درود مهمان گرامی! ثبت نام

امتیاز موضوع:
  • 2 رأی - میانگین امتیازات: 4.5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
{آموزش} کار با حسگر شیب گوشی در گیم میکر استدیو
resim

مژده! اولین آموزش پارسی کار با حسگر شیب گوشی در گیم میکر استدیو توسط صدرالدین رستگار

امروز توی این آموزش ویژه میخایم در قالب یک پروژه تیلر با سنسور های گوشیمون وَر بریم! teeth
کار با سنسور ها در گیم میکر استدیو راحته و مشکلات خاصی نداره پس با ما باشید؛

ضمناً جا داره از دوست خوبم محمد امین جمالی برای راهنمایی من در پیدا کردن این امکان تشکر بکنم wink

برای شروع گیم میکر استدیو رو باز کنید و یک پروژه جدید بسازید، یک آبجکت برای تیله ی بازیکن درست کنید و یک آبجکت برای حفره ای که تیله با برخورد به آن بازی را میبازد و بازی ریست میشود...

خب، حالا در ایونت step آبجکت تیله این کد را وارد کنید:

کد:
x += device_get_tilt_x() *40;
y -= device_get_tilt_y() *40;

خط اول کد موقعیت X تیله را با جهت x سنسور گوشی جمع میکند که برای تقویت اون با 40 ضرب شده؛
خط دوم کد هم موقعیت Y تیله رو از جهت y سنسور گوشی کم میکند که برای تقویتش با 40 ضرب شده؛

در واقع اصل بازی ساخته شد؛ حالا باید بریم سروقت جزئیات بازی...
در ایونت برخورد با آبجکت حفره از اکشن ریست گیم استفاده کنید و برای اینکه با دکمه back گوشی از بازی خارج شود در ایونت backspace اکشن End game رو استفاده کنید؛

resim

حالا یک روم با اندازه پیشنهادی 1280*768 بسازید و تیله و حفره ها را در آن بچینید و از بازی کردن با آن لذت ببرید!

resim

کیــــــــــــــــــqwerty13ــــــــــوورتی13
پاسخ
 سپاس شده توسط Majid ، mgoods ، sajad gm ، aminblog76 ، alirezaa ، Milad_Hyper ، M2_DR ، bagher2g ، sajjad3011 ، tirnam ، رضا النصار ، mohammadrezaamini ، avesta ، AliScan ، MPZ ، kernel ، Alireza Pro ، kabood ، Amirns ، aminj73 ، HADIp ، kaygame ، hamid818 ، TNT ، yasa ، Maha ، matin710 ، mdc
ایول دمت جیز!',}
من الان گیم میکر تو کامپیوترمه انتقال بدم به لبتاب بعد اگه اینکاریو که گفتی جواب بده...
خیلی گلیangel/
خیلی اقاییangel/
Look
if you had one shot
and one opportunity
To seize everything you ever wanted in one moment
?Would you capture it or just let it slip
پاسخ
 سپاس شده توسط s.darkness ، bagher2g
آقا ولی همه کارارو امین کرد حالا من اومدم آموزششو زدم شما اگه خاستین تشکر بکنین از امین تشکر کنین...
پاسخ
 سپاس شده توسط sajad gm ، aminblog76 ، bagher2g ، kaygame
امین جان که روی سر ما جا داره!cool
اقا یکی لینک دانلود گیم میکر 8 پرو رو نداره!؟!؟
من الان تا حالا 7بار دانلود کردم همه جا لینکاش خراب بوده!
ببخشید اسپم دادم واقعا مجبور بودم خوب همه لینکا خرابه!
Look
if you had one shot
and one opportunity
To seize everything you ever wanted in one moment
?Would you capture it or just let it slip
پاسخ
 سپاس شده توسط aminblog76
نمیشه به صورت PDF بزارید تا دانلود کنیم؟
پاسخ
(27/5/1392، 02:41 عصر)kernel نوشته است: نمیشه به صورت PDF بزارید تا دانلود کنیم؟

آموزشه که انقدر ها بزرگ نیست که پی دی افش کنم!
پاسخ
 سپاس شده توسط bagher2g ، kaygame ، yasa
نه مسئله بزرگی یا کوچکی نیست برای این میگم که مثلاً یه موقع اینترنت در دسترس نیست آدم نیاز داره تا بصورت آفلاین کار کنهteeth
پاسخ
 سپاس شده توسط bagher2g ، tirnam
(27/5/1392، 02:45 عصر)kernel نوشته است: نه مسئله بزرگی یا کوچکی نیست برای این میگم که مثلاً یه موقع اینترنت در دسترس نیست آدم نیاز داره تا بصورت آفلاین کار کنهteeth

میتونید همین صفحه رو ذخیره کنید.
پاسخ
 سپاس شده توسط qwerty13 ، bagher2g ، aminblog76
داداش این که نشد از بازی لذت ببریم. بازی رو برای چه گوشی ای خروجی بگیریم.؟ جاوا ؟ اندورید؟ فلش ؟ ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ .......
-----
ضمنا روش خروجی گرفتن اندروید هم توی فروم های دیگه خودتون گفتین ولی با نصب google-apis 13 توی add-ons و کلیک بر روی generate معلوم نیست خروجی اندورید کجا میره که هیپ کس هم توضیح کامل راجع بهش نداد....
(27/5/1392، 02:41 عصر)kernel نوشته است: نمیشه به صورت PDF بزارید تا دانلود کنیم؟
بیا اینم PDF اش :
http://www.mediafire.com/download/w3tw43...ensor1.zip
https://telegram.me/gameoverblog
بیشتر از آنچه برای موفق بودن تلاش می کنی برای با ارزش بودن تلاش کن.آلبرت انیشتین.

پاسخ
 سپاس شده توسط tirnam ، qwerty13 ، aminblog76 ، 7876 ، HADIp ، mdc
خروجی اندروید مثل همون خروجی ویندوز هست !
هر جا که بخوایم میره.
پاسخ
 سپاس شده توسط tirnam ، qwerty13 ، aminblog76 ، sajjad3011 ، mdc

موضوعات مرتبط با این موضوع...
موضوع نویسنده پاسخ بازدید آخرین ارسال
  آموزش گیم میکر و یونیتی elshine081 7 288 22/5/1396، 07:36 عصر
آخرین ارسال: ahmadreza1988

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان