درود مهمان گرامی! ثبت نام

امتیاز موضوع:
  • 0 رأی - میانگین امتیازات: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
آخرش نفهمیدم!
Exclamation 
سلامی سه باره! آخرش نفهمیدم!
گیم میکر بهتره یا یونیتی؟؟؟؟؟!!؟!؟!؟؟!!؟؟!

کدومشون به برنامه نویسی پیشرفته تری نیاز دارن؟؟؟؟؟!!؟!؟!

اصلا زبان برنامه نویسی یونیتی چیه؟؟؟!؟!؟!؟!؟!؟
****عضو تازه کار انجمن****
***لطفا برای پیشرفتم، توی ساخت بازی راهنماییم کنید***

پاسخ
 سپاس شده توسط ADEL
درود

امیدوارم برای همیشه جوابتون رو بگیرین

گیم میکر بهتره یا یونیتی؟ :  گیم میکر و یونیتی رو نصب کن. ببین کدومش بیشتر بهت حال میده.  هر چقدر جوابهای افراد دیگه رو ببینی به اندازه ی تجربه ی خودت از برنامه فایده نداره. پس خودت جواب رو پیدا کن

کدومشون به برنامه نویسی پیشرفته تری نیاز دارن؟ یونیتی

اصلا زبان برنامه نویسی یونیتی چیه؟ سی شارپ
پاسخ
 سپاس شده توسط محمدمهدی علیجانی ، ADEL ، hisalam
(4/3/1398، 04:17 عصر)Mehrdad نوشته است: درود

امیدوارم برای همیشه جوابتون رو بگیرین

گیم میکر بهتره یا یونیتی؟ :  گیم میکر و یونیتی رو نصب کن. ببین کدومش بیشتر بهت حال میده.  هر چقدر جوابهای افراد دیگه رو ببینی به اندازه ی تجربه ی خودت از برنامه فایده نداره. پس خودت جواب رو پیدا کن

کدومشون به برنامه نویسی پیشرفته تری نیاز دارن؟ یونیتی

اصلا زبان برنامه نویسی یونیتی چیه؟ سی شارپ

جدا از موضوعی ک گفتی کاربرد خیلی مهمه یعنی اینکه چ جور بازی ای میخواد بسازه ...من فقط گیم میکر اونم تا حدودی کار کردم و نمیتونم مقایسه کنم حداقل تو زمینه دو بعدی سازی ...اما با تاپیک هایی ک ایشون باز کردن فک کنم مشکل در یادگیری مفاهیم اولیه برنامه نویسی داره ... الان ان تا تاپیک تو انجمن هست ک کد فلان کار رو میخوان ...ک چ جور فلان کار رو انجام بدن ...در صورتی ک فلان کار و مساله رو اول باید تحلیل کرد و نیازها رو فهمید وگرنه چندتا کد ساده رو کپی پیست کردنش دردی از ادم دوا نمیکنه...و متاسفانه کسی هم گوش نمیده و همینجور میرن جلو با کپی پیست کردن و در نهایت به جایی میرسن ک پروژه ای رو تعریف میکنن ک فراتر از تواناییشونه و ب بن بست می خورن...
پاسخ
 سپاس شده توسط ADEL ، Mehrdad
با سلام، اگه لطف کنین عنوان تاپیک رو کمی مشخص تر و مرتبط به سوالتون انتخاب کنین خیلی بهتر میشه و زودتر هم پاسخ می گیرین
اما بریم سراغ سوالتون 
بار ها و بار ها در این انجمن دیدم که به مقایسه ی انجین ها پرداخته شده و به تعداد کسانی که در مورد تفاوت و برتری میان انجین ها سوال پرسیدن افرادی هم بودن که این نکته رو بیان کردن که مقایسه ی انجین ها از نظر اینکه کدوم بردیگری برتری داره از پایه بحث درستی نیست
هر انجین ویژگی های منحصر به فرد خودش رو داره که توی یک پست نمیشه همه رو بیان کرد پس خیلی مختصر در مورد این انجین ها توضیح میدم
انجین گیم میکر بیشتر برای توسعه ی بازی های دوبعدی به کار میره
کمتر نیاز به برنامه نویسی داره و برای کسانی که indie game developer حساب میشن و از منابع(هر جور منابعی از جمله مالی، منابع دانش کدنویسی، منابع انسانی و...) زیادی برخوردار نیستن و بیشتر میخوان برروی ایده و game design کار کنن انجین مناسبی به حساب میاد
انجین یونیتی، انجینیه که خیلی عمومیه و باهاش میشه به انواع سبک های مختلف گیم ساخت
میشه با منابع زیاد و تیم بزرگ باهاش به توسعه ی بازی پرداخت
در کنارش میشه تنهایی با این انجین بازی های ساده هم ساخت و صرفا تیم قوی ای لازم نداره
به نوعی میشه گفت هرچی تیم بزرگ تری و یا قوی تری داشته باشین گیم های بزرگ تری میتونین باهاش بسازین و دامنه ی بازی های ساخته شده باهاش خیلی گستردست
علاوه براین اگه به این انیجین ها بعنوان ابزاری نگاه کنین که آینده بشه توی بازار کار ازش استفاده کرد یونیتی به شدت پیشنهاد میشه چون موقعیت های شغلی نسبتا خوبی براش حتی داخل ایران وجود داره
ولی باید به این توجه کرد اگه یک توسعه دهنده ی مستقل هستین و میخواین سریع تر ایده هاتون رو پیاده سازی کنین از طریق یونیتی شاید راه طولانی تریو در پیش داشته باشین
البته این که یک راست به سراغ یونیتی برید کار خیلی درستی ممکنه نباشه چون پیش نیاز های زیادی برای یادگیری این انجین وجود داره
از جمله این که باید از گرافیک دوبعدی و سه بعدی حداقل یک درکی داشته باشین
در کنارش باید از قبل برنامه نویسی رو بلد باشین و بلد بودن به معنی حفظ کردن syntax نیست و باید ذهنتون رو برنامه نویس کنین و برنامه نویسی رو به صورت مفهومی فرا بگیرین و در بهترین حالت اگه کسی که course هایی مثل algorithm design  گذرونده باشه بعنوان برنامه نویس توی این انجین کار کنه میتونه بهترین پیاده سازی ها رو انجام بده
در کنار این پیش نیاز ها که گفتم باید یسری درک هم از توسعه ی game داشته باشین و بدونین چه نقش هایی لازمه تا یک بازی بصورت کامل ساخته بشه و رابطه ی هرکدوم ازین نقش ها چیه
مفاهیم game design , level design هم هرچی بیشتر بلد باشین بعنوان توسعه دهنده ی مستقل میتونین موفق تر باشین
البته این پیش نیاز ها که گفتم فقط در رابطه با یونیتی نیست و در رابطه با همه ی انجین ها برقراره
به نوعی میشه گفت یونیتی و هرانجینی فقط یک ابزاره و راحت میشه هرکدوم رو فرا گرفت
مهم تر از همه دید و نگرشیه که باید نسبت به این هنر داشته باشت
موفق باشین
هفت شهر عشق را عطار گشت / ما هنوز اندر خم یک کوچه ایم
پاسخ
 سپاس شده توسط ADEL ، hisalam ، Mehrdad

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان