TNT
  درخواست ایده برای بازی سه بعدی Sinakhda 2 839 29/4/1396، 09:23 عصر
آخرین ارسال: saeli