درود مهمان گرامی! ثبت نام

آموزش ساخت بازی با C# آموزش پروژه محور یونیتی Unity آموزش ساخت بازی حدس تصویر
آموزش مدل سازی در Maya آموزش یونیتی Unity- ساخت منو آموزش گنجینه برنامه نویسی اندروید
آموزش مدل سازی با 3Ds Max آموزش متحرک سازی با Unity آموزش گرافیک کامپیوتری با OpenGL
آموزش متحرک سازی در 3Ds Max مجموعه آموزش های ساخت بازی آموزش ساخت بازی در ویژوال بیسیک
● آموزش های رایگان ● تبلیغات دیجیتال هوشمند ● استخدام در فرادرس

امتیاز موضوع:
  • 13 رأی - میانگین امتیازات: 4.62
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
{آموزش} آموزش کامل خروجی اندروید با گیم میکر استدیو
سلام خدمت تمامی دوستان پرومیکرزی امیدوارم سالی خوش داشته باشید؛
خیلی از دوستان میخاستن که با گیم میکر استدیو خروجی اندروید بگیرن ولی خب به خاطر یکسری مشکلات نتونستن و آموزش درستی هم نبوده (البته ویکی یویوگیمز به صورت انگلیسی داره). من بالاخره بعد از کلی در به دری teeth برای پیدا کردن این چیزهایی که گیم میکر میخاست،تونستم با این نرم افزارایی که آیپی رو تغییر میدن (teeth) تمام فایل های مورد نیاز رو دانلود کردم و الان گام به گام براتون توضیح میدم تا کامل نصب کنید و لذت ببرید

نویسنده:صدرالدین رستگار (qwerty13)

.: (یک تذکر:قبل از انجام کارهای زیر،اگه اس دی کی نصب کردید کامل پاک کنید حتی فایلاشم کلا پاک کنید البته منظور من JDK نیست) :.

برای انجام این کار به فایل های زیر نیاز داریم:
SDK و API هاش و google apis ها و build tools و platform-tools ش
JDK

نکته مهم: تمامی فایلای موجود در این پست لازم هستند.

خب اول از همه اگه JDK رو ندارید،بسته به ویندوزتون این رو نصب کنید:

دانلود JDK ( بسته به ویندوزتون ( 32 یا 64 بیت ) یکی از دو لینکی که نوشته JDK رو دانلود کنید. )

خب این رو نصب کنید (همون next next خودمون teeth)
بعد از نصب JDK ؛ حالا نوبت SDK میرسه که آخرین نسخه شو اینجا براتون آپلود کردم. (نصبش کنید؛ به مسیر نصبش هم دستی نزنید)

//**

توجه! متن پایین در گذشته نوشته شده است. در عین حالی که روش پایین عملیست، توصیه میکنیم که با استفاده از پراکسی http://android.hive.ir و پورت 8080 به راحتی اقدام به دریافت platform-tools ، API-7 ، API-8 ، API-13 و Build-tools نمایید smiley
**//

خب حالا از اینجا به بعد مسیر دو تا میشه،اگه شما قندشکنی دارید که آیپی رو هم عوض میکنه اینجا رو بخونید وگرنه که برید مرحله بع
اگه قند شکن آیپی عوض کن ^_^ دارید،برید داخل SDK Manager و خود برنامه لیست تمام وسایل جانبی رو نشون میده،و شما platform-tools و API-7 و API-8 و API-13 و Build-tools رو تیک بزنید و گزینه ی نصب پکیج ها رو بزنید و بعد لایسنسشون رو تائید کنید و بزارید دانلود شه تمام!

اگه قند شکن ندارید، عیبی نداره من فایل هارو تمام و کامل دیروز دانلود کردم و الان براتون میزارم تا دانلود کنید و سر جاش قرار بدید.
پلتفرم تولز رو از اینجا دانلود کنید(توجه کنید که حتما اینا رو دانلود کنید و از فایلای دیگه استفاده نکنید)و در مسیر اس دی کی قرار بدین.(کنار tools و temp و اینا)

حالا نوبت میرسه به API ها؛ برای اینکه حجم مقاله خیلی زیاد نشه توضیح نمی دم فقط لینک دانلود ها رو میزارم:

دانلود API-7 (برای اندروید 2.1)
دانلود API-8 (اندروید 2.2.1)
دانلود API-13 برای اندروید 3.2(تبلت)

خب اینا رو که دانلود کردید،هر سه رو بریزید توی پوشه ی platforms که کنار پوشه ی platform-tools هستش (اگه پوشه ی پلتفرمز نبود،خودتون بسازید)
حالا اس دی کی منیجر رو باز کنین و مطمئن بشین که همگی به درستی نصب شدن (جلوشون باید نوشته شده باشه installed)

اینم Build-tools که جدیدا برای خروجی گرفتن واجبه c;,g (حالا نمی دونم چرا جدیدا لازمه ولی قبلا که لازم نبود teeth)
نکته: ظاهرا دو تا پوشه توی همه، دقت کنید که آخرین پوشه اصلی رو در بیارید و در مسیر قرار بدید.
مسیر نصب:  C:\Users\userName\AppData\Local\Android\android-sdk
-
اینم google APIs ها برای هر سه API (اینارو بریزید توی پوشه ی add-ons)

addon-google_apis-google-API7
addon-google_apis-google-API8
addon-google_apis-google-API13

.::قسمت دوم (تنظیم گیم میکر برای گرفتن خروجی اندروید)::.

حالا میریم سروقت تنظیم گیم میکر استدیو برای اینکه بتونیم خروجی بگیریم؛اصلا هم فکر نکنید کار شاخیه! teeth
میریم داخل پروژه ی خودمون و از منوی فایل، "Preferences" رو انتخاب میکنیم،بخش اندروید رو انتخاب میکنیم واگه کار ها رو قبلا به درستی انجام داده باشید،پنجره به شکل زیر هستش (پنجره سمت راست):
resim
البته اگر بطور اتومات sdk شناخته نشد و کادر اول خالی موند خودتون بصورت دستی بهش آدرس android sdk رو بدید

خب حالا نوبت میرسه به آخرین کار و اون هم ساخت یک key store هست.

باور بفرمائید به خدا من هنوز کامل این ها رو یاد نگرفتمteeth ولی تا جایی که میدونم براتون توضیح میدم؛
کی استور در کل همون اسم شرکت و طراح و همین چیزاس؛
Common name = نام طراح که میتونین اسمتون رو توش بزارید و کلا فارسی رو پشتیبانی نمیکنه
Organisational Unit = این کادر مربوط به کاریه که گروه بازیسازی شما انجام میده که بهتره همون دولوپمنت (به معنای توسعه دهنده) باشه
Organisation = نام گروه شما
Location = مکانتون (من دقیقا نفهمیدم چی منظورشه توی ویکی یویوگیمز نوشته نام شهر یا شهرستان شما)
Country = دو حرف اول کشورتون که برای ایران میشه IR
Name = نام این کی استور شما
Password = پسورد کی استورتون
Alias = اینو دقیقا نمی دونم تو یویوگیمز نوشته نام دیگری که توسط کی استور استفاده میشه و نباید همنام با Name باشه

دقت کنید که اسامی حتما باید از کاراکتر های انگلیسی باشن و عدد و اینا نباشن...

حالا که مشخصاتتونو نوشتین،دکمه ی generate رو بزنید وصبر کنید تا کارش تموم بشه؛
حالا یه بحث کوچیکی برای من پیش اومد اینکه کی استور ها رو میریزه توی فولدر gamemaker_studio اما اگه دقت کنید توی اون منو برای شما نوشته G"amemaker_studio" که این باعث دردسر میشه و شما اسمش رو به gamemaker_studio تغییر بدین تا مشکل برطرف بشه؛
خب حالا اگه دستگاه اندرویدی دارین،میتونین به تنظیمات دستگاهتون برید و از منوی "گزینه های برنامه نویس" ، "اشکال زدایی USB" یا یو اس بی دیباگینگ رو بزنین و دستگاه رو با کابل به کامپیوتر وصل کنید...
خب کار تمومه میتونید خروجی بگیرید و با گزینه ی پلی بازیتون رو توی گوشی ببینید و تست کنید.

اگر مشکلی داشتید بگید تا رفع کنم...

پایان
امیدوارم با نظراتتون منو دلگرم کنید smiley
کیــــــــــــــــــqwerty13ــــــــــوورتی13
پاسخ
 سپاس شده توسط rezakombat ، Milad_Hyper ، aliselki ، aminblog76 ، mqt ، mohammadrezaamini ، masoodh ، Majid ، bagher2g ، تور110 ، رضا النصار ، tirnam ، kabood ، Epopee Games ، ارشیا ، sir maker ، Amirns ، archer ، ErfanAhmadi ، M2_DR ، 3ds-gerash ، tech44 ، the great 254 ، devil_man ، pofak ، B45oo1 ، Majid1889 ، azademoon ، mohammadali1375 ، REZA78 ، Maybe ، mzr ، pdastan ، avesta ، arix ، MPZ ، wolfing ، Pooya ، sky77 ، pmmagazine ، nazi_niazi ، kernel ، arman_magician ، B_bst66 ، mahdisml ، IiraniangameI ، شبگرد ، yasa ، Manager ، fox ، kinglove0111 ، amirhmz ، 7876 ، shakala ، danyal-2001 ، HADIp ، amir719 ، TNT ، Xaniar ، hadi13n ، xkapitanx ، Erfan Yeganegi ، FARDIN1378 ، کفتار ، XGAME ، programmer ، dll1024 ، fabio1375 ، hamid818 ، selam ، moien1 ، King of Power ، gamevar ، orache ، sajjad3011 ، M@HAMMAD ، naleh ، aminj73 ، mhs1378 ، what ، Ahoora Gh ، nima8114 ، xmontazer ، matin710 ، Amir 73 ، behi ، Microsoft2 ، paul ، spark ، poria2002 ، fakhtigamer ، ekm507 ، GM1998.Factory ، KING MAT ، m.babayi574 ، saeedmr ، jelveh ، game10000 ، Robot ، aliab ، alibay15 ، Ali360 ، sadra123 ، king-games ، SinatoR ، mdc ، loosari ، حمید82 ، Mehran82 ، JAMASB74 ، mamaloo79 ، آرین12 ، arashDev ، mehrsa ، elshine081 ، amn1381.2 ، gumer ، amir_122 ، sasha ، *مهران* ، NightKiller ، imans77 ، ARTCLASS55 ، aliandroid ، 0000000000 ، mamali me ، ladyship ، alikazemi80 ، ali.fefa8888 ، سید سلمان موسوی ، full-city ، Black wolf
سلام
امشب این فایل ها رو دانلود میکنم.
اگه بتونم خروجی اندروید بگیرم ، یک دنیا ممنونت میشم :X :X
پاسخ
 سپاس شده توسط aminblog76 ، qwerty13 ، Sinan ، tech44
ایول دمت جیز
بالاخره یکی آموزش درست و حسابی گذاشت!!!
خدا کنه کسی بدون منبع کپی نکنه sad
پاسخ
 سپاس شده توسط qwerty13 ، tech44 ، pdastan ، amirhmz ، HADIp ، danyal-2001 ، Microsoft2
ممنون امیدوارم این راه حلی که گفتی برای همه جواب بده انشاللهsmiley
پاسخ
 سپاس شده توسط qwerty13 ، tech44
(14/1/1392، 11:30 عصر)Epopee Games نوشته است: حالاچه جوری دکمه های لمسی روی صفحه بزاریم؟
API 14 رو لطفا بزارید چون من اینو برا موبایلم نیاز دارم.smiley

سلام من برگشتم! teeth
ببینید گیم میکر از API های 7 و 8 برای پلتفرم موبایل های اندروید استفاده میکنه و API 13 هم مال تبلته و خروجی apk روی تمام دستگاه های اندروید اجرا میشه...
در مورد دکمه های لمسی هم،باید بگم که لمس کردن صفحه به جای جا به جا کردن موس عمل میکنه و اگه دوباره همون جا لمس کنیم به جای کلیک و دو تا لمس کردن هم راست کلیکه؛
شما میتونین به جای ایونت های فشردن کلید های جهت نما،چند تا آبجکت جهت نما بسازید و گوشه ی بازیتون بزارید...

(16/1/1392، 03:28 عصر)mqt نوشته است: ممنون. شناساييش كرد امّا هنوزم با API 13 مشكل داره و اين پيغامو ميده:
کد:
API  13 is not installed - run Android SDK Manager and
  ensure API 13 is installed
resim

الان فقط یک سوال دارم:
آیا این API هایی هست که من برای دانلود گذاشتم؟!
+ امین و من که گفتیم باید google APIs رو هم نصب کنی...
پاسخ
 سپاس شده توسط Epopee Games
بفرمائید این هم API-8 که دیگه با هم جور شدن + فک کنم 99درصد احتمال درست شدن مشکلاتتون هست ++ باید اس دی کی این جوری باشه

resim
پاسخ
 سپاس شده توسط KING MAT ، tirnam
سلام
یک سوال : اگر qwerty13 میتونه خروجی اندروید بگیره ما سورس بازی ها رو بهش بدیم برامون خروجی بگیره؟ :d , در ضمن شما باید تمامی فایل ها رو نصب کنید smiley
توی قاب خیس این پنجره ها

عکسی از جمعه ی غمگین میبینم

چه سیاهه به تنش رخت عزا

تو چشاش ابرای سنگین میبینم

داره از ابر سیاه خون میچکه

جمعه ها خون جای بارون میچکه

نفسم در نمیاد جمعه ها سر نمیاد

کاش میبستم چشامو این ازم بر نمیاد

عمر جمعه به هزار سال میرسه

جمعه ها غم دیگه بیداد میکنه

آدم از دست خودش خسته میشه

با لبای بسته فریاد میکنه

جمعه وقت رفتنه موسم دل کندنه

خنجر از پشت میزنه اون که همراه منه

داره از اب سیاه خون میچکه

تنهایی بیداد
پاسخ
 سپاس شده توسط qwerty13
(17/1/1392، 11:53 صبح)ارشیا نوشته است: سلام
یک سوال : اگر qwerty13 میتونه خروجی اندروید بگیره ما سورس بازی ها رو بهش بدیم برامون خروجی بگیره؟ :d , در ضمن شما باید تمامی فایل ها رو نصب کنید smiley

خب شما فکر نمیکنید من به سورساتون ناخنک میزنم! teeth
در ضمن برای آخرین بار میگم:

اگه میخاین خروجی بگیرین،حتما SDK رو با تمامی فایل هاش پاک کنید (JDK رو نمیگما!) اگرم این کارو نمی کنید که من دیگه مسئول پشتیبانی و رفع مشکلاتتون نیستم چون شما همتون که شات دادین، google APIs رو نصب نکرده بودین در حالی که این توی فایل های من بود...
پاسخ
 سپاس شده توسط آرین12
qwerty13 عزیز در صورت امکان یک فیلم آموزشی از ابتدا تا انتهای کار در اینجا قرار دهید. teeth

پاسخ
 سپاس شده توسط mqt ، qwerty13 ، Milad_Hyper ، IiraniangameI
(18/1/1392، 12:04 صبح)aminblog76 نوشته است: خب مشکل من حل شد
الان چیزایی که نصب کردم:
jdk و sdk که خودت برامون گذاشتی
api 7,8,13
google apis 7,8,13
و مشکل حل شده
بریم ببینیم میتونیم خروجی اندروید بگیریم یا نه! teeth
خب sdk و همه چیش شناسایی شد
حالا yoyo runner رو روی تبلتم نصب میکنه بعد اجرا میشه یه نواره میخواد پر کنه ارور میده (روی صفر درصد ارور میده) این چیه اصن چرا همچین چیزی هست؟!؟
Error - malformed URL, retrying

باور نمیکنی نکن! teeth ولی منم همین مشکلو دارم البته یه چی هست اینکه باید آدرس آیپیتو (فک کنم گفتمc;,g) بزن اونجا تا بیاد

(18/1/1392، 12:28 عصر)رضا النصار نوشته است: qwerty13 عزیز در صورت امکان یک فیلم آموزشی از ابتدا تا انتهای کار در اینجا قرار دهید. teeth

سلام همشهری! teeth
من لپ تاپم خیلی ضعیفه و نمیکشه ولی به خاطر گل روی همشهری چشم! teethteeth
پاسخ
 سپاس شده توسط رضا النصار ، Ali360

موضوعات مرتبط با این موضوع...
موضوع نویسنده پاسخ بازدید آخرین ارسال
Wink خروجی اندروید در گیم میکر. Hamid1225 10 1,066 10/4/1397، 02:37 عصر
آخرین ارسال: Hamid1225
Star فایل های لازم برای خروجی اندروید (برای تمام موتورهای بازیسازی) Hamid1225 0 150 30/3/1397، 06:30 عصر
آخرین ارسال: Hamid1225
Thumbs Up آموزش TakOn1 0 623 7/4/1395، 12:02 عصر
آخرین ارسال: TakOn1
Photo آموزش خروجی گرفتن آندروید در یونیتی vernal 6 6,207 4/9/1394، 04:00 عصر
آخرین ارسال: Xaniar
  مسیر دقیق پوشه های androidSDK برای خروجی گرفتن اندروید در unity و gms و b4a sajjad3011 10 4,220 18/3/1394، 09:53 عصر
آخرین ارسال: qwerty13

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان